Projekt domu Retro 2 WRN1053

Cena projektu: 2 595 zł 2 387 zł Oszczędzasz 208 złOferta ważna do 31 maja 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
143,9 m²
Min. szer. działki
22 m
Wysokość budynku
7,56 m
Pow. zabudowy
160,5 m²
Kubatura
774 m³
Kąt nach. dachu
35°
Liczba pokoi
4 (2 + 2 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Retro 2 jest alternatywą cieszącego się popularnością projektu Retro. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, mniej stanowisk garażowych. Projekt domu Retro 2 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Bryła budynku zwieńczona jest dachem kopertowym, który doskonale się prezentuje. Projekt Retro 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, iż na każdej kondygnacji znajduje się w pełni funkcjonalna łazienka. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Retro 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,3 m²
2 hall
13,4 m²
3 kuchnia
9,7 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
37,5 m²
5 pokój
10,1 m²
6 pokój
13,2 m²
7 łazienka
6,7 m²
8 pom. gospodarcze
4,9 m²
9 spiżarnia
1,2 m²
10 garaż jednostan.
22,8 m²
razem
124,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Retro 2 - Rzut poddasza

11 hall
7,5 m²
12 pokój
15,8 m²
13 pokój
11,4 m²
14 łazienka
5,7 m²
15 garderoba
1,5 m²
razem
41,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Retro 2 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

170 029 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany proponujemy wykonane z pustaków ze spienionego betonu ocieplonego styropianem, strop międzypietrowy jest gęstożebrowy typu Teriva. Na drewnianej więźbie można wykonać pokrycie przy użyciu dowolnej dachówki betonowej albo ceramicznej. Elewacje w całości otynkowane, ewentualnie cokoły obłożone płytkami kamiennymi albo klinkierowymi. Wszelkie zmiany materiałów i technologii należy uwzględnić na etapie adaptacji. Zgoda z naszej strony jest bezpłatna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Krajobrazy

Opinie mieszkańców domu Retro 2

Zdjęcie profilowe agaimario
agaimario
Większość projektów domów, które oglądaliśmy na parterze miały jedynie przestrzeń do dziennego użytku (salon, kuchnię i jadalnię). My jednak szukaliśmy takiego, który także na dole będzie miał uwzględnioną część sypialnianą, a to ze względu na to, że chcieliśmy, aby córka mogła swobodnie zaadaptować sobie poddasze i czuła się w nim dobrze. I tak, projekt domu Retro 2 WRN1053 okazał się tym, który najlepiej spełniał nasze oczekiwania. W domu zamieszkaliśmy rok temu, ale ogrzewaliśmy go już przez dwa sezony grzewcze. Po prostu, podczas tego pierwszego robiliśmy pracę wykończeniowe. Ogrzewamy się ekologicznie - pompą ciepła. Kiedy ze znajomymi porównujemy sobie koszty ogrzewania domów, to wychodzi na to, że nie ma tańszego sposobu jak ten wybrany przez nas. Otwarta przestrzeń na dole całymi dniami jest dobrze doświetlona, a jej wielkość zapewnia wygodę przy organizacji przyjęć okolicznościowych. Jak wspomniałem, mieszkamy w domu w trójkę i jest nam w nim bardzo komfortowo; uważam jednak, że cztery czy pięć osób wygodnie mogłoby w nim na stałe przebywać. Układ pomieszczeń w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Retro 2 WRN1053 oceniam na plus, jednak w pełni dostosowałem go do swoich potrzeb poprzez kilka zmian, jakie zdecydowałem się wprowadzić. Podniesienie ścianki kolankowe o 70cm było decyzją bezbłędną dla swobodnego meblowania poddasza. Dzięki temu powstało także dodatkowe pomieszczenie nad garażem, które służy nam jako pralnia czy suszarnia, a częściowo też jako składzik. Zdecydowałem się stworzyć przedsionek/pomieszczenie gospodarcze, aby z garażu nie było bezpośredniego wejścia do domu. Przemawiały za tym dwie kwestie: po pierwsze, nie chciałem, aby jakieś nieprzyjemne zapachy z garażu przedostawały się do środka; po drugie, chciałem ograniczyć straty ciepła - wiadomo, garaż jest często otwierany i mogłoby to powodować obniżanie się temperatury w całym domu. Garaż natomiast został jednocześnie wydłużony, aby spokojnie mieścił się w nim samochód. Szafa wnękowa z korytarza przy łazience stała się częścią łazienki i w jej miejscu znajduje się kabina prysznicowa - sama łazienka zwyczajnie zyskała na powierzchni. A w naszej sypialni, kosztem pokoju-gabinetu obok, zrobiliśmy szafę wnękową i teraz mamy całkiem sporą przestrzeń. Także zdecydowałem się powiększyć trochę kotłownię, aby swobodnie w niej umieścić 300 litrowy zasobnik wody. Po tych drobnych zmianach układ pomieszczeń jest dla nas idealny. Na chwilę obecną nie ma w domu rzeczy, która by mi przeszkadzała czy wymagałaby poprawy. Cieszę się, że wybrałem projekt domu Retro 2 WRN1053. Po kilku drobnych poprawkach, jest to optymalne rozwiązanie dla naszej rodziny. Projekt domu nie ma żadnych większych niedoskonałości, a wprowadzone poprawki miały na celu tylko spersonalizowanie budynku pod nas. Polecam i pozdrawiam. A gdyby ktoś miał jakieś pytania, proszę dzwonić pod numer: 601670623.

Recenzje projektu Retro 2

  – 0 głosów

Projekt domu Retro 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Retro 2

Projekt domu Retro -208

Retro

152,5 m²

Projekt domu Retro P -200

Retro P

106,1 m²

Projekt domu Retro 2P -200

Retro 2P

102 m²

Projekty podobne do Retro 2 WRN1053

Projekt domu Maja

Maja

133,72 m²

Projekt domu E-225

E-225

134,6 m²

Projekt domu uA116

uA116

154,28 m²

Projekt domu Domidea 55 3D

Domidea 55

155,5 m²

Projekt domu Domidea 55 ps 3D

Domidea 55 ps

155,5 m²

Projekt domu Fado II -250

Fado II

130,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych