Projekt domu Orzech z garażem 1 stanowiskowym WRN1072

Cena projektu: 2 495 zł 2 295 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 31 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
111,4 m²
Min. szer. działki
20,4 m
Wysokość budynku
8,22 m
Pow. zabudowy
110,3 m²
Kubatura
625 m³
Kąt nach. dachu
40°
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Orzech z garażem 1 stanowiskowym jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt dedykowany jest w szczególności osobom posiadającym działkę z wjazdem od strony południowej. Projekt Orzech z garażem 1 stanowiskowym to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Uwzględniona w projekcie jadalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących przyjmować gości i organizować rodzinne, kameralne przyjęcia. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Orzech z garażem 1 stanowiskowym zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Orzech z garażem 1 stanowiskowym - Rzut parteru

1 wiatrołap + garderoba
2,8 m²
2 hall
5,8 m²
3 pokój dzienny + kuchnia + jadalnia
36,5 m²
4 pokój
9,7 m²
5 łazienka
2,6 m²
6 pom. gospodarcze
4,1 m²
7 spiżarnia
2,3 m²
8 garaż jednostan.
19,3 m²
razem
83,1 m²

Rzut kondygnacji projektu Orzech z garażem 1 stanowiskowym - Rzut poddasza

9 hall
6,4 m²
10 pokój
12,8 m²
11 pokój
12,2 m²
12 pokój
9,3 m²
13 łazienka
6,3 m²
14 strych
razem
47 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Orzech z garażem 1 stanowiskowym na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

151 108 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

152 081 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
32 659 zł

stan surowy otwarty
97 173 zł

stan surowy zamknięty
21 276 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

W projekcie ściany wykonano z betonu komórkowego ocieplone styropianem, strop gęstożebrowy typu Teriva, a więźbę dachową z drewna. Do pokrycia dachu można zastosować dachówkę cementową lub ceramiczną. Elewacje w projekcie pokryte są tynkiem w dwóch kolorach, z opaskami wokół okien i gzymsem nad cokołem.. Wszelkich zmian materiałów można dokonać na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Krajobrazy

Opinie mieszkańców domu Orzech z garażem 1 stanowiskowym

Zdjęcie profilowe hoodziaczek
hoodziaczek

Szukaliśmy domu o powierzchni użytkowej nie większej niż 120m2. Poza tym, miał to być dom parterowy z użytkowym poddaszem i dodatkowym pokojem na dole, który będzie mógł pełnić funkcję gabinetu. Mamy dosyć dużą działkę, więc nie musieliśmy się martwić o ustawienie budynku na niej. Orzech bez garażu WRN1072 najbardziej nam się spodobał, zwłaszcza dobrze prezentował się jego układ pomieszczeń.

Na stałe mieszkamy we dwójkę, ale bardzo często w weekendy odwiedza nas moja siostra z mężem i córką. Przeważnie spędzają u nas cały weekend. Wolne pokoje, póki co, pełnią funkcję gościnnych, więc nie ma problemu z noclegiem. Przestrzeń domu sprawia, że nawet pięć osób w ogóle sobie nie przeszkadza, a i jest miejsce żeby wspólnie spędzać czas. Salon z jadalnią pozwala na organizację przyjęć- nawet piętnaście osób może wygodnie wspólnie się bawić. Dodatkowy pokój na dole pełni funkcję gabinetu tylko i wyłącznie. Potrzebowaliśmy takiego rozwiązania i cieszymy się, że znaleźliśmy odpowiedni do tego projekt domu. Biorąc pod uwagę to, że rano słońce pojawia się od strony gabinetu, a potem przechodząc przez salon, zachodzi od strony kuchni, całymi dniami mamy pięknie doświetlone wnętrze. Także na poddaszu, gdzie w pokojach zdecydowaliśmy się na likwidację okien dachowych na rzecz szczytowych cieszymy się ciepłym światłem słońca.

Jedyną zmianą w projekcie domu Orzech bez garażu WRN1072, jakiej dokonaliśmy, było zamienienie miejsc kuchni z salonem. Chcieliśmy, aby salon był od tyłu, żeby można było wyjść z niego na taras. Taras, ponieważ mamy długa działkę, musiał znajdować się z tyłu domu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z układu pomieszczeń w domu. Po naszej zmianie jest on wysoce funkcjonalny, a i komunikacja stoi w nim na dobrym poziomie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na inwestycję w pompę ciepła. Dzięki temu rachunki są niskie, a i zyskaliśmy czyste pomieszczenie gospodarcze w miejscu kotłowni. Pozwoliło to na stworzenie tam pralni i suszarni. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie trzeba rozwieszać prania np. po pokojach.

Projekt domu Orzech bez garażu WRN1072 na tyle dobrze udało nam się zrealizować, że po trzech miesiącach od przeprowadzki nie widzę żadnych niedoskonałości. Mam nadzieję, że taki stan rzeczy utrzyma się jak najdłużej. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Orzech z garażem 1 stanowiskowym

  – 0 głosów

Projekt domu Orzech z garażem 1 stanowiskowym należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Orzech z garażem 1 stanowiskowym

Projekt domu Orzech 2G -208

Orzech 2G

111,4 m²

Projekty podobne do Orzech z garażem 1 stanowiskowym WRN1072

Projekt domu Pinczer 6 z garażem -100 3D

Projekt domu Pinczer 7 z garażem -100 3D

Projekt domu Pinczer 5 z garażem -100 3D

Projekt domu Przytulny 4 3D

Przytulny 4

106,5 m²

Projekt domu BW-02 z frontem południowym -100

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych