Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Wasze ulubione ❤️ projekty 🏠 teraz z rabatem do -20%🚀
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Informacje szczegółowe
Powierzchnia i wymiary
Energooszczędność
Technologia
Powierzchnia użytkowa
184,90 m²
Cena przy zakupie z projektem
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
154 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Kąt nachylenia dachu
35°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
7,30 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
22,60 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Ogrzewanie
gaz
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,18 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,30 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
Strop: gęstożebrowy Teriva I. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 12cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Okna połaciowe: Velux.
Nowość
Projekt z budową
Zbuduj ten dom wygodnie, szybko i bezpiecznie
Gwarancję niezmiennego kosztu budowy
Kompleksowa budowa od A do Z
Gotowy dom nawet w 6 miesięcy
1
Wybór projektu domu
2
Dobór technologii i jednego wykonawcy
3
Budowa domu
Nowy aktualny
Szacunkowy koszt budowy
Stan surowy zamknięty
Koszt aktualny na I kwartał 2022
328 000 zł netto
Prace ziemne i fundamenty
46 000 zł
Kompletna konstrukcja, strop oraz dach
234 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
48 000 zł
Projekt nawet za 1 zł
Weź kredyt hipoteczny z NOTUS Finanse i odbierz zwrot
Na pewno znasz przynajmniej jedną osobę, która budowała dom latami, bo w trakcie budowy zabrakło jej pieniędzy. My chcemy, byś w swoim domu zamieszkał jak najszybciej. Dlatego podajemy Ci realne koszty.
Czy da się je obniżyć? Jasne. Wystarczy np. śledzić promocje na materiały budowlane.
Wolimy jednak pokazać Ci kosztorys uwzględniający ceny standardowe i zawsze aktualne, żebyś w trakcie budowy unikał stresu związanego z nieprzewidzianymi wydatkami.
Podane koszty budowy mają charakter szacunkowy.
Polecamy
Kosztorys inwestorski
Zawiera zestawienie wszystkich potrzebnych materiałów wraz z ich cenami, uwzględnia koszty sprzętu i transportu. Z kosztorysem inwestorskim:
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys inwestorski
390 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
1 032 zł
Bestseller
100% rabatu na Dedykowany Projekt ogrzewania podczerwienią
616 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Budynek Sielanka 2 35st. wersja A bez garażu został stworzony na wzór znanego projektu Sielanka 2 35st. wersja A z pojedynczym garażem. Jednak nie ma garażu. Projekt domu Sielanka 2 35st. wersja A bez garażu to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Sielanka 2 35st. wersja A bez garażu to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Kuchnia zamknięta na salon jest rozwiązaniem przede wszystkim funkcjonalnym. Zamknięta strefa ogranicza przedostawanie się hałasu do innych części domu. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. W projekcie przewidziano pięć sypialni, które będą odpowiednie dla 5-7 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Sielanka 2 35st. wersja A bez garażu nawiązuje do stylu dworkowego i idealnie wpisze się w wiejski krajobraz.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektu
Zdjęcia użytkowników domu Sielanka 2a 0g
Dodał: bruttisima
Dodał: bruttisima
Dodał: bruttisima
Buduje mój Extradom
Wymieniaj doświadczenia z innymi inwestorami
oglądaj zdjęcia z budowy
wymieniaj się radami, pomysłami
szukaj inspiracji
Opinie o projekcie domu Sielanka 2a 0g
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Sielanka 2a 0g
alinek
Projektu domu szukaliśmy bardzo długo, ale od początku wiedziałam, że ma być to dom przypominający mały dworek. Sielanka II WRD1555 nie tylko spełnił to oczekiwanie, ale także, moim zdaniem, świetnie wpasował się do wiejskiego krajobrazu. Nawet sama nazwa pasowała do usytuowania naszej działki i widoków, które możemy z niej podziwiać. Wprowadziliśmy się dwa lata temu i przyznam się, że jestem zakochana w domu. Nie zamieniłabym go na żaden inny, a w razie potrzeby ponownego budowania domu - zrobiłabym wszystko tak samo! Wszyscy odwiedzający mnie goście dziwią się, że dom nie wygląda na tak przestronny i duży, jaki okazuje się po wejściu do środka. Są zaskoczeni swobodą poruszania się i aranżacją wnętrza. Wszystko staraliśmy się wykonywać tak, aby miało naturalny wygląd, więc większość elementów jest w drewnie - chciałam, żeby dom przypominał dworek nie tylko z zewnątrz, ale także wewnątrz. Całe poddasze zrobiliśmy w drewnie i ścięliśmy skosy szafkami. Całość przypomina teraz dużych rozmiarów domek dla lalek, w którym świetnie się odnajduję, bawiąc się nim każdego dnia i każdego dnia zachwycając się naszą Sielanką II WRD1555 coraz bardziej. Każdy, kto ogląda nasze poddasze, zwyczajnie traci oddech i nie może wyjść z podziwu. To bardzo miłe - kiedy po całym naszym wysiłku, inni go doceniają. Projekt domu uważam za wybitnie doskonały. Na co dzień mieszkamy w domu we dwójkę, jednak często odwiedzają nas dzieci ze swoimi drugimi połówkami i wtedy jest nas ósemka. Dom sprawdza się wtedy świetnie, wszyscy mają gdzie spać i czują się swobodnie. Uważam także, że przyjęcia 15 osobowe to także żaden problem na takiej powierzchni, zwłaszcza w sezonach ciepłych, kiedy powierzchnia użytkowa zwiększa się dzięki dwóm tarasom. Tak jak w projekcie domu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe, jednak dodatkowo ociepliliśmy całość. Ogrzewamy się drewnem z naszego własnego lasu, więc koszty są naprawdę minimalne. Ciepło domu pozwala czuć się w nim swojsko, prawdziwie rodzinnie i domowo. Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem Sielanka II WRD1555 opatrzyliśmy jednak kilkoma drobnymi zmianami. Przy wejściu do kotłowni dobudowaliśmy dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, a nad nim taras - jeszcze bardziej poprawiło to wygląd zewnętrzny. Kolumny przy wejściu są grubsze o ok. 10cm. Przede wszystkim korzystaliśmy z materiałów wysokiej jakości - żadnej z tych decyzji nie żałuje i jestem niesamowicie szczęśliwa w nowym domu. Projekt domu Sielanka II WRD1555 jest taki, jaki powinna być. Nie powinno jej się podwyższać, ani wprowadzać żadnych innych zmian w bryle. Dom zachwyca w swej zamierzonej postaci i ma być taki “zasadzisty”, to zwiększa jego urok. Polecam ten projekt domu i serdecznie pozdrawiam.
kinia90
Postanowiliśmy wybudować dom według projekt domu Sielanka II 35st. wersja A bez garażu WRD1555, gdyż jego układ pomieszczeń bardzo nam odpowiadał. Moja koleżanka wybudowała taki sam dom i przed wyborem projektu mieliśmy możliwość zobaczenia w praktyce, jak rozmieszczone są w nim pokoje. Wnętrze budynku spodobało nam się na tyle, że zdecydowaliśmy się na jego zakup. Na szczęście podczas całej budowy nie natrafiliśmy na żadne trudności. Nasz dom wymurowaliśmy z betonowych pustaków, a każda ścianka została zrealizowana zgodnie z orginalnym projektem. Nieco jednak żałuję, iż nie powiększyliśmy kotłowni, gdyż jest ona trochę za mała. Chcieliśmy do niej wstawić piec z podajnikiem, niestety nie byłoby miejsca na to, aby go zmieścić i jednocześnie przechowywać tam opał. Zdecydowaliśmy się więc na kocioł tradycyjny. Myślę, że jeśli ktoś tak jak my zechce ogrzewać dom paliwem stałym, powiększenie kotłowni będzie dobrym pomysłem. Salon w projekcie domu Sielanka II 35st. wersja A bez garażu WRD1555 jest naprawdę bardzo duży. Jego powierzchnia idealnie nadaje się do zorganizowania przyjęcia i zaproszenia większej ilości gości. W naszym przypadku część dzienna i taras znajdują się po stronie południowej, więc jest tam w dodatku jasno i przyjemnie przez cały dzień. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Sielanka II 35st. wersja A bez garażu WRD1555, ponieważ uwzględniono w nim wszystko czego oczekiwaliśmy. Salon łączony z kuchnią i trzy sypialnie na dole były tym na czym najbardziej nam zależało. Z czystym sumieniem mogę polecić innym ten projekt. Pozdrawiam
alinek
Projektu domu szukaliśmy bardzo długo, ale od początku wiedziałam, że ma być to dom przypominający mały dworek. Sielanka II WRD1555 nie tylko spełnił to oczekiwanie, ale także, moim zdaniem, świetnie wpasował się do wiejskiego krajobrazu. Nawet sama nazwa pasowała do usytuowania naszej działki i widoków, które możemy z niej podziwiać. Wprowadziliśmy się dwa lata temu i przyznam się, że jestem zakochana w domu. Nie zamieniłabym go na żaden inny, a w razie potrzeby ponownego budowania domu - zrobiłabym wszystko tak samo! Wszyscy odwiedzający mnie goście dziwią się, że dom nie wygląda na tak przestronny i duży, jaki okazuje się po wejściu do środka. Są zaskoczeni swobodą poruszania się i aranżacją wnętrza. Wszystko staraliśmy się wykonywać tak, aby miało naturalny wygląd, więc większość elementów jest w drewnie - chciałam, żeby dom przypominał dworek nie tylko z zewnątrz, ale także wewnątrz. Całe poddasze zrobiliśmy w drewnie i ścięliśmy skosy szafkami. Całość przypomina teraz dużych rozmiarów domek dla lalek, w którym świetnie się odnajduję, bawiąc się nim każdego dnia i każdego dnia zachwycając się naszą Sielanką II WRD1555 coraz bardziej. Każdy, kto ogląda nasze poddasze, zwyczajnie traci oddech i nie może wyjść z podziwu. To bardzo miłe - kiedy po całym naszym wysiłku, inni go doceniają. Projekt domu uważam za wybitnie doskonały. Na co dzień mieszkamy w domu we dwójkę, jednak często odwiedzają nas dzieci ze swoimi drugimi połówkami i wtedy jest nas ósemka. Dom sprawdza się wtedy świetnie, wszyscy mają gdzie spać i czują się swobodnie. Uważam także, że przyjęcia 15 osobowe to także żaden problem na takiej powierzchni, zwłaszcza w sezonach ciepłych, kiedy powierzchnia użytkowa zwiększa się dzięki dwóm tarasom. Tak jak w projekcie domu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe, jednak dodatkowo ociepliliśmy całość. Ogrzewamy się drewnem z naszego własnego lasu, więc koszty są naprawdę minimalne. Ciepło domu pozwala czuć się w nim swojsko, prawdziwie rodzinnie i domowo. Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem Sielanka II WRD1555 opatrzyliśmy jednak kilkoma drobnymi zmianami. Przy wejściu do kotłowni dobudowaliśmy dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, a nad nim taras - jeszcze bardziej poprawiło to wygląd zewnętrzny. Kolumny przy wejściu są grubsze o ok. 10cm. Przede wszystkim korzystaliśmy z materiałów wysokiej jakości - żadnej z tych decyzji nie żałuje i jestem niesamowicie szczęśliwa w nowym domu. Projekt domu Sielanka II WRD1555 jest taki, jaki powinna być. Nie powinno jej się podwyższać, ani wprowadzać żadnych innych zmian w bryle. Dom zachwyca w swej zamierzonej postaci i ma być taki “zasadzisty”, to zwiększa jego urok. Polecam ten projekt domu i serdecznie pozdrawiam.
kinia90
Postanowiliśmy wybudować dom według projekt domu Sielanka II 35st. wersja A bez garażu WRD1555, gdyż jego układ pomieszczeń bardzo nam odpowiadał. Moja koleżanka wybudowała taki sam dom i przed wyborem projektu mieliśmy możliwość zobaczenia w praktyce, jak rozmieszczone są w nim pokoje. Wnętrze budynku spodobało nam się na tyle, że zdecydowaliśmy się na jego zakup. Na szczęście podczas całej budowy nie natrafiliśmy na żadne trudności. Nasz dom wymurowaliśmy z betonowych pustaków, a każda ścianka została zrealizowana zgodnie z orginalnym projektem. Nieco jednak żałuję, iż nie powiększyliśmy kotłowni, gdyż jest ona trochę za mała. Chcieliśmy do niej wstawić piec z podajnikiem, niestety nie byłoby miejsca na to, aby go zmieścić i jednocześnie przechowywać tam opał. Zdecydowaliśmy się więc na kocioł tradycyjny. Myślę, że jeśli ktoś tak jak my zechce ogrzewać dom paliwem stałym, powiększenie kotłowni będzie dobrym pomysłem. Salon w projekcie domu Sielanka II 35st. wersja A bez garażu WRD1555 jest naprawdę bardzo duży. Jego powierzchnia idealnie nadaje się do zorganizowania przyjęcia i zaproszenia większej ilości gości. W naszym przypadku część dzienna i taras znajdują się po stronie południowej, więc jest tam w dodatku jasno i przyjemnie przez cały dzień. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Sielanka II 35st. wersja A bez garażu WRD1555, ponieważ uwzględniono w nim wszystko czego oczekiwaliśmy. Salon łączony z kuchnią i trzy sypialnie na dole były tym na czym najbardziej nam zależało. Z czystym sumieniem mogę polecić innym ten projekt. Pozdrawiam
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki