Projekt domu Topaz WAH1097

Cena projektu: 3 790 zł 3 032 zł Oszczędzasz 758 złOferta ważna do 10 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
223,26 m²
Min. szer. działki
19,3 m
Wysokość budynku
9,81 m
Pow. zabudowy
177,03 m²
Kubatura
998 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
245,7 m²
EUco
65,21 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Topaz to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Topaz to dom piętrowy, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Zaplanowana w projekcie kuchnia zamknięta jest oazą dla kucharza, który może kontynuować swoją pasję bez przeszkadzania innym domownikom. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie znalazła się jedna komfortowa łazienka na parterze oraz dodatkowe dwie na piętrze. Część nocna składa się z pięciu sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Topaz - Rzut parteru

1 pokój dzienny
37,2 m²
2 pokój
11,85 m²
3 hall
19,81 m²
4 jadalnia
15,43 m²
5 kuchnia
11,57 m²
6 spiżarnia
3,14 m²
7 wiatrołap
5,24 m²
8 łazienka
2,84 m²
9 pom. gospodarcze
8,36 m²
10 garaż dwustan.
32,1 m²
razem
147,54 m²

Rzut kondygnacji projektu Topaz - Rzut piętra

1 pokój
21,15 m²
2 garderoba
3,61 m²
3 garderoba
3,38 m²
4 pokój
19,81 m²
5 hall
15,88 m²
6 pokój
11,47 m²
7 pokój
27,23 m²
8 garderoba
5,78 m²
9 łazienka
5,23 m²
10 łazienka
11,03 m²
razem
124,57 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Topaz na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

271 755 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: ławy betonowe, ściany z bloczków. Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe: pustaki ceramiczne U220 + styropian. Strop: żelbetowy monolityczny płytowy. Elewacje: tynk cienkowarstwowy. Pokrycie dachu: dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Topaz

Zdjęcie profilowe duszek1979
duszek1979
Szukałem projektu dużego domu, który spełniałby moje oczekiwania w kwestii przestrzeni oraz ilości pokoi. Dodatkowo, zależało mi na budynku z pełnym piętrem oraz możliwością doprojektowania piwnicy. Projekt Topaz WAH1097 nie tylko spełniał te wymagania, ale również bardzo spodobał mi się wizualnie. Ponadto, uwzględniony w nim układ pomieszczeń był adekwatny do ułożenia naszej działki względem stron świata - od początku chciałem, aby salon znajdował się na południu i zachodzie, a kuchenne okno wychodziło na wschód.

Duże znaczenie przywiązywałem do materiałów użytych do budowy domu. Ściany wymurowałem z Porothermu marki Wienerberger - wybrałem taki rodzaj pustaków ze względu na wysoką jakość produktów tego producenta oraz korzystną cenę, którą udało mi się wynegocjować. Wszystkie żelbetowe elementy zostały wykonane w tradycyjny sposób - fachowcy wylewali je na miejscu, na placu budowy. Nie korzystałem z żadnych prefabrykatów, gdyż gotowe produkty wydają mi się mało solidne. Dodatkowo, każdy beton wylewany na różnych etapach inwestycji, nabywałem o klasę lepszy niż zalecał projekt.

Oryginalna bryła sprawia, iż cały budynek wygląda ciekawie i niebanalnie z czego jestem bardzo zadowolony. Niestety, taka forma wiąże się jednocześnie z koniecznością wykonania sporych konstrukcji żelbetowych. Duża powierzchnia salonu oraz kuchnia i garaż wystające za obręb bryły, wymagały zastosowania pokaźnych podciągów - niektóre z nich mają nawet 60 cm wysokości. Zatrudnione przeze mnie ekipy stwierdziły, iż pomimo długoletniego doświadczenia, nie spotkali się jeszcze z taką ilością wzmocnień w domkach jednorodzinnych. Cała konstrukcja w formie żelbetowej klatki jest dosyć kosztowna ze względu na duże ilości stali i betonu potrzebnych do ich wykonania, aczkolwiek w żadnym stopniu nie żałuję wydanych pieniędzy. Co prawda, na etapie budowy trochę mnie to martwiło, ale teraz widzę, że budynek jest naprawdę solidny, a wszystkie elementy stabilne. Dom stoi już 1,5 roku i pomimo, iż grunt pod nim jest dosyć niekorzystny (gliniasty i podmokły) to nic złego się nie dzieje - budynek nie osiada, a ściany nie pękają.

Do budowy używałem wysokich jakościowo materiałów, jednak nieco udało mi się zaoszczędzić na robociźnie, gdyż wiele prac (nawet murarskich) wykonałem samodzielnie. Uważam, że spokojnie można zmieścić się w kwocie oszacowanej przez projektanta. Chcąc jednak zatrudnić firmę do zrealizowania całej inwestycji (bez własnego wkładu pracy) i zamknąć się w podanych kosztach, można to zrobić zaoszczędzając na pokryciu dachu, i tak jak w naszym przypadku, zastosować na nim blachodachówkę, zamiast dachówki ceramicznej.

Projekt Topaz WAH1097 nie uwzględnia piwnicy, jednak ja postanowiłem ją wykonać pod całą powierzchnią budynku. Musze przyznać, że było to genialne posunięcie. Metraż domu jest ogromny, jednak wewnątrz widać dużą dysproporcję między przestrzenią użytkową, a gospodarczą, której architekt przewidział dosyć niewiele. Na szczęście jednak uzyskałem ją dzięki wprowadzonej zmianie. W piwnicy wykonałem pralnię, suszarnię, siłownię, swoją pracownię, a także mam miejsce do przechowywania rzeczy, których nie używa się na co dzień. Wykonanie piwnicy kosztowało mnie łącznie ok. 60 tys. zł. Może wydawać się to sporo, natomiast przy całości kosztów tego domu, jest to stosunkowo nieduża kwota, więc realizując projekt warto to rozważyć.

Oryginalnie na poddaszu znajdowały się 4 sypialnie, jednak po kilku modyfikacjach ścianek działowych i zlikwidowaniu jednej garderoby, udało nam się zrobić aż 6 pokoi. Największa sypialnia była wielkości małego mieszkania w bloku, dlatego część jej powierzchni przeznaczyłem na zrobienie gabinetu. Dodatkowo, postanowiłem powiększyć mniejszą łazienkę o 70 cm, kosztem większej.

Przyszłym inwestorom poradziłbym wysunięcie wypustu przy balkonie nad kuchnią, o ok. 15 cm, gdyż znajduje się on na równi z zewnętrzną ścianą. Dzięki temu, wykonanie odprowadzenia wody z płytek będzie o wiele łatwiejsze, a woda nie będzie ciekła po ścianie. Niestety, nie przewidziałem tego wcześniej i podczas wykonywania prac z tym związanych, kilka razy woda zalała nam przyszłą kuchnię. Dobrym pomysłem będzie również zwiększenie powierzchni tarasu i zrobienie go na całej długości budynku.

Jesteśmy jeszcze przed wykonaniem zewnętrznego otynkowania, które planuję zrobić w najbliższym czasie. Wiem już jednak, że w tej kwestii wprowadzę zmiany w zaproponowanym wyglądzie elewacji. Powierzchnia ścian jest ogromna, więc nawet dla trzech doświadczonych fachowców, ich otynkowanie przy zachowaniu jednolitego koloru jest mało realne. Można by zatrudnić do tego większą ilość osób, jednak ja wpadłem na inny pomysł. Dookoła elewacji wykonam duży, ozdobny pas, który nie tylko ułatwi tynkowanie, ale także urozmaici wygląd bryły i optycznie nieco ją pomniejszy.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu piętrowego Topaz WAH1097. Jego powierzchnia jest ogromna i właśnie na tym zależało mi od początku. Jesteśmy 6-osobową rodziną, ale dodatkowo będą zamieszkiwały z nami nasi rodzice. Tak duży metraż z pewnością pozwoli na komfort użytkowania nawet 10 osobom, tym bardziej, iż udało mi się wygospodarować dodatkowe pokoje. Budynek z zewnątrz doskonale się prezentuje i bardzo mi się podoba. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Topaz

  – 0 głosów

Projekt domu Topaz należy do kategorii

Projekty podobne do Topaz WAH1097

Projekt domu HomeKoncept-60

HomeKoncept-60

228,85 m²

Projekt domu Topaz 3 -758

Topaz 3

242,49 m²

Projekt domu Willa na Borowej -798

Willa na Borowej

206,93 m²

Projekt domu Topaz 2 -758

Topaz 2

223,26 m²

Projekt domu Teka-06

Teka-06

206,86 m²

Projekt domu DN 104

DN 104

231,47 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych