Projekt domu Tyberiusz 2 WRW1162

Cena projektu: 3 000 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
148,13 m²
Min. szer. działki
25,4 m
Wysokość budynku
8,6 m
Pow. zabudowy
168,7 m²
Kubatura
657,22 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
289 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Parterowy dom jednorodzinny Tyberiusz 2 wyposażono w obszerne poddasze użytkowe i duży garaż na dwa stanowiska. Średnich rozmiarów budynek został zaprojektowany dla 4-5-cio osobowej rodziny. Część mieszkalna zawiera się w równomiernej, statycznej bryle, którą z jednej strony przedłużono o garaż. Całość przekryto dosyć stromym dachem kopertowym, stanowiącym przeciwwagę dla rozłożystego parteru. Naroże głównej części zostało odjęte z bryły, w celu utworzenia sporego podcienia nad tarasem. W sąsiedniej ścianie znalazł się zwieńczony jednym z trzech balkonów wykusz. Na trzech połaciach dachu zaprojektowano duże lukarny. Ze względu na długi garaż, dom przeznaczony jest dla szerokich działek. Atrakcyjna forma pozwala posadowić go w wyeksponowanym z kilku stron miejscu. Część dzienną stanowi duże, otwarte wnętrze na parterze. Kompletny brak przegród sprawia, że półotwarta kuchnia łączy się z jadalnią, hallem i dużym pokojem dziennym w jedno pomieszczenie. Poszczególne strefy podzielono tylko optycznie: wewnętrzna ściana i naroże podcienia tworzą przewężenie między salonem a jadalnią. Na zadaszony fragment tarasu prowadzą dwie pary drzwi ogrodowych - jedne w każdej ścianie - a dodatkowe doświetlenie gwarantuje przeszklony wykusz. W odizolowanym kącie pokoju dziennego zaproponowano kominek. Wygodne, otwarte schody łączą przyziemie z obszernym poddaszem zawierającym część nocną. Wszystkie trzy pokoje posiadają prywatne balkony w lukarnach, a największy z nich zaopatrzono dodatkowo w wygodną garderobę. Przy schodach znalazła się duża, obsługująca całą kondygnację łazienka. Jeszcze jeden pokój, który można zaadaptować jako sypialnię, zlokalizowano na parterze. Wszystkie pomieszczenia techniczne i sanitarne odsunięto od części mieszkalnej i wypoczynkowej - zgrupowano je w części garażowej. Na parterze obszar ten znalazł się dwa stopnie poniżej poziomu przyziemia - przechodnie pomieszczenie gospodarcze, w którym można podłączyć piec grzewczy, łączy się z garażem. Obok usytuowano łazienkę, obsługującą cały parter. Obok przejścia pod schodami zmieściła się drobna garderoba. Dodatkowe, bardzo duże pomieszczenia gospodarcze zlokalizowano na półpiętrze nad garażem. Największe z nich stanowi strych, w którym spokojnie urządzimy wygodną suszarnię lub magazyn. Tyberiusz 2 mimo nieprzesadzonych gabarytów skrywa wyjątkowo pojemne wnętrze. Otwarta przestrzeń wspólna umożliwia dużej rodzinie przyjemne spędzanie czasu. W dużym pomieszczeniu wydzielono pomniejsze obszary, dzięki czemu jednocześnie mogą odbywać się w nim różne aktywności. Przeniesienie wszystkich brudnych i technicznych pomieszczeń do oddzielnej części budynku pozwoliło zwiększyć komfort i funkcjonalność budynku. Liczne dodatkowe pomieszczenia pomogą rozwiązać problemy związane z przechowywaniem rzeczy, natomiast komfortowe sypialnie są jasne i ustawne dzięki dostępowi do lukarn.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Tyberiusz 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,61 m²
2 hall
7,37 m²
3 kuchnia
11,74 m²
4 spiżarnia
1,49 m²
5 jadalnia
12,11 m²
6 pokój dzienny
25,16 m²
7 pokój
12,65 m²
8 garderoba
3,34 m²
9 łazienka
4,41 m²
10 pom. gospodarcze
5,41 m²
11 garaż dwustan.
35,87 m²
razem
124,16 m²

Rzut kondygnacji projektu Tyberiusz 2 - Rzut poddasza

1 hall
5,73 m² (8,13 m²)
2 łazienka
6,49 m² (13,38 m²)
3 pokój
12,67 m² (19,56 m²)
4 pokój
13,29 m² (15,51 m²)
5 pokój
15,84 m² (23,25 m²)
6 garderoba
3,2 m² (8,25 m²)
7 hall
4,1 m² (7,32 m²)
8 pom. gospodarcze
3,93 m² (7,11 m²)
9 strych
13,98 m² (31,84 m²)
razem
79,23 m² (134,35 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Zobacz i zaaranżuj wnętrza tego domu w 3D Tylko teraz w iDesigner bezpłatnie
Kreator 3D Oglądaj projekt Tyberiusz 2 w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tyberiusz 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tyberiusz 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

274 362 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12/16 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: żelbetowy monolityczny gr. 20 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, okładzina klinkierowa. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym krokwiowo-płatwiowym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Tyberiusz 2

Zdjęcie profilowe romih
romih
Szukając projektu domu największa uwagę przywiązywaliśmy do wyglądu zewnętrznego budynku, gdyż chcieliśmy, aby atrakcyjnie prezentował się na działce. Projekt domu Tyberiusz 2 WRW 1162 bardzo spodobał się mojej żonie, a w dodatku spełniał również inne nasze oczekiwania. Nasz dom wybudowaliśmy ze zwykłej cegły kratówki MAX z pionowymi fugami. Ściany postanowiliśmy ocieplić 12 cm warstwą styropianu grafitowego. Zdecydowaliśmy się na zamontowanie w kotłowni pieca z zasobnikiem na ekogroszek, gdyż zależało nam na mało obsługowym sposobie ogrzewania. Nie mieliśmy za bardzo innej alternatywy, gdyż w naszej miejscowości nie ma gazu ziemnego, a ogrzewanie butlą propan-butan wychodzi dość drogo. Ekogroszek wydał nam się również najkorzystniejszy pod względem ekonomicznym. W projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Tyberiusz 2 WRW 1162 wprowadziliśmy kilka zmian. Wstawiliśmy ściankę w miejscu barku między kuchnią i jadalnią. Stwierdziliśmy, że będzie to wyglądać estetyczniej, gdyż barek miał znajdować się od razu obok stołu. Poza tym, wiadomym jest, iż w miejscu gdzie przyrządza się posiłki nie zawsze jest idealny porządek. Gdyby kuchnia była w pełni otwarta wszystko byłoby na widoku, a tego woleliśmy uniknąć. Zrezygnowaliśmy z wnęki na taras i postawiliśmy ściankę na ukos, po przekątnej od rogu w salonie do wykuszu. Dzięki temu powiększyliśmy część dzienną, gdyż nie ma zwężenia między strefą jadalnianą a wypoczynkową, a powiększenie tarasu nie stanowi żadnego problemu. Trochę żałuje, iż nie wstawiłem w tym miejscu większego okna tarasowego. Gdybym zrobił okno o szerokości 2,40m zamiast 1,80m to na pewno prezentowałoby się lepiej. Myślę, że budując ten dom warto byłoby pomyśleć nad poszerzeniem oddzielnej części garażowej po 1m od frontu i z tyłu budynku. Wtedy zarówno kotłownia, jak i garaż byłyby większe i tym samym wstawienie dwóch samochodów nie stanowiłoby żadnego problemu. Zawsze można też wstawić tam jakąś szafkę. Jestem bardzo zadowolony z rozwiązania, które wprowadziłem w rozmieszczeniu okien w wykuszu. Wstawiłem tam duże, łączone okna dzięki czemu wykusz jest cały przeszklony i wygląda rewelacyjnie. Ponadto, z tej strony wpada do domu więcej światła, gdyż dom umieszczony mam na działce tak, iż taras znajduje się na południowym zachodzie. Wybór projektu domu Tyberiusz 2 WRW 1162 był bardzo dobrą decyzją. Nasza działka znajduje się na rogu ulic i chcieliśmy, aby budynek ładnie prezentował się z obu stron. Udało nam się to, gdyż piękne lukarny, na których zależało mojej żonie, dodają bryle wiele uroku. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Anula@
Anula@
Zanim wybraliśmy projekt domu Tyberiusz 2 WRW1162 obejrzeliśmy wiele projektów i wydał nam się najodpowiedniejszy zarówno ze względu na wygląd zewnętrzny, jak i układ pomieszczeń w środku. Zależało nam na tym, aby dom był funkcjonalny, przestrzenny oraz z poddaszem użytkowym i garażem. Zmiany wprowadzaliśmy, jednak były one bardzo nie wielkie, a mianowicie tylko jakieś ścianki działowe. Już nawet dokładnie mnie pamiętam które. Cała budowa przebiegła raczej bez większych komplikacji, nie było opóźnień i wykonawcy dobrze się spisali. Nie mieli też żadnych problemów z odczytem projektu domu Tyberiusz 2 WRW1162. Dom ogrzewamy pompą ciepła, koszty eksploatacyjne są bardzo przystępne i jesteśmy z nich zadowoleni. Zmiany wprowadzaliśmy, jednak były one bardzo niewielkie, a mianowicie tylko zmieniliśmy niektóre ścianki działowe. Przy realizacji tego projektu warto też zwrócić uwagę na schody, ponieważ są bardzo strome. Z pewnością gdybym się budowała teraz, to wprowadziłabym jeszcze jakieś zmiany, np. zrobiłabym na tarasie jedno duże okno. Oczywiście, ta modyfikacja zrobiona by została kosztem tarasu, ale salon znacznie by na tym skorzystał . Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny i odpowiada nam idealnie. Jego dodatkowymi zaletami jest garaż dwustanowiskowy, spiżarnia oraz garderoba. Pomieszczenia są bardzo praktyczne i przydatne.

Dla mojej czteroosobowej rodziny mogłabym powiedzieć, że dom jest aż za duży. Jednak ma to również zalety, ponieważ mamy miejsce w części dziennej, aby zapraszać gości. Możemy urządzać święta i inne uroczystości rodzinne. Moim największym sukcesem jest realizacja tego projektu. Bardzo podoba mi się duża strefa dzienna, korytarz i przedsionek. Przestrzeń, jaką dają te pomieszczenia razem, jest niesamowita, a efekt jest zachwycający. Jestem bardzo szczęśliwa, że nasz wybór padł na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Tyberiusz 2 WRW1162. Dom idealny dla rodzin z dziećmi. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe 28738
28738
Wybraliśmy projekt domu Tyberiusz 2 WRW1162, ponieważ dla naszej pięcioosobowej rodziny wydał nam się najbardziej odpowiedni pod względem ilości pokoi oraz metrażu. Zależało nam również na garażu w bryle domu. Chcieliśmy, żeby dach był czterospadowy, ponieważ braliśmy pod uwagę także Gracjana. Jednak dach nam się nie podobał i zdecydowaliśmy się na Tyberiusza 2 WRW1162. Budowa przebiegła dobrze, jednak w projekcie pojawiły się pewne niedoskonałości. Generalnie wziąłem ekipę, z której jestem zadowolony, więc wszystko się udało. Projekt domu Tyberiusz 2 WRW1162 był czytelny. Wprowadzaliśmy modyfikacje do projektu, ale bardzo drobne. Była to zmiana kominów- mamy systemowe, a w projekcie były murowane. Posiadamy również wentylację mechaniczną - rekupreację. Zamiast pieca gazowego posiadamy pompę ciepła, z której jesteśmy bardzo zadowoleni. Została zmieniona także konstrukcja dachu. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny i sądzę, że przy pięcioosobowej rodzinie będzie wykorzystany w 100%. Jednak jeśli miałyby tutaj mieszkać osoby starsze, to może być kłopot, gdyż nawet parter jest podzielony na dwa poziomy. Salon mamy dość przestronny i na pewno zmieszczą się goście. Co prawda, nie ma pomieszczeń gospodarczych, ale właściwie mnie to cieszy, bo nie lubię “chomikować” wielu rzeczy. Naszym sukcesem jest to, że budowa została ukończona i możemy już się nim cieszyć. Budowa to dużo nerwów i cieszę się, że mam to już za sobą. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym Tyberiusz 2 WRW1162 był trafnym wyborem. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Tyberiusz 2

  – 0 głosów

Projekt domu Tyberiusz 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Tyberiusz 2

Projekt domu Tyberiusz

Tyberiusz

140,1 m²

Projekty podobne do Tyberiusz 2 WRW1162

Projekt domu Dandys 1 G2

Dandys 1 G2

146,22 m²

Projekt domu E-211

E-211

146,1 m²

Projekt domu Dom przy Sielskiej 8 N

Projekt domu E-241

E-241

140 m²

Projekt domu Dom przy Malowniczej 3 NF40

Projekt domu Dom przy Sielskiej 8

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych