Projekt domu Tyberiusz WRW1010

Cena projektu: 3 050 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
140,1 m²
Min. szer. działki
22,9 m
Wysokość budynku
8,6 m
Pow. zabudowy
151,12 m²
Kubatura
594,44 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
264 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Tyberiusz zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Tyberiusz to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Zwolenników przestronnych wnętrz z pewnością zadowoli fakt, iż kuchnia w projekcie została otwarta na część wypoczynkową. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Uwzględniona w projekcie jadalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących przyjmować gości i organizować rodzinne, kameralne przyjęcia.Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W pełni funkcjonalną łazienkę przewidziano zarówno na parterze, jak i poddaszu, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości domowników. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Z pewnością każda Pani domu doceni zalety przewidzianej w projekcie garderoby. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Tyberiusz zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Tyberiusz - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,61 m²
2 hall
7,37 m²
3 kuchnia
11,74 m²
4 spiżarnia
1,49 m²
5 jadalnia
12,11 m²
6 pokój dzienny
25,16 m²
7 pokój
12,65 m²
8 garderoba
3,34 m²
9 łazienka
4,41 m²
10 pom. gospodarcze
5,41 m²
11 garaż jednostan.
20,03 m²
razem
108,32 m²

Rzut kondygnacji projektu Tyberiusz - Rzut poddasza

1 hall
5,73 m² (8,19 m²)
2 łazienka
6,49 m² (13,43 m²)
3 pokój
12,67 m² (19,6 m²)
4 pokój
13,29 m² (15,56 m²)
5 pokój
15,84 m² (23,41 m²)
6 garderoba
3,2 m² (8,28 m²)
7 strych
13,53 m² (31,5 m²)
razem
70,75 m² (119,97 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tyberiusz na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tyberiusz
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

241 902 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12/16 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: żelbetowy monolityczny gr. 20 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, okładzina klinkierowa. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym krokwiowo-płatwiowym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Tyberiusz

Zdjęcie profilowe marcin0205
marcin0205
Ze względu na odpowiedni układ pomieszczeń i metraż oraz efektowny wielospadowy dach wybraliśmy projekt domu Tyberiusz WRW1010. Chociaż już po realizacji, kiedy okazało się, ile taki dach kosztuje, to zacząłem się zastanawiać, czy dwuspadowy nie byłby lepszym wyborem. Projekt był raczej bezbłędny, choć mieliśmy pewne problemy przy dachu. Jednak wszystko udało się zrealizować sprawnie i bez większych przestojów. Co prawda, w domu mieszkamy dopiero dwa miesiące i pierwszy sezon grzewczy wciąż przed nami. Jednak już zauważyłem, że bardzo mało ciepła ucieka z domu. Było już kilka nocy poniżej 5 stopni Celsjusza, a w domu przez noc bez ogrzewania utrzymywało 19/20 stopni. Ocieplenie wykonaliśmy zgodnie z zaleceniami projektanta. Mamy piec na ekogroszek i wkrótce będzie także wykończony kominek z rozprowadzeniem ciepła. Bardzo dobrze oceniam układ pomieszczeń w domu Tyberiusz WRW1010. Świetnie pasuje do naszej rodziny. Jest nas czwórka i ilość pokoi nam odpowiada. Dodatkowo na dole mamy biuro, a nad garażem został także pokój dla gości. Jedyną zmianą, jaką dokonaliśmy w projekcie było podniesienie ścianki kolankowej. Przez co na górze mamy naprawdę wielkie i bardzo ustawne pokoje. Zrezygnowałem z okien dachowych w tych pomieszczeniach na poddaszu, gdzie jest balkon. I dwa pokoje są jasne, ale w jednym rzeczywiście okno połaciowe było dobrym pomysłem i mogliśmy go nie usuwać. Jednak otwarta przestrzeń na dole jest bardzo jasna i ciepła. Jestem na pewno zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Tyberiusz WRW1010. Chociaż może faktycznie mógłbym wybrać Tyberiusza 2 z podwójnym garażem, bo brakuje trochę nam miejsca na kosiarkę. Zdecydowanie polecam podnieść ściankę kolankową. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe MisiaM
MisiaM
Projekt domu Tyberiusz WRW1010 w odbiciu lustrzanym wybraliśmy ze względu na jego imponujący wygląd zewnętrzny - czterospadowy dach to jest to o czym zawsze marzyłam. Poza tym, wnętrze wydawało się nam rozplanowane najrozsądniej - układ pomieszczeń był dokładnie taki, jaki oczekiwaliśmy. Mieszkamy w domu od trzech lat i przyznam, że jestem bardzo zadowolona z niskich kosztów ogrzewania. Podłogówka na dole i kaloryfery na górze zapewniają świetną temperaturę w sezonach grzewczych. Otwarta przestrzeń na dole jest bardzo gościnna, a jadalnia przy wykuszu zapewnia wystarczająco dużo miejsca potrzebnego do umieszczenia nawet 12-osobowego stołu. Naprawdę jestem zadowolona z tych rozwiązań i narzekać nie mam zamiaru. Jak dla trzech osób dom jest bardzo duży i przestronny - możemy po nim nawet swobodnie biegać. Również rozwiązania komunikacyjne w domu stoją na wysokim poziomie. Tyberiusz WRW1010 jest bardzo dobrze doświetlony. Na parterze jest dużo okien, które to zapewniają. Ustawienie domu frontem do zachodu powoduje, że najdłużej jasno jest w kuchni, a salon wieczorami ciemnieje i umożliwia komfortowe seanse telewizyjne. W przypadku rozplanowania okien nie ma się do czego przyczepić. Wiem, że niektórzy decydują się na wyrównanie bryły domu kosztem zadaszonego tarasu - my jednak doceniamy to zadaszenie, cień zapewnia przyjemny chłodek nawet podczas przesiadywania tam w południe. Aby najlepiej dostosować dom do naszych oczekiwań, dokonaliśmy zmian w projekcie domu. Podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak (chociaż można było nawet o dwa) - poddasze jest teraz bardziej ustawne. Pomimo tej zmiany, dom nie stracił na wyglądzie; mamy dosyć nisko opuszczone daszki nad balkonami i to pozwoliło uchronić się przed zepsuciem wyglądu zewnętrznego. Zrezygnowaliśmy z zabiegowych schodów, teraz mamy proste i murowane, a pod nimi szafę - polecam to rozwiązanie. Garaż wydawał się nam za mały, więc i on został powiększony (jest teraz szerszy i dłuższy niż zakładał to projekt). Nad nim powstało bardzo duże pomieszczenie, spełniające rolę drugiego salonu. Na dole zamiast gabinetu jest duża łazienka, na której nam także zależało (co prawda, teraz trochę żałuję braku pokoju na dole). Tym samym przejście do garażu jest w miejscu projektowej łazienki, a i kotłownia zyskała na powierzchni. Wiadomo, każdy coś zmienia i dąży do jak najlepszych rozwiązań. Wydaje mi się jednak, że projekt domu parterowego z użytkowym garażem i poddaszem Tyberiusz WRW1010 sam w sobie jest bardzo dobry. To jest już drugi dom, który “zbudowałam” - trzeci, mam nadzieję, będzie już doskonały. Polecam projekt domu i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe nowy55555
nowy55555
Przy wyborze projektu domu zwracaliśmy uwagę na trzy różne aspekty. Przede wszystkim dom musiał pasować do naszej działki, zależało nam jednocześnie na tym, aby wygląd zewnętrzny przyciągał uwagę i na tym, aby na dolnym poziomie były duże, otwarte przestrzenie. Projekt domu Tyberiusz WRW1010, naszym zdaniem, najlepiej spełniał te wymagania. Wprowadziliśmy się 17 miesięcy temu i muszę stwierdzić, że opłacało się nieoszczędzanie na ociepleniu - dzięki temu koszty ogrzewania są naprawdę niewielkie mimo, że mamy ponad 140m2 powierzchni użytkowej. Ogrzewamy się gazowo, a także za pomocą kominka z płaszczem wodnym z inteligentnym systemem rozdzielania ciepła na cały dom. Jesteśmy trzyosobową rodziną, więc Tyberiusz na razie jest trochę za duży, gdyż jest to dom parterowy z poddaszem użytkowym . Nie czujemy się jednak przez to obco - jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu domu Tyberiusz WRW1010. Co więcej, mimo iż uważaliśmy dany projekt domu za bardzo dobry, to wprowadziliśmy kilka własnych poprawek. Zwiększyliśmy powierzchnię salonu poprzez zamienienie rogu na skos - teraz przestrzeń na dole robi niesamowite wrażenie po wejściu do domu. Również taras został powiększony, a na likwidacji spiżarni zyskała kuchnia i wiatrołap. Pomieszczenie nad garażem wykorzystaliśmy na pralnię, magazynek - powstało pomieszczenie użytkowe o bardzo praktycznym zastosowaniu. Dzięki tym kilku poprawkom, naszym zdaniem, funkcjonalność domu doprowadziliśmy do maksimum. Po ponad roku mieszkania w Tyberiusz WRW1010, stwierdzam, że wybór tego projektu domu był świetną decyzją na resztę naszego życia.
Zdjęcie profilowe jola555
jola555
Projekt domu Tyberiusz WRW1010 wybraliśmy głównie ze względu na rozkład pomieszczeń. Szukaliśmy projektu domu, w którym na dole oprócz salonu, kuchni itd., będzie uwzględniony także jeszcze jeden pokój, z którego będzie można zrobić sypialnię. Mamy dorosłe dzieci i uznaliśmy, że najwyższa pora na to, by każdy miał swoją przestrzeń i prywatność - dlatego młodzież (kiedy wraca do domu) zajmuje górę, a my swoją sypialnię mamy na dole. Pozwoliło to także na zmniejszenie kosztów ogrzewania, które i tak są racjonalne. Kiedy jesteśmy w domu tylko z mężem, to na górze nie grzejemy. Projekt domu Tyberiusz WRW1010 spełnił wszystkie moje oczekiwania i jestem bardzo zadowolona, że to on właśnie był naszym wyborem. Choć, przyznam się, szukałam projektu domu z zamknięta kuchnią - to ten jest dla mnie idealny. Fakt, że jadalnia jest między kuchnią a salonem, moim zdaniem, to ogromny plus tego domu. Nie wydaje mi się również, abym mogła wyobrazić sobie rozkład pomieszczeń, który bardziej by nam odpowiadał. Wszystko to sprawia, że nie zamieniłabym projektu domu na żaden inny. Taki efekt pomogły także osiągnąć nasze własne rozwiązania wprowadzone do projektu. Zlikwidowaliśmy spiżarnię - teraz cieszę się wyjątkowo przestronną kuchnią. Przez to powiększył się także wiatrołap, a powierzchnię nad garażem wykorzystaliśmy na stworzenie pokoju z garderobą (w związku tym dodaliśmy tam także okno w dachu). Rezygnacja z betonowych schodów na rzecz drewnianych uniemożliwiła nam zrobienie garderoby pod nimi. Zdecydowaliśmy się także na osobny budynek na kotłownię (piec na ekogroszek), a pomieszczenie jest teraz magazynkiem z pralnią. Postanowiliśmy nie oszczędzać na ociepleniu i zastosowaliśmy grubsze niż to, które było podane w projekcie domu. Osobom zainteresowanym poleciłabym trzymania się projektu domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Tyberiusz WRW1010. Dom jest bezbłędnie zaprojektowany - mieszka się w nim rewelacyjnie, a także rodzinnie. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Arek025
Arek025
Przy wyborze projektu największe znaczenie miał dla nas wygląd zewnętrzny budynku. Zdecydowaliśmy się na projekt domu Tyberiusz WRW1010, gdyż naszemu synowi szczególnie spodobały się ozdobne lukarny oraz efektowny, zadaszony taras. Posiadam firmę budowlaną, więc cały dom postawiłem wraz z moją ekipą wykonawczą. Nasze doświadczenie w tej branży pozwoliło nam na sprawną i bezproblemową realizację całej inwestycji. Na etapie adaptacji, postanowiłem doprojektować piwnicę, która tak jak fundamenty została wykonana z betonowych bloczków. Zarówno ściany zewnętrzne, jak i działowe powstały przy użyciu świetnej jakości pustaków MAX firmy CERPOL z Kozłowic. Gdybym budował ten dom po raz drugi, teraz najprawdopodobniej wykorzystałbym do tego pustaki MEGA-MAX murowane w systemie „pióro-wpust”, jednak wtedy ta metoda nie była tak bardzo popularna. Ze względu na zastosowanie dachówki ceramicznej, która jest cięższa od blachodachówki, postanowiłem wzmocnić więźbę dachową i zwiększyć grubość krokwi do 18cm. Podczas budowy warto zwrócić uwagę na kwestię wentylacji, gdyż projektant przewidział tylko jeden komin. W związku z tym, zdecydowaliśmy się na zwiększenie ilości kanałów, aby więcej pomieszczeń (a w szczególności kuchnia) było wentylowanych. Do ogrzewania naszego domu wykorzystujemy uniwersalny kocioł na paliwo stałe. Głównie palimy w nim ekogroszkiem, aczkolwiek ma on wymienne ruszta, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wrzucać do niego drewno czy tradycyjny węgiel. Ze względu na to, iż mieszkamy na wsi, taki sposób grzania wydał nam się najbardziej ekonomiczny. Nie mieliśmy możliwości podłączenia się do gazu, jednak nie jestem tym faktem rozczarowany, gdyż ogrzewanie nim byłoby na pewno droższe. W sypialniach na poddaszu oraz pokoju na parterze mamy grzejniki, a w pozostałych pomieszczeniach zastosowaliśmy tzw. „podłogówkę”. Ogrzewanie podłogowe świetnie się sprawdza, jest oszczędne i myślę, że bardzo wskazane szczególnie w kuchni i łazience. Do projektu domu Tyberiusz WRW1010 nie wprowadzaliśmy drastycznych zmian, aczkolwiek nanieśliśmy na niego kosmetyczne modyfikacje. W jadalni zrezygnowaliśmy z drzwi tarasowych, a zamiast nich wstawiliśmy duże okno. Jedno wyjście na zewnątrz w salonie całkowicie nam wystarcza, a to w jadalni zmniejszało ustawność tego pomieszczenia. W tym miejscu stoją krzesła i stół, więc wychodzenie tamtędy byłoby po prostu niewygodne. Dodatkowo zmniejszyłem o połowę długość okien w wykuszu. Mniejsze okna wiązały się z mniejszymi kosztami, a wygląda to równie dobrze. Przewidziana w projekcie kotłownia świetnie sprawdziłaby się przy ogrzewaniu gazowym. Do wstawienia tradycyjnego kotła na paliwo stałe jest jednak za mała. W jej miejscu zrobiliśmy klatkę schodową prowadzącą do doprojektowanej przez nas piwnicy, w której zainstalowany jest piec. Świetnym pomysłem było podniesienie ścianki kolankowej, gdyż dzięki temu pomieszczenia na poddaszu zyskały na funkcjonalności. Są one teraz przestronne i w pełni wykorzystane. Front domu w naszym przypadku znajduje się na zachodzie, a od tej strony wieją silne wiatry. Aby przysłonić główne wejście, balkon nad nim podparliśmy filarami, które pozwoliły na wstawienie ochronnych ścianek. Powstał ganek, który chroni drzwi frontowe przed zacinającym deszczem, a w zimie śnieg nie zalega na schodach. Największym pomieszczeniem w naszym domu jest pokój nad garażem. Liczy on ok. 30m2 i jest bardzo przestronny. Nasz syn urządził tam sobie siłownię. Byłoby to również świetne miejsce do zorganizowania przyjęcia nawet na 20 osób. W części dziennej na parterze jest z reguły dużo mebli, a taka prostokątna, foremna powierzchnia jest idealna do zaproszenia większej ilości gości. Bardzo cieszymy się z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tyberiusz WRW1010. Połączenie salonu, jadalni i kuchni to świetne rozwiązane, a zadaszony taras prezentuje się efektownie i jest wspaniałym miejscem do wypoczynku na świeżym powietrzu. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe kamelia
kamelia
Decyzja o wyborze projektu domu Tyberiusz WRW1010 zapadła ze względu na funkcjonalność domu i na fakt, że ma tylne wejście. Po za tym był bardzo ładny balkony i wykusz. Te cechy wyróżniały go spośród innych. Nie chcieliśmy mieć wszystkiego na jednym poziomie, a poddasze było bardzo funkcjonalne. Otwarta kuchnia na salon, ilość pokoi, która nam odpowiadała- te wszystkie cechy miały wpływ na wybór. Chcieliśmy też mieć dodatkowy pokój na dole, aby dzieci miały miejsce do zabawy. Budowa szła w miarę możliwości, które nam na to pozwalały, w całości zajęło nam to trzy lata. Z projektem domu Tyberiusz WRW1010, nie było problemów, aby go odczytać. Zdecydowaliśmy się powiększyć garaż i kotłownię, ponieważ mamy piec na ekogroszek i potrzebowaliśmy więcej miejsca na składowanie worków. I przez tą zmianę mamy większą łazienkę na dole i strych. W domu w ciągu dnia mamy bardzo jasno. Jestem zadowolona, że każdy ma swój pokój i swoją indywidualną przestrzeń. Do tego zrobiłam na tej części strychowej takie pomieszczenie gospodarcze (pralnia, suszarnia i garderoba w jednym) miejsce gdzie mogę wszystko wrzucić zamknąć drzwi i zachować czystość. Tam gdzie mam wykusz, jest jadalnia i stół na 14 osób, więc mam miejsce na przyjęcie gości. I zostawiłam tak, jak zakładał projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym Tyberiusz WRW1010 spiżarnię obok kuchni , która okazała się strzałem z dziesiątkę, jestem bardzo zadowolona. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Tyberiusz

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Dejzi50 buduje ten dom  18.11.2018 11:36: DOmek jest piękny Polecamy każdemu:_)

Projekt domu Tyberiusz należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Tyberiusz

Projekt domu Tyberiusz 2 3D iDesigner

Tyberiusz 2

148,13 m²

Projekty podobne do Tyberiusz WRW1010

Projekt domu Dandys 1

Dandys 1

147,3 m²

Projekt domu Dom przy Sielskiej 7 N -400

Projekt domu Dom przy Sielskiej 7 -400

Projekt domu E-242 -300

E-242

128,9 m²

Projekt domu Ariadna I

Ariadna I

135,9 m²

Projekt domu Solon

Solon

131,23 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych