Projekt domu Ontario II LMB61a WRB1405

Cena projektu: 2 490 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
83,54 m²
Min. szer. działki
21,5 m
Wysokość budynku
5,89 m
Pow. zabudowy
107,97 m²
Kubatura
465 m³
Kąt nach. dachu
30°
EUco
53,98 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Dom Ontario II LMB61a jest wariantem popularnego projektu Ontario LMB61. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Ontario II LMB61a to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Ontario II LMB61a to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Dzięki otwartej kuchni wnętrze domu zyskuje na przestronności. Jest to także rozwiązanie w pełni funkcjonalne, pozwalające na integrację domowników. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono jedną komfortową łazienkę. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Ontario II LMB61a jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ontario II LMB61a - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,09 m²
2 korytarz
6,42 m²
3 pokój dzienny
22,92 m²
4 kuchnia
7,47 m²
5 kotłownia
3,25 m²
6 łazienka
5,64 m²
7 pokój
10,78 m²
8 pokój
12,45 m²
9 pokój
9,52 m²
10 podest
4,95 m²
11 podest
3,2 m²
12 taras
15,37 m²
razem
83,54 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ontario II LMB61a na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ontario II LMB61a
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

108 700 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia: domu standardowego. Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa z betonu komórkowego lub cegły silikatowej grubości 39 cm o wsp. Uo = 0,21 - 0,25 W/m²K (24 cm ściana murowana + 15 cm wełna mineralna lub styropian „Termo Organika”, o wsp. λ=0,042 W/mK) Fundamenty: Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych M6, posadzka na płycie żelbetowej wspartej na ścianach fundamentowych. Izolacja od gruntu: posadzki na płycie z twardego nienasiąkliwego styropianu gr 20cm. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi Strop: Drewniany z sufitem podwieszanym z płyt gipsowo - kartonowych. Konstrukcja dachu: Prefabrykowana konstrukcja dachowa z litego drewna łączonego płytkami kolczastymi - MITEKElewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: gazowa z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens 200 (Viessmann) instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” ogrzewanie podłogowe łazienek - elektryczna meta grzejna Izolacje termiczne: z wełny mineralnej „Isover” lub ze styropianu „Termo Organika” Kominy: W technologii Schiedel. Stolarka okienna i drzwiowa: Okna PVC o wsp. Uo = 0,6 W/m²K dla szyb i Uo = 1,0-1,2 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,5.Okna połaciowe firmy „Fakro” - FTT Thermo o wsp. Uo = 0,5 W/m²K dla szyb i Uo = 0,94 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,62.Drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.Brama garażowa firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: M&L Lipińscy Biuro Projektowe

Opinie mieszkańców domu Ontario II LMB61a

Zdjęcie profilowe Roxi7791
Roxi7791
Zdecydowałam się na projekt Ontario II (LMB61a) WRB1405, ponieważ spełnia on wszystkie kryteria, na których mi zależało. Od samego początku chciałam, aby był to domek parterowy o niezbyt dużej powierzchni, do 100 m ². Jesteśmy 3-osobową rodziną, więc taki metraż wydał mi się dla nas w zupełności wystarczający. Przewidziany w nim wewnętrzny układ również przypadł mi do gustu - salon z kuchnią znajduje się w innej części mieszkalnej niż pokoje sypialniane, co jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo bardzo spodobała mi się czterospadowa konstrukcja dachu, która sprawia że budynek z zewnątrz ciekawie się prezentuje.

Zależało mi na szybkim wprowadzeniu się do nowego domu i gdy tylko otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, od razu przystąpiliśmy do wykonywania pierwszych prac. Po 1,5 roku od tego czasu dom był już wykończony i gotowy do zamieszkania. Postawienie budynku odbyło się bez problemów, aczkolwiek fachowcy mieli pewne trudności w związku z dosyć skomplikowaną konstrukcją dachu. Co prawda, oryginalny projekt zalecał wykonanie jej przy użyciu gotowych, prefabrykowanych elementów, jednak ja postanowiłam zlecić zrealizowanie jej od podstaw przy pomocy osobnych belek nabytych w tartaku. Przeprojektowanie dachu u architekta adaptującego wyniosło mnie ok. 200 zł, co jednak nam się zwróciło, gdyż zastosowana przez nas metoda jest znacznie mniej kosztowna. Dach w dalszym ciągu prezentuje się tak samo jak na wizualizacji - wygląda naprawdę świetnie i jestem z niego bardzo zadowolona.

Wszystkie użyte przez nas materiały zakupiliśmy w hurtowni extraDACH z Koszalina, która zaoferowała nam bardzo korzystną ofertę cenową. Muszę przyznać, że w porównaniu do innych dostawców z naszego rejonu różnica była naprawdę spora, więc udało nam się zaoszczędzić. Nie zmienialiśmy zalecanej technologi budowy - ściany wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego Suporex, a dach pokryliśmy ceramiczną dachówką Piemont marki Röben w kolorze „kasztan”, która efektownie się prezentuje. Myślę, że można sugerować się kwotą wyliczoną przez architekta. Zatrudniliśmy firmę, która wykonała nam wszystko od podstaw, a cena inwestycji w naszym przypadku była zbliżona do oszacowanej. Oczywiście, jeżeli ktoś zdecyduje się użycie droższych materiałów oraz wprowadzenie modyfikacji do oryginalnego projektu, cena ulegnie zmianie, ale przy rozsądnym gospodarowaniu środkami można się w niej zmieścić.

Do projektu Ontario II (LMB61a) WRB1405 wprowadziliśmy drobne zmiany. Pierwotnie w salonie znajdowała się bardzo duża witryna o szerokości ponad 4 metrów, jednak ja postanowiłam zmniejszyć ją do 2 m. Myślę, że tak duże przeszklenie nie jest potrzebne, a wstawione przez nas okno wpuszcza do wnętrza wystarczająco dużo światła. Dodatkowo zrezygnowałam z wykonywania małego tarasu przy sypialni i tym samym z drzwi tarasowych w tym miejscu. Obecnie więc na tej ścianie nie mamy żadnych przeszkleń i w niedługim czasie planujemy zrobić przy niej wiatę na samochód. Dodatkowo, wysuwane schody na poddasze, które oryginalnie znajdują się w salonie, przenieśliśmy do wiatrołapu. Oprócz tego zmieniłam wygląd filarów i zamiast kwadratowych wykonałam okrągłe, gdyż taki ich kształt bardziej przypadł mi do gustu

Postanowiliśmy zmienić lokalizację drzwi do kotłowni i w naszym przypadku wejść można do niej od strony wiatrołapu. Zainstalowaliśmy w niej piecyk gazowy. Obecnie mamy za sobą pierwszą zimę w nowym domu. Za radą wykonawców postanowiliśmy w tym okresie nie oszczędzać na ogrzewaniu, gdyż w pierwszym sezonie ściany muszą dobrze wyschnąć, a cały budynek odpowiednio się nagrzać. Rachunki za gaz w najchłodniejszych miesiącach wyniosły nas ok. 400-450 zł./mies. co i tak myślę nie jest zbyt wygórowaną kwotą, tym bardziej że w około domu nie mamy jeszcze żadnych drzew, ani jakiejkolwiek innej zapory, która zasłaniałaby bryłę przed warunkami atmosferycznymi. W dodatku w tym sezonie praktycznie w ogólnie nie wyłączaliśmy pieca, który ogrzewał dom 24 godziny na dobę.

Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego Ontario II (LMB61a) WRB1405. Całe życie mieszkałam w domu z pokojami przejściowymi, dlatego też osobne sypialnie oddzielone przedpokojem szczególnie mnie cieszą. Korytarzyk między nimi jest dosyć wąski, jednak znalazłam sposób aby go optycznie powiększyć - na ścianie, przy samej podłodze umieściłam halogeny, które rewelacyjnie go oświetlają. Podoba mi się, iż po wyjściu z wiatrołapu od razu znajdujemy się w salonie, a zaraz przy nim mamy otwartą kuchnię. Świetnym rozwiązaniem jest widoczny podział na strefę dzienną i nocną. Cały dom w pełni spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Ontario II LMB61a

  – 0 głosów

Projekt domu Ontario II LMB61a należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ontario II LMB61a

Projekt domu Ontario LMB61

Ontario LMB61

86,54 m²

Projekty podobne do Ontario II LMB61a WRB1405

Projekt domu Felek - murowana – beton komórkowy -350

Projekt domu Aurelia -250

Aurelia

84,15 m²

Projekt domu Arturo -250

Arturo

81,1 m²

Projekt domu KP-100 -300

KP-100

88,71 m²

Projekt domu Manuela II -360

Manuela II

78,09 m²

Projekt domu Margo (30 stopni) -410

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych