Projekt domu Promyk WAH1044

Cena projektu: 3 090 zł 2 472 zł Oszczędzasz 618 złOferta ważna do 11 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
87,5 m²
Min. szer. działki
22,68 m
Wysokość budynku
5,4 m
Pow. zabudowy
129,78 m²
Kubatura
330 m³
Kąt nach. dachu
24°
Pow. dachu
183,6 m²
EUco
62,7 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Promyk to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Promyk to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Oprócz funkcjonalnej łazienki w domu znajduje się jeszcze osobna toaleta, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Promyk - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,84 m²
2 hall
7,83 m²
3 łazienka
4,89 m²
4 pokój
10,85 m²
5 korytarz
1,83 m²
6 pokój
9,3 m²
7 pokój
11,55 m²
8 pokój dzienny + jadalnia
21,2 m²
9 kuchnia
12,45 m²
10 wc
2,09 m²
11 pom. gospodarcze
4,9 m²
12 garaż jednostan.
18,12 m²
razem
107,85 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Promyk na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

96 829 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: ławy betonowe, ściany z bloczków. Ściany zewnętrzne: ściany dwuwarstwowe, z gazobetonu + styropian lub technologia szkieletowa drewniana. Strop: wiązary kratownicowe drewniane. Elewacje: tynk cienkowarstwowy. Pokrycie dachu: dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Promyk

Zdjęcie profilowe amor
amor
Trudno powiedzieć, dlaczego wybrałem projekt domu Promyk WAH1004 - chyba po prostu ten nam wpadł w oko. Poza tym, projekt przedstawia prosty i całkiem funkcjonalny budynek. Ważne też dla mnie było to, żeby realizacja nie okazała się bardzo droga i jednocześnie nie trwała długo. I tak, z realizacją projektu domu Promyk WAH1044 uwinęliśmy się bardzo sprawnie i już od trzech lat mieszkamy w naszym nowym domu. Budynek jest obłożony 15cm styropianu, a do ogrzewania wykorzystujemy piec na drewno. Rocznie kupuję jakieś 20 kubików drewna i raczej część jeszcze zostaje - mam dostęp do w miarę taniego opału, więc naprawdę nie narzekam na koszty eksploatacyjne. Jestem też raczej zadowolony z układu pomieszczeń zaproponowanym w projekcie domu Promyk WAH1044. Metraż oraz ilość pomieszczeń są w zupełności wystarczające dla naszej dwójki. Jedynym minusem jest odległość z łazienki do kotłowni, ponieważ woda zdąży się ochłodzić zanim przepłynie z jednego do drugiego. Zrezygnowałem z toalety przy kuchni i stworzyłem na miejsce na spiżarnię, która jest bardzo przydatna chyba w każdym domu. Wnętrze dom jest także bardzo jasne - salon mamy ustawiony od południowego-zachodu, więc praktycznie całymi dniami w środku jest widno i przyjemnie. Cieszę się, że wybraliśmy projekt domu parterowego z garażem Promyk WAH1044. Jednak myślę, że jeśli jeszcze raz miałbym go budować, to zmieniłbym dach na kopertowy. Całość zaproponowana przez projektanta całkiem nam nawet odpowiada. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Emil1044
Emil1044
Zdecydowałem się na projekt Promyk WAH1044, ponieważ w całości spełniał moje oczekiwania. Od początku zależało mi na tym, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Ponadto, przewidziany w nim wewnętrzny układ wyjątkowo przypadł mi do gustu, a dom z zewnątrz spodobał mi się pod względem wizualnym. Duże znaczenie przy moim wyborze miały również wymiary budynku, a Promyk idealnie zmieścił się na naszej wąskiej działce.

Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów i wszystko odbyło się zgodnie z planem. Fachowcy ze wszystkim sobie poradzili i nie zgłaszali nam żadnych błędów w projekcie. Ściany naszego domu zostały wymurowane z pustaków ceramicznych MAX o standardowych wymiarach 22,8 x 18,8 x 18,8 cm. Bryłę z zewnątrz tradycyjnie ociepliliśmy 12 cm warstwą białego styropianu. Myślę, że kwota oszacowana w kosztorysie jest jednak nieco za niska i decydując się na taką realizację należy liczyć się z trochę większymi kosztami.

Do projektu Promyk WAH1044 wprowadziłem tylko jedną, kosmetyczną zmianę polegającą na przeniesieniu wejścia do łazienki na drugą ścianę tego pomieszczenia. Na szczęście nie miałem potrzeby, aby nanosić inne modyfikacje do pierwotnego układu. Na chwilę obecną zdecydowałbym się jedynie na wstawienie trochę większych okien. Mimo, iż nasz salon znajduje się na południowej stronie, szersze przeszklenia byłyby dobrym pomysłem, gdyż oryginalnie są one jednak nieco za małe.

Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas jak najbardziej odpowiedni. Myślę, że gdyby dzieci mogły dzielić pokoje, na takiej powierzchni bez problemu mogłaby zamieszkać nawet większa ilość domowników.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Promyk WAH1044. Przewidziany w nim układ pomieszczeń został naprawdę dobrze przemyślany, a cały dom jest bardzo funkcjonalny. Polecam i Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Darek1044
Darek1044
Wybrałem projekt domu Promyk WAH1044 głównie ze względu na prostą bryłę, gdyż jej nieskomplikowany kształt gwarantował, iż koszty inwestycji będą dosyć niskie. Dobrym rozwiązaniem jest także to, iż wewnątrz budynku nie ma ścian nośnych, co umożliwia dowolność postawienia ścianek działowych. Ponadto, spodobało mi się, że kotłownia znajduje się w osobnej części domu niż strefa mieszkalna, co również było dla nas ważne. Realizacja odbyła się bardzo szybko, a w trakcie budowy nie mieliśmy żadnych problemów. Nasz dom został w całości postawiony z pustaków Ytong. Mimo, iż projektant przewidział zrobienie ścianek działowych z płyt gipsowo-kartonowych, postanowiliśmy wykonać je z 9 cm bloczków gazobetonowych. Koszty takiego rozwiązania nie były dużo większe, a beton komórkowy jest solidniejszy i ma lepsze parametry akustyczne niż płyty g-k. Zamiast 10cm warstwy styropianu na zewnątrz, zastosowaliśmy 12cm. Mocniej ociepliliśmy również podłogę pod wylewkami, a na poddaszu i stropie daliśmy większą niż zalecaną ilość wełny. Aby dom był jeszcze bardziej energooszczędny, wszędzie wstawiliśmy okna trzyszybowe. Dodatkowo zrobiliśmy sufity podwieszane, a pusta przestrzeń między nimi a stropem powoduje, iż ciepło „nie ucieka” na poddasze. Przy takich rozwiązaniach izolacyjnych, budynek doskonale utrzymuje temperaturę. Do ogrzania wszystkich pomieszczeń oraz wody użytkowej na cały rok wystarczają nam zaledwie 2 tony ekogroszku. Aby dostosować projekt domu Promyk WAH1044 do wszystkich naszych oczekiwań, wprowadziliśmy w nim kilka modyfikacji. Postanowiliśmy przedłużyć wiatrołap, dzięki czemu mogliśmy wstawić tam większą szafę. Zamiast ubikacji przy kuchni zrobiliśmy spiżarnię, a toaletę wykonaliśmy przy ścianie powstałej z racji powiększenia wiatrołapu. Przy kuchni postawiliśmy ozdobne filary, które optycznie oddzielają ją od pokoju dziennego. W kotłowni zrobiliśmy osobne wyjście na zewnątrz oraz jeszcze jeden dodatkowy komin. Gdy kiedyś będziemy mieć możliwość podłączenia się do gazociągu, nie będzie potrzeby demontażu obecnego kotła i będziemy mogli bez problemu zainstalować drugi piecyk. Garaż przystosowaliśmy tak, aby w dalszej perspektywie mógł służyć jako w pełni funkcjonalne pomieszczenie mieszkalne. Zrobiliśmy to na wypadek, gdyby nasze dziecko chciało w przyszłości zamieszkać z nami razem ze swoją rodziną. Póki co, garaż pełni rolę magazynu, a nad nim powstał jeszcze strych. Jest on zabezpieczony na stropie podwójnymi płytami OSB, a jego wysokość wynosi ok. 2 m więc bez problemu można stanąć tam w wyprostowanej pozycji. Taka przestrzeń świetnie nadaje się do przechowywania rzeczy sezonowych np. zimowych kurtek, choinki czy świątecznych bombek. Za namową wykonawców, zamiast komina wentylacyjnego w kuchni zastosowaliśmy wywietrzniki grawitacyjne. Muszę jednak przyznać, że teraz tego żałuję. Gdy w chłodniejsze dni dużo się gotuje, cała para idzie do góry a następnie wraca, skrapla się i tworzy plamy na ścianach i suficie. Radzę, aby w tej kwestii nie korzystać z rad budowlańców i zrobić tradycyjny komin zgodnie z zaleceniami projektanta. Powierzchnia naszego domu jest idealna dla mojej 3-osobowej rodziny. Przy trójce osób mamy jeszcze sypialnię dla gości, ale sądzę, że rodzina 4-osobowa również czułaby się w tym domu komfortowo, a znajomych mogłaby przenocować w salonie. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Promyk WAH1044. To funkcjonalny i prosty w budowie dom. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe KHPromyk
KHPromyk
Głównym kryterium, które brałam pod uwagę przy wyborze odpowiedniego projektu domu było to, aby posiadał on tylko jedną kondygnację. Chciałam, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na parterze, gdyż zdaję sobie sprawę, iż wchodzenie po schodach może stać się w przyszłości mało komfortowe. Ostatecznie, spośród propozycji domów jednopoziomowych wybrałam projekt Promyk WAH1044, którego wnętrze wydało mi się być przemyślane w bardzo funkcjonalny sposób.

Zakończenie całej inwestycji trwało dosyć krótko, ponieważ od momentu zakupu działki do wprowadzenia się do nowego domu minęło w naszym przypadku ok. 2 lat. Uważam, że to bardzo dobry wynik tym bardziej, iż nie zatrudnialiśmy jednej firmy, a kilka ekip budowlanych, które zajmowały się poszczególnymi etapami. Ponadto, w tym czasie wykonaliśmy wykopy i instalacje potrzebne do zamontowania pompy ciepła, a przez dwa miesiące musieliśmy wstrzymać prace budowlane, ponieważ tyle czekaliśmy na fachowca zajmującego się wykonaniem konstrukcji dachu. Współpracowaliśmy ze świetnym kierownikiem budowy, który czuwał nad całą realizacją i nie miał żadnych zastrzeżeń do projektowej dokumentacji technicznej. Cała budowa odbyła się więc sprawnie i bez większych problemów.

Z racji nierównego terenu naszej działki, musieliśmy nieco zwiększyć wysokość fundamentów. Ściany budynku wymurowaliśmy z białych bloczków z betonu komórkowego, a bryłę z zewnątrz ociepliliśmy grupą warstwą styropianu cechującego się bardzo korzystnymi parametrami. Dach pokryliśmy blachodachówką. Postanowiliśmy nie oszczędzać na materiałach i korzystaliśmy tylko z tych wysokiej klasy, a inwestycja na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła w naszym przypadku ok. 120 tys. zł.

Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pompy ciepła i muszę przyznać, że jestem z tego rozwiązania naprawdę zadowolona. Pompa sprawdza się rewelacyjnie - jest praktycznie bezobsługowa, w domu mamy odpowiednio ciepło, a koszty związane z jej działaniem są bardzo korzystne. Póki co trudno jednoznacznie mi je ocenić, ponieważ za nami dopiero pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania, więc podejrzewam, że dopiero kolejna zima będzie w pełni miarodajna. Pierwsze prognozy odnośnie kosztów zużycia prądu, które otrzymaliśmy od zakładu energetycznego opiewały na kwotę 300 zł miesięcznie. Niedawno przy otrzymaniu rocznego rozliczenia okazało się, że ostatnie 3 miesiące w tym roku będą kosztować nas w tej kwestii jedynie 34 zł, gdyż prognozy były jednak zawyżone.

Do projektu domu parterowego Promyk WAH1044 wprowadziliśmy kilka zmian. Z racji zastosowanego przez nas źródła ogrzewania zrezygnowaliśmy z głównego komina, a także postanowiliśmy nie stawiać również tego w salonie. Kominek generuje kurz, dlatego uznałam ten element w części wypoczynkowej za zbędny. Świetnym pomysłem było wykonanie przy kuchni spiżarki, na której bardzo mi zależało. Mimo tego, że udało nam się ją wygospodarować w dalszym ciągu w pobliżu kuchni znajduje się nieduża toaleta. Bardzo cieszy mnie również fakt, iż zdecydowaliśmy się na powiększenie tarasu - jest to wręcz rewelacyjne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jego zadaszenie jest wystarczające, aby osłonić go przed deszczem w czasie niesprzyjającej pogody, aczkolwiek myślę, że przy usytuowaniu naszej działki zadaszenie mogłoby być jednak nieco większe. W naszym przypadku taras znajduje się od południa, dlatego też w lecie cały czas mamy na nim słońce i przypadałoby się wtedy jednak nieco więcej cienia. W każdym razie nie jest to duży problem - w następnym roku planuje zrobić nad tarasem wysuwaną markizę. Zamiast drewnianych okiennic zdecydowaliśmy się na zewnętrze rolety, a budynek z zewnątrz w dalszym ciągu dobrze się prezentuje.

Wybór projektu domu z Promyk WAH1044 okazał się dla nas bardzo trafną decyzją. Wnętrze nowego domu jest funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Ciekawym rozwiązaniem jest przejście do garażu z części mieszkalnej znajdujące się w niedużym korytarzyku. Jestem również zadowolona z faktu, iż w łazience znajduje się okno, dzięki czemu mamy w niej dostęp do naturalnego światła. Budynek idealnie wpasował się w naszą działkę w kwestii usytuowania względem stron świata. Taras wychodzi na południe a przy takim ułożeniu we wszystkich pomieszczeniach mamy bardzo jasno właściwie przez cały dzień. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Promyk

  – 0 głosów

Projekt domu Promyk należy do kategorii

Projekty podobne do Promyk WAH1044

Projekt domu Murator M19 Cichy zakątek

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych