Projekt domu Ula bez garażu [B] WRF1150

Cena projektu: 2 400 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
114,2 m²
Min. szer. działki
18,5 m
Wysokość budynku
9 m
Pow. zabudowy
88,7 m²
Kubatura
350,4 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
167 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Ula bez garażu [B] to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Ula bez garażu [B] to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Ula bez garażu [B] nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ula bez garażu [B] - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,1 m²
2 hall
5,3 m²
3 kuchnia
8 m²
4 pokój dzienny
22,2 m²
5 korytarz
3,1 m²
6 schody
2 m²
7 pokój
12,1 m²
8 łazienka
3,1 m²
9 pom. gospodarcze
6,4 m²
razem
66,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Ula bez garażu [B] - Rzut poddasza

10 schody
2 m²
11 hall
5,8 m²
12 pokój
12 m² (15,4 m²)
13 pokój
11,7 m² (15 m²)
14 łazienka
4,9 m² (6,9 m²)
15 pokój
14,2 m² (17 m²)
16 łazienka
3,8 m² (5,8 m²)
razem
54,4 m² (67,9 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ula bez garażu [B] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ula bez garażu [B]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

155 887 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm+styropian termo organika. Ściany wewnętrzne: cegła dziurawka/ porotherm. Rodzaj stropu: teriva. Elewacje: tynk strukturalny. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Ula bez garażu [B]

Zdjęcie profilowe janosiiik
janosiiik
Po wyburzeniu starego domu na jego miejscu chciałem postawić bardzo podobny budynek. Wybrałem projekt domu Ula bez garażu [B] WRF1150. Cechujący go styl architektoniczny świetnie wpisuje się w otoczenie naszej działki, a dodatkowo zgodnie z wymaganiami określonymi w planie zagospodarowania przestrzennego nowo powstały obiekt musiał posiadać dwuspadową konstrukcję dachu. Ponadto, od początku interesowała mnie uwzględniona w projekcie ilość kondygnacji - nie potrzebowaliśmy piwnicy, a jednocześnie zależało nam na poddaszu użytkowym. Wpływ na naszą decyzję miał również odpowiadający nam metraż oraz funkcjonalnie przemyślany układ pomieszczeń.

Cała budowa przebiegła sprawnie, a wszystkie prace udało się zakończyć w stosunkowo krótkim czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło nam ok. 2 lat. Do wymurowania ścian użyliśmy gazebetonowych bloczków Suporex, a dach pokryliśmy dachówką. Strop zgodnie z zaleceniami zawartymi w projekcie Ula bez garażu [B] WRF1150 wykonaliśmy przy zastosowaniu prefabrykowanych bloczków Teriva. Uważam, że architekt jak najbardziej poprawnie oszacował kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego i spokojnie można zmieścić się w sugerowanej w nim kwocie.

Układ wnętrza przewidziany w projekcie Ula bez garażu [B] WRF1150 od początku nam odpowiadał, dlatego też właściwie w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginałem. Postanowiliśmy jednak powiększyć łazienkę na parterze kosztem powierzchni mniejszego korytarza i teraz jest ona naprawdę spora. Jednocześnie znajdujące się pierwotnie w tym miejscu wejście do kotłowni wykonaliśmy od strony wiatrołapu. Muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł i szczerze polecam go innym Inwestorom.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ula bez garażu [B] WRF1150. Rozkład pomieszczeń został zaplanowany w bardzo praktyczny sposób i tym samym komunikacja między nimi jest w pełni wygodna, a wnętrze w całości komfortowe w codziennym użytkowaniu. Jak dla mnie nowy dom posiada same plusy. Na górze znajdują się się trzy sypialnie, zaś na dole jeszcze jeden dodatkowy pokój. Wszystkie są przestronne i uważam, że taki układ jest w pełni satysfakcjonujący nawet dla 5-osobowej rodziny.

Recenzje projektu Ula bez garażu [B]

  – 0 głosów

Projekt domu Ula bez garażu [B] należy do kategorii

Projekty podobne do Ula bez garażu [B] WRF1150

Projekt domu Armanda Mała -100 3D iDesigner

Armanda Mała

117,01 m²

Projekt domu Armanda Mała BIS -100 3D iDesigner

Armanda Mała BIS

114,76 m²

Projekt domu Amor -200 3D iDesigner

Amor

117,31 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 iDesigner

Projekt domu BW-36 wariant 15 bez garażu

Projekt domu Amant -200 3D iDesigner

Amant

124,59 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych