Projekt domu Południowa SLL1010

Cena projektu: 2 990 zł 2 790 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 31 lipca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
119,9 m²
Min. szer. działki
19,6 m
Wysokość budynku
8,48 m
Pow. zabudowy
126,8 m²
Kubatura
458 m³
Kąt nach. dachu
40°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Południowa odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Wejście do budynku skierowane jest od południa, co jest istotnym rozwiązaniem dla osób, posiadających działkę z wjazdem od tej strony. Projekt Południowa to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. W kuchni znajduje się okno od strony ogrodu, dzięki czemu pomieszczenie to będzie doskonale doświetlone każdego dnia. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Południowa - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 hall
5,6 m²
3 pokój dzienny
24,5 m²
4 jadalnia
13,4 m²
5 kuchnia
7,6 m²
6 łazienka
3 m²
7 spiżarnia
0,9 m²
8 kotłownia
8,3 m²
9 garaż jednostan.
18 m²
razem
85,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Południowa - Rzut poddasza

1 hall
10,5 m²
2 pokój
13,5 m² (18 m²)
3 pokój
14,6 m² (19,3 m²)
4 łazienka
6,9 m² (10,3 m²)
5 garderoba
4,4 m² (7,5 m²)
6 pokój
16 m² (19,5 m²)
razem
65,9 m² (85,1 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Południowa na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Południowa
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
56 994 zł

stan surowy otwarty
144 762 zł

stan surowy zamknięty
29 118 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

230 874 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: beton zbrojony. Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, beton komórkowy + ocieplenie. Ściany wewnętrzne: beton komórkowy. Strop: gęstożebrowy. Elewacje: tynk. Dach: dachówka cementowa, ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HB Studio

Opinie mieszkańców domu Południowa

Zdjęcie profilowe Justyna & Marcin
Justyna & Marcin
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Południowa SLL1010, ponieważ spodobał nam się jego układ pomieszczeń. Metraż w jego przypadku jest idealnie dopasowany do naszej rodziny. Może wydawać się to drobiazgiem, ale przy wyborze projektu miało dla nas znaczenie to, że sypialnia rodziców (z garderobą ) jest po przeciwległej stronie domu, co pokoje dzieci. Z projektem oraz z całą jego realizacją nie było żadnych komplikacji. Mój teść, który na co dzień zajmuje się stawianiem domów, zajmował się całym procesem naszej budowy. Bardzo dobrze zna się na budownictwie, więc głównie dzięki niemu udało nam się uniknąć problemów. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Południowa SLL1010 pozytywnie zaskoczył nas pod względem finansowym. Jeśli w większości stawia się go samemu ( tak jak w naszym wypadku), jest to naprawdę niedrogi w budowie dom. W kotłowni zainstalowaliśmy piec na ekogroszek. Taki rodzaj ogrzewania doradzili nam znajomi, którzy również się pobudowali i już mają doświadczenie w tym temacie. Na ten moment jest to chyba najkorzystniejsze rozwiązanie pod względem kosztów. W kuchni i łazience zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe matami elektrycznymi. W tych pomieszczeniach są kafelki, więc dzięki tej metodzie przyjemnie się po nich chodzi mając bose stopy. Bardzo dobrym posunięciem z naszej strony było usunięcie ścianki działowej dzielącej salon z jadalnią. Przez ten podział oba pomieszczenia optycznie wydawały się małe. Obecnie cześć dzienna to jeden duży pokój. Siłą rzeczy musieliśmy zmienić w tym wypadku położenie kominka. Teraz znajduje się on przy ściance między salonem a korytarzem. Drugą nieznaczną zmianą było usunięcie jednego okna w garażu. Układ poddasza bardzo nam się podoba i nie potrzebowaliśmy nic tam poprawiać. Od strony zachodniej znajduje się salon, a jadalnia i kuchnia- od północnej. Muszę przyznać, że przy takim układzie domu, ilość wpadającego światła jest idealna. Myśleliśmy na początku o tym, aby powiększyć któreś z okien albo dodać kolejne, ale zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Teraz, widząc, jak jasno jest w tych pomieszczeniach, cieszę się z tej decyzji, gdyż byłoby to całkowicie niepotrzebne. Jesteśmy rodziną 4-osobową i liczba sypialni jest idealnie dostosowana do takiej liczby osób. Myślę, że to optymalna liczba domowników przy tym metrażu. Jestem bardzo zadowolony z dużego salonu, w którym można przyjąć większą ilość gości. Podejrzewam jednak, że gdy dni będą już cieplejsze będziemy urządzać przyjęcia na zewnątrz. Mamy dość duży taras i spory kawałek podwórza, więc będzie to doskonałe rozwiązanie. Nasza rodzina bardzo cieszy się z wyboru projektu domu Południowa SLL1010. Dom jest niedrogi w budowie i nie musieliśmy wprowadzać w nim wielu modyfikacji. Szczerze polecam decyzję o wyborze tego projektu. Pozdrawiam
Zdjęcie profilowe Krzych1u
Krzych1u
Decydując się na projekt i budowę domu zwracaliśmy uwagę na 3 podstawowe aspekty: prosty dach, kotłownia i prosta bryła domu. Wybraliśmy projekt domu Południowa SLL1010, ponieważ spełniał nasze trzy planowane wymagania. Żadnych problemów z projektem domu Południowa SLL1010 nie było, prace szły bardzo sprawnie. Budowę zacząłem 7 lipca 2010, a zakończyłem już 10 września 2011 roku (wtedy już mieszkaliśmy).

Dom ogrzewamy piecem na ekogroszek i jest bardzo ekonomiczny. W pierwszym roku spaliłem 5 ton węgla, chciałem porządnie dogrzać cały budynek. A w kolejnych latach po 4 tony. Do tego dom jest docieplony 15cm styropianu i na poddaszu 20cm wełny. Wejście domu jest na wschodzie, dlatego w całym domu jest jasno i nie mamy problemu z doświetleniem w ciągu dnia. Naturalnie dokonałem kilku zamian w projekcie. Pierwszą i najistotniejszą zmianą było rozciągnięcie całego domu (czyli kąt nachylenia dachu i szerokość została taka sama) i poszerzenie garażu o 0,5m. Teraz mój dom ma jakieś 180m2 oraz mam o wiele większą kuchnię i salon, na czym szczególnie mi zależało. Zmieniłem też schody w projekcie - były zabiegowe, a ja mam dwubiegowe. Ta zmiana dała mi możliwość stworzenia spiżarni pod schodami.

Jeszcze proponowałbym dla zmniejszenia kosztów, robić wszystko na bazie prostokątów. Mam na myśli np. te słupy przed wejściem czy na tarasie. One w projekcie są na bazie ostrosłupa ściętego, a to znacznie zwiększa koszty całego budynku. W chwili obecnej w moim domu mogę przyjąć nawet około 30 gości. A nawet wtedy jest jeszcze sporo miejsca. Na co dzień w domu mieszkają 2 osoby, a córka jest na stałe jakieś 2 miesiące w roku. Więc nawet, gdy są 3 osoby, to mamy mnóstwo miejsca. Bardzo dobrze się nam mieszka w domu parterowym z poddaszem użytkowym Południowa SLL1010 - serdecznie polecam. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe von Schenk
von Schenk
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Południowa SLL1010, ponieważ mieliśmy wąską działkę, a ten dom dobrze do niej pasował. Atutem tego budynku było to, że był ustawiony bardziej w głąb działki niż w szerz. Budowa przebiegła bardzo sprawnie i bez większych kłopotów. Projekt domu Południowa SLL1010 był bardzo czytelny. Dobrze ociepliłem cały dom- styropian 15cm oraz wełna 30 cm na dachu. Piec mamy na gaz propan-butan, rachunki są bardzo korzystne i jestem z nich zadowolony. Zrobiłem również kominek, które daje zawsze trochę inny klimat, w pomieszczeniu jest wtedy bardzo przytulnie. Bardzo lubię otwarte przestrzenie, dlatego otworzyłem cały dół. Sądzę też, że zlikwiduję garaż i stworzę tam pokój, ponieważ wydaje mi się, że samochód może stać w jakimś garażu na zewnątrz, a nie w domu. Na poddaszu odpowiada mi rozmieszczenie pomieszczeń. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, dla mojej rodziny jest idealnie. Mieszkamy w domu w trójkę, więc miejsca mamy wystarczającą ilość. Nie jestem zwolennikiem zapraszania gości do domu, mimo że myślę, że kilka osób na pewno by się zmieściło. Wolę wyjść i spotkać się z kimś na mieście w ustronnym miejscu. Możemy przyjmować gości na powietrzu pod jakimś namiotem czy na tarasie. To są miejsca, gdzie miło można spędzić czas. Według mnie dom jest dla rodziny, aby czuła się komfortowo. Bardzo nam się podoba okolica, w której mieszkamy, ponieważ sąsiedzi są bardzo przyjaźnie nastawieni. Organizują nawet różne imprezy dla mieszkańców. Miejsce urokliwe, bo wszyscy są serdeczni. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Południowa SLL1010. Uważam, że był to strzał w dziesiątkę. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Południowa

  – 0 głosów

Projekt domu Południowa należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Południowa

Projekt domu Południowa z lukarną -200

Projekty podobne do Południowa SLL1010

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 49

Projekt domu Muno -270

Muno

108,9 m²

Projekt domu Nowinka VI z garażem i wiatą [A1] 3D

Projekt domu Telimena IV

Telimena IV

119,8 m²

Projekt domu Leo -350

Leo

127,2 m²

Projekt domu Arnika 2 -350

Arnika 2

130,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych