Projekt domu Sielanka A 100 garaż WRD2049

Cena projektu: 2 690 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
100 m²
Min. szer. działki
24,5 m
Wysokość budynku
6,7 m
Pow. zabudowy
168,1 m²
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
5 (2 + 3 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Sielanka 100 MDM wersja A z pojedynczym garażem jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt Sielanka 100 MDM wersja A z pojedynczym garażem to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Zamknięta kuchnia to idealne rozwiązanie dla amatorów gotowania. Dzięki zamkniętej przestrzeni, powstające zapachy nie przedostają się do innych pomieszczeń. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. Część nocną tworzy pięć sypialni, które dobrze sprawdzą się w przypadku 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu dworkowego i idealnie wpisze się w wiejski krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Sielanka A 100 garaż - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,4 m²
2 hall
3,8 m²
3 wc
1,9 m²
4 pom. gospodarcze
2,4 m²
5 kuchnia
10,1 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
32,6 m²
7 pokój
10,5 m²
8 pokój
11,6 m²
9 korytarz
6,9 m²
10 pom. gospodarcze
4,4 m²
11 łazienka
7,8 m²
12 pokój
10,4 m²
13 garaż jednostan.
17,2 m²
14 kotłownia
7,2 m²
razem
131,2 m²

Rzut kondygnacji projektu Sielanka A 100 garaż - Rzut poddasza

1 hall
5,2 m²
2 łazienka
3,5 m²
3 pokój
15,2 m²
4 pokój
17 m²
razem
40,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Sielanka A 100 garaż na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Sielanka A 100 garaż
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

210 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: gęstożebrowy Teriva I. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian Termonium Fasada 12cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz / paliwo stałe. Okna połaciowe: Velux.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Sielanka A 100 garaż

Zdjęcie profilowe danielm72
danielm72
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Sielanka 100 MDM wersja A z pojedynczym garażem WRD2049, ponieważ w całości bardzo przypadł nam do gustu. Spodobał nam się uroczy, sielski wygląd budynku, a przewidziany w nim układ pomieszczeń wydał się nam wyjątkowo funkcjonalny. Od początku zależało mi na niedużym metrażu, a w tym przypadku został on naprawdę praktycznie przemyślany. Ponadto, istotny był fakt, iż kotłownia znajduje się w dużej odległości od salonu.

Cała realizacja odbyła się bardzo sprawnie. Oczywiście, jak chyba przy każdej tego typu inwestycji, w trakcie natrafiliśmy na kilka małych trudności, aczkolwiek były to naprawdę drobne kwestie i fachowcy na bieżąco je rozwiązywali. Jedyne na co warto zwrócić uwagę w dokumentacji to kwestia dotycząca więźby dachowej. Do jej wykonania projektant zaleca użycie 20 cm krokwi, jednak zdaniem współpracujących z nami wykonawców tak duża szerokość belek nie jest potrzebna i można śmiało ją zmniejszyć.

Postawienie oraz całościowe wewnętrzne wykończenie domu zajęło nam zaledwie 1,5 roku. Na chwilę obecną nie mamy jedynie pomalowanej elewacji. Fundamenty wykonaliśmy przy użyciu betonowych bloczków, ściany wymurowane zostały z ceramicznych pustaków Poroton marki Röben, a dach pokryliśmy dachówką tego samego producenta. Konstrukcję stropu tworzy system Teriva. Uważam, że realizując projekt domu Sielanka 100 MDM wersja A z pojedynczym garażem WRD2049 na etapie stanu surowego zamkniętego spokojnie można zmieścić się w kosztorysie oszacowanym przez architekta, który moim zdaniem został nawet nieco zawyżony.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek, a obecnie jesteśmy w trakcie pierwszej zimy od zamieszkania. Od początku sezonu grzewczego do chwili obecnej (koniec stycznia) zużyliśmy nieco ponad tonę opału, co myślę jest całkiem zadowalającym wynikiem.

Projekt domu Sielanka 100 MDM wersja A z pojedynczym garażem WRD2049 przewiduje bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń, co w dużej mierze miało wpływ na decyzję o jego realizacji. Postanowiliśmy jednak zrezygnować ze spiżarki, a kosztem jej powierzchni powiększyliśmy po równo kuchnię i wiatrołap, nie wykonując jednocześnie przejścia między tymi pomieszczeniami. To rozwiązanie pozwoliło nam na zmieszczenie w wiatrołapie dużej szafy wnękowej. Oprócz tego przesunęliśmy ściankę działową między dwoma znajdującymi się obok siebie pokojami. Ten, który stał się większy, w dalszym ciągu pozostał sypialnią, zaś metraż mniejszego przeznaczyliśmy na zrobienie garderoby. Dodatkowo, w to miejsce przenieśliśmy otwór w stropie przeznaczony na schody, więc w przypadku adaptacji poddasza wykonamy tam klatkę schodową.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Sielanka 100 MDM wersja A z pojedynczym garażem WRD2049. Nowy dom w całości spełnia wszystkie oczekiwania naszej rodziny i osobiście dostrzegam w nim same plusy. Wnętrze jest komfortowe w codziennym użytkowaniu, a uwzględnione w nim rozwiązania w pełni nas satysfakcjonują. Wszyscy odwiedzający nas goście są zachwyceni naszym domem - mówią, że na pozór wydaje się dosyć niewielki, ale po wejściu do środka okazuje się że pomieszczenia są naprawdę duże i przestronne, co pozytywnie zaskakuje. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe tusia18
tusia18
Podczas poszukiwań odpowiedniego projektu, najbardziej zależało mi na domu o niezbyt dużym metrażu ok. 100 m², który byłby jednocześnie w pełni komfortowy dla naszej 4-osobowej rodziny. Dodatkowo, ważnym kryterium były wszystkie pomieszczenia (zarówno dzienne jak i nocne) zlokalizowane tylko na jednym poziomie. Wszystkie powyższe wymagania spełniał projekt Sielanka 100 MDM A pojedynczy garaż WRD2049. Ukazany dom w całości nam się spodobał, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Postawienie naszego nowego domu przebiegło bardzo sprawnie. Budowaliśmy systemem gospodarczym współpracując z lokalną ekipą fachowców, którzy ze wszystkim świetnie poradzili sobie na każdym etapie. Jesienią 2015 r. wylaliśmy fundamenty, które zostawiliśmy do odstana przez zimę. W następnym roku ruszyliśmy już z budową właściwą. Dom został przykryty w następną jesień, a w 2016 r. zrobiliśmy wykończenia i na kolejną jesień wprowadziliśmy się do nowego domu.

Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków marki Wienerberger. Strop, zgodnie z zaleceniami zawartymi w projekcie Sielanka 100 MDM A pojedynczy garaż WRD2049 wykonaliśmy systemem Teriva, przy wykorzystaniu gotowych bloczków zalewanych betonem. Dach został odeskowany a następnie przykryty blachodachówką. Przy użyciu powyższych materiałów, koszty naszej realizacji na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosły ok. 120 tys. zł.

Projekt domu Sielanka 100 MDM A pojedynczy garaż WRD2049 jest naprawdę funkcjonalnie opracowany i od początku spełniał wszystkie oczekiwania naszej rodziny. Postanowiliśmy jednakże wykonać schody betonowe i zabudować ścianką powstałą pod nimi wnękę, którą przeznaczyliśmy na zrobienie małego, acz praktycznego schowka. Zamurowaliśmy też przejście między wiatrołapem a spiżarką, dzięki czemu oba pomieszczenia zyskały na przestronności.

Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z garażem Sielanka 100 MDM A pojedynczy garaż WRD2049. Odpowiedniego projektu szukaliśmy naprawdę długo, więc decyzja o jego realizacji była naprawdę dobrze przemyślana. Nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania - jest funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Co prawda, w nowym domu mieszkamy dopiero pół roku, ale już teraz mogę powiedzieć że dom w pełni nas satysfakcjonuje i obecnie już nic więcej bym w nim nie zmieniała. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Sielanka A 100 garaż

  4,3 – 4 głosy

5
50%
4
25%
3
25%
2
0%
1
0%

tusia18 buduje ten dom  21.03.2018 08:45

Zizia_Z buduje ten dom  30.05.2017 14:48: Ogólnie jestem zadowolona z tego projektu. Jednak muszę powiedzieć, że "gotowce" robione są hurtowo i maja błędy. Ktoś powie, że może są one błahe, ale ja osobiście uważam, że do końca życia mam schrzanione dwa pokoje. O czym mowa? W części dla murarza drzwi dwóch małych pokoi są na przeciwko siebie, a w tym co widzimy na stronie drzwi zrobione są na mijankę! Nie wychwyciłam tego w odpowiednim momencie - małe pokoje stały się jeszcze mniej ustawne. W projekcie brakowało też jakieś odpływu, chyba z kuch do szamba-wychwycił hydraulik. Schody na górę "zawinęliśmy" byłyby strasznie strome. Gdybym budowała się jeszcze raz okno szczytowe w kuchni zrobiłabym mniejsze, żeby zyskać miejsce na dwuskrzydłową lodówkę, bo obecnie będziemy musieli się wkuć w parapet i będzie pewnie wchodzić trochę na okno. A i poszerzyłabym garaż 0,5m zrobiłoby kolosalną różnicę. Brzmi to jakbym była niezadowolona - tak nie jest. Ale chce ustrzec przyszłych kupujący.

Extradom 06.06.2017 13:55: Zizia_Z serdecznie dziękujemy za informację. Zgłoszenie zostało przesłane do autora projektu, który niezwłocznie wprowadzi zmiany. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Pozdrawiamy

danielm72 31.01.2017 11:25

Projekt domu Sielanka A 100 garaż należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Sielanka A 100 garaż

Projekt domu Sielanka 2A garaż PS

Projekt domu Sielanka A garaż 3D iDesigner

Sielanka A garaż

118,9 m²

Projekt domu Sielanka 2A

Sielanka 2A

118,9 m²

Projekt domu Sielanka A 100

Sielanka A 100

100 m²

Projekt domu Sielanka 2A P

Sielanka 2A P

118,5 m²

Projekt domu Sielanka 2A 2-garaże PS

Projekt domu Sielanka 2A 100 2-garaże

Projekt domu Sielanka A

Sielanka A

118,9 m²

Projekt domu Sielanka 2A 100 garaż

Projekt domu Sielanka 2B

Sielanka 2B

118,9 m²

Projekt domu Sielanka BP

Sielanka BP

118,5 m²

Projekt domu Sielanka 2B P

Sielanka 2B P

118,5 m²

Projekt domu Sielanka 2B 2-garaże PS

Projekt domu Sielanka 2A 2-garaże

Projekt domu Sielanka A 100 2-garaże

Projekt domu Sielanka A garaż PS

Projekt domu Sielanka 2A garaż

Sielanka 2A garaż

118,6 m²

Projekt domu Sielanka 2A 100

Sielanka 2A 100

100 m²

Projekt domu Sielanka B 2-garaże PS

Projekt domu Sielanka A 2-garaże PS

Projekt domu Sielanka A 2-garaże

Projekt domu Sielanka 2B garaż PS

Projekt domu Sielanka B garaż PS

Projekt domu Sielanka B

Sielanka B

118,9 m²

Projekt domu Sielanka 2B garaż

Sielanka 2B garaż

118,9 m²

Projekt domu Sielanka B 2-garaże

Projekt domu Sielanka 2B 2-garaże

Projekt domu Sielanka B garaż

Sielanka B garaż

118,9 m²

Projekt domu Sielanka AP

Sielanka AP

118,5 m²

Projekty podobne do Sielanka A 100 garaż WRD2049

Projekt domu Anita Nova A

Anita Nova A

106,7 m²

Projekt domu Gienia 2 Klasyk B

Projekt domu Gienia 2B

Gienia 2B

98,6 m²

Projekt domu Gienia D

Gienia D

97,8 m²

Projekt domu Alex D

Alex D

98,3 m²

Projekt domu Alex B

Alex B

98,3 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych