Projekt domu Renia z dwoma miejscami garażowymi WRX1036

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
138,2 m²
Min. szer. działki
26,8 m
Wysokość budynku
5,8 m
Pow. zabudowy
216,7 m²
Kubatura
502 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
317 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Renia to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Odznacza się bryłą w kształcie litery L, co jest bardzo funkcjonalne, ze względu na wyraźny podział domu na strefy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Renia to dom parterowy, co jest szczególnie bezpieczne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Autor projektu przewidział w nim dwie łazienki o optymalnych wymiarach. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Sporym atutem projektu jest uwzględniona w nim praktyczna garderoba, która minimalizuje potrzebę posiadania w pokojach dużych szaf, dzięki czemu są one bardziej przestronne. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dodatkowo weranda to miejsce doskonałe do spotkań z rodziną i najbliższymi. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rzut kondygnacji projektu Renia z dwoma miejscami garażowymi - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,6 m²
2 hall
16,6 m²
3 kuchnia + jadalnia
14,8 m²
4 pokój dzienny
29,3 m²
5 łazienka
4,5 m²
6 kotłownia
7,9 m²
7 korytarz
8,5 m²
8 pokój
13,5 m²
9 pokój
14,7 m²
10 pokój
16,8 m²
11 łazienka
8,4 m²
12 garderoba
6,6 m²
13 garaż dwustan.
33,17 m²
razem
179,37 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Renia z dwoma miejscami garażowymi na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Renia z dwoma miejscami garażowymi

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

177 556 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe; ściany zewnętrzne: jednowarstwowe; ściany wewnętrzne: nośne-bloczki z bet. komórkowego, działowe; bloczki z bet. komórkowego lub lekkie ścianki z płyt G-K; strop: drewniany; elewacje: tynk strukturalny, płytki klinkierowe lub kamień cięty; pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub cementowa lub każde lżejsze.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Opinie mieszkańców domu Renia z dwoma miejscami garażowymi

Zdjęcie profilowe Jerzy Zender
Jerzy Zender

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Renia WRX1036, ponieważ spełniał wszystkie warunki, które założyliśmy sobie z żoną od samego początku. Potrzebowaliśmy niewielkiego, zwartego domku, w którym wszystkie pomieszczenia znajdowałyby się na jednej kondygnacji. Dodatkowo bryła budynku idealnie wkomponowała się na naszą działkę. Nie zajmuje na niej wiele miejsca i świetnie współgra z otoczeniem. Właśnie tak to sobie wyobrażaliśmy.

Jest to już nasz czwarty dom, więc mamy spore doświadczenie w budowaniu. W związku z tym cała realizacja odbyła się bez żadnych problemów. Zawsze duże znaczenie przywiązywaliśmy do materiałów oraz kwestii ocieplenia. Ściany zostały wymurowane z pustaków Ytong, a z zewnątrz pokryliśmy je styropianem o grubości 15 cm. Na poddaszu zastosowaliśmy 30 cm warstwę izolacyjną. Dodatkowo wszędzie wstawiliśmy okna trzyszybowe. Uważam, że nie warto oszczędzać na niczym, co pomoże w zmniejszeniu kosztów późniejszej eksploatacji. Podczas budowy doskonale zdawałem sobie z tego sprawę, dlatego nasz dom jest teraz bardzo tani w utrzymaniu. Rachunki za wodę i prąd oraz koszty opału do ogrzania pomieszczeń łącznie wynoszą nas średnio 300 zł miesięcznie.

Postanowiliśmy zainstalować panele słoneczne, więc od marca do października wodę użytkową ogrzewamy dzięki naturalnej, odnawialnej energii. W sezonie zimowym natomiast korzystamy z kotła na paliwo stałe. Z racji tego, iż mieszkamy przy lesie, w piecu palimy drewnem, do którego mamy łatwy dostęp. Oprócz tego mamy jeszcze kominek z rozprowadzeniem do wszystkich pokoi. To rozwiązanie świetnie się sprawdza, ponieważ zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe i gdy wracamy do domu po dłuższej nieobecności (a często nam się to zdarza) system podłogowy potrzebuję ok. 24h na pełny rozruch. W takich sytuacjach kominek jest niezastąpiony. Wystarczy w nim rozpalić i w przeciągu godziny wszędzie mamy ciepło i przyjemnie.

Projekt domu Renia WRX1036 daje naprawdę wiele możliwości, gdy nie trzymamy się kurczowo jego pierwotnej wersji. Przy zastosowaniu niewielkich zmian można dopasować go do indywidualnych potrzeb w zależności od tego, na czym najbardziej nam zależy. Razem z żoną bardzo lubimy gotować, jednak przewidziane do tego miejsce w oryginale było dla nas za małe. Nie był to problem, ponieważ i tak w każdym poprzednim domu aranżowaliśmy sobie tzw. ,,letnią, brudną” kuchnię. W tym przypadku na jej zrobienie przeznaczyliśmy całą powierzchnię garażu. To takie miejsce, które kuchnią nazywamy tylko po to, aby było to powszechnie zrozumiałe, ale tak naprawdę to tam toczy się nasze codzienne życie. Mamy tam duży stół, przy którym siedzimy i rozmawiamy, regały z przetworami, sprzęt kuchenny czy też przestrzeń do majsterkowania. Gdy gotujemy wszystkie zapachy zostają w pokoju wielofunkcyjnym i nie unoszą się na pozostałą część mieszkalną. Główny salon natomiast, utrzymujemy w doskonałej czystości i służy nam do przyjmowania gości. W ten sposób dom został podzielony na trzy strefy. Garaż- czyli uniwersalny pokój, w którym spędzamy czas w ciągu dnia, część wizytową dostępną dla gości oraz znajdującą się za zamkniętymi drzwiami strefę nocną, która jest naszym prywatnym królestwem z sypialnią, dużą łazienką i pokojem do pracy.

Jestem naprawdę zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Renia WRX1036. Dla naszej dwójki jest on wręcz idealny. Gdy w weekendy odwiedzają nas nasze dzieci, również dla nich wystarcza miejsca. Z całą pewnością w naszym nowym domu nie ma nic, co przeszkadzałoby w codziennym funkcjonowaniu. Na chwilę obecną ma on dla nas same zalety i być może będzie to już nasz ostatni. Z czystym sumieniem mogę polecić innym ten projekt.

Recenzje projektu Renia z dwoma miejscami garażowymi

  – 0 głosów

Projekt domu Renia z dwoma miejscami garażowymi należy do kategorii

Projekty podobne do Renia z dwoma miejscami garażowymi WRX1036

Projekt domu Wilson IV -100

Wilson IV

140,5 m²

Projekt domu Cyrus II z garażem 2-st. [A]

Projekt domu Murator M115c Bliski sercu - wariant III

Projekt domu Murator M115b Bliski sercu - wariant II

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych