Projekt domu Syntia WRY1014

Cena projektu: 2 850 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
148,35 m²
Min. szer. działki
21,39 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
135,3 m²
Kubatura
566,4 m³
Kąt nach. dachu
40°
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Syntia to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Syntia to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Atutami projektu jest uwzględniona na dole, osobna ubikacja dla gości oraz przestronna i w pełni komfortowa łazienka przewidziana na wyższej kondygnacji. Część nocną tworzy pięć sypialni, które dobrze sprawdzą się w przypadku 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dodatkowo weranda to miejsce doskonałe do spotkań z rodziną i najbliższymi. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Syntia zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Syntia - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,35 m²
2 hall
9,85 m²
3 pokój
12,8 m²
4 wc
4 m²
5 kuchnia + jadalnia
18,1 m²
6 pokój dzienny
25,6 m²
7 spiżarnia
1,3 m²
8 pom. gospodarcze
5,65 m²
9 garaż jednostan.
22,8 m²
razem
104,45 m²

Rzut kondygnacji projektu Syntia - Rzut poddasza

1 korytarz
9,4 m²
2 pokój
8,6 m²
3 pokój
11,6 m²
4 pokój
16,1 m²
5 pokój
13,4 m²
6 łazienka
7,6 m²
razem
66,7 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Syntia na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Syntia
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

179 023 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

210 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
36 887 zł

stan surowy otwarty
118 119 zł

stan surowy zamknięty
24 017 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej ściany jednowarstwowej z betonu komórkowego, ze stropem gęstożebrowym. Dach o konstrukcji drewnianej kryty dachówką ceramiczną.Elewacje wykonano z tynku strukturalnego, cokół z okładziny kamiennej lub klinkierowej.Stolarka okienna drewniana lub PCV.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: OPUSDOM

Opinie mieszkańców domu Syntia

Zdjęcie profilowe janek999
janek999

Projekt domu Syntia WRY1014 podobał nam się od samego początku i mimo że potem przejrzeliśmy jeszcze wiele projektów domów, to zawsze wracaliśmy do tego. Projektów jest naprawdę mnóstwo - część lepsza, część gorsza; my jednak byliśmy bardzo zdecydowani na ten konkretny. Główną zaletą tego projektu jest jego świetnie zagospodarowana powierzchnia użytkowa.

Do nowego domu wprowadziłem się grudniu zeszłego roku - głównie ze względu nasze nowonarodzone dziecko. Na razie mieszkamy tylko na parterze - góra czeka na swoją kolej. Budynek jest obłożony styropianem 12cm; wełny przy dachu jeszcze nie mamy, ale na razie te 2cm styropianu położone na stropie Terriva w zupełności wystarczają. Mamy piec na węgiel (tzw. śmieciucha), do tego częściowo położona podłogówkę i grzejniki, a koszty są prawdziwie minimalne. Jestem z nich bardzo zadowolony.

Dla naszej trójki (dopóki mała nie będzie miała 4-5 lat) parter w Syntia WRY1014 jest w zupełności wystarczający. Mamy własną sypialnię z łóżeczkiem, sporą kuchnię i bardzo duży salon. W WC dołożyliśmy natrysk, a zamiast kotłowni, która została przeniesiona do piwnicy pod garażem, pralnię. Dzięki tym rozwiązaniom całość jest jeszcze bardziej funkcjonalna. Korytarze są wystarczające; po wejściu do domu człowiek nie ma prawa czuć się klaustrofobicznie - ukazuje się przed nami duża i otwarta przestrzeń. A przede wszystkim jasna przestrzeń, zachowując standardowe wymiary okien, otrzymamy świetnie doświetlone wnętrze. Zaproszenie paru gości na rodzinną uroczystość zdecydowanie nie stanowi dla nas żadnego problemu.

Szczerze polecam projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Syntia WRY1014. Na płaskim terenie budynek na pewno będzie wyglądał imponująco. W projekcie domu nie ma żadnych błędów - nikt z budowlańców nic nam nie zgłaszał i budowa przebiegła całkiem spokojnie. Uważam, że jest to bardzo dobry wybór. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe kopidu
kopidu

Wybraliśmy projekt domu Syntia WRY1014, ponieważ odpowiadał nam jego układ pomieszczeń. Ważne było również to, aby projekt nie zawierał balkonów.

Cała budowa przebiegła u nas dosyć szybko i bezproblemowo. Projekt domu Syntia WRY1014 był bardzo czytelny, jedynie wykonawcy zwrócili uwagę na więźbę dachową, która była zbyt mocna do dachu. Poza tym żadnych innych zastrzeżeń nie było. Ogrzewamy się pompą ciepła, ponieważ nie było miejsca na inny piec niż gazowy. Z racji tego, że mieszkamy na wsi i nie mamy podłącza, to w grę wchodziła tylko butla. Jak wiadomo, przy butli koszty są znacznie wyższe i dlatego nasza decyzja padła na pompę ciepła. Jesteśmy z niej zadowoleni, z kosztów także.

Wprowadziliśmy kilka niezbędnych modyfikacji, a mianowicie powiększyliśmy pomieszczenie gospodarcze i zrobiliśmy małą piwnicę pod schodami oraz zrezygnowaliśmy ze ścianki obok schodów na poddaszu. Żadnych już innych zmian nie wprowadzaliśmy. Układ pomieszczeń jest kapitalny, to w sumie to zdecydowało o wyborze tego projektu. Po wprowadzeniu naszych zmian jest idealnie. Po rezygnacji ze ścianki na poddaszu zrobiło się tam jaśniej i przestronniej, ułatwiło nam to również wnoszenie mebli. Piwnica była dla nas niezbędna, brakowało takiego pomieszczenia.

Moja rodzina liczy cztery osoby i dom przy tej ilości osób naprawdę dobrze spełnia swoje funkcje. Nie mam w domu swojego ulubionego miejsca, cały dom bardzo nas cieszy. Sama bezproblemowa realizacja to nasz ogromny sukces. Dom jest bardzo przytulny i jasny, dzięki takiej ilości okien dobrze są oświetlone wszystkie pomieszczenia.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Syntia WRY1014, bardzo dobrze się w nim mieszka i mogę go szczerze polecić. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe BIMBUSEK1000
BIMBUSEK1000

Wybraliśmy projekt domu Syntia WRY1014, ponieważ odpowiadał nam układ pomieszczeń. Ponadto garaż był prosty w wykonaniu i wszędzie są takie same poziomy. Podobał mi się też jego wygląd zewnętrzny: niski, grzybkowaty.

Budowa przebiegła sprawnie, projekt domu Syntia WRY1014 był czytelny i do tego dobrze opisany. Nie było w nim żadnych błędów projektowych. Piec mamy na gaz, jesteśmy bardzo zadowoleni z kosztów. Przy tej powierzchni domu płacimy naprawdę niewiele.

Wprowadzone zostały przez nas pewne modyfikacje, a mianowicie nie robiliśmy wnęki na tarasie tylko jest powiększony o tą przestrzeń pokój. Są tam teraz dwa duże okna. Okno na taras ma 2,80*2,40 m i drugie 2,80*2,00 m- przy tym oknie jest szeroki parapet i można tam usiąść. Pomieszczenie doświetlone jest bardzo dobrze. Jeszcze zrobiłem piwnicę, a na poddaszu zmieniłem miejsce łazienki. Teraz jest w narożnym pokoju (wschodnio-południowym).

Wejście mamy od wschodu i przy takim umieszczeniu domu na działce we wszystkich pomieszczeniach jest jasno w ciągu dnia. Układ pomieszczeń chyba podoba mi się najbardziej na poddaszu. Pomieszczenia są bardzo duże. Dodatkowo po naszych zmianach mamy tam dużą, przestrzenną łazienkę, jest idealnie. Zmiana była bardzo korzystna, bo łazienki są w jednym pionie. Moja rodzina liczy cztery osoby, każdy ma swój pokój. Nikt się nie ciśnie i mamy dużo miejsce dla siebie i dla gości, którzy nas odwiedzają.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Syntia WRY1014, a zwłaszcza z wprowadzonych zmian. Myślę, że piwnica jest miejscem, bez którego chyba nie da się obyć. Mam tam jeszcze drugi duży garaż, kotłownię, pralnię, spiżarnię, więc mamy wszystko, co chcieliśmy. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe sola
sola

Wybraliśmy projekt domu Syntia WRY1014, ponieważ odpowiadał mi układ pomieszczeń i przestrzeń, która tam była widoczna. Toaleta na dole z oknem też miała znaczenie.

Wprowadzaliśmy niewielkie zmiany. W projekcie było większe otwarcie kuchni na salon, postanowiliśmy to zmodyfikować i lekko zamknąć kuchnię. Otworzyłam schody i dzięki temu mam więcej przestrzeni w części dziennej. Natomiast na poddaszu powiększyłam łazienkę o jeden pokój i mam tam pralnio-suszarnie, bez której teraz trudno mi sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie.

Budowa poszła sprawnie, zmieściliśmy się w czasie, który sobie założyliśmy na zrealizowanie projektu domu Syntia WRY1014. Wszystkie rysunki były przejrzyste i czytelne. Nasi fachowcy nie mieli z nimi problemów. Piec mamy na węgiel i drewno, jednak pierwsza zima dopiero przed nami, więc nie mogę nic powiedzieć na temat kosztów jakie ponosimy.

Na chwilę obecną dom jest dla nas jeszcze trochę za duży. Jednak świetnie się w nim mieszka. Mamy miejsce, aby zapraszać gości i ich ugościć. Pomieszczenie z którego jestem najbardziej zadowolona to pralnia z suszarnią. Pokój, który jest wykorzystany w 100 %. Projekt domu parterowego z garażem jednostanowiskowym Syntia WRY1014 jest wart polecenia ze względu na swoją przestroność i funkcjonalność. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Syntia

  – 0 głosów

Projekt domu Syntia należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Syntia

Projekt domu Syntia II wersja B

Syntia II wersja B

196,9 m²

Projekt domu Syntia wersja C

Syntia wersja C

160,35 m²

Projekt domu Syntia wersja B -285

Syntia wersja B

178,8 m²

Projekt domu Syntia II wersja C

Syntia II wersja C

160,35 m²

Projekt domu Syntia II -295

Syntia II

157,25 m²

Projekty podobne do Syntia WRY1014

Projekt domu E-212

E-212

138,3 m²

Projekt domu Murator M93a Jesienna zaduma - wariant I

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych