Projekt domu Piotr bez garażu [B] WRF1418

Cena projektu: 2 200 zł 2 140 zł Oszczędzasz 60 złOferta ważna do 31 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
85,5 m²
Min. szer. działki
21,7 m
Wysokość budynku
6,3 m
Pow. zabudowy
118,5 m²
Kubatura
391 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
171,5 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Dom Piotr bez garażu [B] został stworzony na wzór popularnego projektu Piotr z garażem 1-st. [A]. Jednak nie ma garażu. Projekt domu Piotr bez garażu [B] jest odpowieni na średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty realizacji. Projekt Piotr bez garażu [B] to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która spełni marzenie każdej gospodyni. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie zarówno łazienki jak i osobnego WC, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Piotr bez garażu [B] nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Piotr bez garażu [B] - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,3 m²
2 hall
9,4 m²
3 wc
1,8 m²
4 spiżarnia
1,9 m²
5 kuchnia + jadalnia
10,2 m²
6 pokój dzienny
22,8 m²
7 pokój
9,5 m²
8 łazienka
5,9 m²
9 pokój
9,6 m²
10 kotłownia
7,2 m²
11 pokój
11,2 m²
razem
92,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Piotr bez garażu [B] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Piotr bez garażu [B]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

132 317 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

164 630 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
35 298 zł

stan surowy otwarty
80 367 zł

stan surowy zamknięty
16 652 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm 25cm+styropian 12cm termo organika. Ściany wewnętrzne: porotherm. Rodzaj stropu: teriva. Elewacje: tynk strukturalny, okładzina kamienna. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Piotr bez garażu [B]

Zdjęcie profilowe karolinaipiotr
karolinaipiotr

Zanim zaczęliśmy oglądać projekty domów, wiedzieliśmy, że chcemy zwykły, nieduży budynek z prostą bryłą. Nasz wybór padł więc na projekt domu parterowego Piotr bez garażu WRF1418, tym bardziej, że jego układ pomieszczeń bardzo nam odpowiadał.

Bardzo się cieszę, iż udało nam się postawić dom w tak krótkim czasie. Realizacja odbyła się szybko i bezproblemowo. Od rozpoczęcia budowy do zamieszkania w nim minął zaledwie rok. To naprawdę nasz wielki sukces!

Zdecydowaliśmy się na zakup kotła na ekogroszek. Wybraliśmy to rozwiązanie głównie ze względu na wygodę. Nasz piec posiada podajnik, więc wystarczy zasypać go raz na tydzień. Kolejną zaletą takiego ogrzewania są niskie koszty. Przy metrażu naszego domu za opał płacimy naprawdę niewiele. W większości pomieszczeń zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Grzejniki mamy tylko w sypialniach.

Do projektu domu Piotr bez garażu WRF1418 wprowadziliśmy kilka zmian. Pierwszą z nich była zmiana okna tarasowego w jadalni na zwykłe. Zrezygnowaliśmy z małej ubikacji i dzięki temu powiększyliśmy nieco kuchnię i poszerzyliśmy korytarz. W projekcie przewidziane były 3 sypialnie. Z racji tego, iż mamy z mężem jedno dziecko nie potrzebowaliśmy tylu pomieszczeń. Postanowiliśmy połączyć dwa małe pokoje w jeden duży. Łazienkę, która znajdowała się pomiędzy nimi powiększyliśmy i przenieśliśmy w ten sposób, iż teraz sąsiaduje ona z salonem. Muszę przyznać, że teraz trochę żałujemy decyzji o likwidacji pokoju. Myślę jednak, że gdy zajdzie potrzeba to zawsze można dostawić ściankę działową i wykuć wejście w korytarzu. Wtedy znowu będziemy mieć w domu 3 sypialnie.

Po stroniee północnej mamy salon i łazienkę, a kuchnia umiejscowiona jest na południu. Dom posiada wiele okien, więc w całym domu jest wystarczająco dużo światła.

Właściwie nie mamy konkretnego, ulubionego elementu w domu. Dla nas wszystko w nim jest najważniejsze i najfajniejsze. Bardzo się cieszę, że udało nam się zrobić w nim wszystko to na czym nam zależało. Od początku chcieliśmy mały domek, a projekt domu Piotr bez garażu WRF1418 pasował idealnie. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Piotr bez garażu [B]

  – 0 głosów

Projekt domu Piotr bez garażu [B] należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Piotr bez garażu [B]

Projekt domu Piotr z garażem 1-st. [A] -60

Projekty podobne do Piotr bez garażu [B] WRF1418

Projekt domu Dom przy Bukowej 14 -300 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Bukowej 21 -300

Projekt domu Dom przy Bukowej 23 -300

Projekt domu Dom przy Bukowej 24 -700

Projekt domu Tamina mała PS

Tamina mała PS

93,07 m²

Projekt domu Sezam -300 3D iDesigner

Sezam

77,84 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych