Projekt domu Sindbad BSB1020

Cena projektu: 3 200 zł 2 880 zł Oszczędzasz 320 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
123,85 m²
Min. szer. działki
21,4 m
Wysokość budynku
8,26 m
Pow. zabudowy
125,63 m²
Kubatura
731 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
244 m²
EUco
38 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Sindbad jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc jego realizacja jest łatwa. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Sindbad to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Cztery sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Sindbad - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,91 m²
2 hall
6,79 m²
3 wc
2,17 m²
4 kuchnia
11,58 m²
5 spiżarnia
1,08 m²
6 pokój dzienny
36,12 m²
7 korytarz
2,1 m²
8 pokój
8,75 m²
9 pom. gospodarcze
5,86 m²
10 garaż jednostan.
16,8 m²
11 taras
9,45 m²
razem
94,16 m²

Rzut kondygnacji projektu Sindbad - Rzut poddasza

1 hall + schody
9,48 m²
2 wc
1,71 m²
3 pokój
8,63 m² (19,04 m²)
4 garderoba
2,6 m² (8,71 m²)
5 pokój
11,26 m² (18,35 m²)
6 pokój
8,68 m² (23,61 m²)
7 pom. gospodarcze
1,64 m² (7,16 m²)
8 łazienka
8,35 m² (9,79 m²)
9 balkon
3,28 m²
razem
52,35 m² (97,85 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Sindbad na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

207 500 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: tradycyjne dwuwarstwowe i trójwarstwowe. Stropy: żelbetowe monolityczne. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne. Dach: czterospadowy o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dominanta

Opinie mieszkańców domu Sindbad

Na mojej działce stoi dobudówka, która jest pozostałością po drewnianym budynku. Szukając projektu, zależało mi aby dopasować go i przyłączyć do tego elementu, aby wszystko stworzyło spójną całość. Udało mi się to wybierając projekt domu Sindbad BSB1020, który w dodatku spodobał mi się wizualnie ze względu na efektownie prezentujący się dach.

Realizacja naszego nowego domu odbyła się sprawnie i nie mieliśmy podczas niej żadnych problemów. Postanowiliśmy wprowadzić pewne zmiany w konstrukcji budynku i do jego postawienia zużyliśmy większą ilość stali, niż było przewidziane w projekcie. Architekt uwzględnił 3,5 ton tego materiału, jednak my wykorzystaliśmy 7,5 ton. Mój kolega inżynier, który był jednocześnie naszym kierownikiem budowy stwierdził, że nie warto żałować na zbrojeniu bryły, tym bardziej że dach chcieliśmy pokryć dachówką. Grube trzpienie w ścianach zastosowaliśmy od ław fundamentowych do samego wieńca pod murłatę. Dużo stali zużyliśmy również podczas wykonywania żelbetowego stropu.

Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków MAX 29 cm, a z zewnątrz ociepliliśmy je 15 cm warstwą styropianu. Muszę przyznać, że budynek jest naprawdę tani w eksploatacji. Ogrzewamy drewnem i na całą zimę wystarcza nam 12m³ opału.

Postanowiliśmy zaadaptować projekt domu Sindbad BSB1020 do naszych potrzeb i doprojektowaliśmy do niego piwnicę. W nowo powstałej kondygnacji zlokalizowaliśmy kotłownię. Oprócz tego wydłużyliśmy cały budynek o 1,30 m. Mamy oddzielnie dwa murowane garaże, dlatego też zmieniliśmy przeznaczenie tego przy bryle domu. Jego powierzchnię oraz metraż pierwotnej kotłowni przeznaczyliśmy na zrobienie dodatkowego pokoju oraz łazienki.

Nasz dom usytuowany jest w ten sposób, iż front znajduje się od północy. Tym samym duża ilość przeszkleń w salonie wychodzi na stronę południową. Dzięki takiemu ułożeniu nie mamy jakichkolwiek problemów z doświetleniem pomieszczeń i wszędzie mamy naprawdę jasno.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Sindbad BSB1020 był dla nas naprawdę trafną decyzją. Najbardziej w nowym domu podoba mi się salon, ale z innych pomieszczeń również jestem zadowolony. Wewnętrzny układ jest dla nas funkcjonalny. Uważam, że został dobrze przemyślany i ja osobiście nic bym w nim nie zmienił. Śmiało mogę polecić ten projekt innym. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Krzysztof11111
Krzysztof11111

Głównym powodem decydującym o wyborze projektu domu Sindbad BSB1020 był w naszym przypadku jego wygląd, który szczególnie przypadł do gustu mojej żonie. Przed jego zakupem jeździliśmy po różnych miastach, aby zobaczyć jak ta realizacja wygląda u innych inwestorów. Chcieliśmy mieć pewność, iż wkomponowany na działce dom będzie wyglądał równie dobrze jak na rysunkach. Okazało się, że na „żywo” budynek prezentuje się estetycznie i bardzo atrakcyjnie

Cała budowa odbyła się bez żadnych problemów, a ekipa wykonawcza nie miała trudności z czytelnością projektu. Postanowiliśmy nie wprowadzać do niego zmian, więc kierownik budowy nie miał dodatkowych obowiązków i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Nasz dom został w całości wymurowany z pustaków Suporex. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną, gdyż uważam, że jest to jeden z lepszych materiałów wśród pokryć dachowych. Z uwagi na wielospadowy dach, koszt całej inwestycji nie należy do najtańszych, aczkolwiek taki nam się spodobał i musieliśmy się z tym liczyć.

Zastosowaliśmy tradycyjne ogrzewanie centralne i korzystamy z pieca na paliwo stałe. Przy metrażu naszego domu, taki rodzaj kotła bardzo dobrze się sprawdza i nie narzekamy na ilość zużytego opału. Gdybyśmy palili samym drewnem, to na cały sezon grzewczy starczyłoby nam ok. 15m3 tego materiału. Z racji dużych rozmiarów naszego pieca, musieliśmy zmienić jego lokalizację. Gdyby stał w miejscu przewidzianym przez projektanta, wejście do kotłowni byłoby niewygodne. Aby tego uniknąć, przenieśliśmy kocioł na równoległą ścianę.

Projekt domu Sindbad BSB1020 przewiduje na parterze małą ubikację. Myślę, że na etapie adaptacji warto powiększyć ją kosztem kuchni. W pełni funkcjonalna łazienka z kabiną prysznicową na dolnej kondygnacji bardzo by się przydała w przypadku odwiedzin gości, a szczególnie gdyby dom zamieszkany był przez osobę starszą. Niestety nie pomyśleliśmy o tym wcześniej i teraz trochę tego żałujemy. Może w przyszłości zrobię w domu mały remont i uda mi się to zrobić.

Dobrym pomysłem, na który również się nie zdecydowaliśmy jest podniesienie ścianki kolankowej. Trzy dodatkowe pustaki w tym miejscu, sprawią że pomieszczenia na poddaszu będą bardziej funkcjonalne. Trzeba przyznać, że niskie skosy nieco utrudniają umeblowanie sypialni, a ich podwyższenie z pewnością załatwiłoby sprawę.

Obecnie w naszym nowym domu mieszkamy w trzy osoby. Wcześniej mieszkał z nami jeszcze nasz syn i nawet w czwórkę na takiej powierzchni żyło nam się komfortowo. Właśnie na takim metrażu zależało nam od początku, gdyż jest on w sam raz dla takiej rodziny jak nasza.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Sindbad BSB1020. Cieszę się, iż architekt przewidział w nim garderobę oraz pralnię, które są niewątpliwie bardzo przydatnymi pomieszczeniami. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe kamil4567
kamil4567

Wybraliśmy projekt domu Sindbad BSB1020, ponieważ pasował nam na działkę i podobał nam się jego wygląd wizualny. Zależało nam na wiatrołapie oraz garażu z kotłownią, aby opał można było nosić przez garaż, a nie przez dom.

Budowa przebiegła bardzo sprawnie. Projekt domu Sindbad BSB1020 był bardzo czytelny. Piec mamy na ekogroszek i na chwilę obecną koszty są zadowalające. Myślę, że jeśli dom jest dobrze docieplony, to rachunki będą przyzwoite.

Do projektu wprowadziliśmy jedną zmianę- zlikwidowaliśmy garderobę. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny, a jedyne co bym jeszcze zmienił to poddasze. Warto byłoby podnieść ściankę kolankową. W domu jest bardzo jasno i przytulnie. Moja rodzina liczy trzy osoby, więc miejsca jest wystarczająco. Nasz sukces to duży salon, łazienka na parterze oraz dodatkowy pokój. Parter jest bardzo dobrze przemyślany. Mamy sporo miejsca na przyjmowanie gości, w salonie mieści się duży stół.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Sindbad BSB1020. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Sindbad

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

mamaoli buduje ten dom  14.08.2017 23:16

Projekt domu Sindbad należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Sindbad

Projekt domu Sindbad 2G -350

Sindbad 2G

132,23 m²

Projekt domu Sindbad N 2G -350

Sindbad N 2G

132,23 m²

Projekt domu Sindbad N -320

Sindbad N

123,85 m²

Projekty podobne do Sindbad BSB1020

Projekt domu Śnieżka K -320

Śnieżka K

129,49 m²

Projekt domu Rumcajs N -320

Rumcajs N

128,83 m²

Projekt domu Śnieżka N -320

Śnieżka N

129,49 m²

Projekt domu Staś z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Tereska II z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Bell 1B garaż -300

Bell 1B garaż

124,7 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych