Projekt domu Verona WRN1021

Cena projektu: 2 595 zł 2 387 zł Oszczędzasz 208 złOferta ważna do 30 czerwca 2020 r.

Ostatni dzwonek! Ten projekt możesz kupić wyłącznie do 30.06.2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
165,7 m²
Min. szer. działki
21,1 m
Wysokość budynku
7,47 m
Pow. zabudowy
181,1 m²
Kubatura
475 m³
Kąt nach. dachu
35°
Liczba pokoi
4 (2 + 2 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Verona jest dużym domem jednorodzinnym o przestronnym parterze i poddaszu użytkowym. Dach kopertowy o niewielkim nachyleniu przekrywa tradycyjną bryłę, która układa się na planie litery L. Jednostanowiskowy garaż wysunięto przed ścianę frontową i poszerzono wieńczący go dach - w ten sposób powstał wygodny, wsparty na kolumnie podcień przy drzwiach wejściowych. Od tyłu do budynku przylega duży taras, który również częściowo znalazł się w podcieniu. Zaokrąglone tylne naroże optycznie zmiękcza formę, a jednocześnie poprawia komunikację między tarasem a boczną częścią posesji. Mnogie pomieszczenia wewnątrz tej proporcjonalnej budowli mogą służyć nawet 6-7 członkom rodziny. Na przedłużeniu obejmującej wiatrołap z wnęką strefy wejściowej znalazła się komunikacja. Centralny, spory hall zakończony otwartymi schodami zabiegowymi, oddziela od siebie zlokalizowane wzdłuż bocznych ścian strefy: dzienną i nocną. Ta pierwsza pojawia się bliżej prowadzącego do drzwi podcienia. Wielka narożna kuchnia posiada spiżarnię i połączona jest z hallem oraz pokojem dziennym. To drugie, całkowicie otwarte na hall pomieszczenie rozciąga się wgłąb posesji, gdzie przy zaokrąglonym narożu wychodzi na duży taras. Wnętrze zaopatrzono w przylegający do bocznej ściany kominek. Część wspólną obsługuje niewielka, sąsiadująca z wiatrołapem toaleta. W drugim, wysuniętym maksymalnie do tyłu narożu zgromadzono dwa duże pokoje prywatne, które dostępne są z węższego, bardziej kameralnego odcinka hallu obok klatki schodowej. Większy z nich wzbogacono o prywatną garderobę oraz bezpośrednie wyjście na taras. Przy sypialniach znajduje się też duża łazienka. Bliżej strefy wejściowej sąsiaduje z nią, dostępne zarówno z hallu jak i garażu, pomieszczenie gospodarcze. Sam garaż skomunikowany jest także z wiatrołapem. Kontynuacja nocnego obszaru znajduje się na poddaszu, gdzie umieszczono jeszcze dwa bardzo przestronne pokoje - obydwa zajęły naroża, zatem są doświetlane przez okna dachowe w dwóch sąsiednich połaciach. Duży i wygodny hall także posiada okno - można urządzić w nim drobną, otwartą bibliotekę i kącik do czytania. Przy bocznej ścianie zlokalizowano dużą łazienkę, która łączy się z dodatkowym pomieszczeniem - strychem. Jest to bardzo wygodne pomieszczenie, które może służyć jako pralnia, magazyn lub - po zamontowaniu w nim wentylacji - suszarnia. Rozbudowany program użytkowy Verony powinien zadowolić nawet wielopokoleniową rodzinę. Wyraźnie oddzielone od siebie strefy tworzą bardzo funkcjonalny układ, w którym liczni mieszkańcy będą mogli bezkolizyjnie oddawać się różnym aktywnościom. Dzienny pokój wraz z kuchnią są bardzo przestronne i jasne. Duży taras łączy prywatny pokój i wspólne pomieszczenie z ogrodem. Plusem projektu jest zaplanowanie aż trzech łazienek dedykowanych różnym obszarom. Strych na poddaszu rozwiąże za to wszelkie problemy związane z przechowywaniem, praniem i suszeniem.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Verona - Rzut parteru

1 wiatrołap
4 m²
2 hall
15,1 m²
3 kuchnia
12,7 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
32 m²
5 pokój
16,5 m²
6 pokój
13,1 m²
7 łazienka
7,1 m²
8 garderoba
4,9 m²
9 wc
2 m²
10 spiżarnia
3,5 m²
11 pom. gospodarcze
5 m²
12 garaż jednostan.
18,4 m²
razem
134,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Verona - Rzut poddasza

13 hall
13,5 m²
14 pokój
16,8 m²
15 pokój
14 m²
16 łazienka
5,5 m²
17 strych
razem
49,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Verona na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

201 003 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany budynku zaprojektowano z betonu komórkowego z warstwą ocieplenia lub w innej technologii w ramach adaptacji. Strop gęstożebrowy, więźba drewniana, pokrycie dachówką ceramiczną lub cementową. Elewacje tynkowane, cokoły tynkowane albo wariantowo okładane płytkami klinkierowymi lub kamiennymi.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Krajobrazy

Recenzje projektu Verona

  – 0 głosów

Projekt domu Verona należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Verona

Projekt domu Verona 2 -224

Verona 2

171,8 m²

Projekt domu Verona 3 -224

Verona 3

167,8 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych