Projekt domu Szczepanów 22 KRP1026

Cena projektu: 3 780 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
228,25 m²
Min. szer. działki
23 m
Wysokość budynku
8,69 m
Pow. zabudowy
199 m²
Kubatura
983 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
299,67 m²
Liczba pokoi
6 (5 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Szczepanów 22 jest alternatywą znanego projektu Szczepanów. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Szczepanów 22 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się bryłą w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Szczepanów 22 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która spełni marzenie każdej gospodyni. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu znajduje się sześć wygodnych sypialni, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 5-8 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Szczepanów 22 nawiązuje do stylu dworkowego i idealnie wpisze się w wiejski krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Szczepanów 22 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,83 m²
2 korytarz
5,22 m²
3 kuchnia
16,73 m²
4 pokój dzienny
35,4 m²
5 łazienka
5,13 m²
6 wiatrołap
5,83 m²
7 korytarz
5,21 m²
8 pokój
16,2 m²
9 pokój dzienny + kuchnia
38,78 m²
10 łazienka
5,13 m²
razem
139,46 m²

Rzut kondygnacji projektu Szczepanów 22 - Rzut poddasza

1 korytarz
9,23 m² (13,51 m²)
2 sauna
8,66 m² (14,05 m²)
3 pokój
8 m² (15,98 m²)
4 pokój
8,03 m² (16,01 m²)
5 pokój
8,43 m² (12,46 m²)
6 korytarz
9,84 m² (10,17 m²)
7 pokój
19,38 m² (31,6 m²)
8 pokój
8,51 m² (16,48 m²)
9 łazienka
8,71 m² (14,11 m²)
razem
88,79 m² (144,37 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Szczepanów 22 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Szczepanów 22
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

303 506 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Wysokość ścianki kolankowej: 0.92 m. Ilość drewna na więźbę: 14.51 m³. Strop: płyta żelbetowa. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna. Ściany zewnętrzne: pustaki ceramiczne + styropian. Ściany wewnętrzne: pustaki ceramiczne. Typ ogrzewania: kocioł gazowy.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dom-Projekt

Opinie mieszkańców domu Szczepanów 22

Zdjęcie profilowe kufar84
kufar84
Mi oraz mojej żonie bardzo podobają się budynki nawiązujące swoim wyglądem do stylu dawnych, polskich dworków, dlatego gdy zdecydowaliśmy się na budowę własnego domu, duże znaczenie przy wyborze projektu miały dla nas walory wizualne. Projekt Szczepanów 22 KRP1026 posiada ciekawą formę charakteryzującą się stylem dworkowym i tym samym w całości wpisywał się w nasze gusta. Oprócz kwestii estetycznych odpowiadał nam również pod innymi względami. Przewiduje on możliwość stworzenia dwóch, niezależnych od siebie mieszkań, co świetnie sprawdzi się w przyszłości. Gdy rodzice przejdą na emeryturę, będą mogli zamieszkać z nami i wszyscy będziemy czuć się w pełni komfortowo.

Cała realizacja odbyła się sprawnie, aczkolwiek uważam, iż w dokumentacji technicznej warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, np. brak podanej wysokości murków przy wejściu i barierki na tarasie, a także odstępów między tworzącymi ją deskami. Fachowiec wykonujący więźbę zauważył też, iż brakuje w niej jednej jętki. W otrzymanym przez nas projekcie instalacje elektryczne i wodnokanalizacyjne ukazane były w odbiciu lustrzanym, dlatego też konieczne było skontaktowanie się z autorem w sprawie dosłania poprawnej wersji tych dokumentów. Na szczęście te szczegóły nie wpłynęły na proces budowy, gdyż współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Pierwsze prace rozpoczęliśmy 21 marca 2015 r., a do nowego domu wprowadziliśmy się 30 października 2016 r. - inwestycja trwała więc ok. 1,5 roku.

Do wymurowania ścian nośnych użyliśmy pustaków ceramicznych, zaś działowe postawiliśmy z bloczków Silka. Strop wykonaliśmy z płyt żerańskich, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek, a od momentu zamieszkania, do chwili obecnej (koniec stycznia 2016) zużyliśmy ok. 4 ton opału. Jednocześnie z budową domu, obok stawialiśmy dwustanowiskowy garaż z budynkiem gospodarczym, więc trudno jest mi się jednoznacznie odnieść do poprawności kosztorysu. Wydaje mi się jednak, że dosyć mocno przekroczyliśmy podaną kwotę, dlatego też myślę, iż realizując projekt domu Szczepanów 22 KRP1026 bezpieczniej będzie założyć wyższe koszty w stosunku do sugerowanych.

Rozkład pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Szczepanów 22 KRP1026 od początku wydał się nam doskonale przemyślany i w dalszym ciągu spełnia nasze oczekiwania. Jedyne zmiany jakie wprowadziliśmy dotyczyły kosmetycznej modyfikacji ścianek działowych - jedną sypialnię lekko powiększyliśmy, zaś drugą otworzyliśmy na hall tworząc na poddaszu pokój dzienny a’la salon. W miejscu sauny zrobiliśmy łazienkę, zaś jej oryginalną powierzchnię przeznaczyliśmy na wykonanie pralnio-suszarni. Oprócz tego wykonaliśmy bezpośrednie przejście między tymi pomieszczeniami.

Projekt domu Szczepanów 22 KRP1026 podoba mi się przede wszystkim ze względu na jego zewnętrzny wygląd oraz ogromną przestronność wnętrza. Parter jest właściwie w całości otwarty, co zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników przestrzeni. Obecnie w domu mieszkamy we trójkę, więc miejsca mamy naprawdę sporo. Myślę, że taki metraż będzie bardzo komfortowy nawet dla 5-osobowej rodziny. Pokoi jest wystarczająco, aby każdy z domowników czuł się w pełni swobodnie. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Szczepanów 22

  – 0 głosów

Projekt domu Szczepanów 22 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Szczepanów 22

Projekt domu Szczepanów

Szczepanów

246,96 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych