Projekt domu Natalia 3 WAH1249

Cena projektu: 3 840 zł 3 072 zł Oszczędzasz 768 złOferta ważna do 22 lipca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
120,23 m²
Min. szer. działki
22,48 m
Wysokość budynku
7,42 m
Pow. zabudowy
195,55 m²
Kubatura
758 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
306,44 m²
EUco
44,1 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Natalia 3 został stworzony na wzór znanego projektu Natalia. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma mniej pokoi, mniejszą powierzchnię. Projekt domu Natalia 3 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się bryłą w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem kopertowym, który doskonale się prezentuje. Projekt Natalia 3 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Autor uwzględnił możliwość zagospodarowania poddasza, co sprawia, że w łatwy sposób możemy powiększyć metraż domu. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie przewidziano jedną łazienkę oraz osobną ubikację na parterze. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Natalia 3 jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Natalia 3 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,08 m²
2 hall
11,34 m²
3 wc
2,11 m²
4 pokój
12,96 m²
5 korytarz
4,95 m²
6 łazienka
6,64 m²
7 pokój
12,85 m²
8 pokój
14,05 m²
9 pokój dzienny + jadalnia
37,02 m²
10 kuchnia
14,22 m²
11 kotłownia
7,51 m²
12 garaż dwustan.
33,63 m²
razem
161,36 m²

Rzut kondygnacji projektu Natalia 3 - Rzut poddasza

1 poddasze do adaptacji
54,01 m²
razem
54,01 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki
Kreator 3D Oglądaj projekt Natalia 3 w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Natalia 3 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Natalia 3
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

236 504 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop: Teriva. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie. Pokrycie dachu: dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Natalia 3

Zdjęcie profilowe Marcin1249
Marcin1249
Zdecydowałem się na projekt Natalia 3 WAH1249, ponieważ spodobał mi się najbardziej spośród wszystkich innych, które miałem okazję obejrzeć. Jego wymiary świetnie pasowały do wielkości naszej działki, a ponad to od początku zależało mi na parterowym domu z dwustanowiskowym garażem.

Cała realizacja odbyła się bez większych problemów. Fachowcy nie mieli trudności z czytelnością projektu, aczkolwiek stwierdzili iż, ich zdaniem, architekt przeszacował ilość stali zbrojeniowej. Myślę, więc że na etapie adaptacji warto zlecić dodatkowe przeliczenie tej konstrukcji. Zbudowanie naszego domu wraz z wykończeniem ogrodu zajęło nam 2 lata. Cena inwestycji zależy od wielu różnych czynników. W naszym przypadku była ona wyższa niż ta podana w kosztorysie, jednak nie były to duże różnice.

Nie wprowadzaliśmy zmian w zalecanej technologi budowy. Budynek został wymurowany z ceramicznych pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a ściany z zewnątrz ociepliliśmy styropianem. W domu zainstalowaliśmy piecyk gazowy, jednak do ogrzewania pomieszczeń w zimie służy nam głównie kominek z płaszczem wodnym. W poprzednim sezonie grzewczym, który był naszym pierwszym, zużyliśmy ok. 8 kubików drewna.

Do projektu Natalia 3 WAH1249 wprowadziliśmy tylko kosmetyczne zmiany i zamiast schodów lanych zrobiliśmy drewniane. Z racji zastosowania kominka z płaszczem wodnym musieliśmy nieco poszerzyć ścianę znajdującą się przy tym elemencie. Przy tradycyjnym nie byłoby kłopotu, jednak przy takim rozwiązaniu poprawka była konieczna. Układ pomieszczeń jest moim zdaniem funkcjonalny i nie mieliśmy potrzeby jego modyfikowania.

Jesteśmy 2-osobową rodziną i w nowym domu mieszka nam się z pełnym komfortem. Myślę, że taka powierzchnia doskonale sprawdziłaby się także przy czwórce domowników. Jeśli jednak ktoś miałby większe potrzeby, bez problemu można zaadaptować poddasze i na górze zrobić dodatkowe sypialnie. U nas ta przestrzeń funkcjonuje jako jeden duży pokój rekreacyjny.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Natalia 3 WAH1249. Jego rozmiary są dla nas optymalne i cieszę się, iż wszystkie niezbędne pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie. Podoba mi się, iż salon, kuchnia i jadalnia tworzą wspólną, otwartą część dzienną. Świetnym rozwiązaniem jest również zadaszony taras.
Zdjęcie profilowe gosiaczekk27
gosiaczekk27
Zdecydowaliśmy się na projekt Natalia 3 WAH1249, który od samego początku odpowiadał nam pod wieloma względami. Zależało nam na domu parterowym, a w tym przypadku wszystkie niezbędne pomieszczenia znajdują się na jednej kondygnacji. Oprócz tego spodobała nam się możliwość zaadaptowania poddasza na użytkowe, jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń wyjątkowo przypadł nam do gustu, a dodatkowo szukaliśmy domu o właśnie takim metrażu.

Projekt nabyliśmy w lutym 2013 r. i niedługo po zakupie rozpoczęliśmy pierwsze prace budowlane. W październiku tego samego roku budynek został wymurowany na etapie stanu surowego otwartego. Na wiosnę, w marcu 2014 r. zaczęliśmy wstawianie stolarki otworowej, a następnie robiliśmy instalacje oraz posadzki. W trakcie 2015 r. wykonywaliśmy prace wykończeniowe, a obecnie (początek 2016 r.) do pełnego zakończenia inwestycji zostało nam pokrycie budynku tynkiem z zewnątrz.

Ściany naszego domu powstały przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm 24 cm. Zamiast zalecanego w projekcie stropu Teriva, zdecydowaliśmy się na zrobienie go w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji. Bryłę ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu o współczynniku przenikania ciepła 0,038 λ. Postanowiliśmy zmienić sugerowany system grzewczy i w kotłowni zainstalowaliśmy pompę ciepła. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną w czarnym kolorze, co świetnie komponuje się z ciemnymi, antracytowymi ramami okiennymi. Muszę przyznać, że budynek w tej kolorystyce bardzo dobrze się prezentuje.

Myślę, że kwota dotycząca szacowanych kosztów inwestycji na etapie stanu surowego została przez architekta poprawnie wyliczona i sądzę, że można się w niej zmieścić. W różnych rejonach Polski trafimy na różne ceny firm, jednak koszty materiałów w całym kraju są do siebie bardzo zbliżone. Za samą robociznę dotyczącą postawienia ścian (zarówno nośnych jak i działowych), wykonania więźby dachowej oraz jej pokrycia zapłaciliśmy ok. 40 tys. zł. Trzeba jednak liczyć się z tym, iż ostateczna cena inwestycji w dużej mierze zależy od standardu wykończenia, który zależy już od indywidualnych preferencji Inwestora.

Projekt Natalia 3 WAH1249 nie przewiduje spiżarki, jednak my postanowiliśmy ją wykonać, co było naprawdę rewelacyjnym pomysłem. Dodatkowe pomieszczenie wygospodarowaliśmy kosztem części kuchni - stawiając ściankę od filaru do okna. Uzyskana przestrzeń do przechowywania doskonale się sprawdza i uważam, że naprawdę warto polecić to rozwiązanie. Kolejną zastosowaną przez nas modyfikacą było podniesienie ścianki kolankowej o wysokość 1,5 pustaka. Dzięki temu poddasze zyskało na przestronności i jeśli kiedyś będziemy chcieli zrobić na tej kondygnacji dodatkowe pokoje, z pewnością będą one ustawne i wygodne w użytkowaniu. Co prawda nieco obawialiśmy się, że ta zmiana będzie rzutować na wyglądzie zewnętrznym bryły, jednak okazało się, że na szczęście w żaden sposób nie straciła swojego pierwotnego uroku. Na chwilę obecną jedyne czego nieco żałuję to to, iż nie pomyśleliśmy wcześniej nad większym zadaszeniem tarasu - myślę, że wydłużenie połaci w tym miejscu byłoby świetnym rozwiązaniem i uważam, że warto zdecydować się na tą zmianę.

Wybór projekty domu parterowego Natalia 3 WAH1249 okazał się dla nas bardzo trafiony. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Co prawda, łazienka mogłaby być nieco większa, aczkolwiek udało nam się w niej zmieścić całą niezbędną armaturę. Ilość pokoi jest wystarczająca dla naszej rodziny, a dużym plusem projektu jest z pewnością sporych rozmiarów garaż i kotłownia. Jesteśmy zadowoleni z naszego wyboru i uważam, że przyszli jego Inwestorzy również nie będą żałować decyzji o jego zakupie. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe anzbywan
anzbywan
Szukając odpowiedniego projektu przede wszystkim zależało nam na tym, aby w łazience znajdowało się okno, dlatego też zakres naszych poszukiwań mocno się zawężył. Oprócz tego, od początku interesował nas budynek parterowy oraz optymalne wymiary przewidzianych w nim sypialni - nie chcieliśmy zbyt dużych, ponieważ w tych pokojach głównie się śpi, ale jednocześnie zależało nam, aby były dosyć przestronne. Dodatkowo, zwracaliśmy uwagę na sporych rozmiarów część dzienną. Wszystkie te kryteria spełniał projekt domu Natalia 3 WAH1249, który ponadto bardzo odpowiadał nam w kwestii usytuowania naszej działki względem

stron świata.

Realizacja odbyła się całkiem sprawnie, aczkolwiek w projekcie warto zwrócić uwagę na konstrukcję więźby dachowej, która zdaniem współpracujących z nami fachowców nie została do końca dobrze przemyślana. Stwierdzili, iż architekt uwzględnił w niej zbyt mało jętek i zbyt dużo pionowych belek podporowych. Dach jest na tyle wysoki, iż przestrzeń znajdująca się bezpośrednio pod nim nadaje się do adaptacji na użytkową, aczkolwiek w tej kwestii przeszkadzałyby oryginalnie znajdujące się wolnostojące filary. Na szczęście kierownik naszej budowy posiada uprawnienia budowlano-konstrukcyjne i przeprojektował więźbę dachową, aby możliwie jak najbardziej ograniczyć ilość słupów. Dzięki temu gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba, na górnej kondygnacji możemy zrobić kilka dodatkowych, przestronnych pokoi.

Budowę rozpoczęliśmy 28 lutego, a już pod koniec marca budynek stanął w stanie surowym otwartym. Prace wykończeniowe trwały już nieco dłużej, bo ok. 1 roku, jednak miało to związek z tym, iż podczas nich robiliśmy pewne przerwy. Mury muszą dobrze osiąść i wyschnąć - podobnie jak tynki czy wylewki, dlatego też postanowiliśmy nie omijać tych etapów. Projekt Natalia 3 WAH1249 przewiduje wykonanie fundamentów z bloczków fundamentowych, jednak my zdecydowaliśmy się zrobić je w konstrukcji monolitycznej, która lepiej sprawdza się na podmokłych terenach. Zarówno ściany nośne jak i działowe wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków 25 cm marki Wienerberger - to materiał świetny gatunkowo, nie kruszy się i jest naprawdę solidny. W domu mieszkamy już dwa lata i w dalszym ciągu nie zauważyłem na ścianach żadnych, nawet najmniejszych pęknięć. Myślę, iż kosztorys oszacowany przez architekta został jednak nieco przesadzony i sądzę, iż realizując projekt Natalia 3 WAH1249 bez problemu można zrobić to mniejszymi kosztami, nie korzystając jednocześnie z najtańszych materiałów. Zastosowane przez nas odznaczają się wysoką jakością, a stan surowy otwarty wyniósł w naszym przypadku ok. 160 tys. zł.

Oryginalny, wystający z sufitu podciąg znajdujący się między kuchnią a jadalnią, wyglądałby naszym zdaniem mało estetycznie, dlatego też kierownik budowy nieco zmodyfikował ten element i wykonał go nad stropem, tak iż nie widać go na parterze. Dodatkowo, postanowiliśmy nie stawiać słupów podtrzymujących przy kuchni oraz tego znajdującego się w pobliżu pierwotnie sugerowanych schodów, z których ostatecznie zrezygnowałem. Wyłaz na strych wykonałem w garażu, aczkolwiek w stropie nad hallem mamy póki co schowany otwór. Jeśli kiedyś będziemy chcieli zaadaptować poddasze, w tym miejscu wstawimy lekkie i eleganckie drewniane schody. Inna zmiana polegała na powiększeniu okien w kotłowni, garażu i łazience, a na chwilę obecną myślę że dobrym pomysłem byłoby również zwiększenie rozmiaru drzwi tarasowych w salonie, gdyż prezentowałoby się one jeszcze lepiej. W kwestii rozmieszczenia pomieszczeń nie mam żadnych zastrzeżeń, a nasz dom względem stron świata usytuowany jest tak jak chcieliśmy od samego początku.

Zdecydowaliśmy się na projekt Natalia 3 WAH1249 w wersji lustrzanego odbicia. Taras znajduje się w naszym przypadku od strony północnej, co bardzo nam odpowiada. Słońce ogrzewa go tylko w godzinach porannych, zaś przez pozostałą część dnia mamy na nim przyjemny cień. Jest to szczególnie ważne podczas mocnych upałów - możemy spędzać czas na świeżym powietrzu nie narażając się przy tym na negatywne skutki promieni słonecznych. Wykusz wychodzi na wschód, kuchnię mamy po stronie południowej, zaś łazienkę i kotłownię od zachodniej. Przy takim ułożeniu wszędzie mamy wystarczająco jasno przez cały dzień. W sezonie jesienno-zimowym słońce znajduje się niżej nad horyzontem, dzięki czemu wpadając przez okno kuchenne, dodatkowo rozświetla salon i jadalnię. Z kolei w okresie letnim słońce jest wyżej, przez co kuchnia się nie nagrzewa.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Natalia 3 WAH1249. Przewidziane w nim wnętrze zostało świetnie przemyślane, dzięki czemu nie musiałem wprowadzać żadnych zmian do układu ścianek działowych. Salon i sypialnie mają odpowiednie rozmiary, co bardzo nas cieszy. Jedynie pokój przy kotłowni mógłby być nieco bardziej ustawny, ale na szczęście w zaaranżowaniu pozostałych nie mieliśmy żadnych problemów. Dużym plusem jest z pewnością funkcjonalna, przestronna kuchnia, w której mieści się naprawdę sporo szafek i sprzętów kuchennych, a duży korytarz zapewnia wygodną komunikację. Nowy dom jest optymalny dla naszej 4-osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Natalia 3

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Projekt domu Natalia 3 należy do kategorii

Projekty podobne do Natalia 3 WAH1249

Projekt domu HomeKoncept-43

HomeKoncept-43

124,59 m²

Projekt domu Dom na Parkowej -854 3D iDesigner

Dom na Parkowej

122,39 m²

Projekt domu HomeKoncept-36 3D

HomeKoncept-36

125,8 m²

Projekt domu APS 269

APS 269

124,1 m²

Projekt domu Interesujący D50 -315

Interesujący D50

120,37 m²

Projekt domu E-116

E-116

119,2 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych