Projekt domu Kendra WOK1030

Cena projektu: 2 690 zł 2 590 zł Oszczędzasz 100 złOferta ważna do 31 marca 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
135,79 m²
Min. szer. działki
20,99 m
Wysokość budynku
8,39 m
Pow. zabudowy
129,67 m²
Kubatura
495,14 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
228,21 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Kendra jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Kendra to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Przewidziana przez architekta zamknięta kuchnia z pewnością zadowoli zwolenników tradycyjnych rozwiązań. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, iż na każdej kondygnacji znajduje się w pełni funkcjonalna łazienka. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnia przewidziana w domu garderoba. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kendra - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,41 m²
2 hall
5,48 m²
3 kuchnia
10,14 m²
4 spiżarnia
2,41 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
27 m²
6 pokój
11,43 m²
7 łazienka
3,92 m²
8 garderoba + pom. gospodarcze
7,42 m²
9 pom. gospodarcze
6,23 m²
10 garaż jednostan.
16,9 m²
razem
96,34 m²

Rzut kondygnacji projektu Kendra - Rzut poddasza

1 korytarz
8,52 m²
2 pokój
13,41 m² (19,65 m²)
3 pokój
17,11 m² (22,54 m²)
4 pokój
9,85 m² (13,79 m²)
5 łazienka
7,46 m² (11,25 m²)
6 strych
12,55 m² (24,08 m²)
razem
68,9 m² (99,83 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki
Kreator 3D Oglądaj projekt Kendra w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kendra na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kendra
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
47 481 zł

stan surowy otwarty
134 351 zł

stan surowy zamknięty
30 345 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

212 177 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z betonu komórkowego (24cm), docieplone (15cm). Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków, na poddaszu z płyt GK bądź z bloczków. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Kendra

Zdjęcie profilowe Milena i Julita
Milena i Julita
Przy wyborze projektu duże znaczenie miał dla mnie kształt budynku. Forma bryły w projekcie domu Kendra WOK1030 była standardowa, czyli właśnie taka na jakiej mi zależało. Z tego względu zdecydowałem się na jego zakup i późniejszą realizację.

Postawienie budynku przebiegło zgodnie z planem i nie miałem w trakcie żadnych problemów. Nie wprowadzałem żadnych zmian w technologi budowy i wszystkie użyte materiały były takie, jak w projekcie domu Kendra WOK1030. Jedyną modyfikacją wewnątrz domu, było zrobienie schodów wylewanych na mokro. W kotłowni zainstalowałem piec na ekogroszek, gdyż taki sposób ogrzewania wydał mi się najbardziej ekonomiczny.

Dom ustytuowany mam na działce w ten sposób, iż wejście znajduje się na północ, a drzwi tarasowe na południe. Dzięki takiemu położeniu budynku, cały taras jest oświetlony przez cały dzień. W pomieszczeniach również jest jasno i nie było potrzeby dokładania żadnych dodatkowych okien.

Jesteśmy 6-osobową rodziną i przy takim metrażu mieszka nam się komfortowo. To naprawdę duży dom i myślę, że na takiej powierzchni mogłoby zamieszkać jeszcze więcej osób.

Moim ulubionym pomieszczeniem w domu jest przestronny salon z widokiem na taras. To właśnie tam spędzamy najwięcej czasu. Cieszę się z mojej decyzji, gdyż projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Kendra WOK1030 jest naprawdę wart polecenia. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe jaku
jaku
Zdecydowaliśmy się na projekt Kendra WOK1030, ponieważ spełniał kryteria, które założyliśmy sobie na początku. Liczba uwzględnionych w nim sypialni odpowiadała wymaganiom naszej rodziny, a dodatkowo przewidziano w nim rozwiązania na których nam zależało: garaż w bryle domu, dodatkowy pokój na parterze blisko łazienki oraz ozdobna lukarna z balkonem. Poza tym, odpowiadała nam również konstrukcja budynku - jest nieskomplikowana i jednocześnie atrakcyjna pod względem wizualnym.

Cała realizacja odbyła się bez żadnych większych problemów i łącznie z pracami wykończeniowymi trwała 2 lata. Wykonawcy nie zgłaszali trudności w związku z projektem, aczkolwiek kominiarz miał co do niego pewne obiekcje. Mianowicie, dotyczyły one uwzględnienia przez architekta kominków wentylacyjnych, które zdaniem kominiarza nie są do końca dobrym pomysłem. Stwierdził, iż lepszym rozwiązaniem byłby na pewno tradycyjny komin. Dodatkowo, gotowe kominki dachowe nie należą do najtańszych elementów. Ceramiczne i cementowe potrafią kosztować nawet 500 zł. za sztukę, więc kilka takich wywietrzników wiąże się już z niemałą kwotą. Ja co prawda zastosowałem plastikowe - imitujące cementowe, aczkolwiek jest to materiał łatwopalny i kominiarz również miał co do tego zastrzeżenia. Myślę więc, że warto rozważyć to na etapie adaptacji i zlecić doprojektowanie tradycyjnego komina.

Zdecydowaliśmy się na wykonanie stropu monolitycznego - lanego betonem. Klatkę schodową także zrobiliśmy w konstrukcji betonowej. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę cementową, a ściany zewnętrzne zostały wymurowane zgodnie z zalecaną w projekcie technologią. Użyliśmy do tego 24 cm bloczki z betonu komórkowego oraz styropian izolacyjny o grubości 15 cm. Taka warstwa muru sprawia, iż budynek dobrze utrzymuje ciepło. Ogrzewamy paliwem stałym za pomocą pieca z podajnikiem - koszty związane z zakupem opału w sezonie grzewczym wynoszą nas ok. 1500 zł.

Do projektu Kendra WOK1030 wprowadziliśmy pewne zmiany, które dostosowały go do potrzeb naszej rodziny. Zaadaptowaliśmy go tak, aby dolna kondygnacja była w pełni wygodna w użytkowaniu dla starszych osób. W tym celu zamurowaliśmy przewidziane pierwotnie wejście do łazienki na parterze, a prowadzące do niej drzwi wstawiliśmy bezpośrednio w pokoju. Tym samym na dole powstała sypialnia z prywatną łazienką. Ogólnodostępną ubikację wykonaliśmy zaś pod schodami. Dodatkowo postanowiliśmy zrezygnować z balkonu na ścianie szczytowej.

Zdecydowałem się na poszerzenie garażu o 60 cm, jednak mimo to nadal wydaje mi się trochę za wąski. Co prawa, jest optymalny dla samochodu o standardowych wymiarach, ale przy większym aucie jego metraż mógłby być już nieco kłopotliwy. Ponad to, nie ma w nim miejsca na wstawienie dodatkowych rzeczy, więc polecałbym poszerzyć go jeszcze bardziej.

Powierzchnia naszego domu świetnie sprawdza się przy naszej 6-osobowej rodzinie. Pokój na parterze zamieszkują dwie starsze osoby, zaś ja z żoną i dwójką naszych dzieci użytkujemy górną kondygnację. Nawet przy tej ilości domowników, metraż jest naprawdę przestronny. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Kendra WOK1030 - spełnił on nasze oczekiwania. Połączenie kuchni z salonem znakomicie się sprawdza, a cały układ pomieszczeń w pełni nam odpowiada. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe laguna2013
laguna2013
Głównym kryterium, którym kierowaliśmy się przy wyborze projektu było to, aby budynek posiadał dwie kondygnacje, a w jego bryle uwzględniony był garaż. Projekt Kendra WOK1030 nie tylko spełniał te wymagania, lecz także odpowiadał nam pod innymi względami. Przewidziany w nim układ pomieszczeń w całości przypadł nam do gustu, tym bardziej iż od początku bardzo zależało nam na dodatkowym pokoju na parterze.

Nasza realizacja odbyła się stosunkowo sprawnie, jednakże w jej trakcie natrafiliśmy na jeden problem. Słupy podtrzymujące dach w pokojach na poddaszu wydały nam się mało trafionym pomysłem, dlatego też postanowiliśmy z nich zrezygnować, a to wiązało się z dodatkowymi pracami, które nie należały do najprostszych. Na szczęście, ostatecznie wykonawcy poradzili sobie z tym zadaniem. Dwa wolnostojące filary mogliśmy usunąć dzięki wzmocnieniu ścian działowych, zaś pozostałe zostały wbudowane w ściany tak, iż teraz wygląda to estetycznie.

Z budową nie musieliśmy bardzo się śpieszyć. Podczas trwania inwestycji mieliśmy pewne przestoje, a dodatkowo wiele prac wykonywaliśmy samodzielnie. W efekcie od rozpoczęcia robót ziemnych, do przeprowadzki do nowego domu minęły 2 lata. Budynek został postawiony z bloczków z betonu komórkowego Solbet, a dach pokryliśmy blachodachówką. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Taka izolacja naprawdę dobrze się sprawdza. W tym sezonie grzewczym zużyliśmy ok. 3 tony ekogroszku, a z racji tego iż mamy małe dziecko, temperatury wewnątrz domu były dosyć wysokie.

Cena inwestycji zależy zarówno od użytych materiałów, jak i od metody, którą się buduje. Myślę, iż zatrudniając profesjonalną firmę do zrealizowania całego domu od początku do końca, koszty będą zbliżone do oszacowanych w kosztorysie. Można jednak zrobić to o wiele taniej budując systemem gospodarczym, na który się zdecydowaliśmy. Wiele rzeczy wykonaliśmy przy dużym nakładzie pracy własnej, a na niektórych etapach pomagał nam znajomy fachowiec wraz ze swoją ekipą, co pozwoliło nam na spore obniżenie sugerowanej kwoty.

Przed budową przeglądaliśmy różne fora dotyczące projektu Kendra WOK1030, a nawet bezpośrednio kontaktowaliśmy się z jednym z inwestorów, który dał nam kilka cennych wskazówek. Dzięki temu wiedzieliśmy jakie zmiany wprowadzić, aby nasz dom w całości spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Postanowiliśmy podnieść ściankę kolankową o 2 bloczki, dzięki czemu poddasze zyskało na przestronności. Wstawiliśmy okno nad klatką schodową, a dodatkowo całkowicie zabudowaliśmy ją od strony salonu. Obniżyliśmy garaż o 15 cm w stosunku do poziomu domu, aby podjazd nie był tak wysoki. Zamiast tarasu w kształcie litery „L” zrobiliśmy duży i prostokątny tylko od tylnej strony budynku. Oprócz tego postanowiliśmy zadaszyć jego powierzchnię poprzez załamanie i wydłużenie nad nim połaci dachowej. Kolejną zmianą było całkowite zamknięcie kuchni na salon i obecnie wejście do niej znajduje się bezpośrednio od strony korytarza. Zrezygnowaliśmy z balkonu na ścianie szczytowej, a także zrobiliśmy większy odstęp pomiędzy oknami w tym miejscu. Oryginalnie znajdują się one bardzo blisko siebie, a brak węgarka pomiędzy ścianą a przeszkleniami wygląda mało estetycznie i jest nieco kłopotliwe przy ich późniejszej obróbce. To rozwiązanie występuje również w przypadku okien w lukarnie, jednak w tym miejscu nie było możliwości, aby je od siebie odsunąć. Nie jest to dla nas duży kłopot, aczkolwiek przy maksymalnym otwarciu okna klamka zahacza o ścianę.

Myślę, że dobrym pomysłem będzie również poszerzenie części garażowej o ok. 1 m. Dzięki temu większy stanie się nie tylko garaż, ale również kotłownia, co jest szczególnie istotne w przypadku ogrzewania paliwem stałym. Niestety ze względu na szerokość naszej działki nie mogliśmy sobie na to pozwolić, ale jeśli ktoś ma taką możliwość to naprawdę warto to rozważyć.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Kendra WOK1030. Przewidziany w nim wewnętrzny układ jest funkcjonalny i od samego początku bardzo nam się podobał. Po zamieszkaniu jeszcze bardziej utwierdziliśmy się w przekonaniu, że jego wybór był dla nas doskonałą decyzją. Dodatkowy pokój na parterze to naprawdę dobre rozwiązanie. Pozwala na wygodne użytkowanie domu nawet w momencie, gdy poddasze nie jest jeszcze wykończone co jest dużym plusem, gdy komuś zależy na szybkiej przeprowadzce. Świetnie sprawdzi się również jako pokój dla małego dziecka - gdy rodzice w ciągu dnia przebywają w salonie czy kuchni, w takim przypadku nie będą musieli wchodzić co chwilę po schodach żeby sprawdzić co dzieje się u śpiącej pociechy. Jestem również zadowolony z przechodniego pomieszczenia przy garażu. Jest bardzo praktyczne i służy nam jako zaplecze gospodarcze i miejsce do przechowywania przetworów. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kendra

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

mateus. 14.10.2017 11:53

Projekt domu Kendra należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Kendra

Projekt domu Alandra 2M -200 3D iDesigner

Alandra 2M

131,98 m²

Projekt domu Kendra Mała -100 3D iDesigner

Kendra Mała

127,07 m²

Projekt domu Kendra XS BIS -100 3D

Kendra XS BIS

111,95 m²

Projekt domu Alandra -200 3D

Alandra

131,43 m²

Projekt domu Kendra XS -100 3D iDesigner

Kendra XS

111,91 m²

Projekt domu Kendra 2M -200 3D iDesigner

Kendra 2M

135,48 m²

Projekt domu Kendra Mała BIS -100 3D

Kendra Mała BIS

126,36 m²

Projekt domu Kendra XS 2M -100 3D

Kendra XS 2M

114,85 m²

Projekt domu Kendra BIS -100 3D

Kendra BIS

132,85 m²

Projekt domu Alandra 2M z wykuszem -200 3D

Projekty podobne do Kendra WOK1030

Projekt domu Ajaks Bis -200 3D iDesigner

Ajaks Bis

127,26 m²

Projekt domu Tamarillo 6 -300 3D iDesigner

Tamarillo 6

125 m²

Projekt domu Karmelita Mała -100 3D iDesigner

Karmelita Mała

135,97 m²

Projekt domu Karmelita -100 3D iDesigner

Karmelita

138,35 m²

Projekt domu Karmelita Gold -100 3D

Karmelita Gold

143,45 m²

Projekt domu Lisandra -100 3D

Lisandra

122,54 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych