Projekt domu Jaworze nowe k KRP1106

Cena projektu: 2 980 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
115,72 m²
Min. szer. działki
18,7 m
Wysokość budynku
8,57 m
Pow. zabudowy
91 m²
Kubatura
510 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
173,43 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Jaworze nowe k został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Jaworze 3. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Jaworze nowe k jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Jaworze nowe k to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Dzięki zamknięciu kuchni na salon, zapachy przygotowywanych potraw nie są wyczuwalne w części wypoczynkowej. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Potrzeby 5-7 osobowej rodziny spełni pięć pokoi przewidzianych w projekcie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jaworze nowe k zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Jaworze nowe k - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,15 m²
2 korytarz
5,85 m²
3 kuchnia
13,61 m²
4 pokój dzienny
17,92 m²
5 pokój
12,05 m²
6 łazienka
5,25 m²
7 kotłownia
6,03 m²
razem
64,86 m²

Rzut kondygnacji projektu Jaworze nowe k - Rzut poddasza

1 hall
5,91 m² (11,53 m²)
2 pokój
13,53 m² (16,42 m²)
3 pokój
13,28 m² (16,3 m²)
4 pokój
10,36 m² (12,68 m²)
5 łazienka
6,74 m² (8,33 m²)
6 pokój
7,07 m² (7,42 m²)
razem
56,89 m² (72,68 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Jaworze nowe k na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Jaworze nowe k
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

147 148 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Wysokość ścianki kolankowej: 1.3 m. Strop: płyta żelbetowa. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna. Ściany zewnętrzne: pustaki ceramiczne + styropian. Ściany wewnętrzne: pustaki ceramiczne. Typ ogrzewania: kocioł gazowy lub kocioł na paliwo stałe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dom-Projekt

Opinie mieszkańców domu Jaworze nowe k

Zdjęcie profilowe krynia1980
krynia1980
Od początku zależało mi na projekcie domu o prostej konstrukcji, bez żadnych zbędnych ozdobników i załamań w bryle. Nie jestem zwolenniczką okien dachowych, dlatego też zwracałam uwagę aby było ich jak najmniej. Ostatecznie zdecydowałam się na realizację projektu Jaworze nowe k KRP1106, który nie tylko spełniał te wymagania, ale również odpowiadał mi pod względem wewnętrznego układu, co także miało dla mnie duże znaczenie. W tym przypadku rozmieszczenie pokoi w całości odpowiadało moim oczekiwaniom

W trakcie naszej inwestycji fachowcy natrafili na pewne problemy budowlane, ale na szczęście potrafili sobie z nimi poradzić. Elementem, na który warto jednak zwrócić szczególną uwagę jest belka wchodząca w skład więźby dachowej, która znajduje się w sypialni z lukarną. Niestety nie zauważyliśmy tego wcześniej i podczas wykonywania wykończeń trudno było nam ją ukryć. Dobrym pomysłem byłaby więc lekka zmiana konstrukcji dachu na etapie adaptacji, która pozwoliłaby na przesunięcie belki o ok. 10 cm i ukrycie jej w ściance działowej.

Wiele prac związanych z realizacją nowego domu wykonywaliśmy własnymi siłami, dlatego też kilka z nich nieco przeciągnęło się w czasie. W 2014 r. zakończyliśmy etap stanu zerowego, zaś w kolejnym roku budynek pokryliśmy dachem, wstawiliśmy okna i rozpoczęliśmy wykonywanie wykończeń. Na chwilę obecną (lato 2016r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam jeszcze kilka ostatnich prac. Do postawienia ścian użyliśmy bloczków Suporex, zaś dach pokryliśmy dachówką. Strop wykonaliśmy z gotowych płyt stropowych ze zbrojonego betonu komórkowego. Uważam, iż koszty oszacowane przez architekta są poprawnie wyliczone i można się nimi sugerować. Myślę, że zmieszczenie się w podanej kwocie jest naprawdę realne.

Postanowiliśmy wprowadzić kilka zmian do układu przeszkleń zaproponowanego w projekcie Jaworze nowe k KRP1106. Jedno z kuchennych okien zamieniliśmy na drzwi tarasowe, zaś w salonie od tylnej strony budynku wstawiliśmy dodatkową witrynę. Przeszklenie przewidziane w lukarnie zmniejszyliśmy do szerokości 90 cm, dzięki czemu w sypialni uzyskaliśmy więcej miejsca na wstawienie mebli. Świetnym pomysłem było również zrobienie bezpośredniego wyjścia z kotłowni na zewnątrz. Oryginalny układ poddasza przewiduje wnękę w korytarzy przy wejściu do łazienki. Postanowiliśmy jednak z niej zrezygnować poprzez lekkie przesunięcie ścianki. Obecnie więc górny hall jest w kształcie kwadratu.

Innych zmian nie wprowadzałam, aczkolwiek innym Inwestorom mogę polecić, aby ewentualnie zastanowili się nad innym rozwiązaniem odnośnie komunikacji na parterze. Jest ona dosyć duża, co nie jest do końca potrzebne, tym bardziej iż salon nie posiada sporych rozmiarów. Warto byłoby więc otworzyć hall na część wypoczynkową. Pomysł ten będzie jednak zbędny dla osób, które zdecydują się na salon z aneksem kuchenny. Otwarta kuchnia spowoduje, iż strefa dzienna będzie bardziej przestronna, co również jest godne polecenia. Nam natomiast od początku zależało na widocznym podziale tych pomieszczeń.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Jaworze nowe k KRP1106 okazał się dla nas dobrą decyzją. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest taki, na jakim zależało mi od samego początku, zanim jeszcze zaczęłam szukać odpowiedniego projektu. Rozmieszczenie pokoi jest funkcjonalne i póki co nie nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń, a bardzo mala ilość okien dachowych to naprawdę duży plus. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Jaworze nowe k

  – 0 głosów

Projekt domu Jaworze nowe k należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Jaworze nowe k

Projekt domu Jaworze średnie 3

Jaworze średnie 3

131,52 m²

Projekt domu Jaworze 3

Jaworze 3

119,35 m²

Projekt domu Jaworze p

Jaworze p

121,33 m²

Projekt domu Jaworze średnie 7

Jaworze średnie 7

127,27 m²

Projekt domu Jaworze średnie 5

Jaworze średnie 5

127,27 m²

Projekt domu Jaworze 35

Jaworze 35

138,53 m²

Projekt domu Jaworze 33

Jaworze 33

123,91 m²

Projekt domu Jaworze nowe kx

Jaworze nowe kx

121,65 m²

Projekt domu Jaworze 37

Jaworze 37

123,78 m²

Projekt domu Jaworze 7

Jaworze 7

119,23 m²

Projekt domu Jaworze 5

Jaworze 5

134,39 m²

Projekty podobne do Jaworze nowe k KRP1106

Projekt domu Eco 5 bez garażu [B]

Projekt domu Paczkowice 55m

Paczkowice 55m

120,83 m²

Projekt domu Paczków 3m

Paczków 3m

120,83 m²

Projekt domu TK11

TK11

109,99 m²

Projekt domu TK10

TK10

105,75 m²

Projekt domu Paczkowice 1m

Paczkowice 1m

120,83 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych