Projekt domu Pliszka z garażem 1-st. [A] WRF1288

Cena projektu: 2 600 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
103,1 m²
Min. szer. działki
23,8 m
Wysokość budynku
7,8 m
Pow. zabudowy
110,8 m²
Kubatura
444 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
163,5 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Pliszka z garażem 1-st. [A] zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się bryłą w kształcie litery L, co pozwala na łatwy podział na strefy. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt został zaplanowany z myślą o działkach z wjazdem od południowej strony. Projekt Pliszka z garażem 1-st. [A] to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Sporym atutem projektu jest uwzględniona w nim praktyczna garderoba, która minimalizuje potrzebę posiadania w pokojach dużych szaf, dzięki czemu są one bardziej przestronne. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Z pewnością każdy Inwestor doceni także werandę, dzięki której projekt jest oryginalny i urokliwy. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Pliszka z garażem 1-st. [A] - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,6 m²
2 korytarz
2,7 m²
3 garderoba
1,6 m²
4 pokój
8,1 m²
5 łazienka
3,2 m²
6 kotłownia
3,1 m²
7 kuchnia + jadalnia
12 m²
8 pokój dzienny
27,9 m²
9 schody
3,5 m²
10 garaż jednostan.
19,3 m²
razem
84 m²

Rzut kondygnacji projektu Pliszka z garażem 1-st. [A] - Rzut poddasza

11 korytarz
2,8 m²
12 pokój
8,8 m² (13,2 m²)
13 łazienka
7 m² (8,1 m²)
14 pokój
8,8 m² (14,7 m²)
15 pokój
13,2 m² (14,8 m²)
razem
40,6 m² (53,6 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Pliszka z garażem 1-st. [A] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Pliszka z garażem 1-st. [A]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

205 632 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm+styropian termo organika. Ściany wewnętrzne: porotherm. Rodzaj stropu: teriva. Elewacje: tynk strukturalny. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Pliszka z garażem 1-st. [A]

Zdjęcie profilowe Rafał1288
Rafał1288

Zdecydowaliśmy się na projekt Pliszka z garażem 1-st. WRF1288, ponieważ przede wszystkim przypadł nam do gustu pod względem wizualnym. Spodobały nam się przewidziane w nim balkony oraz ozdobna lukarna z przodu budynku. Ponadto, od początku zależało nam na garażu w bryle domu.

Do strony technicznej projektu nie mam żadnych zastrzeżeń, a cała budowa zajęła nam ok. 3 lata. Trudno jednak ocenić mi obiektywnie faktyczne koszty inwestycji. Jej cena zależy nie tylko od jakości użytych materiałów, ale również od tego gdzie się ją realizuje, gdyż w różnych rejonach Polski firmy mają inne stawki. Mieszkamy w województwie świętokrzyskim, gdzie wykonawcy mają dość rozsądne ceny, więc końcowa kwota była stosunkowo przystępna. Wątpię jednak, że inwestorzy z woj. wielkopolskiego czy dolnośląskiego będą w stanie zmieścić się w takich kosztach.

Zarówno ściany zewnętrzne, jak i ścianki działowe postawiliśmy przy użyciu pustaków Porotherm. Budynek z zewnątrz ociepliliśmy styropianem o grubości 12,5 cm. Ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, ale oprócz tego wspomagamy się usytuowanym w salonie kominkiem. Moim zdaniem takie rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza.

Aby projekt Pliszka z garażem 1-st. WRF1288 był dostosowany do wszystkich naszych potrzeb, w zaproponowanym układzie wprowadziliśmy kilka modyfikacji. Wydłużyliśmy garaż wyrównując jego tył ze ścianą nośną bryły. Dzięki temu mogliśmy wydzielić w nim osobne pomieszczenie z przeznaczeniem na kotłownię. Jej pierwotną lokalizację połączyliśmy z łazienką i obecnie zamiast nich, mamy w tym miejscu kuchnię z bezpośrednim wejściem do garażu. Łazienkę na parterze z kolei zrobiliśmy w miejscu oryginalnie przewidzianego aneksu kuchennego, zaś tą na poddaszu przeznaczyliśmy na zrobienie dodatkowej sypialni.

Powiększyliśmy balkon z przodu domu i obecnie jego powierzchnia jest o 3 razy większa niż pierwotnie. Z tego względu pod konstrukcją musieliśmy wylać dodatkowy słup nośny. Muszę przyznać, że wykonanie tego nie było łatwe, jednak jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu. Gdybym miał budować się jeszcze raz, zrezygnowałbym jednak z wykonania balkonu nad powierzchnią mieszkalną. Solidne ocieplenie i wyizolowanie tego elementu było niestety dosyć kosztowne, a w dodatku ciężko było znaleźć firmę, która się tego podjęła.

Taras wychodzi w naszym przypadku na południowy-zachód. Aby jeszcze bardziej doświetlić część dzienną wstawiliśmy w tym miejscu potrójne drzwi tarasowe. Obecnie myślimy jednak, że lepszym pomysłem byłoby dodanie okna na sąsiadującej ścianie, na wprost klatki schodowej, gdyż jest to najchłodniejsze i najbardziej zacienione miejsce w domu.

Obecnie jesteśmy 3-osobową rodziną, więc powierzchnia naszego domu jest dla nas w pełni komfortowa, tym bardziej że ze względu na wprowadzoną zmianę mamy na poddaszu jeszcze dwie wolne sypialnie. Myślę jednak, że przy oryginalnym układzie cztery osoby to optymalna liczba domowników.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Pliszka z garażem 1-st. WRF1288. Cieszę się również, że udało mi się wprowadzić do niego nowoczesne, ekonomiczne rozwiązania. Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest tańsza w eksploatacji i korzystniejsza dla środowiska niż tradycyjne szambo, a dzięki kolektorom słonecznym koszty ogrzewania wody są naprawdę znikome. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Pliszka z garażem 1-st. [A]

  – 0 głosów

Projekt domu Pliszka z garażem 1-st. [A] należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Pliszka z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Pliszka bez garażu bliźniak [B-BL]

Projekt domu Pliszka bez garażu [B]

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych