Projekt domu Kraska z garażem 2-st. [A] WRF1102

Cena projektu: 3 400 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
216,2 m²
Min. szer. działki
24,3 m
Wysokość budynku
10,3 m
Pow. zabudowy
202,3 m²
Kubatura
902,2 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
330,5 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Kraska z garażem 2-st. [A] to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który doskonale się prezentuje. Wejście do budynku skierowane jest od południa, co jest istotnym rozwiązaniem dla osób, posiadających działkę z wjazdem od tej strony. Projekt Kraska z garażem 2-st. [A] to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która spełni marzenie każdej gospodyni. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Strefa sypialniana składa się z pięciu pokoi, co jest doskonałą opcją dla dużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kraska z garażem 2-st. [A] - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,5 m²
2 pom. gospodarcze
4 m²
3 wc
3 m²
4 hall + schody
9,5 m²
5 kuchnia
10,6 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
50,8 m²
7 pokój
22,4 m²
8 łazienka
4,7 m²
9 pom. gospodarcze
6,6 m²
10 garaż dwustan.
32,8 m²
razem
148,9 m²

Rzut kondygnacji projektu Kraska z garażem 2-st. [A] - Rzut poddasza

11 hall
12,1 m²
12 pokój
15,3 m² (23,7 m²)
13 łazienka
4,9 m²
14 łazienka
4,9 m²
15 pokój
25,6 m² (34,1 m²)
16 pokój
25,8 m² (40,2 m²)
17 pokój
30 m² (41,9 m²)
razem
118,6 m² (161,8 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kraska z garażem 2-st. [A] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kraska z garażem 2-st. [A]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

353 328 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm. Ściany wewnętrzne: porotherm/ cegł.dziurawka. Rodzaj stropu: teriva. Elewacje: tynk strukturalny, cegła klinkierowa. Pokrycie dachu: dachówka karpiówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Kraska z garażem 2-st. [A]

Zdjęcie profilowe gastoon
gastoon
Szukając projektu naszego przyszłego domu przede wszystkim zwracałem uwagę na to, aby uwzględniony w nim salon posiadał duże rozmiary. Bardzo istotny był dla mnie również układ poddasza, gdyż zależało mi na czterech sypialniach przewidzianych na tej kondygnacji. Spośród budynków spełniających te kryteria, najbardziej do gustu przypadł mi projekt Kraska z garażem 2-st. WRF1102, dlatego też finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Cała inwestycja łącznie z wykończeniami zajęła nam ok. 1,5 roku. Budowa odbyła się sprawnie, a wzniesienie konstrukcji nie sprawiło fachowcom żadnych trudności. Jedyny problem pojawił się w związku z zakupem stolarki otworowej. Chcieliśmy, aby okna wykonane były z plastiku, niestety okazało się iż nie jest to możliwe. Architekt przewidział półokrągłe przeszklenia o specyficznych wymiarach i każda firma, z którą prowadziłem rozmowy na temat zamówienia stolarki z PCV, informowała mnie iż technicznie nie jest to do zrobienia. Musieliśmy więc zdecydować się na wykonanie okien z drewna.

Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków, a następnie ociepliliśmy je styropianem. Budynek z zewnątrz pokryliśmy tynkiem silikonowym, zaś wewnątrz - mineralnym. Wykonaliśmy strop Ackermana, zaś dach pokryliśmy dachówką angoba marki Braas. Trzeba przyznać, iż inwestycja nie należała do tanich. Na wysokie koszty budowy wpływ w głównej mierze ma skomplikowany dach, tym bardziej jeśli chcemy pokryć go dachówką dobrej jakości. Wykonanie konstrukcji więźby oraz jej pokrycie (materiały + robocizna) wyniosło w naszym przypadku ok. 100 tys. zł. Do wykonania górnej kondygnacji architekt przewidział użycie dużej ilości stali zbrojeniowej, co również było kosztowne. Warto także wziąć pod uwagę konieczność zastosowania drewnianej stolarki otworowej. Myślę więc, iż decydując się na taką realizację, należy liczyć się z wyższymi kosztami, niż te które oszacował architekt.

Do projektu Kraska z garażem 2-st. WRF1102 nie potrzebowałem wprowadzania wyraźnych zmian. Jedyne modyfikacje polegały na kosmetycznych przesunięciach kilku ścianek działowych, więc właściwie pierwotnie przewidziany układ pozostał zgodny z oryginalną wersją. Myślę jednak, iż na chwilę obecną zdecydowałbym się na powiększenie kuchni przesuwając o 1 m tworzącą ją ściankę w stronę salonu.

Wnętrze zaproponowane w projekcie Kraska z garażem 2-st. WRF1102 od początku mi się podobało i tym samym miało duże znaczenie przy moim wyborze. W dalszym ciągu spełnia ono moje oczekiwania, więc mogę śmiało stwierdzić, że dokonałem właściwej decyzji. Jesteśmy 5-osobową rodziną, a metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Wraz z żoną zajmujemy sypialnię na parterze, zaś trzy pokoje na poddaszu należą do naszych dzieci. Tym samym do dyspozycji został nam jeszcze jeden wolny pokój, który spełnia funkcję gościnnego. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kraska z garażem 2-st. [A]

  – 0 głosów

Projekt domu Kraska z garażem 2-st. [A] należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych