Projekt domu Kacper WRX1062

Cena projektu: 2 690 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
107,4 m²
Min. szer. działki
16,1 m
Wysokość budynku
8 m
Pow. zabudowy
103,8 m²
Kubatura
350 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
165 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Kacper jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Kacper to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Zwolenników przestronnych wnętrz z pewnością zadowoli fakt, iż kuchnia w projekcie została otwarta na część wypoczynkową. W kuchni przewidziano również miejsce na wyspę kuchenną, która zapewnia imponujący efekt wizualny. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kacper - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,7 m²
2 hall
8,04 m²
3 kuchnia
9,33 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
31,34 m²
5 łazienka
4,28 m²
6 pom. gospodarcze
1,9 m²
7 kotłownia
2,71 m²
8 garaż jednostan.
19,35 m²
razem
79,65 m²

Rzut kondygnacji projektu Kacper - Rzut poddasza

1 hall
5,47 m²
2 łazienka
8,5 m² (12,43 m²)
3 pom. gospodarcze
2,78 m² (5,54 m²)
4 pokój
10,2 m² (15,1 m²)
5 pokój
11,9 m² (16,83 m²)
6 pokój
10,94 m² (15,48 m²)
razem
49,79 m² (70,85 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kacper na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
45 678 zł

stan surowy otwarty
130 134 zł

stan surowy zamknięty
27 186 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

202 998 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe - ściany zewnętrzne: warstwowe bloczki z bet. komórkowego + docieplenie (styropian), możliwość adaptacji na inną technologię - ściany wewnętrzne: nośne-bloczki z bet. komórkowego, działowe - bloczki z bet. komórkowego lub lekkie ścianki z płyt G-K - strop: gęstożebrowy typu Teriva - elewacje: tynk strukturalny (akrylowy, mineralny), płytki klinkierowe lub kamień cięty - pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub cementowa lub każde lżejsze.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: B-Projekt

Opinie mieszkańców domu Kacper

Zdjęcie profilowe dzigitek
dzigitek
Dużą uwagę przy wyborze projektu naszego przyszłego domu zwracaliśmy na uwzględnioną w nim konstrukcję dachu - chcieliśmy, aby była dosyć prosta co znacznie ułatwia realizację. Spośród propozycji budynków cechujących się dwuspadowym dachem, najbardziej spodobał się nam projekt Kacper WRX1062, który spełniał nasze oczekiwania również pod innymi względami.

Budowa przebiegła bez żadnych problemów, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Cała inwestycja przebiegła sprawnie, a do nowego, w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się po niecałych trzech latach od rozpoczęcia pierwszych prac. Do postawienia ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką. Postanowiliśmy zmienić zalecaną metodę wykonania stropu i zamiast systemu Teriva zrobiliśmy go w lanej, żelbetowej konstrukcji. W przypadku naszej realizacji koszty na etapie stanu surowego zamkniętego były większe niż oszacowane przez architekta i wyniosły ok. 180 tys. zł. Pewien wpływ na taką różnicę miała jednak zastosowana przez nas modyfikacja polegająca na powiększeniu całej bryły.

Powyższa zmiana była dla nas konieczna, ponieważ oryginalny projekt Kacper WRX1062 przewidywał ogrzewanie gazowe, zaś my postanowiliśmy ogrzewać dom za pomocą pieca na paliwo stałe. Po zwiększeniu metrażu domu, w pobliżu garażu udało nam się wygospodarować kotłownię o optymalnych do tego celu wymiarach. W kotle palimy ekogroszkiem, a w ciągu całego sezonu grzewczego zużywamy ok. 2,5-3 tony opału, łącznie z grzaniem wody użytkowej.

Powierzchnię pomieszczenia gospodarczego uwzględnionego przy kuchni, przyłączyliśmy do łazienki, w której pierwotnie ciężko byłoby zmieścić prysznic. Teraz jest ona w pełni funkcjonalna, a oprócz kabiny prysznicowej mogliśmy wstawić do niej również pralkę. Z kolei przewidzianą na poddaszu pralnię przeznaczyliśmy na zrobienie garderoby. Świetnym pomysłem było również wykonanie schodów w lanej betonem konstrukcji, co pozwoliło nam na wygospodarowanie pod nimi praktycznego schowka o całkiem sporych rozmiarach. Innych zmian nie wprowadzałem, aczkolwiek teraz rozważyłbym zmniejszenie dużego okna tarasowego przy kuchni do rozmiarów tradycyjnego, gdyż od tej strony naszego domu niedawno wybudowali się nowi sąsiedzi i przy obecnym układzie salon jest dla nich w całości widoczny.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Kacper WRX1062. Układ pomieszczeń został w nim dobrze przemyślany, a po zastosowanych zmianach nowy dom w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Szczególnie cieszą mnie duże rozmiary części dziennej - salon jest bardzo przestronny, a jego aranżacja nie stanowiła dla nas żadnego problemu. Początkowo moja żona obawiała się, że kuchnia będzie nieco za mała, jednak okazało się że również jej metraż jest dla nas w pełni komfortowy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kacper

  – 0 głosów

Projekt domu Kacper należy do kategorii

Projekty podobne do Kacper WRX1062

Projekt domu Diona Mała BIS -100 3D

Diona Mała BIS

113,32 m²

Projekt domu Konwalia -768 3D iDesigner

Konwalia

114,28 m²

Projekt domu Lungo 2 -300

Lungo 2

110 m²

Projekt domu Dom przy Migdałowej 2

Projekt domu Dom przy Migdałowej 3

Projekt domu Iskra 2 -260 3D

Iskra 2

97,4 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych