Projekt domu Ontario LMB61 WRB1406

Cena projektu: 2 490 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
86,54 m²
Min. szer. działki
21,5 m
Wysokość budynku
5,96 m
Pow. zabudowy
107,97 m²
Kubatura
474 m³
Kąt nach. dachu
30°
EUco
53,17 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Ontario LMB61 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem czterospadowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Ontario LMB61 to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W domu znajduje się jedna komfortowa łazienka. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ontario LMB61 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,09 m²
2 korytarz
6,42 m²
3 pokój dzienny
22,92 m²
4 kuchnia
7,47 m²
5 kotłownia
3,25 m²
6 łazienka
5,64 m²
7 pokój
10,78 m²
8 pokój
12,45 m²
9 pokój
12,52 m²
10 podest
4,95 m²
11 podest
3,2 m²
12 taras
13,75 m²
razem
86,54 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ontario LMB61 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ontario LMB61
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

112 600 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia: domu standardowego. Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa z betonu komórkowego lub cegły silikatowej grubości 39 cm o wsp. Uo = 0,21 - 0,25 W/m²K (24 cm ściana murowana + 15 cm wełna mineralna lub styropian „Termo Organika”, o wsp. λ=0,042 W/mK) Fundamenty: Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych M6, posadzka na płycie żelbetowej wspartej na ścianach fundamentowych. Izolacja od gruntu: posadzki na płycie z twardego nienasiąkliwego styropianu gr 20cm. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi Strop: Drewniany z sufitem podwieszanym z płyt gipsowo - kartonowych. Konstrukcja dachu: Prefabrykowana konstrukcja dachowa z litego drewna łączonego płytkami kolczastymi - MITEKElewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: gazowa z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens 200 (Viessmann) instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” ogrzewanie podłogowe łazienek - elektryczna meta grzejna Izolacje termiczne: z wełny mineralnej „Isover” lub ze styropianu „Termo Organika” Kominy: W technologii Schiedel. Stolarka okienna i drzwiowa: Okna PVC o wsp. Uo = 0,6 W/m²K dla szyb i Uo = 1,0-1,2 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,5.Okna połaciowe firmy „Fakro” - FTT Thermo o wsp. Uo = 0,5 W/m²K dla szyb i Uo = 0,94 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,62.Drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.Brama garażowa firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: M&L Lipińscy Biuro Projektowe

Opinie mieszkańców domu Ontario LMB61

Zdjęcie profilowe Andrzej i Gosia
Andrzej i Gosia
Wraz z mężem bardzo długo szukaliśmy idealnego projektu domu. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację Ontario LMB61 WRB1406, który spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Jesteśmy niedużą 3-osobową rodziną, dlatego też od początku zależało nam na niewielkim metrażu, do 100 m². Oprócz tego dużą uwagę zwracaliśmy na uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń, a ten przewidziany w projekcie Ontario wydał się nam wyjątkowo funkcjonalny. W tej kwestii przede wszystkim spodobał się nam widoczny podział części mieszkalnej na strefę dzienną i nocną. Wpływ na naszą decyzję miała również atrakcyjna, kopertowa konstrukcja dachu.

Zdecydowaliśmy się na budowę metodą gospodarczą. Nie korzystaliśmy z usług firm, a wszystkie prace począwszy od wykopania fundamentów mój mąż wykonał samodzielnie. Co prawda, nie ma zbyt dużego doświadczenia w temacie budownictwa, ale na szczęście cała realizacja przebiegła bardzo sprawnie. Dokumentacja techniczna była czytelnie sporządzona i w oparciu o zawarte w niej informacje mąż ze wszystkim z łatwością sobie poradził. Bryła posiada bardzo prostą formę i myślę, że niejeden Inwestor byłby wstanie postawić taki dom własnymi siłami. Jedynymi, nie do końca jasnymi do wykonania elementami były wypusty dachowe w więźbie. Skontaktowaliśmy się jednak w tej sprawie z autorem projektu i po otrzymaniu wskazówek wraz z kierownikiem budowy rozwiązaliśmy tą kwestię.

Inwestycja przebiegła łatwo i w naprawdę krótkim czasie. Realizację zaczęliśmy zaraz po otrzymaniu pozwolenia na budowę - w grudniu 2014 r. Postawienie i wykończenie domu zajęło 2 lata i już w grudniu 2016 r. uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie budynku. Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Eder, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Z racji tego, iż mąż jest z zawodu stolarzem, więźbę wraz ze stropem wykonał w drewnianej konstrukcji w formie prefabrykatu. Współpracujący z nami kierownik budowy polecił nam zastosowanie większej ilości stali zbrojeniowej i tym samym zwiększyliśmy przekroje belek z Ø12 na Ø16. Przyznam, iż nieco podwyższyło to koszty, ale mamy pewność, że budynek jest naprawdę solidny.

Budując systemem gospodarczym z łatwością udało nam się zmieścić w kwocie oszacowanej w kosztorysie, a nawet wyszło sporo mniej. Myślę jednak, iż przy zatrudnieniu profesjonalnej firmy do kompleksowej realizacji domu, należałoby wziąć pod uwagę nieco wyższe koszty w stosunku do sugerowanych. Na niską cenę naszej inwestycji wpływ miało również to, iż część pustaków zakupiliśmy za bezcen od znajomych, którzy niedawno wybudowali własny dom i mieli nadwyżkę materiału. Oprócz tego, pracującemu w branży mężowi udało się uzyskać korzystne rabaty w hurtowniach. W kwestii kosztów wiele zależy też od rejonu kraju, o czym również warto pamiętać. Z pewnością u nas w woj. dolnośląskim ceny materiałów są niższe w porównaniu do okolic znajdujących się bliżej Warszawy.

Projekt domu parterowego Ontario LMB61 WRB1406 od początku w całości nam się spodobał, dlatego postanowiliśmy że wykonamy go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować z małego, bocznego tarasu i tym samym prowadzące na niego drzwi w sypialni zamieniliśmy na okno. Inne modyfikacje uznaliśmy za zbędne i w dalszym ciągu nowy dom w pełni nas satysfakcjonuje. Rozkład wnętrza jest prosty, a przy tym niesamowicie funkcjonalny - wszystko jest w nim dokładnie tak, jak powinno być. Część wypoczynkowa, w której spędzamy większość czasu w ciągu dnia jest wyraźnie oddzielona od nocnej z sypialniami domowników, co jest wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Powierzchnia domu nie jest zbyt duża, co sprawia, że komunikacja pomiędzy pomieszczeniami jest szybka i wygodna, a sprzątanie nie zajmuje wiele czasu. Jednocześnie metraż jest w pełni komfortowy dla naszej 3-osobowej rodziny i uważam, że czwórce domowników również mieszkałoby się idealnie. Oprócz tego, że dom jest funkcjonalny i prosty w budowie, także doskonale prezentuje się z zewnątrz. Atrakcyjny, kopertowy dach wyróżnia go spośród klasycznych budynków w naszej okolicy i cieszy się sporą popularnością. Zdarza się nawet, iż przyszli Inwestorzy odwiedzają nas w celu obejrzenia domu i za każdym razem wywiera on duże wrażenia. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu Ontario LMB61 WRB1406 i z czystym sumieniem możemy polecić go innym. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Ontario LMB61

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Andrzej i Gosia 31.01.2017 16:46

Projekt domu Ontario LMB61 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ontario LMB61

Projekt domu Ontario II LMB61a

Ontario II LMB61a

83,54 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych