Projekt domu TK30 WAK1008

Cena projektu: 3 090 zł 2 590 zł Oszczędzasz 500 złOferta ważna do 31 lipca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
134,9 m²
Min. szer. działki
26,99 m
Wysokość budynku
6,65 m
Pow. zabudowy
218,66 m²
Kubatura
979 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Jednorodzinny dom parterowy TK30 został zaprojektowany dla 4-5 osobowej rodziny. Mimo horyzontalnej bryły, zwieńczonej nieco spłaszczonym, czterospadowym dachem, budynek utrzymany jest w tradycyjnym stylu. Część mieszkalną ułożono na planie litery L, a krótsze skrzydło przedłużono o dwustanowiskowy garaż i sąsiadujące z nim pomieszczenia techniczne. Między nimi utworzyła się wnęka, którą zadaszono tworząc kameralną strefę wejściową. Tak rozłożysty obiekt wymaga stosunkowo dużej działki. Ukształtowanie budynku wpłynęło na rozmieszczenie funkcji. Na tyłach głównej bryły zlokalizowano część wspólną. Wielki pokój dzienny z przylegającym doń przestronnym tarasem łączą szerokie drzwi balkonowe. Podest przed drzwiami wejściowymi wyznaczył centralny pas, który optycznie łączy prywatny obszar za domem ze strefą wjazdową, stanowiąc jednocześnie granicę między pomieszczeniami technicznymi a mieszkalnymi. W pasie tym znalazła się całkowicie otwarta kuchnia z wyspą i jadalnia, a od pokoju dzielnego dzieli je tylko wolnostojący kominek. Drugi, zewnętrzny kominek znajduje się na tarasie. Otwartą na taras i ogród strefę dzienną odseparowała od ulicy strefa prywatna, którą obsługuje centralnie położony, połączony z salonem korytarz. Na jego końcu, przy ścianie frontowej, znalazły się dwa ustawne pokoje. Trzeci, największy z nich, zlokalizowano bliżej pokoju dziennego i delikatnie wysunięto przed lico bocznej ściany. Wyposażono go w małą, ale prywatną łazienkę. Druga, ogólnodostępna znajduje się po przeciwnej stronie korytarza. Do pokoju małżeńskiego przylega także drobna toaleta, która ma służyć użytkownikom części wspólnej. Bardzo praktyczne okazuje się pomieszczenie gospodarcze, w którym można urządzić np. garderobę. W przeciwległym fragmencie domu, na tyłach garażu, zlokalizowano przechodnią spiżarnię (która łączy jadalnię z garażem) oraz sporą, dostępną z ogrodu kotłownię. Projekt domu TK30 został podzielony niezwykle funkcjonalnie, z uwzględnieniem stopnia prywatności różnych stref. Charakterystyczny dla projektu środkowy pas pomógł całkowicie oddzielić “brudne” pomieszczenia od części mieszkalnej, a jednocześnie stworzył półotwarty, łączący podwórze ze strefą wejściową obszar. Przestronna, niemal pozbawiona przegród część dzienna pozostaje w opozycji do zaopatrzonych w ślepy, kameralny korytarz prywatnych pokoi. Dzięki licznym, bardzo dużym oknom wnętrza domu są niezwykle jasne.

Rzut kondygnacji projektu TK30 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,85 m²
2 kuchnia + jadalnia
19,02 m²
3 pokój dzienny
41,28 m²
4 korytarz
13,9 m²
5 pom. gospodarcze
2,59 m²
6 pokój
15,5 m²
7 wc
1,7 m²
8 łazienka
3,37 m²
9 pokój
12,53 m²
10 pokój
14,62 m²
11 łazienka
6,54 m²
12 garaż dwustan.
30,47 m²
13 spiżarnia
4,94 m²
14 kotłownia
8,77 m²
razem
179,08 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu TK30 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
100 878 zł

stan surowy otwarty
156 492 zł

stan surowy zamknięty
37 398 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

294 768 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Elewacje: tynk strukturalny plus okładzina ceglana. Strop: żelbetowy. Ściany wewnętrzne: pustak ceramiczny. Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny + ocieplenie styropian. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub blachodachówka ..

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHITEKA

Opinie mieszkańców domu TK30

Zdjęcie profilowe magmar1
magmar1

Projekt domu TK30 WAK1008 spodobał nam ze względu na ciekawą adaptację części dziennej - przestronny salon, duża i wygodna kuchnia oraz imponujące swoją wielkością dwa okna tarasowe, które wpuszczają wiele światła do środka, a i pięknie wyglądają - zarówno od środka, jak i z zewnątrz. Jednak również cały układ pomieszczeń nam bardzo odpowiadał, a mamy też szeroką działkę, więc mogliśmy sobie na taki rozłożysty dom pozwolić.

Sama budowa przebiegała raczej spokojnie i bez większych problemów, jednak w projekcie domu jest coś nie tak z dachem, ponieważ w pewnym momencie fachowcy musieli trochę poimprowizować, aby wszystko było tak jak powinno. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe - na szczęście mieliśmy taką możliwość; jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Poza tym, koszty jego eksploatacji są niższe niż zakładaliśmy, a ogrzewamy gazem także wodę i na nim gotujemy. Całość wychodzi w granicach około 260zł miesięcznie.

Układ pomieszczeń w domu jest dla nas jak najbardziej odpowiedni. Cieszę się też, że udało nam się przenieść wejście do ubikacji od strony sypialni i teraz nie widać go bezpośrednio z salonu. Jednocześnie powstał tam mały korytarz, a garderoba została stworzona zamiast łazienki przy sypialni. Ogromny salon na pewno bez problemów przyjmie większą liczbę gości, jaką mamy zamiar zaprosić na imprezę otwarcia domu. Póki co, największa liczba osób, jaką gościliśmy przy którejś z okazji to dwanaście. Wszyscy wtedy wygodnie pomieściliśmy się przy stole. Doświetlenie wnętrza jest naprawdę perfekcyjne - dwa duże okna tarasowe pięknie wpuszczają do domu światło całymi dniami. Na razie dom zamieszkujemy we dwójkę, ale myślę, że nawet 4-5 osób wygodnie mogłoby w nim żyć. Naprawdę cieszymy się, że salon i kuchnię udało nam się zrobić w tak dobrym stylu - wyglądają one imponująco.

Oprócz wspomnianych już zmian w projekcie domu TK30 WAK1008 wprowadziliśmy jeszcze kilka. W łazience udało nam się wstawić prysznic kosztem pomieszczenia gospodarczego/garderoby na korytarzu. Także wiatrołap trochę powiększyliśmy, przesuwając szafę wnękową dalej w stronę środka. Zdecydowaliśmy się też na jedno okno dachowe - poddasze niby nie jest użytkowe, ale lepiej, żeby był na nim jakikolwiek wlot światła. Myślimy też nad zmianą wyglądu samego wejścia do domu. Drzwi wejściowe są bardzo schowane, dlatego chcemy je uczynić trochę bardziej widocznymi. Mamy w planach postawienie trzech prostych filarów, które będą prowadziły gości do wejścia.

Projekt domu parterowego z garażem TK30 WAK1008 to był dobry wybór, a po kilku zmianach udało nam się go dostosować do naszych potrzeb. Teraz jest chyba bliski ideału. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Kamiii
Kamiii

Od samego początku naszych poszukiwań odpowiedniego projektu domu, wiedzieliśmy, że będzie to parterówka - pod żadnym pozorem nie chcieliśmy mieć żadnych schodów w domu. Forma kredytu, który wybraliśmy, ograniczyła nasz wybór projektów do tych, których powierzchnia użytkowa nie przekracza 140m2. Wybraliśmy projekt domu TK30 WAK1008 w odbiciu lustrzanym, ponieważ zaimponowało nam to, że jest aż tyle miejsca przeznaczonego na salon.

Do domu przeprowadziliśmy się w grudniu 2012r., więc minęły już dwie zimy. Piec na ekogroszek zapewnia naprawdę niskie koszty ogrzewania, co nas bardzo cieszy. Jesteśmy bardzo zadowoleni także z tego, że nie tylko salon jest przestronny, ale także reszta pomieszczeń - w domu czujemy się naprawdę komfortowo. Mamy dwójkę dzieci, w tym jedno niemowlę, które na razie śpi z nami w sypialni. Kiedy podrośnie zamieszka w jednym z pokoi znajdujących się od frontu domu, tak, jak teraz jego starsza siostra. Póki co, ten pokój pełni funkcję gościnnego i pewnie za parę lat będzie nam go troszkę brakować. Od półtora roku nasi znajomi, podobnie jak my, zachwycają się naszym ogromnym salonem. Podoba nam się również rozwiązanie w postaci dodatkowej łazienki przy sypialni małżeńskiej. Dom jest także świetnie ułożony względem kierunków świata - przez cały dzień mamy jasne wnętrze.

W projekcie domu parterowego z garażem TK30 WAK1008 wprowadziliśmy kilka poprawek, które okazały się dobrymi pomysłami. Zrezygnowaliśmy z wc przy salonie, powiększając jednocześnie sypialnię. Także lany strop zastąpiliśmy drewnianym (który jest zwyczajnie tańszy w realizacji) oraz zniknęła wyspa w kuchni. Pomyślałam, że może trochę przeszkadzać, a takie rozwiązanie sprawiło, że kuchnia jest jeszcze większa.

Projekt domu TK30 WAK1008 to trafny wybór. Po prawie dwóch latach nic więcej bym w nim nie zmieniała. Choć oglądaliśmy naprawdę dużo innych, czasem podobnych projektów, to uważam, że ten jest optymalny dla nas. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe wojtek61
wojtek61

TK30 WAK1008 dom parterowy z garażem dwustanowiskowym wpadł nam w oko ze względu na swój oryginalny a zarazem prosty wygląd zewnętrzny, świetny układ pomieszczeń i garaż dwustanowiskowy. Prosta bryła i naprawdę dobre założenia projektowe (ogrzewanie podłogowe i kaloryfery) sprawiają, że rachunki za ogrzewanie są śmiesznie małe. Natomiast przyłącze gazowe pozwala cieszyć się czystością i minimalną obsługą kotłowni.

W TK30 WAK1008 mieszkamy od września i na tę chwilę nie mamy żadnych zastrzeżeń ani zamiarów zmian. W domu żyje się naprawdę wygodnie i miło. Projektant świetnie rozplanował rozkład okien i ich wielkość - dom jest jasny i ciepły; zwłaszcza salon, który cieszy nas swoim wyglądem i przestronnością. Moim zdaniem, nawet 30 osób swobodnie zmieści się w nim podczas przyjęć okolicznościowych. Na stałe w domu mieszkają trzy osoby (córki przyjeżdżają tylko na weekendy ze studiów) i muszę przyznać, że dom dla takiej ilości osób jest świetnie dostosowany, a i podczas wizyt córek sprawdza się bez zarzutu. Po niecałym pół roku, szczerze powiem, że nic bym nie zmieniał i pozostawił dom w swoim aktualnym stanie. Jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni. Zwłaszcza grill zaprojektowany przy tarasie wydawał się ciekawym, a okazał się świetnym rozwiązaniem.

Do projektu domu TK30 WAK1008 wprowadziliśmy kilka drobnych poprawek; przedłużyliśmy trochę ściankę kominkową i w ten sposób częściowo zamknęliśmy kuchnię. Podobnie, przedłużając ściankę zasłoniliśmy drzwi do toalety i teraz nie widać ich od strony salonu. Dodatkowo zdecydowałem się na ciut większe ocieplenie w górnych partiach budynku. Także murek przy wejściu przenieśliśmy na ścianę od garażu, żeby wychodząc z domu, nie wchodzić prosto na zaparkowane auta.

W TK30 WAK1008 doradzałbym jedynie zagospodarować strych - można stworzyć tam bardzo funkcjonalne pomieszczenie gospodarcze. W pozostałych kwestiach projekt domu jest wyjątkowo dobrze przemyślany. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Beata Winiarz
Beata Winiarz

Zdecydowaliśmy się na projekt domu TK30 WAK1008, ponieważ od początku zależało nam na budynku parterowym, a w dodatku przewidziany w nim układ pomieszczeń wydał nam się bardzo funkcjonalny. Szczególnie do gustu przypadła mi przestronność sypialni oraz duża i otwarta powierzchnia części dziennej.

W trakcie realizacji nie mieliśmy żadnych problemów budowlanych, a sam projekt był czytelny i nie zawierał błędów. Nasz nowy dom został wymurowany z ceramicznych pustaków MAX, a na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Ściany z zewnątrz ociepliliśmy 12 cm warstwą styropianu.

Aby dopasować projekt domu TK30 WAK1008 do wszystkich naszych oczekiwań, postanowiliśmy nieco go zmodyfikować. Zrezygnowaliśmy z oddzielnej garderoby oraz małej ubikacji przy salonie. Powierzchnię obu tych pomieszczeń przyłączyliśmy do sypialni, która teraz jest naprawdę duża. Okno w kuchni zostało w naszym przypadku zmniejszone, jednak jest to kosmetyczna zmiana. Chodziło o to, abyśmy mogli w pełni funkcjonalnie zaaranżować tą przestrzeń. Dodatkowo nie robiliśmy wyspy, a obie kuchenne ściany zabudowaliśmy meblami. Na chwile obecną widzę, że teraz poprawiłabym okna w większej łazience, ponieważ ich rozmieszenie jest dosyć niefortunne. Są one nierównomiernie rozstawione (jedno z nich znajduje się przy samej ścianie) co powoduje trudniejsze zaaranżowanie tego pomieszczenia.

Nasz dom usytuowany jest w ten sposób. iż wspólna ściana salonu i obu sypialni znajduje się po stronie południowej. Mamy ten komfort, iż mieszkamy na wzniesieniu, nie mamy sąsiadów, a nasza działka jest dosyć spora. W związku z tym nic nie zasłania nam słońca i wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze oświetlone.

Uważam, że nasz dom jest naprawdę funkcjonalny. Świetnym rozwiązaniem jest to, iż strefa nocna jest wyraźnie oddzielona od części dziennej. Szczególnie godny uwagi jest duży i przestronny salon, który ciekawie zaaranżowaliśmy. Zgodnie z projektem zrobiliśmy nowoczesny, wolnostojący kominek. Wszystkie elementy dekoracyjne doskonale komponują się z całością wnętrza. Są proste, stonowane i efektownie się prezentują.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego TK30 WAK1008. Oprócz rozmieszczenia okien w łazience nie mam żadnych uwag. Śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam.

Recenzje projektu TK30

  – 0 głosów

Projekt domu TK30 należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych