Projekt domu Luna WAH1326

Cena projektu: 3 290 zł 2 632 zł Oszczędzasz 658 złOferta ważna do 11 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
91,81 m²
Min. szer. działki
22,99 m
Wysokość budynku
6,75 m
Pow. zabudowy
160,16 m²
Kubatura
625 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
223,41 m²
EUco
63,97 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Luna to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Luna to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W domu została uwzględniona wygodna łazienka oraz osobna ubikacja, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Dodatkowo weranda to miejsce doskonałe do spotkań z rodziną i najbliższymi. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Luna - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,6 m²
2 hall
10,41 m²
3 wc
1,51 m²
4 spiżarnia
1,5 m²
5 kuchnia
8,5 m²
6 pokój dzienny
27,55 m²
7 pokój
9,74 m²
8 pokój
14,02 m²
9 kotłownia
5,39 m²
10 łazienka
6,46 m²
11 pokój
9,52 m²
12 garaż jednostan.
18,88 m²
razem
116,08 m²

Rzut kondygnacji projektu Luna - Rzut poddasza

1 strych
47,74 m² (86,65 m²)
razem
47,74 m² (86,65 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Luna na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

184 715 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop: Teriva. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie. Pokrycie dachu: dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Luna

Zdjęcie profilowe Darek1326
Darek1326
Szukając odpowiedniego projektu musiałem wziąć pod uwagę warunki zabudowy obowiązujące na terenie, na którym znajduje się moja działka. Spośród tych, które spełniały określone wymagania wybrałem projekt domu parterowego Luna WAH1326. Budynek wizualnie przypadł mi do gustu, a wnętrze wydało się funkcjonalne. Prowadzę własną firmę budowlaną, więc mój nowy dom stawiałem wraz z moimi pracownikami i nie mieliśmy w trakcie żadnych problemów. Muszę przyznać, iż w swoim życiu realizowałem wiele projektów i często zdarzało się, że były one dosyć niedokładne. Na szczęście w tym przypadku nic takiego nie miało miejsca, a cała dokumentacja była bardzo czytelna. Po wylaniu ław fundamentowych odczekaliśmy rok, a następnie ruszyliśmy z pozostałymi etapami. W przeciągu 7 miesięcy od tego czasu, dom był w pełni wykończony i gotowy do zamieszkania. Ściany powstały przy użyciu gazobetonowych bloczków murowanych na klej. Strop zrobiliśmy systemem Teriva - taka konstrukcja jest nietrudna i szybka w wykonaniu. Dodatkowo ułatwiliśmy pracę stosując gotowe, prefabrykowane nadproża. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu o lambdzie 0,031. Koszty inwestycji w dużej mierze zależą od materiałów użytych do wykończenia. Myślę, że kwota oszacowana przez architekta jest poprawna, aczkolwiek można zrobić to zarówno taniej, jak i drożej. Całkowita cena inwestycji w stanie „pod klucz” wyniosła nas ok. 260 tys. zł. przy czym dodatkowo adaptowaliśmy poddasze na użytkowe. Aby dopasować projekt Luna WAH1326 do naszych oczekiwań, wprowadziliśmy w nim kilka modyfikacji. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki oraz małej toalety. Zamiast nich wstawiliśmy w korytarzu dużą szafę KOMANDOR. Ponadto, powiększyliśmy salon kosztem pierwotnej lokalizacji kuchni - ją zaś zrobiliśmy w miejscu małego pokoju przy schodach. Na zaadaptowanym poddaszu udało nam się wygospodarować dwie duże sypialnie, garderobę oraz łazienkę. Na chwilę obecną rozważyłbym inne rozwiązanie odnośnie kotłowni. Wejście do niej znajduje się od strony części mieszkalnej, a niestety z pieca nieco się kurzy. Co prawda, obniżyłem ją o 60 cm od poziomu pozostałej powierzchni domu, jednak nie rozwiązało to do końca tego kłopotu. Klatka schodowa jest nieco za wąska, jednak jej powiększenie musiałoby się odbyć kosztem korytarza, więc zrezygnowałem z tego pomysłu. Oprócz tych rzeczy, nie widzę innych mankamentów w naszym domu, a obecny układ pomieszczeń całkowicie mi odpowiada.

Wybór projektu Luna WAH1326 był dobrą decyzją. Mieszkamy w trójkę, więc przy obecnym układzie powierzchnia naszego domu jest dla nas nieco za duża, ale jednocześnie naprawdę komfortowa. Uważam, że po adaptacji poddasza, taki metraż spełniłby oczekiwania nawet 5-osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Roman51
Roman51
Na projekt Luna WAH1326 zdecydowałem się przede wszystkim dlatego, że uwzględniony w nim układ pomieszczeń w pełni odpowiadał moim oczekiwaniom. Jego powierzchnia wydała mi się być optymalna dla naszej dwójki, aczkolwiek po zamieszkaniu okazało się, iż jest ona nawet nieco za duża, ale w dalszym ciągu bardzo komfortowa. Oprócz tego, od początku zależało mi na domu o prostym, dwuspadowym dachu, gdyż taka konstrukcja jest stosunkowo tania w realizacji.

Cała inwestycja odbyła się sprawnie, szybko i bez żadnych problemów, a fachowcy nie zgłaszali trudności w związku z dokumentacją techniczną. Zależało mi na krótkim czasie realizacji i na szczęście wszystko poszło po mojej myśli. Pierwsze prace zaczęliśmy 2 sierpnia, a już 6 grudnia tego samego roku zakończyliśmy etap wewnętrznych tynków. Po kolejnych 4 miesiącach mogliśmy wprowadzić się do nowego, wykończonego domu. Wszystko trwało więc zaledwie 8 miesiecy.

Zmieniliśmy nieco zalecaną technologię i zamiast tradycyjnego muru ocieplonego styropianem, zastosowaliśmy ścianę trójwarstwową. Posłużyły nam do tego ceramiczne pustaki Porotherm. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, zaś dach pokryliśmy dachówką. Muszę jednak przyznać, iż decydując się na realizację projektu Luna WAH1326 przy użyciu powyższych materiałów, należy liczyć się z nieco większymi kosztami niż oszacowane. Przyszłym Inwestorom polecam jednak poświęcić trochę czasu na porównanie cen hurtowni znajdujących się w znacznej odległości od miejsca zamieszkania. Zdarza się, iż nawet w promieniu 150 km można znaleźć te same produkty o cenach na tyle korzystnych, iż nawet ich transport będzie opłacalny.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Luna WAH1326. Posiada on bardzo prostą konstrukcję, a przy tym jest naprawdę wygodny w użytkowaniu. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od początku bardzo mi odpowiadał, dlatego też postanowiłem nie wprowadzać w nim żadnych modyfikacji. Jedyną zmianą, którą zastosowałem w oryginalnych rysunkach było wstawienie okna w garażu. Uważam, że przeszklenie w tym miejscu to wręcz konieczność i naprawdę warto to rozważyć. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Luna

  – 0 głosów

Projekt domu Luna należy do kategorii

Projekty podobne do Luna WAH1326

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 12 bis 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 12

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 18 bis 3D iDesigner

Projekt domu Gabrysia PS

Gabrysia PS

99,12 m²

Projekt domu Małgosia B garaż

Małgosia B garaż

100,1 m²

Projekt domu Rózia G1 -500

Rózia G1

97,34 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych