Projekt domu Kawka 5 BSA1367

Cena projektu: 3 000 zł 2 650 zł Oszczędzasz 350 złOferta ważna do 7 stycznia 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
125,2 m²
Min. szer. działki
19,45 m
Wysokość budynku
8,94 m
Pow. zabudowy
100,1 m²
Kubatura
601 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
220 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Dom Kawka 5 został stworzony na wzór popularnego projektu Kawka. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, Jednak nie ma garażu. Projekt domu Kawka 5 zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Kawka 5 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie przewidziano toaletę na parterze oraz łazienkę na wyższej kondygnacji. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Kawka 5 nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kawka 5 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,1 m²
2 hall
6,8 m²
3 wc
1,7 m²
4 pokój
14,9 m²
5 pokój dzienny
27,6 m²
6 kuchnia + jadalnia
15 m²
7 kotłownia
8,3 m²
razem
77,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Kawka 5 - Rzut poddasza

1 korytarz
5,3 m²
2 łazienka
3,3 m²
3 pokój
13,1 m²
4 garderoba
2,9 m²
5 pokój
12,2 m²
6 pokój
11 m²
razem
47,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kawka 5 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kawka 5
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

156 253 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

166 974 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
31 146 zł

stan surowy otwarty
102 792 zł

stan surowy zamknięty
22 315 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: dachówka, kąt nachylenia 45°. Stropy: żelbetowe, wylewane. Ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian. Ogrzewanie: gazowe, pakiet "Kotłownia na paliwo stałe", olejowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMY w Stylu

Opinie mieszkańców domu Kawka 5

Zdjęcie profilowe Szczepan321
Szczepan321

Od samego początku wraz z moją rodziną chcieliśmy wybudować tradycyjny, sielski domek. Wybraliśmy więc projekt domu Kawka 5 BSA1367 ze względu na jego klasyczną bryłę bez żadnych ozdobników czy udziwnień. Ponadto, prosty i dwuspadowy dach bardzo przypadł nam go gustu.

Ściany dolnej kondygnacji zostały w naszym przypadku wymurowane z tradycyjnej cegły kratówki, gdyż na tamtą chwilę trudno było o inny materiał. Zrobienie góry miało miejsce rok później i do jej wykonania użyliśmy pustaków ceramicznych Wienerberger łączonych metodą „pióro-wpust”. Strop, zamiast lanego - zalecanego w projekcie, zrobiliśmy systemem Teriva. Wysokość ścianki kolankowej zwiększyliśmy do 4 cegieł, a do tego został wylany wieniec. Tym samym wysokość budynku zwiększyła się o ponad 1m, a dzięki temu pomieszczenia na poddaszu są teraz bardziej przestronne. Na szczęście cała realizacja odbyła się bez żadnych komplikacji.

Na całej powierzchni domu zastosowałem ogrzewanie podłogowe. Pracuję w branży ciepłowniczej, więc wiedziałem że będzie to dobre rozwiązanie. Dodatkowo zainstalowałem system rekuperacji, czyli wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. W kotłowni zamontowałem kocioł olejowy, aczkolwiek bardzo rzadko z niego korzystamy. Głównym źródłem ciepła w naszym domu jest kominek z płaszczem wodnym, który został usytuowany w salonie i sprawdza się naprawdę świetnie. Przez ostatnie trzy lata zimy były łagodne, więc nie mieliśmy żadnego problemu z ogrzaniem pomieszczeń. Warstwę izolacyjną bryły zrobiliśmy zgodnie z zaleceniami projektanta i ociepliliśmy ją styropianem o grubości 20cm. Dzięki temu nasz dom jest ciepły i dobrze utrzymuje temperaturę wewnątrz.

W projekcie domu Kawka 5 BSA1367 na parterze było przewidziane małe WC, w którym mieściła się tylko ubikacja i umywalka. Postanowiliśmy zrobić w tym miejscu spiżarnię, a w pełni funkcjonalną łazienkę wykonaliśmy kosztem zmniejszenia gabinetu. Ma on teraz wymiary 3x3m, a wejście do niego znajduje się pod schodami, które w naszym przypadku nie są murowane, a drewniane i samonośne. Muszę przyznać, iż był to naprawdę świetny pomysł i polecam to rozwiązanie wszystkim, którzy zdecydują się na realizację tego samego projektu. Kolejną, mniejszą zmianą, było dołożenie dwóch okien dachowych: nad klatką schodową oraz w łazience na poddaszu.

Gdybyśmy budowali się po raz drugi, na pewno pomyślałbym jeszcze o wygospodarowaniu miejsca na pralnię, której nieco nam jednak brakuje. Sypialnia z garderobą jest naprawdę duża i myślę, że przy niewielkich modyfikacjach w położeniu ścianek działowych można to zaaranżować. Niestety nie pomyśleliśmy o tym wcześniej i trochę tego żałuję. Dobrym pomysłem byłoby też podniesienie daszku nad wejściem i stworzenie z niego małej lukarny. Wtedy łazienka na poddaszu zyskałaby na powierzchni.

Stanowimy rodzinę 3-osobową i w naszym nowym domu żyje nam się bardzo komfortowo. Każdy ma swoją sypialnię, a gdy odwiedzają nas goście nie ma problemu, aby ich przenocować, gdyż mamy jeszcze jeden wolny pokój.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Kawka 5 BSA1367 był trafną decyzją. Cały nasz dom bardzo nam się podoba i naszym zdaniem jego układ pomieszczeń jest bez zarzutu. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Kawka 5

  – 0 głosów

Projekt domu Kawka 5 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Kawka 5

Projekt domu Kawka 4 -350

Kawka 4

110,11 m²

Projekt domu Kawka -350

Kawka

108,54 m²

Projekt domu Kawka 2 -350

Kawka 2

108,4 m²

Projekt domu Kawka 3 -350

Kawka 3

108,26 m²

Projekty podobne do Kawka 5 BSA1367

Projekt domu Cornelia A 3D iDesigner

Cornelia A

119,8 m²

Projekt domu Armanda Mała -100 3D iDesigner

Armanda Mała

117,01 m²

Projekt domu Armanda Mała BIS -100 3D iDesigner

Armanda Mała BIS

114,76 m²

Projekt domu Amor 3D iDesigner

Amor

117,31 m²

Projekt domu Armanda -100 3D iDesigner

Armanda

133,85 m²

Projekt domu Amor Bis

Amor Bis

136,43 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych