Projekt domu Magnolia WRY1008

Cena projektu: 2 900 zł 2 610 zł Oszczędzasz 290 złOferta ważna do 31 stycznia 2020 r.

Projekty domów z w promocyjenj cenie

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
174 m²
Min. szer. działki
23,07 m
Wysokość budynku
8,7 m
Pow. zabudowy
153 m²
Kubatura
890 m³
Kąt nach. dachu
40°
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Magnolia to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Ciekawym elementem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Magnolia to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Magnolia zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Magnolia - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,5 m²
2 hall
5,9 m²
3 kuchnia
9,7 m²
4 spiżarnia
2,4 m²
5 jadalnia
14,6 m²
6 pokój dzienny
28,3 m²
7 pokój
9,3 m²
8 łazienka
4 m²
9 kotłownia
3,7 m²
10 pom. gospodarcze
11,7 m²
11 garaż dwustan.
31,6 m²
razem
126,7 m²

Rzut kondygnacji projektu Magnolia - Rzut poddasza

1 korytarz
8 m²
2 pokój
17 m²
3 pokój
18,3 m²
4 garderoba
3 m²
5 pokój
8,3 m²
6 łazienka
16,9 m²
7 pom. gospodarcze
7,4 m²
razem
78,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Magnolia na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Magnolia
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

210 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej ściany jednowarstwowej z bloczków z betonu komórkowego ze stropem gęstożebrowym. Dach o konstrukcji drewnianej kryty dachówką ceramiczną.Elewacje wykonano z tynku strukturalnego, cokół z okładziny klinkierowej.Stolarka okienna drewniana lub PCV.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: OPUSDOM

Opinie mieszkańców domu Magnolia

Zdjęcie profilowe Reska&Kondzi
Reska&Kondzi

Zdecydowałam się na projekt Magnolia WRY1008, ponieważ odpowiadał wszystkim kryteriom jakie założyłam sobie na początku. Zależało mi na kuchni od frontowej strony budynku oraz zlokalizowanej blisko niej spiżarni. Chciałam, aby jadalnia była połączona z salonem, a poza tym potrzebowaliśmy jednego, dodatkowego pokoju na parterze. Oprócz tego, iż układ wewnętrzny spełniał moje oczekiwania, dawał także możliwość adaptacji do naszych potrzeb. Budynek bardzo spodobał mi się pod względem wizualnym.

Ściany naszego domu wymurowaliśmy z pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu, izolacja termiczna podłogi została wykonana styropianem z domieszką grafitu poprawiającą znacząco jego właściwości. Poddasze natomiast odizolowaliśmy poprzez użycie 25 cm wełny mineralnej o dobrym współczynniku lambda.

Dużą uwagę przywiązaliśmy do systemu grzewczego. Cały budynek oprócz garaży jest ogrzewany za pomocą instalacji ogrzewania podłogowego zasilanej przez pompę ciepła. Rozwiązanie praktycznie bezobsługowe, znacząco podnoszące komfort użytkowania budynku.

Nieco zmieniliśmy wewnętrzny układ zaproponowany w projekcie Magnolia WRY1008 dla poddasza. W miejscu dużej łazienki zrobiliśmy sypialnię, zaś łazienkę usytuowaliśmy w pomieszczeniu znajdującym się nad kotłownią. Uwagę należy jednak zwrócić na wejście do pomieszczenia. Trudno mi powiedzieć czy jest to wina projektu, czy też fachowców, ale w naszym przypadku po ociepleniu poddasza, drzwi o kształcie prostokąta nie mieściły się i musieliśmy je dostosować poprzez ścięcie jednego z ich górnych krańców. Ze względu na dokonaną przez nas zamianę miejscami łazienki z sypialnią, musieliśmy zmienić lokalizację wejścia do pomieszczenia gospodarczego. Dodatkowo przedzieliliśmy te pomieszczenia tworząc w ten sposób pralnię oraz magazyn znajdujące się na poddaszu, nad garażem. W przewidzianej sypialnianej garderobie zrobiliśmy prywatną łazienkę.

Na samym początku miałam w planie powiększenie pokoju na parterze kosztem podcienia na tarasie. Ostatecznie, zachowaliśmy atrakcyjny wygląd bryły zewnętrznej budynku jak i odpowiednio duży rozmiar tarasu. Kwestia znalezienia kompromisu.

Jesteśmy standardową rodziną o modelu 2+2, a metraż naszego domu jest dla nas naprawdę komfortowy. Nie mam zastrzeżeń do wewnętrznego układu pomieszczeń i według mnie przewidziano w nim funkcjonalne rozwiązania. Na początku obawiałam się, że przy tak dużym domu kuchnia jest stosunkowo mała, jednak gdy w całości ją umeblowałam stwierdzam, że niepotrzebnie się martwiłam. Mieści się w niej naprawdę sporo szafek, a dodatkowo mamy jeszcze pojemną spiżarkę. Myślę, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Magnolia WRY1008 był dla nas trafioną decyzją. Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe mechas
mechas

Postanowiliśmy wybrać projekt domu Magnolia WRY1008, ponieważ miał kształt, który nam odpowiadał i warunki funkcjonalne (rozmieszczenie pomieszczeń), pasujące naszym wymaganiom. Taras mamy od strony południowo-zachodniej, a wykusz od południowej, dzięki temu w pomieszczeniach, w których przebywamy, na co dzień jest jasno.

Budowa poszła sprawnie, projekt był łatwy do odczytu, jednak były małe błędy w wykuszu. Na szczęście miałem dobrych fachowców i poradzili sobie z tym. Posiadamy piec na pelet, jesteśmy z niego bardzo zadowoleni.

W projekcie domu Magnolia WRY1008, zdecydowaliśmy się przeprowadzić kilka zmian była to głównie likwidacja okien, gdyż wydawało nam się, że jest ich zdecydowanie za dużo. Z perspektywy czasu widzimy, że to była dobra decyzja. Dom nie stracił na uroku i jesteśmy zadowoleni z tej zmiany. Z większych zmian to jeszcze podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak. Modyfikacji poddaliśmy także poddasze, aby było bardziej dostosowane do naszych potrzeb. Mamy tam teraz jeszcze jeden pokój kosztem ogromnej łazienki, która była dla nas zbędna.

Na tą chwilę jesteśmy trzyosobową rodziną, wkrótce czteroosobową. Dom jest obecnie za duży, ale jak dzieci podrosną będzie w sam raz. Także jak przyjeżdżają goście mamy możliwość, aby ich komfortowo przyjąć, albo nawet przenocować.

Jestem szczęśliwy, że wybrałem projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Magnolia WRY1008, był bardzo trafnym wyborem. Warto go wybrać, tylko należy wcześniej dobrze przemyśleć jego ułożenie względem stron świata, żeby zawsze we wnętrzach było jasno. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Magnolia

  – 0 głosów

Projekt domu Magnolia należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Magnolia

Projekt domu Magnolia (Energo)

Projekt domu Magnolia II

Magnolia II

191,6 m²

Projekty podobne do Magnolia WRY1008

Projekt domu Dom pod jaskółką

Projekt domu Petra G2 -525

Petra G2

181,64 m²

Projekt domu Celina 2 PS

Celina 2 PS

163,23 m²

Projekt domu Hermes - murowana – beton komórkowy

Projekt domu APS 041

APS 041

159,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych