Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
260 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na I kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
59 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
163 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
38 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
108,43 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
159,14 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
271,66 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
132,10 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
827 m³
Powierzchnia dachu
235 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,29 m
Szerokość elewacji
14,28 m
Długość elewacji
12,49 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,28 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,49 m
Energooszczędność
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
24,79 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie
ogrzewanie gazowe, olejowe, paliwo stałe (warianty są dołączone do projektu) + system solarów do podgrzania wody użytkowej
OZE (Odnawialne Źródło Energii)
Wentylacja
mechaniczna z rekuperacją
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys
600 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
500 zł
Bestseller
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu Maja II jest alternatywą popularnego projektu Maja. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię. Projekt domu Maja II odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Maja II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Maja II jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
W projekcie urzekły nas narożne okna i dużo światła dziennego.
Układ pomieszczeń odpowiadał nam prawie w całości, z tym, że na dole połączyliśmy łazienkę i wc w jedno pomieszczenie. W kuchni zabudowaliśmy wejście od strony korytarza, aby z jednej strony mieć miejsce na dużą szafę, a z drugiej - półki po sufit i lodówkę side by side.
Na górze przestrzeń nad kuchnią służy jako schowek, zmniejszyliśmy też łazienkę, Wejście do łazienki i pokoju znajdują się w jednej linii.
Podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak - dużo więcej miejsca w pokojach na górze. Pokoje zmieniliśmy o tyle, że pomniejszyliśmy korytarzyk na górze i jego miejscu mieszczą się garderoby, a na korytarzu jest wystarczająco miejsca, aby swobodnie się poruszać.
Zrezygnowaliśmy też ze schodów betonowych - drewniane na metalowej ramie.
Nad salonem zrobiliśmy balkon - czytelnię, co nie zabiera przestrzeni, a daje fajny kącik czytelniczy i równocześnie możliwość podziwiania widoków przez okno trójkątne.
W większej sypialni na dole zrobiliśmy garderobę w kształcie litery L - mimo tego pokój jest obszerny i ustawny.
Do ogrzania domu służy nam doskonale pompa ciepła powietrze/powietrze, dzięki czemu kotłownia jest równocześnie pralnią.
Okna narożne zostały wykonane dokładnie tak, jak w projekcie - ciepło nie ucieka, a betonowe słupy nie psują estetyki domu.
Dom spełnia nasze oczekiwania, polecamy projekt Maja II.
Pozdrawiam.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Maja II
Błażej2920
Od początku szukaliśmy projektu nie za dużego domu, który byłby idealny dla czteroosobowej rodziny. Rozwiązaniem, które w szczególności mnie interesowało w kwestii wnętrza była wysoka i w całości otwarta przestrzeń nad salonem. Oprócz tego zależało nam na dużym tarasie. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu Maja II BSB1092. Spełnia on nasze założenia i w całości bardzo przypadł nam do gustu.Budowa przebiegła bardzo sprawnie. Współpracowaliśmy z jedną doświadczoną firmą, która zajęła się naszą inwestycją od początku do końca. Projektowa dokumentacja techniczna została pod względem konstrukcyjnym jak najbardziej poprawnie sporządzona, a cała realizacja trwała naprawdę krótko. Prace postępowały w błyskawicznym tempie i już po 9 miesiącach od ich rozpoczęcia dom był skończony i gotowy do zamieszkania. Budynek został wymurowany przy użyciu ceramicznych pustaków, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący projektu domu Maja II BSB1092 na etapie stanu surowego zamkniętego i przyszli Inwestorzy śmiało mogą się nim sugerować. Zmieszczenie się w podanej kwocie jest naprawdę realne.Zależało nam na domu ekonomicznym w eksploatacji, dlatego też dużą uwagę przywiązywaliśmy do odpowiedniej izolacji. Bryłę z zewnątrz ocieplliśmy grubą warstwą styropianu, a na poddaszu zastosowaliśmy wełnę mineralną. Dzięki temu na tej kondygnacji jest nie tylko ciepło, ale również cicho. Zdecydowaliśmy się na instalację systemu ogrzewania podłogowego, a dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. Przy dwójce dzieci poniżej 5 roku życia musieliśmy zadbać o odpowiednio wysoką temperaturę wewnątrz, a i tak rachunki za zużycie gazu w zimie nie przekraczały 500 zł miesięcznie.Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Maja II BSB1092 od początku nam odpowiadał i jedyną modyfikacją jaką wprowadziliśmy w tej kwestii była zamiana miejscami pokoju z łazienką - tak aby znajdowała się pomiędzy obiema sypialniami. Oprócz tego lekko skróciliśmy korytarz przyłączając go do jednej z nich. Inne zmiany dotyczyły okien. Zrezygnowaliśmy z przeszklenia nad tarasem, ponieważ stwierdziliśmy, że z racji znajdującego się nad nim daszkiem dostęp światła i tak będzie w tym miejscu ograniczony. Z racji chęci wyeliminowania mostków termicznych i zmniejszenia kosztów ogrzewania, przedzieliliśmy słupem narożne okno kuchenne, a także zmniejszyliśmy długie przeszklenie w wiatrołapie. Świetnym pomysłem było także powiększenie tarasu, dzięki czemu oprócz zacienionej części mamy na nim w pełni słoneczną strefę. Niewykorzystaną przestrzeń nad kuchnią wykorzystaliśmy na zrobienie schowka. Jest on dosyć mały, aczkolwiek dla nas optymalny. Jeśli jednak ktoś chciałby uzyskać większy, warto rozważyć podniesienie ścianki kolankowej, co dodatkowo podniesie przestronność wszystkich pomieszczeń na tym poziomie.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Maja II BSB1092. Zaproponowany w nim układ wnętrza jest funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu, a nowy dom spełnia wszystkie oczekiwania naszej rodziny. Pozdrawiam.
Błażej2920
Od początku szukaliśmy projektu nie za dużego domu, który byłby idealny dla czteroosobowej rodziny. Rozwiązaniem, które w szczególności mnie interesowało w kwestii wnętrza była wysoka i w całości otwarta przestrzeń nad salonem. Oprócz tego zależało nam na dużym tarasie. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu Maja II BSB1092. Spełnia on nasze założenia i w całości bardzo przypadł nam do gustu.Budowa przebiegła bardzo sprawnie. Współpracowaliśmy z jedną doświadczoną firmą, która zajęła się naszą inwestycją od początku do końca. Projektowa dokumentacja techniczna została pod względem konstrukcyjnym jak najbardziej poprawnie sporządzona, a cała realizacja trwała naprawdę krótko. Prace postępowały w błyskawicznym tempie i już po 9 miesiącach od ich rozpoczęcia dom był skończony i gotowy do zamieszkania. Budynek został wymurowany przy użyciu ceramicznych pustaków, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący projektu domu Maja II BSB1092 na etapie stanu surowego zamkniętego i przyszli Inwestorzy śmiało mogą się nim sugerować. Zmieszczenie się w podanej kwocie jest naprawdę realne.Zależało nam na domu ekonomicznym w eksploatacji, dlatego też dużą uwagę przywiązywaliśmy do odpowiedniej izolacji. Bryłę z zewnątrz ocieplliśmy grubą warstwą styropianu, a na poddaszu zastosowaliśmy wełnę mineralną. Dzięki temu na tej kondygnacji jest nie tylko ciepło, ale również cicho. Zdecydowaliśmy się na instalację systemu ogrzewania podłogowego, a dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. Przy dwójce dzieci poniżej 5 roku życia musieliśmy zadbać o odpowiednio wysoką temperaturę wewnątrz, a i tak rachunki za zużycie gazu w zimie nie przekraczały 500 zł miesięcznie.Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Maja II BSB1092 od początku nam odpowiadał i jedyną modyfikacją jaką wprowadziliśmy w tej kwestii była zamiana miejscami pokoju z łazienką - tak aby znajdowała się pomiędzy obiema sypialniami. Oprócz tego lekko skróciliśmy korytarz przyłączając go do jednej z nich. Inne zmiany dotyczyły okien. Zrezygnowaliśmy z przeszklenia nad tarasem, ponieważ stwierdziliśmy, że z racji znajdującego się nad nim daszkiem dostęp światła i tak będzie w tym miejscu ograniczony. Z racji chęci wyeliminowania mostków termicznych i zmniejszenia kosztów ogrzewania, przedzieliliśmy słupem narożne okno kuchenne, a także zmniejszyliśmy długie przeszklenie w wiatrołapie. Świetnym pomysłem było także powiększenie tarasu, dzięki czemu oprócz zacienionej części mamy na nim w pełni słoneczną strefę. Niewykorzystaną przestrzeń nad kuchnią wykorzystaliśmy na zrobienie schowka. Jest on dosyć mały, aczkolwiek dla nas optymalny. Jeśli jednak ktoś chciałby uzyskać większy, warto rozważyć podniesienie ścianki kolankowej, co dodatkowo podniesie przestronność wszystkich pomieszczeń na tym poziomie.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Maja II BSB1092. Zaproponowany w nim układ wnętrza jest funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu, a nowy dom spełnia wszystkie oczekiwania naszej rodziny. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki