Projekt domu Tymek wersja C z pojedynczym garażem i ścianką kolankową WRD1443

Cena projektu: 2 490 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty.
Aktualna promocja: starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
147,7 m²
Min. szer. działki
20,8 m
Wysokość budynku
8,82 m
Pow. zabudowy
125 m²
Kubatura
547,5 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
200,2 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom w cenie mieszkania dla 3-5-osobowej rodziny. Niepodpiwniczony z poddaszem użytkowym. Parter to strefa dzienna z dużym pokojem dziennym i dodatkowym gabinetem/sypialnią. Duże pomieszczenie gospodarcze z wyjściem na zewnątrz oraz centralnie umieszczony kominek umożliwiają zastosowanie alternatywnego rodzaju ogrzewania. Poddasze to trzy pokoje z łazienką.

Rzut kondygnacji projektu Tymek wersja C z pojedynczym garażem i ścianką kolankową - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,6 m²
2 hall
10,8 m²
3 łazienka
2,4 m²
4 kuchnia
10,2 m²
5 spiżarnia
2,4 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
31 m²
7 pokój
11,3 m²
8 kotłownia
8,4 m²
9 garaż jednostan.
18,7 m²

Rzut kondygnacji projektu Tymek wersja C z pojedynczym garażem i ścianką kolankową - Rzut poddasza

1 hall
12,1 m²
2 pokój
14,2 m²
3 pokój
19,6 m²
4 łazienka
9,2 m²
5 garderoba
5,5 m²
6 pokój
16,4 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tymek wersja C z pojedynczym garażem i ścianką kolankową na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tymek wersja C z pojedynczym garażem i ścianką kolankową
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
35 357 zł

stan surowy otwarty
118 119 zł

stan surowy zamknięty
24 017 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 184 892 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: beton komórkowy SOLBET 24 cm + styropian 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki silikatowe 24 cm. Strop: gęstożebrowy Teriva I. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Autorskie Projekty Domów

Opinie mieszkańców domu Tymek wersja C z pojedynczym garażem i ścianką kolankową

Zdjęcie profilowe paulinka1999
paulinka1999

Zdecydowaliśmy się na dom bez piwnicy, dlatego zależało nam na dużej kotłowni, aby było miejsce na składowanie opału. Salon miał być w kształcie kwadratu, a nie jak w większości projektów w kształcie litery “L”. Podoba nam się to, że z zewnątrz nie widać, że jest duży, dopiero po wejściu do środka. Prosty wygląd i konstrukcja naszego Tymka wersja C z pojedynczym garażem i ścianką kolankową WRD1443 jest dużo tańszy w wykonaniu.

Budowa przebiegła bez komplikacji i problemów. Wykonawcy nie mieli kłopotów z odczytem projektu domu Tymek wersja C z pojedynczym garażem i ścianką kolankową WRD1443. Piec mamy na węgiel i oczywiście jesteśmy zadowoleni z kosztów. Mamy ogrzewanie podłogowe, a piec ogrzewa nam wodę zimą. Natomiast latem, gdy palenie w piecu nie jest konieczne, mamy podgrzewacz na prąd (wtedy wystarczy włączyć go od 17 do 19 i wody wystarcza dla wszystkich).

Naszą jedyną modyfikacją w projekcie było dołożenie okna w pokoju na poddaszu. Według nas było to konieczne. Inaczej ten pokój mógłby być bardzo ciemny.Pomieszczenia są bardzo jasne w ciągu dnia. Szukaliśmywłaśnie takiego projektu oraz odpowiednio go ustawialiśmy na działce.

Salon jest duży i funkcjonalnie wykorzystany, bo jest w kształcie kwadratu. Podoba mi się to, że nie wchodzi się bezpośrednio do salonu, ale przez korytarz. Moja rodzina liczy cztery osoby, więc miejsca mamy wystarczająco. Dodatkowym plusem jest też pokój na dole, ponieważ nie wyobrażam sobie teraz, aby go zabrakło. Mam małego synka i pokój ten na co dzień jest wykorzystany w 100%. W przyszłości również będzie wykorzystany, ponieważ może będą z nami mieszkać starsi rodzice. A wiadomo, że schody to dodatkowe utrudnienie. Z gośćmi też nie ma kłopotu, salon jest bardzo przestronny, więc święta czy inne uroczystości to żaden problem.

Kolejną zaletą tego proejktu jest strych. Nawet się nie spodziewałam, że będę miała strych, a tymczasem jest to strzał w dziesiątkę, ponieważ nie mamy piwnicy i spełnia on jej funkcje, np.ziemniaki trzymam na strychu, bo jest tam jest najchłodniej a, z dostępem nie ma kłopotu, bo są schody. Teraz nie wyobrażam sobie jakby było bez niego.

Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tymek wersja C z pojedynczym garażem i ścianką kolankową WRD1443. Bardzo wygodnie się w nim mieszka. Następnym razem zastanowiłabym się jeszcze nad domem z jaskółką. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Tymek wersja C z pojedynczym garażem i ścianką kolankową

  – 0 głosów

Projekt domu Tymek wersja C z pojedynczym garażem i ścianką kolankową należy do kategorii

Projekty podobne do Tymek wersja C z pojedynczym garażem i ścianką kolankową WRD1443

3D Projekt domu Domidea 61 dG

Domidea 61 dG

138,55 m²

Projekt domu Klasyka

Klasyka

137,6 m²

Projekt domu Marcepan

Marcepan

133,41 m²

Projekt domu Z124

Z124

138,8 m²

Projekt domu Marcepan 2

Marcepan 2

137,12 m²

Projekt domu Z240

Z240

142,4 m²