Projekt domu Olimpia 2M WOK1010

Cena projektu: 2 490 zł 2 390 zł Oszczędzasz 100 złOferta ważna do 30 czerwca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
133,65 m²
Min. szer. działki
23,54 m
Wysokość budynku
8,39 m
Pow. zabudowy
145,48 m²
Kubatura
539 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
240,05 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Olimpia 2M został stworzony na wzór popularnego projektu Olimpia. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Olimpia 2M jest idealny na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie zaplanowano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Olimpia 2M to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Kuchnia zamknięta na salon jest rozwiązaniem przede wszystkim funkcjonalnym. Zamknięta strefa ogranicza przedostawanie się hałasu do innych części domu. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, iż na każdej kondygnacji znajduje się w pełni funkcjonalna łazienka. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Olimpia 2M - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,61 m²
2 hall
9,31 m²
3 spiżarnia
2,28 m²
4 kuchnia
8,85 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
28,89 m²
6 pokój
12,37 m²
7 łazienka
3,44 m²
8 pom. gospodarcze
3,35 m²
9 kotłownia
4,62 m²
10 garaż dwustan.
34,28 m²
razem
111 m²

Rzut kondygnacji projektu Olimpia 2M - Rzut poddasza

1 korytarz
4,54 m²
2 pokój
13,83 m²
3 pokój
15,19 m²
4 pokój
16,22 m²
5 łazienka
7,01 m²
6 strych
12,96 m²
razem
69,75 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Olimpia 2M na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Olimpia 2M
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
62 928 zł

stan surowy otwarty
151 524 zł

stan surowy zamknięty
35 328 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

249 780 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzme działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Olimpia 2M

Zdjęcie profilowe grzekry
grzekry
Długo szukaliśmy projektu, który będzie nam odpowiadał. Zależało nam, aby był to prosty dom o dwuspadowym dachu. Projekt domu Olimpia 2M WOK1010 spełnił nasze oczekiwania i pasował nam swoją wielkością. Wiedzieliśmy, że będziemy mieszkać tam we dwójkę, z żoną, więc uznaliśmy, że ok. 135m2 w zupełności nam wystarczy, a pozostawi jednocześnie możliwość przyjęcia dzieci czy innych gości na noc. Po czterech miesiącach od przeprowadzki projekt domu w pełni spełnia nasze oczekiwania i jak dotąd nie zmieniłbym w nim nic. Założyliśmy gazowe centralne ogrzewanie; tam gdzie jest ceramika zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe, a pokojach z parkietem kaloryfery. Dobre ocieplenie domu pozwala cieszyć się małymi kosztami w sezonie grzewczym, a jest to chyba także “najczystszy” sposób na ogrzanie domu. Bardzo zadowoleni jesteśmy z półzamkniętej kuchni, która pozwala na zachowanie pewnej intymności. Również cieszę się z dodatkowego pokoju na parterze, gdzie mogłem urządzić biuro i stamtąd zajmować się swoimi sprawami. Pokój ten jest także użyteczny przy potrzebie przenocowania gości. Duże okna i ich inteligentne rozlokowanie zapewniają świetne doświetlenie w domu podczas dnia. Świetnym rozwiązaniem jest ogromne okno w kuchni, a także okna do samej podłogi w salonie i pokoju-biurze. Goście nas odwiedzający chwalą układ pomieszczeń i wygląd zewnętrzny domu, co utwierdza nas w przekonaniu, że Olimpia 2M WOK1010 był dobrym wyborem. Podniesienie ścianki kolankowej nad garażem pozwoliło na stworzenie nad nim dwóch dodatkowych pomieszczeń - garderoby i pralni; w dachu nad nimi zamontowaliśmy dwa dodatkowe okna. Uważam to za bardzo praktyczne rozwiązanie, pozwalające uzyskać dodatkowa przestrzeń. Olimpia 2M WOK1010 jest domem parterowym z użytkowym poddaszem i garażem, mieszkamy w nim we dwójkę - często odwiedzają nas dzieci. Uważam, że dla takich rodzin jak nasza, projekt domu jest bardzo trafnym wyborem. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Jan_Kowalski
Jan_Kowalski
Zdecydowaliśmy się na projekt Olimpia 2M WOK1010, ponieważ spełniał nasze oczekiwania zarówno ze względu na funkcjonalność, jak i w kwestii wizualnej. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń odpowiadał potrzebom naszej rodziny, a zewnętrzny wygląd budynku wyjątkowo przypadł nam do gustu. Oprócz tego, od początku priorytetem był dla mnie dwustanowiskowy garaż przewidziany w bryle domu.

Jestem bardzo zadowolony z czasu trwania całej inwestycji, ponieważ wszystko udało nam się zrealizować w bardzo krótkim czasie. Od rozpoczęcia pierwszych prac, do wprowadzenia się do nowego domu minęło w naszym przypadku zaledwie 14 miesięcy. Budowa odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej projektu.

Budynek został wymurowany z bloczków Suporex, a dach pokryliśmy blachodachówką firmy Ruukki. Strop wykonaliśmy systemem Teriva. Uważam, iż oszacowany przez architekta kosztorys, odnośnie stanu surowego zamkniętego, opiewający na kwotę 220 tys. zł jest przesadzony. Wiadomym jest, iż cena inwestycji zależy od rodzaju zastosowanych materiałów oraz ich jakości, aczkolwiek mimo wszystko sądzę, że podana kwota jest zbyt duża. Moim zdaniem, na tym etapie można zmieścić się w 170-200 tys. zł.

Zewnętrzną izolację bryły tworzy 20 cm warstwa styropianu. Do ogrzewania domu służy nam piec na paliwo stale, w którym palimy ekogroszkiem. Mieszkamy w Bieszczadach, jednak zimy w ostatnich latach były dosyć łagodne. Na cały sezon grzewczy zużywamy opał nabyty za kwotę ok. 2-3 tys. zł.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Olimpia 2M WOK1010 wprowadziliśmy pewne zmiany. Cały budynek łącznie z częścią garażową został podniesiony na ściance kolankowej o wysokość dwóch pustaków. Dzięki temu przestrzeń nad garażem, przewidziana pierwotnie jako strychowa, stała się naprawdę spora. Pozwoliło nam to na wygospodarowanie na niej garderoby oraz mojego pokoju do hobby. Na tą powierzchnię prowadzą dwa przejścia - od strony sypiali oraz łazienki. Myślę jednak, że w chwili obecnej inaczej zaplanowałbym ten metraż. Dobrym pomysłem byłoby przesunięcie ściany szczytowej garażu o ok. 1,5 m w głąb budynku tak, aby powstał taras. Pozostałą powierzchnię przeznaczyłbym na zrobienie dużej sypialni z garderobą i sporych rozmiarów oknem balkonowym. Myślę, że warto rozważyć to rozwiązanie.

Zdecydowaliśmy się na wersję kuchni otwartej, jednak teraz sądzę, że zamurowanie jej od strony salonu i zrobienie do niej osobnego wejścia byłoby lepszym pomysłem. Odgłosy towarzyszące przygotowaniom posiłków są słyszalne w strefie wypoczynkowej, co czasem przeszkadza. Innym Inwestorom poleciłbym więc całkowite zamknięcie kuchni. Dobrą ideą będzie również częściowe wykorzystanie powierzchni hallu na parterze. Jest ona dosyć duża, więc można wygospodarować w tym miejscu praktyczny schowek.

Wybór projektu Olimpia 2M WOK1010 był dla nas trafną decyzją. Wnętrze jest funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Moim zdaniem, układ pomieszczeń zasługuje na duży plus. Jesteśmy 4-osobową rodziną, a metraż naszego domu jest dla nas w zupełności wystarczający. Myślę również, że na takiej powierzchni z pełnym komfortem mogłaby zamieszkać nawet piątka domowników. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe olszi2224
olszi2224
Autor projektu domu Olimpia 2M WOK1010 uwzględnił w nim wszystkie rozwiązania, na których od początku mi zależało. Z racji tego, iż wiedziałem że dom ogrzewać będę paliwem stałym, istotna była dla mnie lokalizacja kotłowni. W tym przypadku znajduje się ona w tylnej części garażu, co gwarantuje że generowane przez piec kurz i pył nie będą dostawać się do strefy mieszkalnej. Równie ważny był dla nas uwzględniony na parterze dodatkowy pokój - taki układ sprawia, iż w domu można zamieszkać od razu po wykończeniu dolnej kondygnacji, a poddasze zaaranżować w późniejszym terminie. Uwagę zwracaliśmy również na dwuspadowy dach, ponieważ taka konstrukcja jest prosta i ekonomiczna w realizacji.

Podczas trwania całej inwestycji na szczęście nie natrafiliśmy na żadne problemy, a kierownik nie dostrzegł jakichkolwiek błędów w technicznym projekcie. W kwestii zakupu drewna na więźbę bardzo przydatny okazał się być dokument z wyliczeniami architekta, gdyż podane w nim ilości oraz wymiary belek zgadzały się w każdym celu z faktycznym zapotrzebowaniem. Budynek posiada prostą, łatwą w budowie formę, toteż jego realizacja odbyła się sprawnie i w krótkim czasie. Pierwsze prace rozpoczęliśmy 17 czerwca 2014 r., a do nowego domu wprowadziliśmy się już w listopadzie następnego roku. Do wykonania fundamentów użyliśmy tradycyjnych bloczków fundamentowych, ściany wymurowaliśmy z bloczków Suporex, a dach pokryliśmy blachodachówką. Strop zgodnie z projektem zrobiliśmy w konstrukcji Teriva.

Koszty materiałów różnią się w zależności od sezonu. Bloczki Suporex zamówiłem jeszcze przed marcem, dzięki czemu udało mi się zakupić je w atrakcyjnej cenie. Materiał potrzebny do pokrycia dachu nabyłem w firmie zajmującej się również wykonawstwem, dlatego też podatek od materiału w połączeniu z usługą wyniósł nas 8, a nie 23%. Inne oszczędności były spowodowane rezygnacją z większości okien połaciowych. Przy zastosowaniu powyższych rozwiązań, na etapie stanu surowego zamkniętego udało nam się znacznie obniżyć koszty w stosunku do oszacowanych przez architekta.

Projekt domu Olimpia 2M WOK1010 przewidywał ogrzewanie domu za pomocą pieca gazowego, jednak my zdecydowaliśmy się zamontować kocioł na ekogroszek. W tym celu postanowiliśmy powiększyć kotłownię na całą długość garażu. System ogrzewania podłogowego mamy na powierzchni całego poddasza oprócz sypialni, zaś na poddaszu tzw. „podłógowka” znajduje się jedynie w łazience. Dobrym pomysłem było jednak zamontowanie w salonie dodatkowego grzejnika, który sprawdza się szczególnie podczas nagłych przymrozków. Póki co trudno ocenić mi jednak faktyczne koszty takiego ogrzewania, ponieważ za nami dopiero pierwsza zima od zamieszkania, więc mury i tynki musiały jeszcze dobrze wyschnąć co wymagało zużycia większej ilości opału. W okresie letnim natomiast piec służy nam do ogrzewania wody użytkowej - w tym czasie na 2 tygodnie wystarczają nam 5 worków ekogroszku za 17,50 zł każdy.

Nie potrzebowaliśmy wprowadzać wielu zmian do oryginalnej wersji projektu domu Olimpia 2M WOK1010. Na rzecz powiększenia kuchni zrezygnowaliśmy ze spiżarki, zastosowaliśmy lekkie przesunięcie komina, a także zmieniliśmy rozmiary przeszkleń w salonie na tradycyjne z parapetem. Na chwilę obecną rozważyłbym powiększenie garażu, gdyż po wstawieniu do niego kosiarki, grilla i rowerów robi się nieco ciasno. Myślę więc, że warto zastanowić się nad tym już na etapie adaptacji.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Olimpia 2M WOK1010. Nowy dom w całości satysfakcjonuje naszą rodzinę i dostrzegamy w nim jedynie plusy. Funkcjonalnie przemyślane wnętrze sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest w pełni komfortowa i wszystko mamy „pod ręką”. Na parterze w sąsiedztwie łazienki znajduje się pralnia, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Mikeradom
Mikeradom
Wybierając projekt domu uwagę zwracałem przede wszystkim na to, aby jego wymiary były idealnie dopasowane do wielkości naszej działki. Gabaryty projektu domu Olimpia 2M WOK1010 świetnie się w nią wpisywały, a ponadto uwzględnione wnętrze właściwie w całości spełniało nasze oczekiwania. Nie potrzebowaliśmy bardzo dużego salonu i jednocześnie zależało nam na tym, aby oprócz niego na parterze znajdował się jeszcze jeden, dodatkowy pokój.

Cała realizacja przebiegła w jak najlepszym porządku. Projekt nabyliśmy w listopadzie 2013 r., a pierwsze „wbicie łopaty” miało miejsce 10 kwietnia 2014 r. Wszystkie prace udało się wykonać naprawdę sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie. Co prawda, obecnie jesteśmy jeszcze w trakcie wykańczania poddasza, jednak w nowym domu mogliśmy zamieszkać już w sierpniu 2016 r. Zależało nam na ograniczeniu późniejszych kosztów eksploatacyjnych, dlatego dużą wagę przywiązywaliśmy do wysokogatunkowych materiałów, odpowiedniej izolacji i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W związku z powyższym koszty naszej inwestycji znacznie przekroczyły kwotę oszacowaną w kosztorysie. Myślę więc, że realizując projekt Olimpia 2M WOK1010 bezpieczniej będzie założyć większe wydatki, co opłaci się w przyszłości.

Budynek został postawiony z oryginalnych pustaków ceramicznych Porotherm 25 cm marki Wienerberger łączonych systemem pióro-wpust. Ścianki działowe wykonaliśmy zaś z bloczków z betonu komórkowego. Strop tradycyjnie zazbroiliśmy i wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy membraną, a następnie betonową dachówką marki Braas. Bryła została ocieplona 15 cm warstwą grafitowego, frezowanego styropianu o bardzo niskim współczynniku przewodzenia ciepła = 0,031 W/mK. Pod wylewkami zastosowaliśmy 15 cm styropianu, zaś izolację poddasza tworzy 25 cm warstwa wełny skalnej Rockwool TopRock Super o lambdzie 0,036 W/mK. W całym domu wstawiliśmy energooszczędne okna, których zarówno rama jak skrzydło posiadają 9 cm szerokości. Przeszklenia są sześciokomorowe, a największa z nich wypełniona jest styropianem. Ponadto, posiadają one pakiet trzyszybowy 4x16x4x16x4. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na instalację wentylacji mechanicznej z rekuperatorem.

Przy zastosowaniu powyższych rozwiązań dom odznacza się parametrami określającymi go jako energooszczędny. Są one na tyle korzystne, iż graniczą z parametrami budynku pasywnego, co wykazało badanie kamerą termowizyjną. Ogrzewamy za pomocą pieca na pellet i używamy do tego wysokiej klasy opału marki Stelmet Lava. Przez cały rok, łącznie z ogrzaniem wody użytkowej w sezonie letnim, wystarcza nam ok. 4 ton opału, aczkolwiek podejrzewam, że jego zużycie w następnych latach będzie jeszcze trochę mniejsze.

Główną zmianą naniesioną przez nas w projekcie domu Olimpia 2M WOK1010 było wydłużenie garażu o 25 cm z każdej strony, czyli łącznie o 0,5 m. Był to bardzo dobry pomysł i myślę, że na chwilę obecną zdecydowałbym się jeszcze na jego poszerzenie o ok. 1 m, co również poleciłbym innym Inwestorom. Oprócz tego, łazienkę na dole powiększyliśmy kosztem znajdującego się pierwotnie obok pomieszczenia gospodarczego. Jego pozostałą powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie oddzielnego WC o szerokości 1 m. Główny komin wykonaliśmy na ścianie między garażem, a częścią mieszkalną, a ponadto zmieniliśmy nieco wymiary frontowych okien. Postanowiłem inaczej wykorzystać przestrzeń pod schodami i przyłączyłem ją do pokoju na parterze, w którym dzięki temu uzyskaliśmy praktyczną wnękę. Na ten pomysł wpadłem jednak nieco za późno, co spowodowało iż musiałem trochę nagłowić się nad estetycznym zabudowaniem otworu między nim a schodami. Jeśli ktoś więc zdecyduje się na to rozwiązanie wcześniej, warto lekko poszerzyć schody a ściankę pod nimi tradycyjnie wymurować.

Na chwilę obecną użytkujemy głównie dolną kondygnację, gdyż góra jest jeszcze w fazie wykończenia. Mimo to mieszka się nam naprawdę komfortowo - w pokoju na dole mamy sypialnię, a dzięki temu iż na tym poziomie mamy zarówno łazienkę jak i osobną toaletą, funkcjonalność użytkowania domu jest na bardzo wysokim poziomie. Dzięki powiększeniu garażu pomieszczenie nad nim stało się naprawdę duże i licząc „po podłodze” ma ono prawie 50 m². Planujemy przeznaczyć je na zrobienie garderoby i pokoju hobby. Rozkład pomieszczeń został dobrze przemyślany, a komunikacja między nimi jest naprawde wygodna. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu Olimpia 2M WOK1010, a nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Olimpia 2M

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Mikeradom buduje ten dom  13.03.2017 08:35

Projekt domu Olimpia 2M należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Olimpia 2M

Projekt domu Olimpia -100

Olimpia

133,65 m²

Projekty podobne do Olimpia 2M WOK1010

Projekt domu Lisandra 2M -100 3D iDesigner

Lisandra 2M

122,9 m²

Projekt domu Ajaks Bis G2 -200 3D

Ajaks Bis G2

127,26 m²

Projekt domu Alandra 2M -200 3D iDesigner

Alandra 2M

131,98 m²

Projekt domu Ajaks max G2 -200

Ajaks max G2

138,01 m²

Projekt domu Karmelita BIS 2M -100 3D

Karmelita BIS 2M

144,58 m²

Projekt domu Kendra 2M -200 3D iDesigner

Kendra 2M

135,48 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych