Projekt domu Kawka 5 BSA1367

Cena projektu: 3 000 zł 2 650 zł Oszczędzasz 350 złOferta ważna do 31 stycznia 2020 r.

Projekty domów z w promocyjenj cenie

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
125,2 m²
Min. szer. działki
19,45 m
Wysokość budynku
8,94 m
Pow. zabudowy
100,1 m²
Kubatura
601 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
220 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Dom Kawka 5 został stworzony na wzór popularnego projektu Kawka. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, Jednak nie ma garażu. Projekt domu Kawka 5 zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Kawka 5 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie przewidziano toaletę na parterze oraz łazienkę na wyższej kondygnacji. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Kawka 5 nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kawka 5 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,1 m²
2 hall
6,8 m²
3 wc
1,7 m²
4 pokój
14,9 m²
5 pokój dzienny
27,6 m²
6 kuchnia + jadalnia
15 m²
7 kotłownia
8,3 m²
razem
77,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Kawka 5 - Rzut poddasza

1 korytarz
5,3 m²
2 łazienka
3,3 m²
3 pokój
13,1 m²
4 garderoba
2,9 m²
5 pokój
12,2 m²
6 pokój
11 m²
razem
47,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kawka 5 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kawka 5
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

166 974 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: dachówka, kąt nachylenia 45°. Stropy: żelbetowe, wylewane. Ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian. Ogrzewanie: gazowe, pakiet "Kotłownia na paliwo stałe", olejowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMY w Stylu

Opinie mieszkańców domu Kawka 5

Zdjęcie profilowe Szczepan321
Szczepan321

Od samego początku wraz z moją rodziną chcieliśmy wybudować tradycyjny, sielski domek. Wybraliśmy więc projekt domu Kawka 5 BSA1367 ze względu na jego klasyczną bryłę bez żadnych ozdobników czy udziwnień. Ponadto, prosty i dwuspadowy dach bardzo przypadł nam go gustu.

Ściany dolnej kondygnacji zostały w naszym przypadku wymurowane z tradycyjnej cegły kratówki, gdyż na tamtą chwilę trudno było o inny materiał. Zrobienie góry miało miejsce rok później i do jej wykonania użyliśmy pustaków ceramicznych Wienerberger łączonych metodą „pióro-wpust”. Strop, zamiast lanego - zalecanego w projekcie, zrobiliśmy systemem Teriva. Wysokość ścianki kolankowej zwiększyliśmy do 4 cegieł, a do tego został wylany wieniec. Tym samym wysokość budynku zwiększyła się o ponad 1m, a dzięki temu pomieszczenia na poddaszu są teraz bardziej przestronne. Na szczęście cała realizacja odbyła się bez żadnych komplikacji.

Na całej powierzchni domu zastosowałem ogrzewanie podłogowe. Pracuję w branży ciepłowniczej, więc wiedziałem że będzie to dobre rozwiązanie. Dodatkowo zainstalowałem system rekuperacji, czyli wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. W kotłowni zamontowałem kocioł olejowy, aczkolwiek bardzo rzadko z niego korzystamy. Głównym źródłem ciepła w naszym domu jest kominek z płaszczem wodnym, który został usytuowany w salonie i sprawdza się naprawdę świetnie. Przez ostatnie trzy lata zimy były łagodne, więc nie mieliśmy żadnego problemu z ogrzaniem pomieszczeń. Warstwę izolacyjną bryły zrobiliśmy zgodnie z zaleceniami projektanta i ociepliliśmy ją styropianem o grubości 20cm. Dzięki temu nasz dom jest ciepły i dobrze utrzymuje temperaturę wewnątrz.

W projekcie domu Kawka 5 BSA1367 na parterze było przewidziane małe WC, w którym mieściła się tylko ubikacja i umywalka. Postanowiliśmy zrobić w tym miejscu spiżarnię, a w pełni funkcjonalną łazienkę wykonaliśmy kosztem zmniejszenia gabinetu. Ma on teraz wymiary 3x3m, a wejście do niego znajduje się pod schodami, które w naszym przypadku nie są murowane, a drewniane i samonośne. Muszę przyznać, iż był to naprawdę świetny pomysł i polecam to rozwiązanie wszystkim, którzy zdecydują się na realizację tego samego projektu. Kolejną, mniejszą zmianą, było dołożenie dwóch okien dachowych: nad klatką schodową oraz w łazience na poddaszu.

Gdybyśmy budowali się po raz drugi, na pewno pomyślałbym jeszcze o wygospodarowaniu miejsca na pralnię, której nieco nam jednak brakuje. Sypialnia z garderobą jest naprawdę duża i myślę, że przy niewielkich modyfikacjach w położeniu ścianek działowych można to zaaranżować. Niestety nie pomyśleliśmy o tym wcześniej i trochę tego żałuję. Dobrym pomysłem byłoby też podniesienie daszku nad wejściem i stworzenie z niego małej lukarny. Wtedy łazienka na poddaszu zyskałaby na powierzchni.

Stanowimy rodzinę 3-osobową i w naszym nowym domu żyje nam się bardzo komfortowo. Każdy ma swoją sypialnię, a gdy odwiedzają nas goście nie ma problemu, aby ich przenocować, gdyż mamy jeszcze jeden wolny pokój.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Kawka 5 BSA1367 był trafną decyzją. Cały nasz dom bardzo nam się podoba i naszym zdaniem jego układ pomieszczeń jest bez zarzutu. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Kawka 5

  – 0 głosów

Projekt domu Kawka 5 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Kawka 5

Projekt domu Kawka -350

Kawka

108,54 m²

Projekt domu Kawka 4 -350

Kawka 4

110,11 m²

Projekt domu Kawka 3 -350

Kawka 3

108,26 m²

Projekt domu Kawka 2 -350

Kawka 2

108,4 m²

Projekty podobne do Kawka 5 BSA1367

Projekt domu Armanda Mała -250 3D iDesigner

Armanda Mała

117,01 m²

Projekt domu Armanda Mała BIS -250 3D iDesigner

Armanda Mała BIS

114,76 m²

Projekt domu Aosta II Termo 3D

Aosta II Termo

130,27 m²

Projekt domu Armanda -250 3D iDesigner

Armanda

133,85 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 20 -350 3D iDesigner

Projekt domu Amor Bis

Amor Bis

136,43 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych