Projekt domu Sielanka 2A garaż PS WRD1636

Cena projektu: 2 690 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
118,9 m²
Min. szer. działki
25,1 m
Wysokość budynku
7,3 m
Pow. zabudowy
182,5 m²
Kąt nach. dachu
35°
Liczba pokoi
5 (2 + 3 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Sielanka 2 35st. wer. A dach 2-spad., pojed. gar. paliwo stałe został stworzony na wzór znanego projektu Sielanka 2 35st. wersja A z pojedynczym garażem. Projekt domu Sielanka 2 35st. wer. A dach 2-spad., pojed. gar. paliwo stałe jest odpowieni na średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Sielanka 2 35st. wer. A dach 2-spad., pojed. gar. paliwo stałe to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Dużym plusem kuchni zamkniętej na salon jest wyraźny podział pomieszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu domownicy w spokoju mogą realizować swoją kucharską pasję. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. Potrzeby 5-7 osobowej rodziny spełni pięć pokoi przewidzianych w projekcie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu dworkowego i idealnie wpisze się w wiejski krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Sielanka 2A garaż PS - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,5 m²
2 hall + schody
8,8 m²
3 korytarz
7,4 m²
4 pokój
11,7 m²
5 łazienka
7,9 m²
6 pom. gospodarcze
4,5 m²
7 pokój
11,7 m²
8 pokój
11,7 m²
9 pokój dzienny + jadalnia
39,3 m²
10 kuchnia
11,3 m²
11 spiżarnia
2,3 m²
12 wc
2,3 m²
13 kotłownia
7 m²
14 garaż jednostan.
16,7 m²
razem
147,1 m²

Rzut kondygnacji projektu Sielanka 2A garaż PS - Rzut poddasza

1 hall
5,2 m²
2 pokój
26,5 m²
3 łazienka
5,7 m²
4 pokój
24,3 m²
razem
61,7 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Sielanka 2A garaż PS na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Sielanka 2A garaż PS
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

255 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: gęstożebrowy Teriva I. Ściany zewnętrzne: beton komórkowy 24cm + styropian Termonium Fasada 12cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz / paliwo stałe. Okna połaciowe: Velux.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Sielanka 2A garaż PS

Zdjęcie profilowe nospa
nospa
Projekt domu Sielanka II 35st. paliwo stałe wer. A dach 2-spad., pojed. gar. WRD1636 wybrałam ze względu na to, iż mamy dwójkę dzieci i chciałam, aby każde miało swój własny pokój. Zależało mi także na dużym salonie, a ponadto bryła budynku bardzo spodobała mi się wizualnie. Cała budowa przebiegła rewelacyjnie i bez jakichkolwiek problemów. Ściany wymurowaliśmy z pustaków marki LEIER, a dach wyłożyliśmy blachodachówką. Na całej powierzchni domu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe, a oprócz tego zamontowaliśmy też grzejniki. Postanowiliśmy podpiwniczyć garaż i zlokalizować tam kotłownię, w której postawiliśmy piec węglowy z podajnikiem. W jej miejscu zrobiliśmy typowo gospodarcze pomieszczenie do przechowywania butów czy ubrań roboczych do prac w ogrodzie. Do projektu domu Sielanka II 35st. paliwo stałe wer. A dach 2-spad., pojed. gar. WRD1636 wprowadziliśmy również inne zmiany. Zamieniliśmy miejscami łazienkę z pokojem na przeciwko niej. Woleliśmy, aby to sypialnia znajdowała się od frontu. Postanowiliśmy zmodyfikować taras i zamiast półokrągłego zrobiliśmy go w kształcie prostokąta przez całą szerokość domu. Jest on teraz w wymiarach 2x14 m. Dodatkowo wydłużyliśmy połać dachu i tym samym cały taras został zadaszony. Nasz dom usytuowany jest tak, iż garaż znajduje się na północy, a taras jest po stronie zachodniej. Dzięki temu nie mamy absolutnie żadnego problemu z doświetleniem pomieszczeń i wszędzie jest bardzo jasno. Na chwilę obecną mieszkamy w 4-osoby i przy naszej rodzinie taki metraż sprawdza się rewelacyjnie. Po zrealizowaniu całego parteru i zamieszkaniu w domu postanowiliśmy zaadaptować poddasze. Jeden pokój na górze jest już gotowy, a drugi powoli wykańcza syn, gdyż po ślubie będzie chciał się tam wprowadzić wraz z żoną. W garażu mamy drewniane schodki ściągane z góry prowadzące do pomieszczenia nad nim. W tym miejscu mój mąż zrobił sobie warsztat. Moim ulubionym pomieszczeniem w domu jest salon. Jest duży i został świetnie zaaranżowany. Cały czas zastanawiam się jednak co mogłabym zrobić, aby ściana przy dębowych, wolnostojących schodach pięknie się prezentowała. Póki co nie mogę znaleźć rozwiązania i cały czas nad tym myślę, choć niektórzy uważają że nasze schody same w sobie wyglądają rewelacyjnie. Jestem bardzo zadowolona z projektu domu parterowego Sielanka II 35st. paliwo stałe wer. A dach 2-spad., pojed. gar. WRD1636. Mieszka nam się w nim bardzo wygodnie i z czystym sumieniem mogę polecić innym ten projekt. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe elwira12
elwira12
Projekt domu Sielanka II 35st. paliwo stałe wer. A dach 2-spad., pojed. gar. WRD1636 wybraliśmy, ponieważ odpowiadało nam to, jak rozłożone są w nim wszystkie pomieszczenia. Zależało nam także na domu parterowym, a w dodatku żonie spodobał się on pod kątem wizualnym z zewnątrz. Nasz dom wybudowaliśmy z bloczków Porotherm, a cała realizacja odbyła się bez problemów. Zdecydowaliśmy się na zamontowanie kotła Defro na ekogroszek. W poprzednim domu mieliśmy taki piec, więc postawiliśmy na sprawdzone rozwiązanie. Była to kwestia przyzwyczajenia oraz tego, iż nie mieliśmy możliwości podłączenia do działki gazu ziemnego. Z racji tego, iż w projekcie domu Sielanka II 35st. paliwo stałe wer. A dach 2-spad., pojed. gar. WRD1636 garaż jest bardzo mały, postanowiliśmy że wybudujemy go osobno od domu. Tą przesteń zaadaptowaliśmy na rzecz większej kotłowni oraz pralnio-suszarni. Wnękę na szafę w sypialni przyłączyliśmy do pomieszczenia gospodarczego, a z powstałej powierzchni zrobiliśmy jedną, dużą łazienkę. Kolejną zmianą było pomniejszenie toalety na rzecz powiększenia garderoby w wiatrołapie. Zabudowaliśmy także filar, który w projekcie znajdował się przy wejściu z salonu do kuchni. Przedłużylimy ścianę, aby uzyskać więcej miejsca na kominek (który został przesunięty w prawo) oraz aby móc zamontować na niej telewizor. Niestety nie zdecydowaliśmy się na poszerzenie klatki schodowej, która jest dość wąska. Zauważyliśmy to, gdy było już na to trochę za późno. Osobom, które tak jak my zdecydują się na zakup tego projektu mogę poradzić, aby pomyślały nad poszerzeniem schodów już na etapie adaptacji. Wybraliśmy lustrzaną wersję projektu domu Sielanka II 35st. paliwo stałe wer. A dach 2-spad., pojed. gar. WRD1636 i dzięki temu dom jest dobrze oświetlony, gdyż kuchnia z salonem znajdują się po stronie zachodniej, a taras na południowej.

W domu mieszkamy w 4 osoby: dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Wszyscy spokojnie mieścimy się na parterze. Myślę, że nawet dodatkowe 3 osoby mogłyby jeszcze zamieszkać w tym domu ze względu na dwa duże pokoje i łazienkę na poddaszu. Salon w wyjściem na taras i dużymi, przeszklonymi drzwiami to świetny element tego domu. Cieszę się, iż zdecydowaliśmy się na ten projekt i mogę polecić go innym. Pozdrawiam
Zdjęcie profilowe Monika1104
Monika1104
Wraz z mężem zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Sielanka 2 35st. wer. A dach 2-spad., pojed. gar. paliwo stałe WRD1636, który spełniał nasze oczekiwania właściwie pod każdym względem. Zaproponowany w nim układ pomieszczeń wydał się nam w pełni komfortowy w użytkowaniu. Najbardziej w tej kwestii spodobał się nam widoczny podział mieszkania na strefę dzienną dostępną dla gości oraz część nocną z sypialniami domowników. Istotna była również ilość pokoi, która w tym przypadku jest idealna dla naszej 5-osobowej rodziny. Wpływ na naszą decyzję miała oprócz tego prosta konstrukcja dachu oraz zewnętrzny wygląd budynku.

Wszystkie prace budowlane udało się wykonać sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. W lutym 2015 r. otrzymaliśmy pozwolenie na rozpoczęcie realizacji, a już w październiku 2016 r. wprowadziliśmy się do w pełni wykończonego domu. Cała inwestycja trwała więc ok. 1,5 roku. Budynek został postawiony przy pomocy ceramicznych pustaków, a dach pokryliśmy dachówką. Uważam, że wyliczony przez architekta kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego został poprawnie oszacowany. Nam z łatwością udało się zmieścić w podanej kwocie i myślę, że inni Inwestorzy projektu domu Sielanka 2 35st. wer. A dach 2-spad., pojed. gar. paliwo stałe WRD1636 również mogą się nim sugerować.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 10 cm warstwą grafitowego styropianu. W sezonie letnim do ogrzewania wody służy nam pompa ciepła, zaś w okresie grzewczym wodę oraz dom ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek. W terminie od października do połowy maja zużyliśmy opał na kwotę ok. 4 tys. zł. Była to jednak pierwsza zima od zamieszkania w nowym domu i mury musiały się jeszcze dobrze nagrzać. Podejrzewam więc, że w kolejnych latach będzie wyglądać to korzystniej.

Projekt domu Sielanka 2 35st. wer. A dach 2-spad., pojed. gar. paliwo stałe WRD1636 przewiduje wykonanie w salonie kominka, aczkolwiek my zdecydowaliśmy się nie wykonywać tego elementu. Oprócz tego postanowiliśmy przedłużyć wymiary spiżarki i toalety kosztem korytarza znajdującego się pierwotnie między tymi pomieszczeniami a miejscem, w którym miał stanąć kominek. Na poddaszu zrezygnowaliśmy z łazienki, a jej powierzchnię przyłączyliśmy po połowie do znajdujących się obok pokoi. W jednym z nich mamy z mężem swoją sypialnię, zaś drugi służy nam jako garderoba i prasowalnia.

Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego Sielanka 2 35st. wer. A dach 2-spad., pojed. gar. paliwo stałe WRD1636. Jedynie drobne zmiany pozwoliły w całości dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań, a w nowym domu mieszka się nam rewelacyjnie. Uwzględniony w nim układ jest funkcjonalny, a metraż i ilość sypialni jest w pełni komfortowa dla naszej piątki. My z mężem użytkujemy górę, zaś każde z trójki dzieci ma swój własny pokój na dole. Myślę, że taka powierzchnia będzie wygodna również dla większej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Sielanka 2A garaż PS

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Monika1104 buduje ten dom  18.05.2017 16:18

Projekt domu Sielanka 2A garaż PS należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Sielanka 2A garaż PS

Projekt domu Sielanka A garaż 3D iDesigner

Sielanka A garaż

118,9 m²

Projekt domu Sielanka 2A

Sielanka 2A

118,9 m²

Projekt domu Sielanka A 100

Sielanka A 100

100 m²

Projekt domu Sielanka 2A P

Sielanka 2A P

118,5 m²

Projekt domu Sielanka 2A 100 garaż

Projekt domu Sielanka BP

Sielanka BP

118,5 m²

Projekt domu Sielanka 2A 2-garaże PS

Projekt domu Sielanka 2A garaż

Sielanka 2A garaż

118,6 m²

Projekt domu Sielanka 2B

Sielanka 2B

118,9 m²

Projekt domu Sielanka A

Sielanka A

118,9 m²

Projekt domu Sielanka 2B P

Sielanka 2B P

118,5 m²

Projekt domu Sielanka 2B 2-garaże PS

Projekt domu Sielanka 2A 2-garaże

Projekt domu Sielanka 2A 100 2-garaże

Projekt domu Sielanka A 100 garaż

Projekt domu Sielanka 2A 100

Sielanka 2A 100

100 m²

Projekt domu Sielanka B 2-garaże PS

Projekt domu Sielanka A 2-garaże PS

Projekt domu Sielanka A 2-garaże

Projekt domu Sielanka A 100 2-garaże

Projekt domu Sielanka B garaż PS

Projekt domu Sielanka 2B garaż PS

Projekt domu Sielanka A garaż PS

Projekt domu Sielanka B

Sielanka B

118,9 m²

Projekt domu Sielanka B 2-garaże

Projekt domu Sielanka 2B 2-garaże

Projekt domu Sielanka B garaż

Sielanka B garaż

118,9 m²

Projekt domu Sielanka 2B garaż

Sielanka 2B garaż

118,9 m²

Projekt domu Sielanka AP

Sielanka AP

118,5 m²

Projekty podobne do Sielanka 2A garaż PS WRD1636

Projekt domu TK8GL1

TK8GL1

128,01 m²

Projekt domu Bryza -570

Bryza

127,28 m²

Projekt domu Koralgol II K -320

Koralgol II K

127,6 m²

Projekt domu Koralgol II N -320

Koralgol II N

127,6 m²

Projekt domu Bryza 6 (MDM) -590

Bryza 6 (MDM)

109,41 m²

Projekt domu Bryza 5 (NF40) -590

Bryza 5 (NF40)

109,41 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych