Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 679 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
441 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na II kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
97 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
279 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
65 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
164,60 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
253,30 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
554,60 m³
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
1 234,60 m³
Powierzchnia dachu
385 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,50 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
25,63 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
27,18 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Powietrzna pompa ciepła
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny + styropian (alternatywnie silikaty, gazobeton). Strop: płyta żelbetowa. Ogrzewanie: kocioł gazowy lub na paliwo stałe - możliwość dostosowania na etapie adaptacji projektu. Dach: dachówka ceramiczny lub cementowa lub blachodachówka.
Zobacz wnętrze tego domu z bezpłatną aplikacją iDesigner
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Dodatki do projektu
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
200 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
500 zł
Bestseller
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
200 zł
Oze
Powietrzna pompa ciepła
500 zł
Opis projektu
Projekt domu Madera to wygodny parterowy dom z garażem dwustanowiskowym. Charakteryzuje się przemyślanym i ciekawym układem wnętrza. Z wiatrołapu wchodzimy prosto do salonu połączonego z jadalnią będącego „sercem” całego domu i wspólną strefą domowników. Salon wraz z jadalnią są dobrze doświetlone dzięki dwóm potrójnym oknom tarasowym, z których możemy wyjść na ogród i częściowo zadaszony taras. W salonie zaprojektowano kominek, którego ciepło w zimie łatwo ogrzeje cały dom i umili zimowy wieczór. Pokoje rozplanowano po dwóch stronach budynku. Po prawej stronie przewidziano 3 ustawne pokoje i łazienkę. W tej części domu przewidziano także małą toaletę dla gości oraz osobną pralnie. W części przeciwległej wydzielono sypialnię z garderobą dla rodziców oraz funkcjonalną łazienkę. Biały, surowy tynk doskonale kontrastuje się z drewnopodobną stolarką okienną oraz grafitowym dachem, dzięki czemu bryła domu prezentuje się bardzo elegancko.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
W ofercie dostępny jest również WARIANT projektu z centralnie umiejscowionym kominkiem w salonie. Pokoje rozplanowano po dwóch stronach budynku. Po prawej stronie przewidziano 3 ustawne pokoje (z których dwie zawierają własne garderoby) i łazienkę. W tej części domu przewidziano także małą toaletę dla gości oraz osobną pralnie. W części przeciwległej wydzielono sypialnię rodziców oraz funkcjonalną łazienkę oraz gabinet, który może także pełnić funkcje pokoju gościnnego. Zapytaj o rysunki szczegółowe do wariantu!
Przy składaniu zamówienia bardzo prosimy o podanie wybranej wersji projektu.
Projekt stanowi aktualną i pełną dokumentację zawierającą część architektoniczno - budowlaną, konstrukcyjną wykonawczą, instalacji wewnętrznych, elektrycznych i teletechnicznych, charakterystykę energetyczną oraz uprawnienia projektantów. Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi jej zwrot. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Madera B
adam woloszyn
Wybór projektu domu Madera BBE1015 był właściwie decyzją mojej żony. Uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń bardzo przypadł małżonce do gustu, szczególnie ze względu na oddzielenie strefy małżeńskiej od pozostałych pokoi. Ukazany na wizualizacji budynek świetnie prezentował się z zewnątrz, a ponadto od początku zależało nam na domu o jednej kondygnacji. Realizacja przebiegła stosunkowo szybko. W pierwszym roku budynek został postawiony w stanie surowym zamkniętym, zaś w kolejnym roku wykonaliśmy prace wykończeniowe. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków MAX, dach pokryliśmy dachówką, zaś strop wykonaliśmy w konstrukcji Ackermana. Uważam, iż decydując się na projekt domu Madera BBE1015 spokojnie można liczyć się z kosztami niższymi od oszacowanych w kosztorysie - wystarczy wynegocjować korzystne ceny materiałów. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu. Za nami pierwsza zima od zamieszkania w nowym domu i z racji tego, iż nie mieliśmy jeszcze możliwości podłączenia się do gazu ziemnego, ogrzewaliśmy za pomocą pieca na paliwo stałe. W kotle paliliśmy zarówno węglem, jak i drzewem i muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z kosztów ogrzewania, gdyż opału zużyliśmy dosyć niewiele. Dobra izolacja oraz okna o grubych szybach sprawiają, że budynek jest bardzo ekonomiczny, a z racji tego w piecu rozpalaliśmy co ok. 3 dni.Do projektu domu Madera BBE1015 wprowadziliśmy pewne zmiany, które wynikały wyłącznie z naszych indywidualnych preferencji. Kuchenne okno umieściliśmy nieco wyżej, niż było pierwotnie przewidziane i zawęziliśmy jego szerokość. Dodatkowo, postanowiliśmy podnieść dom o 3 pustaki, aby konstrukcja dachu znalazła się wyżej. Choć rozkład pomieszczeń od początku bardzo nam się podobał, dostosowując go do naszych upodobań w miejscu jednego z pokoi zrobiliśmy pralnię. Rozkład pomieszczeń uwzględniony w projekcie domu Madera BBE1015 jest w pełni funkcjonalne. Myślę jednak, że dobrym pomysłem będzie poszerzenie domu o 1,5 m na etapie adaptacji i przyłączenie nowo uzyskanej powierzchni do części, w której znajdują się sypialnie. Takie rozwiązanie spowoduje, iż pokoje zyskają kształt kwadratu, przez co staną się bardziej ustawne i tym samym łatwiejsze w aranżacji. Pozdrawiam.
matrix 79
Zależało mi na domu uwzględniającym wszystkie pomieszczenia na jednej kondygnacji, a spośród propozycji budynków parterowych finalnie zdecydowaliśmy się na projekt Madera BBE1015. Od początku byłam zainteresowana dużym metrażem, więc jego powierzchnia wydała mi się jak najbardziej odpowiednia. Przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń w zdecydowanej większości bardzo przypadł mi do gustu i wiedziałam, że jedynie drobne zmiany w całości dostosują go do wszystkich moich oczekiwań.Cała budowa przebiegła sprawnie. Jedynym co nie poszło zgodnie z planem było wykonanie frontowych okien przez współpracującego z nami fachowca. Oryginalnie sięgają one do samej posadzki, jednak wykonawca wstawił je o ok. 20 cm wyżej w stosunku do podłogi. Na szczęście dzięki zastosowaniu rolet udało nam się to ukryć. Pozostałe etapy udało się wykonać jak najbardziej poprawnie. Dokumentacja techniczna została dobrze sporządzona pod względem konstrukcyjnym, a inwestycja trwała w naszym przypadku ok. 1,5 roku. Pierwsze prace rozpoczęliśmy pod koniec maja 2015 r., a do nowego, wykończonego domu wprowadziliśmy się już w październiku 2016 r.Budynek został postawiony z pustaków ceramicznych. Zmieniliśmy zalecaną przez architekta metodę wykonania stropu i zrobiliśmy go systemem Teriva. Muszę przyznać, że jestem zadowolona z tej konstrukcji. Okazała się tańsza w wykonaniu, niż tradycyjny strop żelbetowy i mimo dużej rozpiętości domu nie widać na niej żadnych pęknięć. Dach pokryliśmy dachówką. Przy zastosowaniu powyższych materiałów koszty naszej inwestycji przekroczyły oszacowane w kosztorysie. Myślę więc, że realizując projekt domu Madera BBE1015 bezpieczniej będzie założyć wyższe wydatki w stosunku do wyliczonych. Projekt domu parterowego Madera BBE1015 od początku bardzo mi się podobał, aczkolwiek brakowało mi w nim dużej łazienki z dostępem do naturalnego światła słonecznego. Postanowiłam więc zrobić ją w miejscu frontowego pokoju, zaś powierzchnię prywatnej łazienki w sypialni małżeńskiej przyłączyłam do garderoby. Muszę przyznać, że był to naprawdę świetny pomysł, tym bardziej iż tak duża liczba pokoi nie była nam potrzebna. Oprócz tego dwie bliźniacze sypialnie powiększyłam kosztem znajdujących się w nich pierwotnie wnęk na szafy.Jestem zadowolona z wyboru projektu domu Madera BBE1015. Po wprowadzonych drobnych modyfikacjach nowy dom w całości bardzo mnie satysfakcjonuje i dostrzegam w nim same plusy. Osoby zainteresowane tym projektem mogą ewentualnie rozważyć inne usytuowanie kominka w salonie, aczkolwiek zależy to od indywidualnych preferencji każdego Inwestora. Układ pomieszczeń w nowym domu jest naprawdę funkcjonalny. Co prawda, zdaniem mojego męża jest on zbyt rozłożysty, jednak dla mnie jest to duża zaleta. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest według mnie widoczne oddzielenie części małżeńskiej i pokoi dla dzieci. Póki co nasza pociecha jest jeszcze mała więc śpi razem z nami, jednak kiedy dorośnie z pewnością jeszcze bardziej docenimy strefowość domu. Pozdrawiam.
ancia473
Dom, w którym mieszkaliśmy wcześniej nie spełniał naszych oczekiwań, dlatego postanowiliśmy wybudować nowy, który w całości odpowiadałby naszym potrzebom. Oglądając z żoną różne propozycje natrafiliśmy na projekt Madera BBE1015. Po dokładnej analizie stwierdziliśmy, że będzie dla nas idealny i ostatecznie zdecydowaliśmy się na jego realizację. Tworząca go konstrukcja wydała nam się stosunkowo łatwa w realizacji, zaś wnętrze wyjątkowo przypadło nam do gustu. Zostało niezwykle funkcjonalnie przemyślane pod względem rozmieszczenia, a dodatkowo nie zabrakło w nim praktycznych rozwiązań jak garderoba, pralnia, świetnie zlokalizowana kotłownia czy duży dwustanowiskowy garaż. Cała inwestycja była dokładnie zaplanowana i zorganizowania. Tym samym wszystkie prace przebiegały bardzo sprawnie i po naszej myśli. Projektowa dokumentacja techniczna została dobrze sporządzona, a fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie. Budowę udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie, gdyż w całości trwała ok. pół roku. Budynek został postawiony z bloczków z betonu komórkowego Ytong, a dach pokryliśmy dachówką. Postanowiliśmy zmienić zalecaną metodę wykonania stropu i zamiast płyty żelbetowej zastosowaliśmy drewnianą konstrukcję wiązarową. Nie planujemy aranżować poddasza, więc betonowy strop nie był nam potrzebny. Wiązary kratowe są tańsze w wykonaniu, a ich mniejszy ciężar pozwolił nam na zmniejszenie grubości ścianek wewnętrznych i tym samym uzyskanie bardziej przestronnych pomieszczeń. Koszty inwestycji zależą od bardzo wielu czynników, jednak nam z łatwością udało się zmieścić w kosztorysie oszacowanym przez architekta. Kwota wyliczona na stan surowy zamknięty wystarczyła nam nawet na wykończenia. Od początku wiedzieliśmy, że wybór projektu domu parterowego Madera BBE1015 jest dla nas w 100% trafiony. Pracuję w branży zajmującej się po części budownictwem, dlatego wiedzieliśmy na co zwracać uwagę. Tym samym decyzja była bardzo dobrze przemyślana. Zanim dokonaliśmy zakupu dokładnie przeanalizowaliśmy cały projekt i stwierdziliśmy, że został on bardzo mądrze sporządzony i w każdym calu funkcjonalnie zaplanowany. Jedyną wprowadzoną przez nas drobną zmianą była rezygnacja z prywatnej łazienki na rzecz powiększenia pokoju. Inne modyfikacje były zbędne, a projekt Madera wykonaliśmy zgodnie z oryginałem nawet w kwestii zewnętrznego wyglądu. Ściśle trzymaliśmy się zaproponowanej przez architekta kolorystyki oraz struktury elewacji i muszę przyznać, że budynek prezentuje się znakomicie. W nowym domu mieszkamy już pół roku i w dalszym ciągu jesteśmy z niego niezmiernie usatysfakcjonowani. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny, a metraż w pełni komfortowy. Pomiędzy przestronną częścią dzienną znajdują się dwie oddzielne strefy nocne, co sprawia, iż projekt domu Madera BBE1015 idealnie sprawdzi się nawet w przypadku dużej rodziny wielopokoleniowej. Pozdrawiam.
adam woloszyn
Wybór projektu domu Madera BBE1015 był właściwie decyzją mojej żony. Uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń bardzo przypadł małżonce do gustu, szczególnie ze względu na oddzielenie strefy małżeńskiej od pozostałych pokoi. Ukazany na wizualizacji budynek świetnie prezentował się z zewnątrz, a ponadto od początku zależało nam na domu o jednej kondygnacji. Realizacja przebiegła stosunkowo szybko. W pierwszym roku budynek został postawiony w stanie surowym zamkniętym, zaś w kolejnym roku wykonaliśmy prace wykończeniowe. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków MAX, dach pokryliśmy dachówką, zaś strop wykonaliśmy w konstrukcji Ackermana. Uważam, iż decydując się na projekt domu Madera BBE1015 spokojnie można liczyć się z kosztami niższymi od oszacowanych w kosztorysie - wystarczy wynegocjować korzystne ceny materiałów. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu. Za nami pierwsza zima od zamieszkania w nowym domu i z racji tego, iż nie mieliśmy jeszcze możliwości podłączenia się do gazu ziemnego, ogrzewaliśmy za pomocą pieca na paliwo stałe. W kotle paliliśmy zarówno węglem, jak i drzewem i muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z kosztów ogrzewania, gdyż opału zużyliśmy dosyć niewiele. Dobra izolacja oraz okna o grubych szybach sprawiają, że budynek jest bardzo ekonomiczny, a z racji tego w piecu rozpalaliśmy co ok. 3 dni.Do projektu domu Madera BBE1015 wprowadziliśmy pewne zmiany, które wynikały wyłącznie z naszych indywidualnych preferencji. Kuchenne okno umieściliśmy nieco wyżej, niż było pierwotnie przewidziane i zawęziliśmy jego szerokość. Dodatkowo, postanowiliśmy podnieść dom o 3 pustaki, aby konstrukcja dachu znalazła się wyżej. Choć rozkład pomieszczeń od początku bardzo nam się podobał, dostosowując go do naszych upodobań w miejscu jednego z pokoi zrobiliśmy pralnię. Rozkład pomieszczeń uwzględniony w projekcie domu Madera BBE1015 jest w pełni funkcjonalne. Myślę jednak, że dobrym pomysłem będzie poszerzenie domu o 1,5 m na etapie adaptacji i przyłączenie nowo uzyskanej powierzchni do części, w której znajdują się sypialnie. Takie rozwiązanie spowoduje, iż pokoje zyskają kształt kwadratu, przez co staną się bardziej ustawne i tym samym łatwiejsze w aranżacji. Pozdrawiam.
matrix 79
Zależało mi na domu uwzględniającym wszystkie pomieszczenia na jednej kondygnacji, a spośród propozycji budynków parterowych finalnie zdecydowaliśmy się na projekt Madera BBE1015. Od początku byłam zainteresowana dużym metrażem, więc jego powierzchnia wydała mi się jak najbardziej odpowiednia. Przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń w zdecydowanej większości bardzo przypadł mi do gustu i wiedziałam, że jedynie drobne zmiany w całości dostosują go do wszystkich moich oczekiwań.Cała budowa przebiegła sprawnie. Jedynym co nie poszło zgodnie z planem było wykonanie frontowych okien przez współpracującego z nami fachowca. Oryginalnie sięgają one do samej posadzki, jednak wykonawca wstawił je o ok. 20 cm wyżej w stosunku do podłogi. Na szczęście dzięki zastosowaniu rolet udało nam się to ukryć. Pozostałe etapy udało się wykonać jak najbardziej poprawnie. Dokumentacja techniczna została dobrze sporządzona pod względem konstrukcyjnym, a inwestycja trwała w naszym przypadku ok. 1,5 roku. Pierwsze prace rozpoczęliśmy pod koniec maja 2015 r., a do nowego, wykończonego domu wprowadziliśmy się już w październiku 2016 r.Budynek został postawiony z pustaków ceramicznych. Zmieniliśmy zalecaną przez architekta metodę wykonania stropu i zrobiliśmy go systemem Teriva. Muszę przyznać, że jestem zadowolona z tej konstrukcji. Okazała się tańsza w wykonaniu, niż tradycyjny strop żelbetowy i mimo dużej rozpiętości domu nie widać na niej żadnych pęknięć. Dach pokryliśmy dachówką. Przy zastosowaniu powyższych materiałów koszty naszej inwestycji przekroczyły oszacowane w kosztorysie. Myślę więc, że realizując projekt domu Madera BBE1015 bezpieczniej będzie założyć wyższe wydatki w stosunku do wyliczonych. Projekt domu parterowego Madera BBE1015 od początku bardzo mi się podobał, aczkolwiek brakowało mi w nim dużej łazienki z dostępem do naturalnego światła słonecznego. Postanowiłam więc zrobić ją w miejscu frontowego pokoju, zaś powierzchnię prywatnej łazienki w sypialni małżeńskiej przyłączyłam do garderoby. Muszę przyznać, że był to naprawdę świetny pomysł, tym bardziej iż tak duża liczba pokoi nie była nam potrzebna. Oprócz tego dwie bliźniacze sypialnie powiększyłam kosztem znajdujących się w nich pierwotnie wnęk na szafy.Jestem zadowolona z wyboru projektu domu Madera BBE1015. Po wprowadzonych drobnych modyfikacjach nowy dom w całości bardzo mnie satysfakcjonuje i dostrzegam w nim same plusy. Osoby zainteresowane tym projektem mogą ewentualnie rozważyć inne usytuowanie kominka w salonie, aczkolwiek zależy to od indywidualnych preferencji każdego Inwestora. Układ pomieszczeń w nowym domu jest naprawdę funkcjonalny. Co prawda, zdaniem mojego męża jest on zbyt rozłożysty, jednak dla mnie jest to duża zaleta. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest według mnie widoczne oddzielenie części małżeńskiej i pokoi dla dzieci. Póki co nasza pociecha jest jeszcze mała więc śpi razem z nami, jednak kiedy dorośnie z pewnością jeszcze bardziej docenimy strefowość domu. Pozdrawiam.
ancia473
Dom, w którym mieszkaliśmy wcześniej nie spełniał naszych oczekiwań, dlatego postanowiliśmy wybudować nowy, który w całości odpowiadałby naszym potrzebom. Oglądając z żoną różne propozycje natrafiliśmy na projekt Madera BBE1015. Po dokładnej analizie stwierdziliśmy, że będzie dla nas idealny i ostatecznie zdecydowaliśmy się na jego realizację. Tworząca go konstrukcja wydała nam się stosunkowo łatwa w realizacji, zaś wnętrze wyjątkowo przypadło nam do gustu. Zostało niezwykle funkcjonalnie przemyślane pod względem rozmieszczenia, a dodatkowo nie zabrakło w nim praktycznych rozwiązań jak garderoba, pralnia, świetnie zlokalizowana kotłownia czy duży dwustanowiskowy garaż. Cała inwestycja była dokładnie zaplanowana i zorganizowania. Tym samym wszystkie prace przebiegały bardzo sprawnie i po naszej myśli. Projektowa dokumentacja techniczna została dobrze sporządzona, a fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie. Budowę udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie, gdyż w całości trwała ok. pół roku. Budynek został postawiony z bloczków z betonu komórkowego Ytong, a dach pokryliśmy dachówką. Postanowiliśmy zmienić zalecaną metodę wykonania stropu i zamiast płyty żelbetowej zastosowaliśmy drewnianą konstrukcję wiązarową. Nie planujemy aranżować poddasza, więc betonowy strop nie był nam potrzebny. Wiązary kratowe są tańsze w wykonaniu, a ich mniejszy ciężar pozwolił nam na zmniejszenie grubości ścianek wewnętrznych i tym samym uzyskanie bardziej przestronnych pomieszczeń. Koszty inwestycji zależą od bardzo wielu czynników, jednak nam z łatwością udało się zmieścić w kosztorysie oszacowanym przez architekta. Kwota wyliczona na stan surowy zamknięty wystarczyła nam nawet na wykończenia. Od początku wiedzieliśmy, że wybór projektu domu parterowego Madera BBE1015 jest dla nas w 100% trafiony. Pracuję w branży zajmującej się po części budownictwem, dlatego wiedzieliśmy na co zwracać uwagę. Tym samym decyzja była bardzo dobrze przemyślana. Zanim dokonaliśmy zakupu dokładnie przeanalizowaliśmy cały projekt i stwierdziliśmy, że został on bardzo mądrze sporządzony i w każdym calu funkcjonalnie zaplanowany. Jedyną wprowadzoną przez nas drobną zmianą była rezygnacja z prywatnej łazienki na rzecz powiększenia pokoju. Inne modyfikacje były zbędne, a projekt Madera wykonaliśmy zgodnie z oryginałem nawet w kwestii zewnętrznego wyglądu. Ściśle trzymaliśmy się zaproponowanej przez architekta kolorystyki oraz struktury elewacji i muszę przyznać, że budynek prezentuje się znakomicie. W nowym domu mieszkamy już pół roku i w dalszym ciągu jesteśmy z niego niezmiernie usatysfakcjonowani. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny, a metraż w pełni komfortowy. Pomiędzy przestronną częścią dzienną znajdują się dwie oddzielne strefy nocne, co sprawia, iż projekt domu Madera BBE1015 idealnie sprawdzi się nawet w przypadku dużej rodziny wielopokoleniowej. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki