Projekt domu Salomon WRW1029

Cena projektu: 4 750 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
226,55 m²
Min. szer. działki
26,56 m
Wysokość budynku
8,34 m
Pow. zabudowy
213,56 m²
Kubatura
811 m³
Kąt nach. dachu
16°
Pow. dachu
349,71 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Salomon to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który świetnie się prezentuje. Projekt Salomon to dom piętrowy, dzięki czemu metraż domu nie jest ograniczony wielkością działki. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Zaplanowana w projekcie kuchnia zamknięta jest oazą dla kucharza, który może kontynuować swoją pasję bez przeszkadzania innym domownikom. Dzięki przewidzianej w kuchni wyspie, zyskujemy dodatkowe miejsce do przygotowania posiłków oraz przechowywania kuchennego sprzętu. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono jedną toaletę na parterze oraz dwie łazienki na piętrze. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. willi.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Salomon - Rzut parteru

1 wiatrołap
11,92 m²
2 hall
10,12 m²
3 pokój
13,14 m²
4 kuchnia
24,75 m²
5 jadalnia
17,31 m²
6 pokój dzienny
34,28 m²
7 pom. gospodarcze
9,99 m²
8 spiżarnia
4,03 m²
9 wc
4,17 m²
10 garaż dwustan.
41,01 m²
razem
170,72 m²

Rzut kondygnacji projektu Salomon - Rzut piętra

1 hall
14,8 m²
2 łazienka
11,49 m²
3 pokój
17,1 m²
4 pokój
16,9 m²
5 pokój
21,06 m²
6 łazienka
7,08 m²
7 pom. gospodarcze
3,97 m²
8 garderoba
14,43 m²
razem
106,83 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Salomon na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Salomon
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

411 811 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki wapienno-piaskowe - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki wapienno-piaskowe - 24 cm (działowe - 12 cm). Strop: żelbetowy typu FILIGRAN, nad garażem na belkach drewnianych. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, okładzina kamienna, deska elewacyjna. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna. Konstrukcja dachu: drewniana, zasadniczymi elementami są narożne krokwie koszowe. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny lub pompa ciepła, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Salomon

Zdjęcie profilowe askas77
askas77

Projekt domu Salomon WRW1029 w odbiciu lustrzanym wybraliśmy, ponieważ jest to nowoczesny dom piętrowy z garażem dwustanowiskowym, który wizualnie współgra z naturą ze względu na drewniane elementy elewacji. Zależało nam, żeby nie wybierać domów parterowych z poddaszem użytkowym - według nas, skosy na poddaszu strasznie ograniczają możliwą do uzyskania powierzchnię użytkową.

Mieszkamy dopiero od miesiąca i niestety nie mogę powiedzieć na razie nic na temat kosztów eksploatacji domu. Mam jednak nadzieję, że przyłącze gazowe, pompa ciepła, mieszanka ogrzewania podłogowego i tradycyjnych kaloryferów, zapewnią utrzymanie tych kosztów na niewysokim poziomie. Na dole zrezygnowaliśmy z gabinetu. W jego miejscu pojawiła się sypialnia małżeńska, a że wydawała nam się ona trochę mała to dobudowaliśmy do niej garderobę i łazienkę, a także zmniejszyliśmy na jej koszt kotłownię. Teraz mamy ok. 40m2 powierzchni dla siebie. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, aby dzieci mogły zajmować całą górę dla siebie. Rodzice na dole, a dzieci na górze - to naprawdę dobra zasada. Tym samym, nastoletnia córka ma teraz największą górną sypialnię z garderobą i łazienką. Na górze powstały także sypialnia dla drugiego dziecka, pokój-gabinet i jeden pokój gościnny. Przyznam, że powiększyliśmy także pralnię/suszarnię kosztem jednego z pokoi - była ona naprawdę minimalna i żałuję tylko, że bardziej jej nie zwiększyliśmy.

Salomon WRW1029 w odbiciu lustrzanym jest świetnie doświetlony, zwłaszcza otwarta cześć na parterze. Zamiast trzech okien w jadalni wstawiliśmy jedno panoramiczne, co pozwoliło na uzyskanie jeszcze lepszych efektów. Cały dół to jedna otwarta przestrzeń i stanowi prawdziwą ozdobę domu - podwieszany sufit tylko potęguje to wrażenie. W salonie mamy piękną drewnianą podłogę, reszta jest wyłożona kafelkami - cieszę się z takiego układu i uważam całą aranżację parteru za nasz ogromny sukces. Jednocześnie, poprzez ulokowanie kominka na środku tej przestrzeni uzyskaliśmy trzy różne pomieszczenia i świetną akustykę - w salonie nie słychać ani nie widać tego, co dzieje się w kuchni. Uważam to za duży plus tego projektu domu - panujący czasami w kuchni rozgardiasz niekoniecznie powinien być widoczny dla gości. Jestem zadowolona z wyboru Salomon WRW1029 i chyba po części nawet w nim zakochana.

Szczerze polecam ten projekt domu. Oczywiście jak każdy, wymaga on wprowadzenie kilku własnych rozwiązań w celu pełnego dostowania do indywidualnych potrzeb. Ja bym nie zamieniła ten projekt domu na żaden inny. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe SAŁAT
SAŁAT

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Salomon WRW1029, ponieważ to nowoczesny, przestronny dom i stwierdziliśmy, że dla naszej czwórki będzie idealny. Podobały nam się też duże okna oraz rozkład sypialni.

Przeszkody, jakie napotkaliśmy na samym początku, to już wybór ekipy budowlanej. Wielu wykonawców nie chciało się podjąć budowy tego domu, bo było to dla nich zbyt trudne. Więc naszym sukcesem było już samo znalezienie takich fachowców, którzy podejmą się go wykonać i dobrze to zrobią. Musieliśmy znaleźć naprawdę dobrych budowlańców. Na szczęście nam się udało.

Cała budowa przebiegła zgodnie z planem i zgodnie z projektem domu Salomon WRW1029. Choć według mnie jest za dużo betonu i więźba jest zbyt mocna. Można pomyśleć nad wprowadzeniem w tym zakresie zmian. Sam projekt domu Salomon WRW1029 był bardzo czytelny.

Wprowadzaliśmy zmiany, ponieważ okien, które były w projekcie, czyli wymiary 6,60m*2,80m nie mogliśmy zrealizować. Właściwie to żadna firma w Polsce nie chciała się tego podjąć, dlatego teraz są 6m*2,40m. Dom i tak jest bardzo jasny. Wejście jest od wschodu, a taras od zachodu.

Pomieszczenia są bardzo funkcjonalne. Jednak sądzę, że garderoba na poddaszu mogłaby być mniejsza na rzecz pokoi. Poza tym w domu jest bardzo dużo okien, co zwiększa jego koszty. Biiorąc pod uwagę całość, to już stan surowy jest bardzo drogi. Co do tego mam porównanie, ponieważ nie był to mój pierwszy dom.

Część dzienna domu jest bardzo przestronna, a przez to mamy mnóstwo miejsca na zapraszanie gości. Teraz będę jeszcze zamurowywał ściankę między wiatrołapem, a garażem, żeby nie było widać butów. Wiadomo, że nieestetycznie to wygląda i chcemy to ukryć.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Salomon WRW1029. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe ryzykmp
ryzykmp
Spośród wszystkich propozycji budynków, które oglądaliśmy, najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu Salomon WRW1029, który odpowiadał nam właściwie pod każdym względem. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został funkcjonalnie zaplanowany i w całości spełniał nasze oczekiwania. Duży wpływ na decyzję miał również znajdujący się w bryle garaż, ponieważ od początku zależało nam na sporych wymiarach tego pomieszczenia. Oprócz tego, bardzo spodobały nam się duże okna przewidziane w całym domu.

Na etapie adaptacji zauważyliśmy, iż na rysunkach projektowych jeden z kominów nachodził na przewidziany w stropie podciąg. Na szczęście naniesienie korekty nie stanowiło dla projektanta adaptującego żadnej trudności, a pozostałe etapy budowy odbyły się już bez problemów. Wszystko udało się zrealizować sprawnie i w krótkim czasie - cała inwestycja łącznie z zakończeniem prac wykończeniowych zajęła 1,5 roku. Budynek został postawiony z pustaków Porotherm, a strop wykonałem w tradycyjnej, żelbetowej konstrukcji. Więźba dachowa została przygotowana pod przykrycie jej dachówką ceramiczną, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na zastosowanie blachodachówki. Uważam, że realizując projekt domu Salomon WRW1029 można śmiało założyć znacznie niższe koszty niż oszacowano w kosztorysie. Inwestycja na etapie stanu surowego zamkniętego wraz z wykonaniem wylewek wyniosła w naszym przypadku 182 tys. zł.

Do projektu domu piętrowego Salomon WRW1029 nie potrzebowaliśmy wprowadzać wielu poprawek. Jedyna zastosowana przez nas modyfikacja polegała na lekkiej zmianie nachylenia kąta dachu na ostrzejszy. Dzięki temu budynek prezentuje się bardziej atrakcyjnie. Przewidziany wewnątrz układ od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego też w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Rozmieszczenie pomieszczeń w naszym nowym domu jest naprawdę funkcjonalne i w dalszym ciągu nie dostrzegam w nim nic, co przeszkadzałoby nam chociaż w najmniejszym stopniu. Wszystko jest dokładnie takie jak chcieliśmy.

Jesteśmy młodym małżeństwem - wraz z żoną mamy jedno dziecko, a drugie jest już w drodze. Nowy dom jest w pełni komfortowy dla naszej rodziny i myślę, że przy większej liczbie osób również nie brakowałoby miejsca. Metraż przewidziany w projekcie domu Salomon WRW1029 jest na tyle duży, iż moim zdaniem zaspokoi potrzeby nawet 7-osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Salomon

  – 0 głosów

Projekt domu Salomon należy do kategorii

Projekty podobne do Salomon WRW1029

Projekt domu uA81

uA81

224 m²

Projekt domu Canberra DCP265 -300

Canberra DCP265

213,08 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych