Projekt domu Naomi G2 WRC1893

Cena projektu: 3 700 zł 2 960 zł Oszczędzasz 740 złOferta ważna do 31 marca 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
176,41 m²
Min. szer. działki
24,1 m
Wysokość budynku
8,1 m
Pow. zabudowy
193,86 m²
Kubatura
670,71 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
305 m²
EUco
22 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
6 (4 + 2 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Naomi G2 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Naomi G2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Zaplanowana w projekcie kuchnia zamknięta jest oazą dla kucharza, który może kontynuować swoją pasję bez przeszkadzania innym domownikom. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Potrzeby 5-8 osobowej rodziny spełni sześć pokoi przewidzianych w projekcie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Naomi G2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,08 m²
2 hall
14,25 m²
3 kuchnia
12,72 m²
4 spiżarnia
2,39 m²
5 jadalnia
11,91 m²
6 pokój dzienny
34,42 m²
7 pokój
9,62 m²
8 łazienka
3,7 m²
9 pokój
12,87 m²
10 kotłownia
6,12 m²
11 garaż dwustan.
31,51 m²
razem
144,59 m²

Rzut kondygnacji projektu Naomi G2 - Rzut poddasza

1 korytarz
6,42 m²
2 pokój
14,77 m²
3 łazienka
5,39 m²
4 pokój
12,82 m²
5 pokój
11,59 m²
6 pokój
11,8 m²
7 łazienka
6,66 m²
razem
69,45 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Naomi G2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Naomi G2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

376 948 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy Ytong 24 cm, ocieplenie wełna mineralna 12 cm. Strop: międzypiętrowy gęstożebrowy Teriva. Dach: konstrukcja drewniana, ocieplenie wełna mineralna 30 cm, dachówka ceramiczna lub cementowa. Inne: schody wewnętrzne drewniane. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny w kolorze kremowym, okładzina drewniana i kamienna lub z konglomeratu kamiennego. Stolarka: drewniana lub PCV, drzwi wejściowe i brama garażowa firmy Hörmann. Okna połaciowe: rozwiązania technologiczne i wyłaz dachowy firmy FAKRO Otoczenie : system tarasowy ProDeck - deska kompozytowa Terra w kolorze kasztan.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Naomi G2

Zdjęcie profilowe Joanna1893
Joanna1893
Zdecydowaliśmy się na projekt Naomi G2 WRC1893, ponieważ spodobał się nam pod wieloma względami. Zewnętrzny wygląd budynku wyjątkowo przypadł mi do gustu, a przewidziany układ pomieszczeń odpowiadał moim oczekiwaniom. Bardzo ważnym czynnikiem, mającym wpływ na naszą decyzję była również duża ilość okien o sporych wymiarach.

Nasza budowa przebiegła sprawnie i bez większych problemów, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Pierwsze prace zaczęliśmy w maju 2014 r., a na chwilę obecną (czerwiec 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam wykonanie jeszcze kilku drobnych prac wykończeniowych. Do postawienia ścian użyliśmy ceramicznych pustaków, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy dachówką. Muszę jednak stwierdzić, iż cena inwestycji była wyższa niż oszacowana. Największym zaskoczeniem były dla nas koszty okien. Dużą uwagę zwracaliśmy na to, aby przeszklenia były energooszczędne, a z racji tego iż architekt przewidział ich naprawdę wiele, wydatki poniesione w związku z nimi były dosyć wysokie, z czym należy się liczyć. Trzeba jednak przyznać, że spore okna rewelacyjnie się prezentują i nadają wnętrzu wiele uroku.

Oryginalny układ parteru przewidziany w projekcie Naomi G2 WRC1893 daje poczucie przytulności wnętrza, aczkolwiek my preferujemy bardziej otwarte przestrzenie. Z tego względu postanowiliśmy nieco przesunąć łazienkę i zrezygnować ze ściany między salonem a hallem. Dzięki temu cześć dzienna stała się bardziej przestronna. Zmieniliśmy konstrukcję klatki schodowej i zamiast drewnianej, zabiegowej mamy obecnie dwubiegową, laną betonem. Co prawda, jej wykonanie nie należało do łatwych, aczkolwiek było warto. Schody w takiej formie są wygodniejsze w użytkowaniu i lepiej się prezentują. Oprócz tego, zdecydowaliśmy się na poszerzenie garażu - tak, aby mieć większą swobodę wjazdu samochodem. Oryginalnie przestrzeń nad nim nie jest użytkowa, dlatego też postanowiliśmy w tym miejscu podnieść ściankę kolankową. Dzięki temu zabiegowi, powierzchnia nad garażem stała się wyższa i tym samym możliwa do praktycznego zaaranżowania - przeznaczyliśmy ją na wykonanie dwóch dodatkowych pomieszczeń.

Po wprowadzonych zmianach łączna powierzchnia naszego domu liczona „po podłodze” wynosi aż 260 m². Taki metraż jest w pełni komfortowy dla naszej 4-osobowej rodziny i myślę, że usatysfakcjonowałby nawet szóstkę domowników. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Naomi G2 WRC1893, a zastosowane modyfikacje jeszcze bardziej dopasowały go do wszystkich naszych oczekiwań. Nasz nowy dom jest w funkcjonalny i w całości bardzo mi się podoba. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Naomi G2

  – 0 głosów

Projekt domu Naomi G2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Naomi G2

Projekt domu Naomi II G2 -740

Naomi II G2

174,92 m²

Projekty podobne do Naomi G2 WRC1893

Projekt domu Heban -196

Heban

186,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych