Projekt domu Konwalia WRC1771

Cena projektu: 2 700 zł 2 160 zł Oszczędzasz 540 złOferta ważna do 31 marca 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
111,23 m²
Min. szer. działki
17,6 m
Wysokość budynku
8,63 m
Pow. zabudowy
90,95 m²
Kubatura
354,72 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
173 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Konwalia to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Konwalia to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Zaplanowana w projekcie kuchnia zamknięta jest oazą dla kucharza, który może kontynuować swoją pasję bez przeszkadzania innym domownikom. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W pełni funkcjonalną łazienkę przewidziano zarówno na parterze, jak i poddaszu, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości domowników. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Niewątpliwą zaletą projektu jest przewidziana w nim funkcjonalna garderoba. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Konwalia - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,61 m²
2 hall
10,78 m²
3 kuchnia
8,3 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
25,99 m²
5 pokój
10,04 m²
6 garderoba
2,55 m²
7 łazienka
2,88 m²
8 kotłownia
2,82 m²
razem
66,97 m²

Rzut kondygnacji projektu Konwalia - Rzut poddasza

1 korytarz
2,81 m²
2 pokój
18,4 m²
3 pokój
9,44 m²
4 pokój
8,27 m²
5 łazienka
8,16 m²
razem
47,08 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Konwalia na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Konwalia
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

187 967 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane. Strop: gęstożebrowy. Dach: konstrukcja drewniana, blachodachówka. Inne: schody wewnętrzne drewniane. Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk strukturalny. Stolarka: drewniana lub PCV.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Konwalia

Zdjęcie profilowe niesia2307
niesia2307
Spośród wielu różnych propozycji jakie oglądaliśmy, finalnie zdecydowaliśmy się na projekt domu Konwalia WRC1771, który w całości bardzo nam się spodobał. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń wydał nam się funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu, a poza tym od początku zależało nam na domu o takim właśnie metrażu. Cała realizacja przebiegła naprawdę sprawnie. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym została dobrze sporządzona i była czytelna dla fachowców. Zastosowaliśmy zawarte w niej rozwiązania technologiczne, a postawiony już budynek jest solidny i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Wykonawcy byli jedynie zdziwieni dosyć niestandardowym wysokim dachem o ostrym kącie nachylenia, aczkolwiek mi taka forma odpowiada.

W celu sfinansowania inwestycji zdecydowaliśmy się na kredytowanie budowy, tak więc czas jej trwania był uzależniony od zaleceń banku. Na szczęście wszystkie prace udało nam się wykonać w wyznaczonym terminie. Zaczęliśmy w marcu 2015 r. i już po roku budynek był właściwie skończony. Następnie musieliśmy poświęcić nieco czasu na zaaranżowanie i umeblowanie wnętrza i już we wrześniu 2016 r. wprowadziliśmy się do w pełni wyposażonego domu. Ściany wymurowaliśmy z pustaków ceramicznych Porotherm, a dach pokryliśmy blachodachówką. Zgodnie z zaleceniami zawartymi w projekcie domu Konwalia WRC1771 strop wykonaliśmy w konstrukcji Teriva.

Cena inwestycji zależy od wielu czynników. Warto zauważyć, że ceny materiałów to jedno, zaś nierzadko to właśnie koszty robocizny mocno ją zawyżają. Jeśli więc ktoś ma pewne doświadczenie i posiada chęci, może pokusić się o budowę systemem gospodarczym. Pewne prace związane z budową naszego domu wykonałem samodzielnie, co pozwoliło mi zejść z wydatkami poniżej oszacowanych przez architekta kosztów.

Niestety, póki co nie mamy możliwości podłączenia do działki instalacji gazowej, dlatego też na razie zdecydowaliśmy się na ogrzewanie domu i wody za pomocą pieca na paliwo stałe. W kotle głównie palimy ekogroszkiem i przez cały okres grzewczy potrzebujemy ok. 5-6 ton opału. Wedle wskazań architekta ociepliłem bryłę 12 cm warstwą styropianu, jednak obserwując zapotrzebowanie domu na ciepło dochodzę do wniosku, że teraz powiększyłbym grubość izolacji o dodatkowe 10 cm.

W projekcie domu Konwalia WRC1771 na poddaszu oryginalnie znajduje się pokój przechodni. Chcąc uzyskać osobne wejścia do każdej z sypialni, kosztem części jednej z nich powiększyliśmy hall, co pozwoliło nam na uzyskanie zamierzonego efektu. Oprócz tego zdecydowaliśmy się na inne wykonanie konstrukcji schodów. Zamiast wolnostojących drewnianych, stopnie wylaliśmy betonem a następnie obiliśmy drewnem. Obecnie uważam, że dobrym pomysłem byłoby również postawienie przy kuchni krótkiej 60 cm ścianki działowej, tak aby zasłaniała ona część kuchennych mebli. Osobom, które zdecydują się na ogrzewanie domu paliwem stałym, mogę poradzić także wstawienie w kotłowni bezpośrednich drzwi na zewnątrz.

Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Konwalia WRC1771 od początku spełniało nasze oczekiwania, a uwzględniony w nim metraż jest idealny dla naszej 3-osobowej rodziny. Często odwiedzają nas rodzice, a dzięki sporej ilości pokoi mamy ich gdzie przenocować. Nawet podczas ich odwiedzin każdy z nas ma swoją prywatną przestrzeń i czuje się w pełni komfortowo. Myślę więc, że taki dom będzie również odpowiedni do zamieszkania na stałe nawet dla piątki domowników. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Konwalia

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

niesia2307 16.03.2017 11:17

Projekt domu Konwalia należy do kategorii

Projekty podobne do Konwalia WRC1771

Projekt domu Armanda Mała -100 3D iDesigner

Armanda Mała

117,01 m²

Projekt domu Armanda Mała BIS -100 3D iDesigner

Armanda Mała BIS

114,76 m²

Projekt domu Amor -200 3D iDesigner

Amor

117,31 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 iDesigner

Projekt domu BW-36 wariant 15 bez garażu

Projekt domu Selena A PS

Selena A PS

120,5 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych