Projekt domu Marcel z garażem SLL1053

Cena projektu: 2 990 zł 2 790 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 31 marca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
112,15 m²
Min. szer. działki
26 m
Wysokość budynku
7,22 m
Pow. zabudowy
199,85 m²
Kubatura
661,91 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Marcel z garażem to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się bryłą w kształcie litery L, co jest bardzo funkcjonalne, ze względu na wyraźny podział domu na strefy. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja domu przykryta jest dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt został zaplanowany z myślą o działkach z wjazdem od południowej strony. Projekt Marcel z garażem to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Autor projektu przewidział w nim zarówno łazienkę, jak i osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Marcel z garażem - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,2 m²
2 hall
6,3 m²
3 spiżarnia
4,2 m²
4 kuchnia
11,8 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
30,5 m²
6 wc
1,4 m²
7 korytarz
4,5 m²
8 pokój
13,3 m²
9 pokój
18,2 m²
10 łazienka
7,4 m²
11 pokój
10,3 m²
12 pom. gospodarcze
12,7 m²
13 garaż jednostan.
22,7 m²
razem
147,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Marcel z garażem na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Marcel z garażem
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
69 853 zł

stan surowy otwarty
111 146 zł

stan surowy zamknięty
24 157 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

205 156 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: beton zbrojony. Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowa, pustak ceramiczny. Ściany wewnętrzne: pustak ceramiczny. Strop: gęstożebrowy. Elewacje: tynk. Dach: dachówka cementowa, ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HB Studio

Opinie mieszkańców domu Marcel z garażem

Zdjęcie profilowe Tadeusz123
Tadeusz123
Zdecydowałem się na realizację projektu domu Marcel z garażem SLL1053, ponieważ odpowiadał mi właściwie pod każdym względem. Zewnętrzny wygląd budynku bardzo przypadł mi do gustu, a dodatkowo taka architektura świetnie wpisywała się w krajobraz działki i pasowała do pozostałych domów w tej okolicy. Istotny wpływ na naszą decyzję miał również, uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń, który wydał się nam wyjątkowo funkcjonalnie przemyślany. Ponadto projekt Marcel z garażem SLL1053 idealnie współgrał z naszą działką w kwestii ułożenia do drogi i kierunków świata.

Jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Dokumentacja techniczna była dobrze opracowana i wszystko zostało wykonane zgodnie z zaleceniami zawartymi w projekcie. Współpracowaliśmy ze świetnymi ekipami fachowców, którzy doskonale poradzili sobie na każdym etapie i z łatwością wywiązywali się z powierzonych zadań. Mam bardzo tradycyjne podejście do budownictwa i postanowiłem nie śpieszyć się z zakończeniem realizacji. Zdecydowałem się zachować wszelkie zalecane odstępy między poszczególnymi etapami, tak aby np. mury zdążyły dobrze osiąść, a strop, tynki czy wylewki odpowiednio wyschnąć. Tym samym w trakcie budowy zrobiłem kilka dłuższych przerw - zwłaszcza w okresach zimowych. Budowę rozpocząłem wiosną 2015 r., a na chwilę obecną (listopad 2017 r.) zostały nam jedynie ostatnie prace aranżacyjne jak np. powieszenie lamp.

W kwestii materiałów trzymaliśmy się wytycznych zawartych w projekcie Marcel z garażem SLL1053. Tym samym, ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków marki Wienerberger, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Zastosowaliśmy model dachówki Marsylka, która pięknie prezentuje się na tej formie zadaszenia. Przyznam, że przy wyborze projektu nie kierowałem się kosztorysem, gdyż nierzadko bywają nieadekwatne. Finalnie okazało się jednak, że koszty naszej inwestycji były bardzo zbliżone do kwoty oszacowanej przez architekta. Uważam więc, że w tym przypadku jak najbardziej można sugerować się podanymi wyliczeniami.

Projekt domu Marcel z garażem SLL1053 od początku w całości spełniał nasze oczekiwania, dlatego w przeważającej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginałem. Postanowiliśmy jednak nie wykonywać schodów stałych i zamieniliśmy je na wyłaz strychowy. Dzięki temu mogliśmy nieco powiększyć, pierwotnie znajdującą się pod nimi łazienkę. Innych zmian nie wprowadzałem, jednak teraz z pewnością rozważyłbym zrobienie dodatkowego wyjścia na zewnątrz w kotłowni czy garażu, tak aby można byłoby dostać się na drugą stronę ogrodu bez konieczności przechodzenia na około domu.

Wybór projektu domu parterowego z garażem Marcel z garażem SLL1053 okazał się dla nas naprawdę trafiony. W naszym przypadku duże okna w salonie wychodzą na południe i zachód, więc cała część dzienna jest doskonale oświetlona do wieczora. Układ jest funkcjonalny i w dalszym ciągu dostrzegam w nim same plusy. Ponadto, podoba się nie tylko nam. ale również chwalili go wykonawcy oraz nasi znajomi. Dom został doskonale zaplanowany w każdym calu i część osób myślała nawet, że jest to projekt indywidualny pod zamówienie. Okazuje się jednak, że i wśród gotowych można znaleźć świetną opcję dopasowaną do własnych oczekiwań. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Marcel z garażem

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Tadeusz123 buduje ten dom  23.11.2017 09:06

Projekt domu Marcel z garażem należy do kategorii

Projekty podobne do Marcel z garażem SLL1053

Projekt domu Selena II G1 (30 stopni)

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych