Projekt domu Sokrates 2 WRW1096

Cena projektu: 2 900 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
132,38 m²
Min. szer. działki
22,96 m
Wysokość budynku
6,49 m
Pow. zabudowy
238,43 m²
Kubatura
487,24 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
348,66 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Sokrates 2 został stworzony na wzór znanego projektu Sokrates. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Sokrates 2 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się bryłą w kształcie litery L, co pozwala na łatwy podział na strefy. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem wielospadowym, który podnosi walory estetyczne domu. Projekt Sokrates 2 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Projekt przewiduje zamkniętą kuchnię. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze zagospodarowanie i rozmieszczenia mebli. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Projekt uwzględnia dwie łazienki, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnią przewidziane w domu garderoby. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Sokrates 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,53 m²
2 hall
22,53 m²
3 kuchnia
8,98 m²
4 spiżarnia
1,01 m²
5 jadalnia
10,17 m²
6 pokój dzienny
26,74 m²
7 garderoba
3,74 m²
8 pokój
12,02 m²
9 pokój
12,05 m²
10 garderoba
2,36 m²
11 pokój
15,18 m²
12 łazienka
4,25 m²
13 łazienka
7,82 m²
14 pom. gospodarcze
6,29 m²
15 garaż dwustan.
37,93 m²
razem
176,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Sokrates 2 - Rzut poddasza

1 poddasze do adaptacji
50,12 m² (193,1 m²)
razem
50,12 m² (193,1 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Sokrates 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Sokrates 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

277 448 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm). Strop: belki drewniane. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, deska elewacyjna oraz płytki gresowe. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: wyłaz na poddasze. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Sokrates 2

Zdjęcie profilowe Maciek1096
Maciek1096
Szukając odpowiedniego projektu musiałem zwracać uwagę na to, aby jego wymiary były dopasowane do zakupionej przeze mnie działki, a oprócz tego od początku zależało mi na domu parterowym. Spośród budynków spełniających te wymagania, wybrałem projekt Sokrates 2 WRW1096. Konstrukcja jego bryły bardzo spodobała mi się pod względem wizualnym, co miało duży wpływ na decyzję. Dodatkowo, wiedziałem, że za sprawą małej ilości wewnętrznych ścian nośnych będę mógł dopasować układ pomieszczeń do wszystkich naszych oczekiwań.

Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy, a fachowcy nie mieli uwag do technicznej strony projektu. Sporym sukcesem przy naszej realizacji był jej krótki czas, gdyż łącznie z wykończeniami trwała nieco ponad 13 miesięcy. Prace związane z wylaniem fundamentów miały miejsce 24 kwietnia 2014 r., a już 12 czerwca 2015 r. zamieszkaliśmy w nowym domu. Budynek powstał przy użyciu pustaków Poroton, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Zmieniliśmy zalecaną metodę wykonania stropu i zamiast drewnianej konstrukcji postanowiliśmy tradycyjnie wylać go betonem. Z tego względu postanowiliśmy również zwiększyć wysokość ścianki kolankowej, co umożliwiło użytkowe zagospodarowanie poddasza, gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba.

Uważam, że architekt poprawnie oszacował koszty na etapie stanu surowego zamkniętego, aczkolwiek bez większych trudności można je jeszcze obniżyć. Podejrzewam, że gdybym do całej inwestycji zatrudnił kompleksowo jedną firmę, jej cena pokrywałaby się z sugerowaną przez projektanta kwotą. Wolałem poświęcić jednak nieco więcej czasu i sam zająłem się zakupem materiałów w korzystnych cenach, a do poszczególnych etapów budowy zatrudniałem różne ekipy fachowców. Stosując taką metodę udało mi się obniżyć przewidywane koszta stanu surowego zamkniętego o ok. 50 tys. zł.

Postanowiłem zmienić system ogrzewania zalecany w projekcie Sokrates 2 WRW1096 i na całej powierzchni domu oprócz grzejników, zainstalowałem również ogrzewanie podłogowe. Muszę przyznać, że był to naprawdę świetny pomysł i szczerze polecam go innym Inwestorom niezależnie od rodzaju materiału zastosowanego na posadzkach. W sezonie zimowym włączamy piecyk na ok. 3-4 godziny co w zupełności wystarcza, aby temperatura w domu przez cały dzień utrzymywała się na poziomie ok. 21 °C. Koszt zużycia gazu przez cały ten okres wyniósł 2300 zł. przy czym ogrzewamy również garaż.

Do oryginalnej wersji projektu domu parterowego Sokrates 2 WRW1096 wprowadziłem pewne zmiany. Garaż wydłużyłem o 1 m - o tyle samo poszerzyłem również salon, a w związku z tym przesunąłem o 1 m ściankę dzielącą go od kuchni. Zastosowałem również modyfikacje w układzie ścianek działowych w części prywatnej, dzięki czemu w całości dopasowałem ją do oczekiwań naszej rodziny. Dodatkowo, za sprawą tych zmian udało nam się wygospodarować w tej strefie domu małą ubikację oraz pralnię. Ze względu na to, iż budynek usytuowany jest tyłem do północy, okno w sypialni, które pierwotnie znajdowało się po tej stronie przeniosłem na ścianę przy tarasie.

Inne modyfikacje wydały mi się zbędne, a układ pomieszczeń w obecnej formie w całości mnie satysfakcjonuje. Gdybym budował nasz dom po raz kolejny, teraz jednak z pewnością zdecydowałbym się na zmianę systemu wentylacyjnego. Kominki wentylacyjne w formie dachówek, które przewidziano w oryginalnym projekcie nie są trafionym pomysłem. Uważam, że lepszym rozwiązaniem będzie wymurowanie tradycyjnych kominów, które nie tylko lepiej spełniają funkcję wentylacyjną, ale także są tańsze w wykonaniu. Warto więc zwrócić na to uwagę już na etapie adaptacji. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Sokrates 2

  – 0 głosów

Projekt domu Sokrates 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Sokrates 2

Projekt domu Sokrates

Sokrates

132,38 m²

Projekty podobne do Sokrates 2 WRW1096

Projekt domu Nela IV

Nela IV

127,6 m²

Projekt domu Arteo -350 3D iDesigner

Arteo

136,93 m²

Projekt domu Tymoteusz G2 - murowana – ceramika 3D

Projekt domu Ambrozja -400 3D

Ambrozja

137 m²

Projekt domu Filadelfia -300 3D

Filadelfia

125,3 m²

Projekt domu Arte -350 3D

Arte

136,91 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych