Projekt domu Kiwi WOF1011

Cena projektu: 2 590 zł 2 290 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 31 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
116,82 m²
Min. szer. działki
18,89 m
Wysokość budynku
8,73 m
Pow. zabudowy
87,3 m²
Kubatura
530,55 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
174 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Kiwi to tani w realizacji, średniej wielkości dom jednorodzinny. Parter i funkcjonalnie rozplanowane pokoje na poddaszu zapewnią komfort nawet pięcioosobowej rodzinie. Dom nie ma garażu ani podpiwniczenia. Zwarta bryła zwieńczona jest klasycznym dachem dwuspadowym, a jedyne akcenty tworzy prosty balkon i słupy wspierające zadaszenie nad tarasem. Tak tradycyjna forma będzie prezentować się dobrze w każdym otoczeniu, a wymiary domu pozwolą dopasować go do średnich i dużych działek. Dużym atutem projektu są ekonomiczne rozwiązania, dzięki którym zaoszczędzimy zarówno na etapie budowy jak i użytkowania. Poddasze użytkowe umożliwiło niemal całkowite oddzielenie części nocnej od dziennej. Parter został podzielony na mniejsze strefy, przy czym większość zajmują pomieszczenia do wspólnego użytkowania. Środkowy obszar, będący przedłużeniem strefy wejściowej, przeznaczony jest pod komunikację. Za wiatrołapem otwiera się, jasny korytarz. Przy przeciwległej do wejścia ścianie zlokalizowano wygodne schody zabiegowe z duszą. Po jednej stronie przedpokoju znajduje się otwarty pokój dzienny połączony z jadalnią i sporą kuchnią, wyposażoną w spiżarnię. Duże drzwi przesuwne łączą salon z długim na niemal całą ścianę, zadaszonym tarasem. Latem może on służyć jako przedłużenie wnętrza, zwłaszcza, że korzystanie z niego jest możliwe nawet w deszczowe czy upalne dni. Przy drugiej ścianie szczytowej rozmieszczono strefę półprywatną i techniczną. Znalazły się w niej: pokój gościnny (który można wykorzystać jako gabinet), niewielka łazienka i duże pomieszczenie gospodarcze z kotłownią, miejscem na pralnię i wyjściem na taras. Całe poddasze stanowi strefę nocną, co zapewnia domownikom poczucie całkowitej prywatności. Znalazły się tam aż trzy obszerne sypialnie, przy czym dwie większe mają dostęp do wspólnego, niedużego balkonu. Z kolei trzecia zlokalizowana jest najbliżej przestronnej łazienki i dużej garderoby. Wszystkie pokoje łączy mały, centralny przedpokój. Każda sypialnia doświetlana jest zarówno przez otwory w ścianach szczytowych, jak i okna połaciowe, co gwarantuje bardzo dobre doświetlenie wnętrz. Kiwi zaprojektowany został jako dom energooszczędny, zatem użytkowanie go będzie znacznie tańsze i mniej problematyczne niż standardowego budynku. Zwarta bryła (a zatem i plan) wynikająca właśnie ze względów ekonomicznych, umożliwiła logiczne i funkcjonalne podzielenie domu na strefy. Zlokalizowanie komunikacji w centrum pozwoliło rozmieścić wszystkie najważniejsze pomieszczenia przy ścianach zewnętrznych. W połączeniu z dużymi oknami i drzwiami tarasowymi dało to jasne, ustawne wnętrza. Klasyczna forma domu została w elegancki sposób połączona z funkcją - przedłużone połacie dachu stanowią zadaszenie tarasu. Dom będzie się dobrze prezentował w niemal każdej okolicy, a ze względu na skoncentrowany plan, da się go łatwo dopasować do większości działek.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kiwi - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,48 m²
2 korytarz + schody
11,51 m²
3 pokój dzienny + kuchnia + jadalnia
27,18 m²
4 łazienka
3,34 m²
5 pom. gospodarcze
7,17 m²
6 pokój
10,81 m²
7 spiżarnia
0,95 m²
razem
65,44 m²

Rzut kondygnacji projektu Kiwi - Rzut poddasza

1 korytarz
5,44 m²
2 łazienka
5,81 m²
3 pokój
11,33 m²
4 pokój
14 m²
5 pokój
12,89 m²
6 garderoba
1,91 m²
razem
51,38 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Kreator 3D Oglądaj projekt Kiwi w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kiwi na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

146 091 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

142 015 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
29 597 zł

stan surowy otwarty
94 604 zł

stan surowy zamknięty
21 890 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty żelbetowe. Ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych. Strop gęstożebrowy. Konstrukcja dachu drewniana. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHAND

Opinie mieszkańców domu Kiwi

Zdjęcie profilowe maciejewski
maciejewski
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Kiwi WOF1011, ponieważ spodobała nam się zarówno wielkość, jak i bryła budynku. Ilość pokoi jest idealnie dostosowana do potrzeb naszej rodziny. Właściwie jest wiele projektów o podobnym układzie pomieszczeń, ale w tym wypadku czynnikiem decydującym był wygląd zewnętrzny.

Dzięki temu, że bryła domu nie jest skomplikowana, budowa przebiegła bardzo sprawnie. Nasz wykonawca również się sprawdził i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Jestem zadowolony zarówno z samej budowy, jak i jej kosztów. Nie były one duże ze względu na gabaryty budynku oraz niedużą ilość ścian wewnątrz domu. Do wybudowania projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Kiwi WOF1011 użyłem bloczków Termalica, a całość ociepliłem styropianem. Dach pokryłem blacho-dachówką.

Do ogrzewania domu używamy drewna oraz węgla. Na początku myślałem o ogrzewaniu gazowym, ale w miejscu gdzie się wybudowałem są problemy z przyłączeniem gazu ziemnego. Co prawda, gdybym bardzo chciał, to może by się udało, jednakże wiązało się to z dużym nakładem finansowym. Zdecydowałem się więc zainstalować w kotłowni piec na paliwo stałe i nie narzekam. W domu jest ciepło, a i koszty są niewielkie.

Jedyną, niewielką zmianą, którą wprowadziłem przy realizacji projektu Kiwi WOF1011 była dobudowa daszku nad wejściem. Na dzień dzisiejszy uważam, że mogłem wprowadzić jeszcze kilka drobnych zmian, ale wpadłem na to dopiero po zakończeniu budowy. Myślę, że gdybym miał taką możliwość, to na pewno zmieniłbym miejsce ustawienia komina w kotłowni. Jego obecne umiejscowienie jest trochę uciążliwe. Ostatnio zauważyłem, że w nowszej wersji tego projektu jest już to poprawione.

Dom jest rozmieszczony na działce w ten sposób, że wejście znajduję się od strony południowej, a taras od północy. Mimo to, w domu jest bardzo jasno we wszystkich pomieszczeniach za sprawą dużych okien.

Chociaż dom posiada dwie kondygnacje to sądzę, że jak najbardziej nadaje się dla osób z małymi dziećmi. Sam jestem rodzicem małego smyka i nie uważam, żeby schody stanowiły duży kłopot. Zamontowaliśmy przy nich barierki i problem został rozwiązany. Na chwilę obecną dom zamieszkujemy we troje, ale myślę, że przy takiej ilości pokoi jeszcze 2 osoby mogłyby mieszkać bez żadnych komplikacji.

Jestem szczęśliwy, że zdecydowaliśmy się akurat na ten projekt. Jest funkcjonalny i atrakcyjnie prezentuje się na działce. Polecam i pozdrawiam.
Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie Kiwi WOF1011 był naszym zdaniem najbardziej funkcjonalny spośród innych, które oglądaliśmy – architekt uwzględnił w nim praktycznie rozwiązania, które wyjątkowo przypadły mi do gustu. Lokalizacja kotłowni jest dobrze przemyślana, gdyż znajduje się w tylnej części domu, a dodatkowo posiada bezpośrednie wyjście na zewnątrz, co jest praktyczne ze względu na przeznaczenie tego pomieszczenia. Oprócz tego, budynek posiada nieskomplikowany dwuspadowy dach, na którym również nam zależało.

Cała realizacja odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów. Kierownik budowy nie miał zastrzeżeń do dokumentacji technicznej, a fachowcy świetnie wykonywali swoją pracę. Postanowiliśmy zrezygnować z prefabrykowanych kominów systemowych, a zamiast tego wymurowaliśmy je tradycyjnym sposobem. Z tego względu wyszły one nieco większe niż przewidywał projekt, dlatego też musieliśmy trochę poprzesuwać ścianki i delikatnie zmodyfikować więźbę dachową, jednak wykonawcy na szczęście nie mieli z tym żadnych trudności.

Postawienie budynku przebiegło bardzo szybko, ponieważ bloczki były murowane metodą „na klej”, która jest znacznie szybszym sposobem, niż stawianie ścian przy użyciu tradycyjnej zaprawy murarskiej, gdyż nie trzeba czekać z nałożeniem kolejnej warstwy. Wykonanie stropu oraz konstrukcji dachu również trwało stosunkowo krótko. Najdłużej zajęły nam prace wykończeniowe i ostatecznie cała realizacja trwała ok. 2 lat.

Nasz dom został zbudowany z gazobetonowych bloczków Suporex, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Sądzę, że architekt poprawnie oszacował koszty postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym i można się nimi sugerować. W naszym przypadku cena inwestycji łącznie z wykonaniem wykończeń, umeblowaniem kuchni oraz instalacją kominka z płaszczem wodnym wyniosła ok. 260 tys. zł.

Taras przewidziany w projekcie Kiwi WOF1011 wydał nam się nieco za mały. Jego oryginalny metraż nie pozwoliłby na wstawienie stołu i krzeseł, dlatego też wydłużyliśmy go o 3 m - obecnie ma więc on 4,5 m długości. Muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł. Układ pomieszczeń od początku nam odpowiadał, dlatego postanowiliśmy nie wprowadzać do niego żadnych zmian. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe - taki piec zajmuje niewiele miejsca, wiec w kotłowni mogliśmy jeszcze wstawić pralkę oraz umywalkę. Myślę, że jeśli ktoś postanowi ogrzewać za pomocą dużego kotła na ekogroszek z zasobnikiem, kotłownia może być jednak trochę za mała, dlatego w tym przypadku poleciłbym jej powiększenie. Dobrym pomysłem będzie zrobienie tego poprzez wydłużenie całej bryły domu od tylnej strony - dzięki temu na powierzchni zyska również salon, który oryginalnie nie jest zbyt duży.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Kiwi WOF1011 był dla nas naprawdę dobrą decyzją. Cieszę się, iż wreszcie udało nam się zrealizować nasz własny wymarzony dom. Jego metraż jest idealny dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Projekt Kiwi WOF1011 wyjątkowo przypadł mi do gustu ze względu na swoją funkcjonalność - układ pomieszczeń jest dobrze przemyślany i odpowiadał moim wymaganiom. Rozwiązaniem, na które zwróciłem szczególną uwagę, było uwzględnienie dodatkowego pokoju na parterze. Zależało mi, aby na tej kondygnacji zrobić sypialnię dla siebie, a poddasze wykorzystać na zrobienie pokoi dla dzieci. Ponadto, konstrukcja budynku wydała mi się niedroga w realizacji.

Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne komplikacje i wszystko odbyło się zgodnie z planem. Zatrudniłem doświadczoną ekipę fachowców, z których jestem bardzo zadowolony. Ze wszystkim świetnie sobie poradzili i nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Projekt zakupiliśmy zimą 2013 r. a następnie musieliśmy załatwić wszelkie niezbędne formalności - ten etap trwał ok 3 miesięcy. Podczas jesieni mieliśmy już wylane fundamenty, które zostawiliśmy do „odstania” na okres zimy. Po tym czasie rozpoczęliśmy murowanie ścian - do końca roku budynek stanął w stanie surowym zamkniętym. Wiosną 2015 r. zaczęliśmy wykończenia, a w sierpniu wprowadziliśmy się już do nowego domu.

Budynek powstał przy użyciu bloczków z betonu komórkowego Solbet, zaś dach pokryliśmy blachodachówką wysokiej jakości. Poddasze ociepliliśmy wełną mineralną 15 cm + 10 cm, a ściany z zewnątrz pokryliśmy 15 cm styropianu. Myślę, że spokojnie można sugerować się kwotą oszacowaną przez architekta, a nawet liczyć się z mniejszymi kosztami.

Z powodu braku możliwości podłączenia do działki instalacji gazowej, zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pieca na paliwo stałe. Póki co, trudno ocenić koszty eksploatacji domu, ponieważ jest to nasz pierwszy sezon grzewczy i mury muszą się jeszcze dobrze dogrzać. W każdym razie, jestem zadowolony z ekonomiczności budynku, ponieważ opału zużywamy stosunkowo niedużo

Projekt Kiwi WOF1011 przewidywał wykonanie kominka, jednak jego lokalizacja nie do końca mi odpowiadała, dlatego postanowiłem z niego zrezygnować. Obecnie w tym miejscu znajduje się jedynie komin wentylacyjny. Ponadto, postanowiłem także nie wykonywać spiżarki, a jej kosztem powiększyliśmy kuchnię. Dobrym rozwiązaniem było wstawienie okna dachowego nad klatką schodową, które odpowiednio ją oświetla. Co prawda, trochę trudno je umyć, ale dajemy sobie z tym radę za pomocą drabinki. Wysokość pomieszczeń na parterze wydała mi się trochę za duża, dlatego obniżyłem ją o 7 cm. Ponadto, za radą dekarza nieco zmniejszyliśmy kąt nachylenia dachu. Nad drzwiami frontowymi zrobiliśmy nieduże zadaszenie, które podparliśmy ozdobnymi filarami. Muszę przyznać, że był to naprawdę świetny pomysł. Dzięki temu dom wygląda o wiele ciekawej i efektownie się prezentuje - daszek nadał mu wiele uroku.

Teraz wiem, że gdybym budował się po raz drugi nie wstawiłbym okien połaciowych w pomieszczeniach na poddaszu. Mimo iż wybrałem okna dobrego producenta Roto z termo-blokiem, woda w zimie skrapla się na nich a następnie zamarza - bywa że lód pojawia się nawet od wewnętrznej strony. Lepszym pomysłem byłaby więc rezygnacja z tych elementów przy jednoczesnym powiększeniu okien balkonowych. Uważam, że naprawdę warto to rozważyć.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Kiwi WOF1011. Wewnętrzny układ jest funkcjonalny i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Dodatkowo, dzięki dobudowie daszku i ozdobnych filarów przy wejściu, budynek świetnie się prezentuje. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kiwi

  – 0 głosów

Projekt domu Kiwi należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Kiwi

Projekt domu Kiwi 4 -300

Kiwi 4

118,45 m²

Projekt domu Kiwi 3 -300

Kiwi 3

137,43 m²

Projekt domu Kiwi 2 -300

Kiwi 2

128,64 m²

Projekty podobne do Kiwi WOF1011

Projekt domu BW-36 wariant 15 bez garażu -100

Projekt domu Cornelia A 3D iDesigner

Cornelia A

119,8 m²

Projekt domu Armanda Mała -400 3D iDesigner

Armanda Mała

117,01 m²

Projekt domu Armanda Mała BIS -400 3D iDesigner

Armanda Mała BIS

114,76 m²

Projekt domu Amor 3D iDesigner

Amor

117,31 m²

Projekt domu Selena A PS

Selena A PS

120,5 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych