Projekt domu Lote II G2 WRC1097

Cena projektu: 2 600 zł 2 210 zł Oszczędzasz 390 złOferta ważna do 27 stycznia 2020 r.

Projekty domów z w promocyjenj cenie

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
119,85 m²
Min. szer. działki
21,4 m
Wysokość budynku
7,42 m
Pow. zabudowy
204,45 m²
Kubatura
470,24 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
277 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Lote II G2 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Lote G2. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Lote II G2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się bryłą w kształcie litery L, co pozwala na łatwy podział na strefy. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Lote II G2 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Architekt przewidział możliwość zagospodarowania poddasza, a dodatkowy metraż możemy wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie przewidziano jedną łazienkę oraz osobną ubikację na parterze. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Dopełnieniem całej bryły jest weranda zaplanowana w projekcie. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Lote II G2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,18 m²
2 hall + schody
10,56 m²
3 kuchnia
14,43 m²
4 pokój dzienny
29,71 m²
5 wc
1,83 m²
6 korytarz
4,19 m²
7 pokój
16,24 m²
8 pokój
10,37 m²
9 pokój
12,46 m²
10 łazienka
6,75 m²
11 pom. gospodarcze
3,76 m²
12 pom. gospodarcze
3,44 m²
13 pom. gospodarcze
0,93 m²
14 kotłownia
3,61 m²
15 garaż dwustan.
33,6 m²
razem
157,06 m²

Rzut kondygnacji projektu Lote II G2 - Rzut poddasza

1 poddasze do adaptacji
63,06 m²
razem
63,06 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Lote II G2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Lote II G2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

228 800 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane. Strop: gęstożebrowy. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna lub cementowa. Inne: schody wewnętrzne drewniane. Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk strukturalny i okładzina klinkierowa. Stolarka: drewniana.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Lote II G2

Od początku zależało mi na domu o jednej kondygnacji i spośród projektów parterowych najbardziej spodobał mi się na Lote II G2 WRC1097. Na niego więc się zdecydowałem. Wpływ na moją decyzję miał odpowiadający naszej rodzinie metraż oraz dwustanowiskowy garaż uwzględniony w bryle budynku.

Realizacja odbyła się sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie. W projekcie warto jednak zwrócić uwagę na jeden element. Mianowicie, uważam, że połać dachu wysunięta nad tarasem nie jest na nim solidnie oparta. Co prawda, architekt przewidział podtrzymanie tej konstrukcji drewnianym słupem, jednak myślę, iż powinno zostać to inaczej rozwiązane. Dobrym pomysłem byłoby w tym przypadku wykonanie pod nią tradycyjnego wieńca. Na szczęście miałem dobrych fachowców, którzy sobie z tym poradzili.

Postawienie oraz całościowe wykończenie naszego nowego domu trwało zaledwie rok. Myślę, że kosztorys został prawidłowo oszacowany i spokojnie można się nim sugerować. Ściany budynku powstały przy użyciu gazobetonowych bloczków Solbet, a następnie ociepliliśmy je 15 cm warstwą styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą kominka oraz pieca na pellet - korzystamy z nich przemiennie lub uzupełniająco w zależności od pogody. Koszty ogrzewania w sezonie grzewczym wynoszą w naszym przypadku ok. 2000 zł.

Projekt domu parterowego Lote II G2 WRC1097 od początku spełniał moje oczekiwania, dlatego nie potrzebowałem wprowadzać do niego większych modyfikacji. Kosmetycznymi zmianami było jedynie usunięcie wyjścia na zewnątrz z jednego z pokoi oraz wstawienie przesuwnych drzwi tarasowych zamiast tradycyjnie otwieranych. Układ pomieszczeń został naprawdę dobrze przemyślany i myślę, ze nie ma konieczności, aby go poprawiać. Na chwilę obecną, zdecydowałbym się jedynie na wydłużenie garażu o 0,5 m, gdyż dałoby to większą wygodę jego użytkowania.

Mamy z żoną dwójkę dzieci, więc metraż i ilość pokoi w nowym domu jest dla nas idealna. Myślę, że 5-osobowa rodzina również mogłaby zamieszkać na takiej powierzchni, aczkolwiek wydaje mi się, iż wtedy przydałaby się jeszcze jedna sypialnia. Nie ma jednak problemu z jej wygospodarowaniem, ponieważ przestrzeń na poddaszu jest dosyć spora. Powierzchnia góry w naszym przypadku funkcjonuje jako pokój rekreacyjny ze stołem do ping-ponga.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu Lote II G2 WRC1097. Funkcjonalne wnętrze jest jego dużą zaletą. Dom jest wygodny w użytkowaniu, ponieważ wszystkie niezbędne pomieszczenia znajdują się na jednej kondygnacji. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Lote II G2

  – 0 głosów

Projekt domu Lote II G2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Lote II G2

Projekt domu Lote G2 -390

Lote G2

121,62 m²

Projekt domu Lote III G2 -390

Lote III G2

119,85 m²

Projekty podobne do Lote II G2 WRC1097

Projekt domu Dom przy Pastelowej 20 -700

Projekt domu Klaudiusz 2A -250

Klaudiusz 2A

123,2 m²

Projekt domu Murator C374b Szafranowy - wariant II

Projekt domu Endo 2 3D

Endo 2

112,75 m²

Projekt domu Winston XII

Winston XII

118,15 m²

Projekt domu Gelidus I G2

Gelidus I G2

112,89 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych