Projekt domu Minor 2 WRW1119

Cena projektu: 3 000 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
130,33 m²
Min. szer. działki
22,98 m
Wysokość budynku
8,8 m
Pow. zabudowy
151,7 m²
Kubatura
556,52 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
275,2 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Minor 2 został stworzony na wzór znanego projektu Minor. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Minor 2 zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Minor 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Zwolenników przestronnych wnętrz z pewnością zadowoli fakt, iż kuchnia w projekcie została otwarta na część wypoczynkową. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon i jadalnia. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Uwzględniona na dole toaleta świetnie sprawdzi się w trakcie odwiedzin gości, natomiast poddasze dysponuje komfortową, w pełni funkcjonalną łazienką. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Minor 2 nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Minor 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,07 m²
2 hall
3,69 m²
3 wc
2,18 m²
4 spiżarnia
2,21 m²
5 kuchnia
10,84 m²
6 jadalnia
8,46 m²
7 pokój dzienny
29,71 m²
8 kotłownia
8,46 m²
9 garaż dwustan.
34,26 m²
razem
105,88 m²

Rzut kondygnacji projektu Minor 2 - Rzut poddasza

1 hall
6,21 m² (6,45 m²)
2 łazienka
10,57 m² (10,57 m²)
3 pom. gospodarcze
7,01 m² (13,29 m²)
4 strych
20,72 m² (24,72 m²)
5 pokój
14,38 m² (19,33 m²)
6 pokój
13,24 m² (18,1 m²)
7 pokój
12,8 m² (14,43 m²)
8 garderoba
2,96 m² (7,49 m²)
razem
87,89 m² (114,38 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Minor 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Minor 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

255 885 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14, 20 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: drewniane wg indywidualnego projektu. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Minor 2

Zdjęcie profilowe AnkaMinor2
AnkaMinor2

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Minor 2 WRW1119, ponieważ odpowiadał nam pod każdym względem. Spodobał się nam zarówno wygląd bryły budynku, jak i funkcjonalny układ pomieszczeń. Zależało nam właśnie na takim rozwiązaniu, aby poddasze było strefą prywatną dla domowników, a na ogólnodostępnym parterze była otwarta przestrzeń.

Realizacja naszego domu przebiegła sprawnie i bez żadnych problemów. Wszystko poszło jak najbardziej zgodnie z planem. Wszystkie ściany zostały w naszym przypadku wymurowane z Porothermu marki Wienerberger. Dach pokryliśmy dachówką E32 tej samej firmy. Koszt naszej inwestycji był zbliżony do tego, który był uwzględniony w kosztorysie, więc moim zdaniem spokojnie można się nim sugerować. Myślę jednak, że gdybyśmy trzymali się materiałów zalecanych przez projektanta wyniosłoby to nas trochę taniej. Mimo to staraliśmy się użyć materiałów naprawdę dobrej jakości, gdyż w przyszłości będzie nam to procentować. Ze względu na to, iż nasza działka ma dobre połączenie z gazociągiem, zdecydowaliśmy się ogrzewać dom gazem ziemnym.

W układzie pomieszczeń projektu domu Minor 2 WRW1119 nie wprowadzaliśmy żadnych modyfikacji. Jedyną zmianą, którą zastosowaliśmy podczas budowy było podniesienie ścianki kolankowej o dwa pustaki. Był to naprawdę dobry pomysł, ponieważ skosy nie wyszły tak niskie, jak miało to być na początku. Teraz poddasze jest bardziej przestronne i świetnie się prezentuje.

Jestem bardzo zadowolony z realizacji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Minor 2 WRW1119. Cały nasz dom bardzo nam się podoba, a wszystko w nim jest takie jak chcieliśmy. Na chwilę obecną nic bym w nim nie zmienił. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Minor 2

  – 0 głosów

Projekt domu Minor 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Minor 2

Projekt domu Minor

Minor

131,54 m²

Projekty podobne do Minor 2 WRW1119

Projekt domu Areta G2 -390

Areta G2

125,37 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych