Projekt domu Patryk G1 bianco WRC1979

Cena projektu: 3 100 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
130,8 m²
Min. szer. działki
23,4 m
Wysokość budynku
8,75 m
Pow. zabudowy
139,58 m²
Kubatura
492,79 m³
Kąt nach. dachu
43°
Pow. dachu
157 m²
EUco
26 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Patryk G1 bianco to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się bryłą w kształcie litery L, co pozwala na łatwy podział na strefy. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Patryk G1 bianco to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Dzięki zamknięciu kuchni na salon, zapachy przygotowywanych potraw nie są wyczuwalne w części wypoczynkowej. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Dodatkowo, zaplanowana w projekcie weranda spowoduje, że nikt nie przejdzie obojętnie obok tego domu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Patryk G1 bianco - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,56 m²
2 hall
11,54 m²
3 kuchnia
9,49 m²
4 spiżarnia
2,34 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
31,08 m²
6 pokój
10,26 m²
7 łazienka
2,98 m²
8 kotłownia
8,5 m²
9 garaż jednostan.
25,35 m²
razem
105,1 m²

Rzut kondygnacji projektu Patryk G1 bianco - Rzut poddasza

1 korytarz
6,22 m²
2 pokój
12,17 m²
3 garderoba
5,41 m²
4 pokój
14,11 m²
5 pokój
11,33 m²
6 łazienka
6,33 m²
7 pom. gospodarcze
3,98 m²
razem
59,55 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Patryk G1 bianco na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Patryk G1 bianco
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

249 158 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy YTONG 24 cm, ocieplenie wełna mineralna 12 cm. Strop: międzypiętrowy gęstożebrowy Teriva. Dach: konstrukcja drewniana, ocieplenie wełna mineralna 28 cm, dachówka ceramiczna płaska Bergamo firmy Röben. Inne: schody wewnętrzne drewniane. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny w kolorze TO-PA001 z palety firmy Termo Organika, okładzina drewniana. Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa, drzwi wejściowe i brama garażowa firmy Hörmann, rolety zewnętrzne w systemie CleverBox firmy BeClever. Okna połaciowe: rozwiązania technologiczne i wyłaz dachowy firmy FAKRO Otoczenie : system tarasowy ProDeck - deska kompozytowa Terra w kolorze orzech.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Patryk G1 bianco

Zdjęcie profilowe Piotr 84
Piotr 84
Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Patryk G1 WRC1979, ponieważ w całości bardzo nam się spodobał. Innowacyjny wygląd budynku wyjątkowo przypadł nam do gustu, a uwzględniony w nim układ pomieszczeń spełniał nasze oczekiwania. Dodatkowo architekt przewidział w nim praktyczne rozwiązanie w postaci pralni.

Podczas realizacji naszego domu nie mieliśmy jakichkolwiek problemów i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Zatrudnieni przez nas fachowcy nie mieli z niczym trudności, a także nie zgłaszali żadnych błędów w dokumentacji technicznej projektu. Budowa odbyła się w naprawdę krótkim czasie, gdyż od jej rozpoczęcia do zakończenia prac wykończeniowych minęło zaledwie 9 miesięcy. Dodatkowym, pozytywnym faktem jest to, iż cena inwestycji była w naszym przypadku dużo niższa, od oszacowanej w kosztorysie. Myślę więc, że nie należy się nim sugerować, a taki dom można bez problemu postawić mniejszymi kosztami.

Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką marki BRAAS. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu Termo Organika. Dodatkowo, wszędzie zastosowaliśmy energooszczedne, trzyszybowe okna firmy Krispol. Te rozwiązania świetnie się sprawdzają, a koszty ogrzewania naszego domu są naprawdę niewielkie. Ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek, a także wspomagamy się kominkiem. W sezonie zimowym wydajemy na opał maksymalnie do 200 zł.

Do projektu Patryk G1 WRC1979 wprowadziliśmy tylko jedną, kosmetyczną modyfikację. Mianowicie, zrezygnowaliśmy ze ścianki działowej przy kominku, między salonem a korytarzem. Dzięki temu, część dzienna jest teraz bardziej przestronna. Na tą chwilę już nic więcej bym nie zmieniał. Układ pomieszczeń został dobrze przemyślany, więc nie ma takiej potrzeby.

Jesteśmy 4-osobową rodziną i powierzchnia naszego domu jest dla nas idealna. Wraz z żoną mamy wygodną sypialnię, a każde z dwójki naszych dzieci ma swój własny pokój. Pomieszczenia są ustawne, a ich wielkość optymalna.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu Patryk G1 WRC1979. Nie musieliśmy nanosić do niego wielu zmian, a wewnętrzny układ w pełni nam odpowiada. Dodatkowo budynek z zewnątrz świetnie się prezentuje i postanowiliśmy zrobić go zgodnie z zaproponowaną wizualizacją. Zastosowaliśmy ciemną dachówkę, biały tynk oraz ozdobne elementy elewacyjne z jasnego drewna. Zmieniliśmy jedynie kolor ram okiennych - ze „złotego dębu” na „antracyt”, gdyż taka okleina była aż o 30% tańsza. Wyszło to jednak naprawdę dobrze, gdyż okna pasują do koloru dachówki. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe motcery
motcery
Projekt domu Patryk G1 bianco WRC1979 bardzo spodobał nam się ze względu na interesujący wygląd zewnętrzny. Wraz z żoną lubimy proste, cięte linie, które są wyraźnie zarysowane w tej konstrukcji, więc taka forma bryły wyjątkowo przypadła nam do gustu. Wybrany przez nas projekt spełniał nasze oczekiwania również w kwestii wewnętrznego układu. Zależało nam, aby oprócz salonu, na parterze znajdował się jeszcze jeden pokój o powierzchni ponad 10 m², a dodatkowo architekt przewidział spiżarkę przy kuchni, co także było dla nas ważne. Rozmieszczenie poddasza również nam odpowiadało, gdyż od początku interesowała nas sypialnia z garderobą oraz znajdująca się w jej pobliżu łazienka.

Inwestycja przebiegła stosunkowo szybko, gdyż od jej rozpoczęcia do zamieszkania w nowym domu minęły 2 lata. Podczas budowy natrafiliśmy jednak na pewne przeszkody, które dotyczyły wykonania stropodachów na ściankach wystających poza obręb głównej bryły. Architekt nie uwzględnił w projekcie informacji w jaki sposób należy je prawidłowo zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi, dlatego musieliśmy zasięgnąć porad w internecie. Solidne uszczelnienie oraz ocieplenie tych elementów wymagało dosyć sporo pracy oraz nakładu finansowego, ale na szczęście finalnie udało nam się to wykonać. Na chwilę obecną myślę jednak, że dobrym rozwiązaniem tej kwestii byłoby wydłużenie połaci dachowej nad gzymsami i zastosowanie na nich odpływów liniowych.

Uważam, że kosztorys został prawidłowo oszacowany, jednak ze względu na to, iż inwestycję realizowałem systemem półgospodarczym udało mi się wykonać ją znacznie mniejszymi kosztami. Do wybudowania domu zatrudniłem fachowców, jednak znalezieniem i zakupieniem wszystkich materiałów zająłem się samodzielnie, co pozwoliło mi na spore oszczędności. Ściany zostały wymurowane z bloczków Ytong. Zdecydowaliśmy się na lekką konstrukcję dachu i zamiast pełnego deskowania zastosowaliśmy folię paroizolacyjną, którą następnie pokryliśmy betonową dachówką marki BRAAS. Poddasze ociepliłem wełną mineralną. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem - jest on tańszy od wełny, a posiada praktycznie takie same parametry izolacyjne. Co prawda, jeśli chodzi o właściwości akustyczne radzi sobie troszkę gorzej, jednak spokojna okolica naszej działki sprawiła że nie miało to dla nas szczególnego znaczenia. Dom ogrzewamy paliwem stałym, a 25 kg worek ekogroszku wystarcza nam na 40 godzin w sezonie grzewczym, łącznie z ogrzewaniem wody użytkowej.

Projekt Patryk G1 bianco WRC1979 przewiduje wykonanie garażu, jednak my postanowiliśmy z niego zrezygnować. Oryginalnie wejście do kotłowni znajduje się w hallu, co nie wydało mi się do końca dobrym rozwiązaniem, gdyż obawiałem się, że pył generowany przez piec będzie przenosił się do części dziennej. Wejście do kotłowni umieściłem więc w wiatrołapie, który wcześniej został wydłużony do końca ściany przy klatce schodowej.

W rysunkach technicznych zauważyłem pewne rozbieżności dotyczące położenia kominów, co nie było widoczne na podstawowych rzutach, na co warto zwrócić uwagę. Główny spalinowy w naszym przypadku w całości znajduje się w kotłowni i nie nachodzi na łazienkę, co jest dobrym rozwiązaniem. Przeoczyłem jednak fakt, iż wyczystka komina od kominka znajduje się w gabinecie, co nie jest do końca przemyślane. Lepszym pomysłem będzie umiejscowienie jej po drugiej stronie - w salonie przy kominku, co znacznie usprawni jej czyszczenie.

Oprócz tego, na chwilę obecną nie mam zastrzeżeń do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Patryk G1 bianco WRC1979. Bardzo podoba mi się to, iż część dzienna jest otwarta, co sprawia, że powierzchnia parteru jest naprawdę przestronna. Poza tym, zewnętrzny wygląd budynku w pełni mnie satysfakcjonuje. Bryła posiada nowoczesny design, świetnie się prezentuje i przyciąga uwagę. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Patryk G1 bianco

  – 0 głosów

Projekt domu Patryk G1 bianco należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Patryk G1 bianco

Projekt domu Patryk III G1 energo

Projekt domu Patryk G1 multi-comfort

Projekt domu Patryk IV G1 energo

Patryk IV G1 energo

144,13 m²

Projekty podobne do Patryk G1 bianco WRC1979

Projekt domu Amoniusz

Amoniusz

131,38 m²

Projekt domu Maribor LMP297

Maribor LMP297

128,11 m²

Projekt domu Santana LMP289

Santana LMP289

140,89 m²

Projekt domu Wygodny 2

Wygodny 2

140,1 m²

Projekt domu Longiturnus I G1

Longiturnus I G1

141,65 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych