Projekt domu Jodła 2 BSA1847

Cena projektu: 3 600 zł 3 350 zł Oszczędzasz 250 złOferta ważna do 31 marca 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
172,62 m²
Min. szer. działki
17,04 m
Wysokość budynku
9,11 m
Pow. zabudowy
157,41 m²
Kubatura
1 004 m³
Kąt nach. dachu
43°
Pow. dachu
260 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Jodła 2 został stworzony na wzór znanego projektu Jodła. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Jodła 2 jest idealny na średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, przez co jest tani w budowie. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt Jodła 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W pełni funkcjonalną łazienkę przewidziano zarówno na parterze, jak i poddaszu, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości domowników. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Jodła 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,45 m²
2 korytarz
15,86 m²
3 łazienka
4,24 m²
4 pokój dzienny
37,39 m²
5 kuchnia
14,21 m²
6 spiżarnia
2,55 m²
7 kotłownia
6,18 m²
8 garaż dwustan.
33,68 m²
razem
118,56 m²

Rzut kondygnacji projektu Jodła 2 - Rzut poddasza

1 korytarz
14,37 m²
2 garderoba
4,41 m²
3 pokój
14,12 m²
4 pokój
14,12 m²
5 pokój
22,32 m²
6 garderoba
3,89 m²
7 łazienka
10,2 m²
8 pom. gospodarcze
4,31 m²
razem
87,74 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Jodła 2 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

236 233 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: dachówka, kąt nachylenia 43°. Stropy: gęstożebrowe. Ściany: 2-warstwowe - bloczek TERMALICA 24 + styropian. Ogrzewanie: na paliwo stałe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMY w Stylu

Opinie mieszkańców domu Jodła 2

Zdjęcie profilowe Grzegorz_A-1
Grzegorz_A-1
Od początku priorytetem było dla mnie to, aby w bryle naszego nowego domu znajdował się duży, dwustanowiskowy garaż. Spośród propozycji spełniających to wymaganie, zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Jodła 2 BSA1847, który odpowiadał nam również pod innymi względami. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest funkcjonalny, a dodatkowo budynek spodobał się nam w kwestii wizualnej.

Nieskomplikowana konstrukcja domu sprawia, iż jest on dosyć łatwy w budowie. W związku z tym cała realizacja odbyła się bez żadnych problemów, a fachowcy ze wszystkim poradzili sobie naprawdę sprawnie. Postawienie oraz całościowe wykończenie budynku zajęło nam ok. 1,5 roku. Mury powstały przy użyciu bloczków z betonu komórkowego 24 cm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Myślę, że realizując projekt Jodła 2 BSA1847 można sugerować się kwotą oszacowaną przez architekta, aczkolwiek zdecydowanie polecałbym założenie wyższych kosztów. Moim zdaniem podana w kosztorysie cena dotycząca inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego jest zbliżona do realnej, jednak zmieszczenie się w niej jest mało prawdopodobne.

Do projektu domu Jodła 2 BSA1847 wprowadziliśmy niewielkie zmiany. W kotłowni wstawiliśmy drzwi na zewnętrznej ścianie, tak aby można było wyjść z niej bezpośrednio na zewnątrz. Zrezygnowaliśmy z okna połaciowego, a pierwotnie przewidzianą pralnię zamieniliśmy na prywatną łazienkę z wejściem od strony sypialni. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek na chwilę obecną nieco brakuje mi dodatkowego pokoju na parterze. Jedynym rozwiązaniem, które pozwoliłoby na jego wygospodarowanie jest zrobienie go w miejscu kuchni, wtedy jednak konieczne byłoby wykonanie aneksu kuchennego w salonie.

Mimo braku pokoju na dole, liczba tych uwzględnionych na poddaszu jest idealna dla naszej 4-osobowej rodziny. Ja z żoną użytkujemy dużą sypialnie z łazienką, zaś dwójka naszych dzieci posiada swoje własne pokoje. Świetnym rozwiązaniem przy takiej ilości osób są dwie garderoby, o których pomyślał architekt. Metraż domu jest na tyle duży, iż myślę że większa liczba domowników również mogłaby w nim bez problemu zamieszkać. Sypialnia nad salonem jest naprawdę obszerna, więc jeśli ktoś miałby taką potrzebę, można zaadaptować ją na dwie mniejsze.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Jodła 2 BSA1847. Przewidziany w nim wewnętrzny układ został dobrze przemyślany, a w nowym domu mieszka nam się z pełnym komfortem. Szczególnie satysfakcjonuje mnie dwustanowiskowy garaż, na którym od początku mi zależało. Dodatkowo wejście do niego możliwe jest bezpośrednio z części mieszkalnej, co jest bardzo praktyczne. Wnętrze domu jest przestronne, a na duży plus projektu zasługują z pewnością spore rozmiary głównej łazienki oraz prosty, nieskomplikowany dach, który tym samym jest stosunkowo tani w realizacji. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Jodła 2

  – 0 głosów

Projekt domu Jodła 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Jodła 2

Projekt domu Jodła -250

Jodła

151,03 m²

Projekty podobne do Jodła 2 BSA1847

Projekt domu Justa 2 -250

Justa 2

160,9 m²

Projekt domu Salsa -778 3D iDesigner

Salsa

158,62 m²

Projekt domu Otwarty 4 -998 3D

Otwarty 4

171,54 m²

Projekt domu Justa 3 -250

Justa 3

160,9 m²

Projekt domu Brzoza 2 -250 3D

Brzoza 2

162,1 m²

Projekt domu Melon - murowana – ceramika

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych