Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
grubszą izolację podłogi, ścian i dachu
energooszczędną stolarkę drzwiową i okienną
instalacje, które wykorzystują odnawialne źródła energii
Extradodatki do projektu GRATIS
Projekt architektury ogrodowej
Tablica informacyjna
Dziennik budowy
Poradnik “Jak urządzić ogród”
Materiały promocyjne i kupony rabatowe
Przejdź na stronę ze szczegółami
Bezpłatna dostawa
Paczkę odbierz tak, jak Ci wygodnie! Jeśli zdecydujesz się na płatność przelewem, dostaniesz od nas darmową dostawę. Przesyłkę dostarczy Ci kurier DPD lub InPost, albo wyślemy ją do wskazanego przez Ciebie Paczkomatu InPost.
Sprawdź pozostałe opcje
Zwrot 30 dni, wymiana 365 dni
Projekt możesz zwrócić przez 30 dni, lub wymienić przez 365 dni od daty zakupu. Po 30 dniach pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości dokumentacji.
Dowiedz się więcej
Bezpłatne pozwolenie na zmiany
Aby dopasować projekt do swoich potrzeb, otrzymasz bezpłatne pozwolenie na zmiany. Standardowo obejmuje ono m.in. przesunięcie drzwi, okien, zmianę funkcji pomieszczeń czy rodzaju ogrzewania. Jeśli taka zgoda to za mało, skontaktuj się z naszym Doradcą.
Dowiedz się więcej
Rzuty
Rzut parteru
1. Wiatrołap5,50 m²
2. Hall5,90 m²
3. Kuchnia9,70 m²
4. Spiżarnia2,40 m²
5. Jadalnia14,60 m²
6. Pokój dzienny28,30 m²
7. Pokój9,30 m²
8. Łazienka4 m²
9. Kotłownia3,70 m²
10. Pom. gospodarcze11,70 m²
11. Garaż dwustanowiskowy31,60 m²
Razem rzut parteru126,70 m²
Rzut poddasza
1. Korytarz8 m²
2. Pokój17 m²
3. Pokój18,30 m²
4. Garderoba3 m²
5. Pokój8,30 m²
6. Łazienka16,90 m²
7. Pom. gospodarcze7,40 m²
Razem rzut poddasza78,90 m²
extraTIP!
Jakie zmiany możesz zrobić w gotowym projekcie domu?
Sprawdź na czym polega adaptacja projektu i dowiedz się jakie zmiany może wprowadzić kierownik budowy, a do jakich potrzebna jest zgoda architekta adaptującego
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Porozmawiaj z Doradcą.
Porozmawiaj z Doradcą pod numerem telefonu 71 715 20 60 lub zamów rozmowę
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
153 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Kąt nachylenia dachu
40°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektów występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
8,70 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
23,07 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
22,40 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Warunki techniczne
WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej ściany jednowarstwowej z bloczków z betonu komórkowego ze stropem gęstożebrowym. Dach o konstrukcji drewnianej kryty dachówką ceramiczną.Elewacje wykonano z tynku strukturalnego, cokół z okładziny klinkierowej.Stolarka okienna drewniana lub PCV.
Extradodatki w prezencie
Projekt domu Magnolia, a w nim:
Część podstawowa
Projekt architektoniczny
Projekt konstrukcyjny
Projekt instalacyjny
Zgoda na zmiany
Uprawnienia architektów i branżystów
Charakterystyka energetyczna
Przejdź na stronę ze szczegółami
Extradodatki w prezencie
Tablica informacyjna
gratis!
Dziennik budowy
gratis!
Projekt architektury ogrodowej
gratis!
Praktyczny poradnik "Jak urządzić ogród"
gratis!
Teczka na dokumenty budowlane
gratis!
Przejdź na stronę ze szczegółami
Chcesz zamówić dodatek?
Zadzwoń do nas lub zamów rozmowę
Zadzwoń pod numer 71 715 20 60 lub zamów rozmowę
Projekt domu Magnolia to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Ciekawym elementem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą.
Projekt Magnolia to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Magnolia zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Czytaj więcej
Usytuowanie na działce
Standardowo, minimalna odległość budynku od granicy działki wynosi:
3 m dla elewacji bez otworów okiennych lub drzwiowych,
4 m dla elewacji z otworami okiennymi lub drzwiowymi,
1,5 m dla tarasów, balkonów, daszków, schodów, pochylni czy ramp, galerii, okapu lub gzymsu
Pamiętaj że ostateczne dopasowanie projektu do działki potwierdza architekt adaptujący.
Analiza działki
Sprawdź czy ten projekt możesz wybudować na swojej działce i otrzymaj dodatkowe rekomendacje.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektu
Zdjęcia użytkowników domu Magnolia
Dodał: magnolia0joaska
Dodał: magnolia0joaska
Opinie o projekcie domu Magnolia
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Magnolia
Reska&Kondzi
Zdecydowałam się na projekt Magnolia WRY1008, ponieważ odpowiadał wszystkim kryteriom jakie założyłam sobie na początku. Zależało mi na kuchni od frontowej strony budynku oraz zlokalizowanej blisko niej spiżarni. Chciałam, aby jadalnia była połączona z salonem, a poza tym potrzebowaliśmy jednego, dodatkowego pokoju na parterze. Oprócz tego, iż układ wewnętrzny spełniał moje oczekiwania, dawał także możliwość adaptacji do naszych potrzeb. Budynek bardzo spodobał mi się pod względem wizualnym.Ściany naszego domu wymurowaliśmy z pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu, izolacja termiczna podłogi została wykonana styropianem z domieszką grafitu poprawiającą znacząco jego właściwości. Poddasze natomiast odizolowaliśmy poprzez użycie 25 cm wełny mineralnej o dobrym współczynniku lambda.Dużą uwagę przywiązaliśmy do systemu grzewczego. Cały budynek oprócz garaży jest ogrzewany za pomocą instalacji ogrzewania podłogowego zasilanej przez pompę ciepła. Rozwiązanie praktycznie bezobsługowe, znacząco podnoszące komfort użytkowania budynku.Nieco zmieniliśmy wewnętrzny układ zaproponowany w projekcie Magnolia WRY1008 dla poddasza. W miejscu dużej łazienki zrobiliśmy sypialnię, zaś łazienkę usytuowaliśmy w pomieszczeniu znajdującym się nad kotłownią. Uwagę należy jednak zwrócić na wejście do pomieszczenia. Trudno mi powiedzieć czy jest to wina projektu, czy też fachowców, ale w naszym przypadku po ociepleniu poddasza, drzwi o kształcie prostokąta nie mieściły się i musieliśmy je dostosować poprzez ścięcie jednego z ich górnych krańców. Ze względu na dokonaną przez nas zamianę miejscami łazienki z sypialnią, musieliśmy zmienić lokalizację wejścia do pomieszczenia gospodarczego. Dodatkowo przedzieliliśmy te pomieszczenia tworząc w ten sposób pralnię oraz magazyn znajdujące się na poddaszu, nad garażem. W przewidzianej sypialnianej garderobie zrobiliśmy prywatną łazienkę.Na samym początku miałam w planie powiększenie pokoju na parterze kosztem podcienia na tarasie. Ostatecznie, zachowaliśmy atrakcyjny wygląd bryły zewnętrznej budynku jak i odpowiednio duży rozmiar tarasu. Kwestia znalezienia kompromisu.Jesteśmy standardową rodziną o modelu 2+2, a metraż naszego domu jest dla nas naprawdę komfortowy. Nie mam zastrzeżeń do wewnętrznego układu pomieszczeń i według mnie przewidziano w nim funkcjonalne rozwiązania. Na początku obawiałam się, że przy tak dużym domu kuchnia jest stosunkowo mała, jednak gdy w całości ją umeblowałam stwierdzam, że niepotrzebnie się martwiłam. Mieści się w niej naprawdę sporo szafek, a dodatkowo mamy jeszcze pojemną spiżarkę. Myślę, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Magnolia WRY1008 był dla nas trafioną decyzją. Pozdrawiam
mechas
Postanowiliśmy wybrać projekt domu Magnolia WRY1008, ponieważ miał kształt, który nam odpowiadał i warunki funkcjonalne (rozmieszczenie pomieszczeń), pasujące naszym wymaganiom. Taras mamy od strony południowo-zachodniej, a wykusz od południowej, dzięki temu w pomieszczeniach, w których przebywamy, na co dzień jest jasno. Budowa poszła sprawnie, projekt był łatwy do odczytu, jednak były małe błędy w wykuszu. Na szczęście miałem dobrych fachowców i poradzili sobie z tym. Posiadamy piec na pelet, jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. W projekcie domu Magnolia WRY1008, zdecydowaliśmy się przeprowadzić kilka zmian była to głównie likwidacja okien, gdyż wydawało nam się, że jest ich zdecydowanie za dużo. Z perspektywy czasu widzimy, że to była dobra decyzja. Dom nie stracił na uroku i jesteśmy zadowoleni z tej zmiany. Z większych zmian to jeszcze podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak. Modyfikacji poddaliśmy także poddasze, aby było bardziej dostosowane do naszych potrzeb. Mamy tam teraz jeszcze jeden pokój kosztem ogromnej łazienki, która była dla nas zbędna. Na tą chwilę jesteśmy trzyosobową rodziną, wkrótce czteroosobową. Dom jest obecnie za duży, ale jak dzieci podrosną będzie w sam raz. Także jak przyjeżdżają goście mamy możliwość, aby ich komfortowo przyjąć, albo nawet przenocować. Jestem szczęśliwy, że wybrałem projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Magnolia WRY1008, był bardzo trafnym wyborem. Warto go wybrać, tylko należy wcześniej dobrze przemyśleć jego ułożenie względem stron świata, żeby zawsze we wnętrzach było jasno. Polecam i pozdrawiam.
Reska&Kondzi
Zdecydowałam się na projekt Magnolia WRY1008, ponieważ odpowiadał wszystkim kryteriom jakie założyłam sobie na początku. Zależało mi na kuchni od frontowej strony budynku oraz zlokalizowanej blisko niej spiżarni. Chciałam, aby jadalnia była połączona z salonem, a poza tym potrzebowaliśmy jednego, dodatkowego pokoju na parterze. Oprócz tego, iż układ wewnętrzny spełniał moje oczekiwania, dawał także możliwość adaptacji do naszych potrzeb. Budynek bardzo spodobał mi się pod względem wizualnym.Ściany naszego domu wymurowaliśmy z pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu, izolacja termiczna podłogi została wykonana styropianem z domieszką grafitu poprawiającą znacząco jego właściwości. Poddasze natomiast odizolowaliśmy poprzez użycie 25 cm wełny mineralnej o dobrym współczynniku lambda.Dużą uwagę przywiązaliśmy do systemu grzewczego. Cały budynek oprócz garaży jest ogrzewany za pomocą instalacji ogrzewania podłogowego zasilanej przez pompę ciepła. Rozwiązanie praktycznie bezobsługowe, znacząco podnoszące komfort użytkowania budynku.Nieco zmieniliśmy wewnętrzny układ zaproponowany w projekcie Magnolia WRY1008 dla poddasza. W miejscu dużej łazienki zrobiliśmy sypialnię, zaś łazienkę usytuowaliśmy w pomieszczeniu znajdującym się nad kotłownią. Uwagę należy jednak zwrócić na wejście do pomieszczenia. Trudno mi powiedzieć czy jest to wina projektu, czy też fachowców, ale w naszym przypadku po ociepleniu poddasza, drzwi o kształcie prostokąta nie mieściły się i musieliśmy je dostosować poprzez ścięcie jednego z ich górnych krańców. Ze względu na dokonaną przez nas zamianę miejscami łazienki z sypialnią, musieliśmy zmienić lokalizację wejścia do pomieszczenia gospodarczego. Dodatkowo przedzieliliśmy te pomieszczenia tworząc w ten sposób pralnię oraz magazyn znajdujące się na poddaszu, nad garażem. W przewidzianej sypialnianej garderobie zrobiliśmy prywatną łazienkę.Na samym początku miałam w planie powiększenie pokoju na parterze kosztem podcienia na tarasie. Ostatecznie, zachowaliśmy atrakcyjny wygląd bryły zewnętrznej budynku jak i odpowiednio duży rozmiar tarasu. Kwestia znalezienia kompromisu.Jesteśmy standardową rodziną o modelu 2+2, a metraż naszego domu jest dla nas naprawdę komfortowy. Nie mam zastrzeżeń do wewnętrznego układu pomieszczeń i według mnie przewidziano w nim funkcjonalne rozwiązania. Na początku obawiałam się, że przy tak dużym domu kuchnia jest stosunkowo mała, jednak gdy w całości ją umeblowałam stwierdzam, że niepotrzebnie się martwiłam. Mieści się w niej naprawdę sporo szafek, a dodatkowo mamy jeszcze pojemną spiżarkę. Myślę, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Magnolia WRY1008 był dla nas trafioną decyzją. Pozdrawiam
mechas
Postanowiliśmy wybrać projekt domu Magnolia WRY1008, ponieważ miał kształt, który nam odpowiadał i warunki funkcjonalne (rozmieszczenie pomieszczeń), pasujące naszym wymaganiom. Taras mamy od strony południowo-zachodniej, a wykusz od południowej, dzięki temu w pomieszczeniach, w których przebywamy, na co dzień jest jasno. Budowa poszła sprawnie, projekt był łatwy do odczytu, jednak były małe błędy w wykuszu. Na szczęście miałem dobrych fachowców i poradzili sobie z tym. Posiadamy piec na pelet, jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. W projekcie domu Magnolia WRY1008, zdecydowaliśmy się przeprowadzić kilka zmian była to głównie likwidacja okien, gdyż wydawało nam się, że jest ich zdecydowanie za dużo. Z perspektywy czasu widzimy, że to była dobra decyzja. Dom nie stracił na uroku i jesteśmy zadowoleni z tej zmiany. Z większych zmian to jeszcze podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak. Modyfikacji poddaliśmy także poddasze, aby było bardziej dostosowane do naszych potrzeb. Mamy tam teraz jeszcze jeden pokój kosztem ogromnej łazienki, która była dla nas zbędna. Na tą chwilę jesteśmy trzyosobową rodziną, wkrótce czteroosobową. Dom jest obecnie za duży, ale jak dzieci podrosną będzie w sam raz. Także jak przyjeżdżają goście mamy możliwość, aby ich komfortowo przyjąć, albo nawet przenocować. Jestem szczęśliwy, że wybrałem projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Magnolia WRY1008, był bardzo trafnym wyborem. Warto go wybrać, tylko należy wcześniej dobrze przemyśleć jego ułożenie względem stron świata, żeby zawsze we wnętrzach było jasno. Polecam i pozdrawiam.