Projekt domu Poliklet 2 WRW1085

Cena projektu: 3 090 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
140,91 m²
Min. szer. działki
22,08 m
Wysokość budynku
8,43 m
Pow. zabudowy
158,2 m²
Kubatura
538,52 m³
Kąt nach. dachu
20°
Pow. dachu
261,73 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Poliklet 2 odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Poliklet 2 to dom piętrowy, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na dom o większym metrażu na stosunkowo niedużej działce. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. W projekcie uwzględniono zamkniętą kuchnię, dzięki czemu zapachy przygotowywanych, aromatycznych posiłków nie przedostają się do strefy wypoczynkowej. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie znalazła się jedna komfortowa łazienka na parterze oraz dodatkowe dwie na piętrze. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. willi.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Poliklet 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,17 m²
2 hall
8,63 m²
3 kuchnia
10,93 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
34,43 m²
5 spiżarnia
1,56 m²
6 pokój
10,49 m²
7 łazienka
2,81 m²
8 pom. gospodarcze
5,89 m²
9 garaż dwustan.
34,16 m²
razem
115,07 m²

Rzut kondygnacji projektu Poliklet 2 - Rzut piętra

1 hall
6,82 m²
2 pokój
11,49 m²
3 łazienka
6,3 m²
4 łazienka
7,77 m²
5 garderoba
4,81 m²
6 pom. gospodarcze
2,53 m²
7 pokój
14,56 m²
8 pokój
11,61 m²
razem
65,89 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Poliklet 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Poliklet 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

273 384 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (piętro). Strop: żelbetowy monolityczny gr. 18 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, na fragmentach deska elewacyjna i okładzina gresowa/kamienna. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana, zasadniczymi elementami są narożne krokwie koszowe. Schody wewnętrzne: drewniane wg indywidualnego projektu. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Poliklet 2

Zdecydowaliśmy się na projekt domu piętrowego Poliklet 2 WRW1085, ponieważ w całości odpowiadał naszym oczekiwaniom. Przewidziana w nim ilość pomieszczeń jest dostosowana do potrzeb naszej rodziny, a dodatkowo wymiary budynku świetnie mieszczą się w metrażu posiadanej przez nas działki.

Całą realizację udało nam się zakończyć w przeciągu ok. 2 lat - budowę rozpoczęliśmy pod koniec 2013 roku, zaś do nowego domu wprowadziliśmy się w styczniu 2016 r. Jak to często bywa podczas tego typu inwestycji, również w naszym przypadku nie obyło się bez pewnych trudności. Kilka komplikacji pojawiło się na etapie wykonywania instalacji, jednak że nie były one spowodowane błędami w projekcie.

Ściany budynku wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm, a na dachu zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną. Bryłę od zewnętrznej strony ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu. Uważam, że decydując się na realizację projektu Poliklet 2 WRW1085 i chcąc jednocześnie skorzystać przy budowie z powyższych materiałów, należy spodziewać się nieco większych kosztów, niż oszacował architekt.

Dom ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. Wprowadziliśmy się dosyć niedawno, więc na chwilę obecną trudno określić mi faktycznie koszty tego rozwiązania. Myślę jednak, że jest ono optymalne i mając możliwość podłączenia do działki instalacji gazowej, warto z tego skorzystać.

Ze względu na zastosowany przez nas rodzaj ogrzewania bezpośrednie wyjście z kotłowni na zewnątrz wydało nam się zbędne. Z racji tego, postanowiliśmy zrezygnować z drzwi w tym miejscu. Była to jedyna zmiana jakiej dokonaliśmy w projekcie i myślę, że na chwilę obecną również nie wprowadzałbym innych modyfikacji.

Jesteśmy 4-osobową rodziną i powierzchnia naszego domu jest dla nas idealna - myślę, że taki metraż szczególnie zadowoli rodziny o modelu „2+2”. Na parterze znajduje się jeszcze gabinet, który z powodzeniem można zaadaptować na sypialnię - wtenczas nawet piątka domowników mogłaby wygodnie mieszkać.

Jestem zadowolony z wyboru projektu Poliklet 2 WRW1085. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Ponadto, budynek świetnie prezentuje się z zewnątrz - zdarza się nawet, iż obce nam osoby zatrzymują się przy naszym domu i pytają nas o projekt. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Poliklet 2

  – 0 głosów

Projekt domu Poliklet 2 należy do kategorii

Projekty podobne do Poliklet 2 WRW1085

Projekt domu Murator C382 Niezastąpiony

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych