Projekt domu Ramzes WRW1009

Cena projektu: 2 800 zł 2 500 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 15 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
112,2 m²
Min. szer. działki
22,2 m
Wysokość budynku
7,82 m
Pow. zabudowy
194,2 m²
Kubatura
396 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
282 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Parterowy Ramzes jest średniej wielkości domem jednorodzinnym, dedykowanym 3-4 osobom. Jego pomieszczenia rozplanowano wyłącznie w obrębie parteru, jednak istnieje możliwość adaptacji poddasza. Równomiernie rozłożoną bryłę przekrywa dach namiotowy o niewielkim nachyleniu połaci. Z obrysu ścian wyciągnięto kilka elementów, tworząc tektoniczne akcenty w niemal wszystkich elewacjach. Przed fasadę wysunięto garaż z jednym miejscem parkingowym. Zadaszono go dachem dwuspadowym, pod którym zmieścił się też prowadzący do drzwi wejściowych podcień. W bocznej ścianie znalazł się wykusz w formie ryzalitu, natomiast większą część tylnej elewacji cofnięto na rzecz obszernego tarasu. Osłaniający go dach “wycięto” nad przeszklonymi drzwiami prowadzącymi do pokoju - ma to zapewnić lepszy dostęp do światła. Dom ze względu na swą rozłożystość wymagać będzie sporej działki. Wnętrze skrywa bogaty program użytkowy, w którym rolę bufora między strefami pełnią centralnie położone pomieszczenia: ogólnodostępna toaleta, półzamknięta klatka schodowa i ustawny pokój z wyjściem na dwór. Część dzienna rozciąga się wzdłuż jednej z bocznych ścian i (podobnie jak wspomniany wyżej pokój) łączy z dużym, częściowo zadaszonym tarasem. W narożu przy drzwiach balkonowych zlokalizowano jeden z dwóch kominków - drugi dostępny jest z zewnątrz. Przestronne wnętrze powiększono o wykusz. Tworzą je pokój dzienny z jadalnią oraz półotwarta, zaopatrzona w spiżarnię kuchnię. Po przeciwnej stronie domu zebrano pomieszczenia nocne: dwa narożne pokoje, pomiędzy którymi znalazły się dwie łazienki. Jedna z nich przynależy do sypialni małżeńskiej, którą zaopatrzono również w prywatne wyjście na taras. Na początku korytarza wydzielono wnękę na szafę - wyznacza ona granicę strefy prywatnej. Garaż i dostępne z niego pomieszczenie gospodarcze izolują tę część budynku od ulicy. Ramzes jest rozbudowanym i dobrze przemyślanym budynkiem, w którym część wspólna i prywatna zostały wyraźnie rozdzielone. Elementem, który zdaje się łączyć cały dom jest dostępny z różnych pomieszczeń taras. Wyposażony w zewnętrzny kominek i zadaszenie, może służyć jako dodatkowe pomieszczenie na świeżym powietrzu. Liczne okna na wszystkich elewacjach zapewnią doskonałe doświetlenie przez cały dzień. Projekt zakłada możliwość adaptacji poddasza, w wyniku której możemy uzyskać nawet 40 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni użytkowej.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ramzes - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,99 m²
2 hall
5,07 m²
3 kuchnia
9,87 m²
4 spiżarnia
0,96 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
34,85 m²
6 wc
1,62 m²
7 korytarz
7,91 m²
8 pokój
11,86 m²
9 pokój
14,35 m²
10 łazienka
4,86 m²
11 łazienka
4,72 m²
12 pokój
11,14 m²
13 pom. gospodarcze
4,04 m²
14 garaż jednostan.
19,83 m²
razem
136,07 m²

Rzut kondygnacji projektu Ramzes - Rzut poddasza

1 hall
7,8 m² (10,16 m²)
2 pom. gospodarcze
19,1 m² (58,44 m²)
3 pom. gospodarcze
20,55 m² (64,76 m²)
razem
47,45 m² (133,36 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ramzes na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ramzes
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

241 398 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 400) - 36cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm). Strop: na belkach drewnianych. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: drewniane wg indywidualnego projektu. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny,.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Ramzes

Zdjęcie profilowe hunter66
hunter66
Do wyboru projektu domu Ramzes WRW1009 przekonał nas przede wszystkim jego układ pomieszczeń, który idealnie odpowiadał naszym potrzebom. Podobało nam się też to, że dom jest parterowy i że będzie możliwość poszerzenia go. Dom budowałem systemem gospodarczym, a prace wykonywał mój znajomy murarz i muszę przyznać, że wszystko odbyło się bardzo sprawnie i bez większych problemów. Jednak jeszcze przed budową dokonałem znaczących zmian w projekcie, co w zasadzie wyszło mnie drożej niż koszt zakupu nowego projektu.. Poszerzyłem dom - metr z jednej i metr z drugiej strony. Dodałem wole oko na dachu, a strop zamiast drewniany jest zrobiony lany. Teraz wygląda trochę jak projekt Seweryna.. Mamy położone ogrzewanie podłogowe i kaloryfery w sypialniach, do ogrzewania wykorzystujemy piec na ekogroszek i mamy też przygotowane miejsce na kominek, który powinien powstać w niedalekiej przyszłości. Zeszłej zimy spaliłem około 6 ton ekogroszku, ale powiem szczerze, że jak na takie gabaryty domu to jestem zadowolony z tej wydajności i poniesionych kosztów. Układ w Ramzesie WRW1009 naprawdę się sprawdza. Dla naszej czwórki nic więcej nie jest potrzebne. Mając tak duży dom i działkę spokojnie możemy też organizować różne uroczystości, a goście przeważnie chwalą wystrój i przestrzeń w domu. Dom jest w dużej mierze przeszklony, więc wnętrze jest także bardzo jasne i przyjemne w odbiorze. Co do poddasza, to jest możliwość jego adaptacji, ale raczej na razie nie mamy w planach takiego przedsięwzięcia. Projekt domu parterowego z garażem Ramzes WRW1009 to był zdecydowanie dobry wybór. Może z zewnątrz sporo się zmienił, ale układ pozostał ten sam i bardzo nam odpowiada. Cieszymy się, że mieszkamy właśnie w takim domu. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe dorota_69
dorota_69
Od samego początku szukałam niezbyt dużego domu parterowego z garażem. Zależało mi jednak, aby projekt domu miał uwzględniony duży salon oraz oddzielną łazienkę przy sypialni. Taki właśnie okazał się Ramzes WRW1009. Poza tym, idealnie pasował do mojej działki. Mam ogrzewanie gazowe i oprócz tego, że jest to bardzo czysty sposób ogrzewania domu, to także całkiem ekonomiczne. Na ogrzewanie domu w sezonie grzewczym wydałam niecałe 4,5 tysiąca i jestem z takich kosztów zadowolona. Na całym poziomie mam natomiast podłogówkę. Na stałe mieszkam w domu z synem i uważam, że dla dwóch osób taki dom jest bardzo komfortowy. Każde z nas ma swoją sypialnię, a jeszcze jeden pokój może pełnić funkcję gościnnego. Bardzo podoba mi się salon z otwartą nań kuchnią. Udało mi się urządzić tą przestrzeń w nowoczesnym stylu. Poza tym, wnętrze jest bardzo dobrze doświetlone i przyjemne. Każdy, kto nas odwiedza, chwali sobie pobyt u nas i aranżacja przypada gościom do gustu. To naprawdę miło jest słyszeć takie rzeczy od innych. Projekt domu Ramzes WRW1009 opatrzyłam jednak kilkoma zmianami. Zdecydowałam się na lany strop i teraz poddasze mam już przygotowane do zagospodarowania - będą tam pomieszczenia syna (miejsce do nauki, zabawy, odpoczynku oraz łazienka). Zdecydowałam się także pozostawić otwartą klatkę schodową i zlikwidować WC, które pod nią się znajdowało. Projekt domu Ramzes WRW1009 to trafny wybór. Cieszę się, że to na niego się zdecydowałam. To był już drugi dom, który budowałam, więc wiedziałam jak najlepiej go dostosować do naszych potrzeb. Na tę chwilę, mieszka się nam w nim bardzo dobrze i nic bym w nim nie zmieniła - mamy nadzieję, że tak pozostanie. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe roman37
roman37
Szukałem projektu domu parterowego z dobrze przemyślanym podziałem na część nocną i dzienną. Nie interesowały nas domy z poddaszem użytkowym, chcieliśmy mieć wszystko na jednym poziomie. Nasza działka pozwalała na to, że mogliśmy sobie pozwolić na tak rozłożysty dom jak Ramzes WRW1009. Wprowadziliśmy się do domu stosunkowo niedawno, bo dopiero dwa miesiące temu. Jednak ogrzewaliśmy dom już od października. Ogrzewamy się gazem ziemnym, a koszty, jakie generuje ten sposób, są minimalne. Za cały sezon zapłaciłem nieco ponad dwa tysiące złotych. Z pewnością ocieplenie budynku robi tu swoje - mam 15cm styropianu na ścianach i 30cm wełny, trzyszybowe okna, a nawet dobrze trzymającą ciepło bramę garażową. Nie bałem się zainwestować w termoizolację, ponieważ wiedziałem, że przy eksploatacji poniesione koszty będą się zwracać, a i łatwiej będzie w domu utrzymać pożądaną temperaturę. Co więcej, przy chłodniejszych dniach wiosennych czy jesiennych wystarczy, że rozpalę trochę w kominku i błyskawicznie (kominek jest z rozprowadzeniem) w domu robi się ciepło. Bardzo jestem zadowolony z układu pomieszczeń. Zakładałem, że w tym kształcie będzie on bardzo funkcjonalny i nie pomyliłem się. Po połączeniu dwóch łazienek, co wszystkim polecam, możemy cieszyć się naprawdę dużą łazienką. Mamy tam sporą kabinę prysznicową, wygodną wannę i dwie umywalki, więc spokojnie rano, kiedy się wszyscy spieszą, mogą z niej korzystać dwie osoby, co wszystko usprawnia. A ten duży prysznic i wanna są zwyczajnie niesamowicie komfortowe. Strefa dzienna wciąż robi na nas pozytywne wrażenie - chwalimy sobie nasz salon. Cieszymy się także, że projektant tak umiejętnie podzielił dom i zaprojektował odpowiedni układ okien, które pięknie doświetlają część otwartą w ciągu dnia. Przyznam, że pokój przy garażu i łazienka nie są najjaśniejsze, ale wiadomo - chyba nie ma możliwości ustawienia domu tak, aby wszystkie pomieszczenia były zawsze jasne. Wykusz nieznacznie powiększa powierzchnię salonu i dzięki temu mogliśmy pozwolić sobie na kupno dużego dwumetrowego (a po rozłożeniu trzymetrowego) stołu, przy którym zmieści się nawet 12 osób. Oprócz połączenia dwóch łazienek, co na pewno było dobrym rozwiązaniem; zdecydowałem się także na usunięcie schodów na górę i zrobiłem tam coś w rodzaju schowka, bo spiżarnia została zlikwidowana. W Ramzesie WRW1009 zastanowiłbym się tylko nad stropem - jest on zaprojektowany jako drewniany i niestety pojawiło się pęknięcie na jednej z płyt w salonie. Wiadomo, że drewno znacznie dłużej i aktywniej pracuje, a takie rzeczy mogą się dziać - uważam jednak, że nie powinny. Sprawę zdecydowanie należy przemyśleć. Żałuję też, że nie zdecydowałem się wydłużyć dachu na tarasie przy jednej z sypialni. Z projektu domu parterowego z garażem Ramzes WRW1009 jestem jak najbardziej zadowolony oraz mam nadzieję, że w domu spędzimy dobre lata i będzie on nam służył jak najlepiej. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Bartosz_Ramzes
Bartosz_Ramzes
Od początku zależało mi na funkcjonalnym budynku parterowym, dlatego też zdecydowałem się na projekt domu Ramzes WRW1009. Oprócz tego, iż wszystkie pomieszczenia potrzebne do komfortowego życia uwzględniono na jednej kondygnacji, to dodatkowo architekt przewidział możliwość dowolnej adaptacji poddasza, co również mi się spodobało. Ponadto, do gustu przypadł mi wyraźny podział na strefy, gdyż salon, jadalnia i kuchnia znajdują się w całkiem odmiennej części domu niż pokoje sypialniane. Działam w branży budowlanej, aczkolwiek nasz dom realizowałem zdalnie, ponieważ w tym czasie nie było mnie na miejscu. Z racji tego nie mogłem dopilnować wszystkich prac i czasem wykonawcy mieli pewne trudności. Nad garażem oraz częścią kuchenną jest różnica poziomów o wysokości jednego pustaka. Ekipa przeoczyła ten fakt, ale na szczęście zostało to później skorygowane. Podczas budowy, szczególną uwagę należy zwrócić na więźbę dachową. Zrobienie jej należy zlecić naprawdę dobrym fachowcom, ponieważ jest to najtrudniejszy do zrealizowania element domu, zważywszy na skomplikowany kształt dachu. W części dziennej zastosowałem system ogrzewania podłogowego, zaś w pozostałych pomieszczeniach zainstalowałem tradycyjne grzejniki. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie domu gazem i myślę, że jego koszty są porównywalne do innych rozwiązań grzewczych. Co prawda, projekt domu Ramzes WRW1009 jest budynkiem parterowym, aczkolwiek przewiduje też możliwość wykorzystania górnej kondygnacji. Postanowiliśmy z tego skorzystać, a w celu uzyskania większej przestrzeni na poddaszu, podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak. Powierzchnia góry jest dość duża i można ją naprawdę ciekawie zaaranżować. Wszystko zależy od potrzeb oraz pomysłu inwestora. Ja nie miałem na to dokładnie sprecyzowanej koncepcji, więc zdecydowałem się na zaadaptowanie piętra na cele mieszkalne. Zrobiłem tam dwa naprawdę duże pokoje oraz łazienkę. Wszystko zostało w całości wykończone, aczkolwiek na chwilę obecną nie użytkujemy tych pomieszczeń. Wejście na klatkę schodową oddzieliłem drzwiami. Pierwotnie do jednej z dwóch łazienek przewidzianych na parterze można było wejść tylko przez sypialnię. Zrezygnowaliśmy z drzwi w tym miejscu i wstawiliśmy je po stronie korytarza. Zmieniliśmy również przeznaczenie tego pomieszczenia i obecnie funkcjonuje jako pralnia. Dodatkowo zmniejszyliśmy nieco jego powierzchnię kosztem powiększenia łazienki obok. Nie było z tym żadnego kłopotu, gdyż pralka, suszarka i deska do prasowania nie zajmują wiele miejsca. Obecnie w naszym nowym domu mieszkamy razem z moją żoną, dzieckiem oraz naszym psem :-) Muszę przyznać, że taki metraż jest dla nas trochę za duży, gdyż został nam jeszcze jeden wolny pokój na parterze oraz dwa na piętrze. Myślę, że w takim domu małżeństwu nawet z trójką dzieci żyłoby się bardzo komfortowo. Przestrzeń jest dla mnie całkowicie wystarczająca, aczkolwiek mojej żonie nieco brakuje stolików nocnych przy łóżku, których nie mogliśmy wstawić z powodu braku miejsca w sypialni. Dla mnie nie jest to problemem, gdyż pokój nocny służy mi do spania i nie potrzebuję w nim dodatkowych mebli. Bardzo cieszymy się z posiadania dużego tarasu, który jest zadaszony. Gdy pogoda sprzyja, to właśnie tam najbardziej lubimy spędzać wolny czas. Zrezygnowaliśmy z grillo-kominka, ponieważ obawiałem się, że tylna ściana budynku będzie się brudzić od dymu i ognia. Zamiast tego nabyliśmy przenośny grill gazowy. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Ramzes WRW1009. Nasz nowy dom jest funkcjonalny i mieszka nam się w nim bardzo wygodnie. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe krzys222
krzys222
Spośród wszystkich oglądanych przeze mnie projektów domów najbardziej do gustu przypadł mi Ramzes WRW1009 i ostatecznie zdecydowałem się na jego realizację. Ukazany na rysunkach dom spodobał mi się wizualnie, metraż wydał się idealny dla mojej rodziny, a uwzględnione wewnątrz ułożenie i ilość pomieszczeń były zgodnie z moimi pierwotnymi planami.

Cała inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami. Sam prowadzę firmę budowlaną, więc nowy domu wybudowałem własnymi siłami z pomocą znajomych. Wszystko mieliśmy doskonale zorganizowane, dlatego też prace udało się zakończyć z łatwością i w korzystnym czasie. Postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym trwało bardzo krótko - zrobiliśmy to w zaledwie jeden sezon letni. Wykonanie wykończeń zajęło już nieco więcej czasu, jednak całą realizację udało nam się zamknąć w przeciągu dwóch lat.

Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Porotherm, strop tworzy drewniana konstrukcja, a dach pokryliśmy dachówką marki Röben. Uważam, że wyliczony przez architekta kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego został dobrze oszacowany i śmiało można się nim sugerować. Wszystko zależy jednak od zastosowanych materiałów i rozsądnego planowania np. można zakupić standardowe okna PCV za 15 tys., albo drewniane wysokiej jakości za 35 tys. zł. Koszty są więc uzależnione od indywidualnych preferencji. Mając większe wymagania należy założyć wydatki wyższe niż sugerowane, ale trzymając się tradycyjnych zalecanych w projekcie produktów spokojnie można zmieścić się w kwocie podanej w kosztorysie.

Projekt domu Ramzes WRW1009 od początku spełniał moje oczekiwania, aczkolwiek wprowadzone przez nas zmiany jeszcze bardziej dopasowały go do naszych potrzeb. Zrezygnowaliśmy z ubikacji pod schodami, dzięki temu uzyskaliśmy naprawdę duży, przestronny i otwarty hall. Dodatkowo zamieniliśmy miejscami pokój z łazienką, tak iż obecnie znajduje się ona przy kotłowni. Dzięki temu przepływ ciepłej wody jest szybszy, a goście mają lepszy dostęp do łazienki, co jednocześnie jest wygodne również dla domowników. Oprócz tego, wydłużyliśmy jeden z tylnych pokoi i zmodyfikowaliśmy układ tarasu.

Decyzja o wyborze projektu domu parterowego z garażem Ramzes WRW1009 okazała się dla nas naprawdę trafiona. Został funkcjonalnie przemyślany, a drobne poprawki sprawiły, że nowy dom jest dokładnie taki o jakim marzyłem od samego początku. Dostrzegam w nim same plusy i jestem z niego w pełni zadowolony. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Ramzes

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

krzys222 buduje ten dom  30.06.2017 16:22

Projekt domu Ramzes należy do kategorii

Projekty podobne do Ramzes WRW1009

Projekt domu Domena 101 A

Domena 101 A

121,9 m²

Projekt domu Julita

Julita

109 m²

Projekt domu Kroton

Kroton

116,1 m²

Projekt domu Groszek N z garażem -300

Projekt domu Hipokrates

Hipokrates

113,85 m²

Projekt domu Kometa 1

Kometa 1

103,63 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych