Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
304 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
48 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
211 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
45 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
134,54 m²
Wysokość ściany kolankowej
Wysokość ściany podpierającej dach. Jej wysokość wpływa na powierzchnię użytkową kondygnacji, na której się znajduje.
1,30 m
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
101,35 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
227,91 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
810,90 m³
Powierzchnia dachu
183,41 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
9,60 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,80 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,70 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
18,22 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
lub
paliwo stałe
(OZE)
- do wyboru na etapie adaptacji
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Wysokość ścianki kolankowej: 1.3 m. Ilość drewna na więźbę: 7.35 m³. Strop: płyta żelbetowa. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna. Ściany zewnętrzne: pustaki ceramiczne + styropian. Ściany wewnętrzne: pustaki ceramiczne. Typ ogrzewania: kocioł gazowy lub kocioł na paliwo stałe. Instalacje dodatkowe: instalacja solarna. Inne: okna połaciowe Velux, brama garażowa Hörmann.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys
400 zł
Bestseller
Tablica budowlana
30 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
400 zł
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Średniej wielkości dom jednorodzinny Jaworki 9 rozplanowano na trzech kondygnacjach. Piwnica, parter i poddasze użytkowe dobrze posłużą nawet 5-6 osobowej rodzinie. Pod ziemią znajduje się garaż na jedno stanowisko. Zgromadzenie wszystkich pomieszczeń w pionie, pozwoliło ograniczyć powierzchnię zabudowy - dzięki temu budynek możne powstać na działce średnich rozmiarów. Tradycyjna, zgrabna bryła została utrzymana w prostocie - wieńczy ją dwuspadowy dach o kalenicy równoległej do drogi. Nad ścianą frontową posiada on centralnie położoną lukarnę o wysuniętym, osłaniającym balkon daszku. Dwa wspierające go słupy przedłużono do samej ziemi, gdzie wraz z balkonem utworzyły podcień nad wejściem. Drugi balkon rozciąga się wzdłuż całej ściany szczytowej i podobnie jak ten frontowy, ograniczony został drewnianą barierką. Ów drewniane elementy (pojawiające się także w podbitce więźby), nadają budynkowi nieco sielskiego charakteru.
Przez środek podwyższonego parteru przebiega komunikacja. Duży wiatrołap zaopatrzony w miejsce na szafy i wieszaki, korytarz oraz otwarte dwubiegowe schody na jego końcu, oddzielają przylegające do dwóch ścian szczytowych strefy. Po jednej stronie otwiera się przestronna część dzienna, w skład której wchodzi salon z kominkiem oraz duża, otwarta kuchnia po stronie wejściowej. Przeszklone drzwi balkonowe łączą wnętrze z tarasem. Po drugiej stronie korytarza zlokalizowano dużą łazienkę, która sąsiaduje z ukrytym w głębi domu prywatnym pokojem oraz dostępnym z wiatrołapu gabinetem przy fasadzie. Część nocną na poddaszu podzielono między trzy ustawne pokoje i łazienkę. Największy z nich rozciąga się na całej długości bocznej ściany i ma dostęp do szerokiego balkonu oraz prywatnej łazienki. Przylegający do fasady pokój także posiada własny, niewielki balkon, a jego powierzchnię powiększono o lukarnę. Wyjątkowo przestronna łazienka w rogu obsługuje wszystkie prywatne pomieszczenia. Wszelkie kwestie związane z magazynowaniem i organizacją dodatkowych, potrzebnych miejsc (jak np. warsztat, siłownia czy pokój rekreacyjny) rozwiązuje obszerna piwnica. Obok garażu, znalazły się w niej dwie dostępne z korytarza kotłownie (w tym jedna bardzo duża), a także spore pomieszczenie gospodarcze.
Niepozorny dom Jaworki 9 skrywa w swojej zgrabnej bryle bardzo rozbudowane wnętrze. Wyraźnie rozdzielone strefy zapewniają wszystkim domownikom mnóstwo swobody. Funkcjonalny podział umożliwił także stworzenie dużych i ustawnych pomieszczeń. Liczne prywatne pokoje są doskonale doświetlone; część z nich - w zależności od potrzeb danej rodziny - można adaptować na rzecz innych funkcji. Przestronna piwnica pozwoliła “uwolnić” dwie mieszkalne kondygnacje od pomieszczeń technicznych i gospodarczych.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Jaworki 9
duszasan
Zdecydowałam się na projekt domu Jaworki 9 KRP1135, gdyż jest bardzo praktyczny i odpowiadał mi pod wieloma względami. Przede wszystkim zależało mi na obszernej piwnicy, która została uwzględniona w projekcie. Budynek nie jest za duży i zajmuje niewiele miejsca na działce. Ilość pokoi jest w nim idealnie dostosowana do naszych potrzeb, a cała bryła jest bardzo ekonomiczna. Walory estetyczne również miały znaczenie przy naszym wyborze. Widziałam taki sam projekt w wersji drewnianej i bardzo spodobał mi się w takim wydaniu, gdyż ten matariał świetnie do niego pasuje. Ze względu na to, iż mi zależało na budynku drewnianym, a mężowi na murowanym zdecydowaliśmy się pójść na kompromis. Dom wybudowaliśmy z pustaków z betonu komórkowego, a elewację postanowiliśmy wykonać z drewnianych desek. Dzięki temu oboje jesteśmy zadowoleni. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Z czytelnością projektu nie mieliśmy żadnych problemów. Postawienie budynku też przebiegło bez trudności, aczkolwiek wykonawca zapomniał wylać bocznego balkonu. Nie jest to w naszym przypadku duży problem, gdyż z racji drewnianej elewacji postanowiliśmy zrobić balkon i taras z tego samego materiału. Dom ogrzewamy drewnem, ponieważ mamy do niego bardzo dobry dostęp. Piec wspaniale grzeje i nawet, gdy mieszkaliśmy w jeszcze nie ocieplonym z zewnątrz budynku, w środku było bardzo ciepło mimo okresu zimowego. Postanowiliśmy wprowadzić kilka modyfikacji do projektu domu Jaworki 9 KRP1135. Zależało mi na dużym salonie, więc powiększyliśmy go kosztem kuchni, którą przenieśliśmy w miejsce jednego z pokoi na dole. Przy obu tych pomieszczeniach nie stawialiśmy ścianek działowych i tym samym nie wstawialiśmy żadnych drzwi. Schody zamiast lanych zrobiliśmy ażurowe. Dzięki tym zabiegom, mamy teraz na parterze otwartą i przestronną część dzienną. W piwnicy zrobiliśmy dodatkową ściankę, aby zyskać jeszcze jedno, dodatkowe pomieszczenie obok kotłowni. Z racji tego, że na obu kondygnacjach mamy duże łazienki, mała prywatna na górze nie była nam potrzebna. W jej miejscu zrobiliśmy garderobę. Zrezygnowaliśmy z wiatrołapu, ponieważ zależało nam na większym hallu. Co prawda nawet bez dodatkowych drzwi w domu jest ciepło, aczkolwiek obecnie myślimy nad dobudowaniem ganku na zewnątrz. Myślę, że dzięki temu ciepło nie będzie uciekać. Nieco żałuję, iż nie zdecydowałam się pomniejszyć łazienki na parterze. Gdybyśmy to zrobili, można by było przyłączyć część jej powierzchni do pokoju lub kuchni. Metraż naszego domu jest dość duży. W zupełności wystarcza dla naszej 4-osobowej rodziny, a nawet czasem można się w nim zgubić ;-) Mamy z mężem dwoje dzieci, a przestrzeń jest na tyle duża, że każdy z nas ma swoje miejsce. Myślę, że na takiej powierzchni na stałe mogłoby mieszkać nawet 6 osób.Moim ulubionym elementem w naszym domu są ażurowe, drewniane schody. Wszyscy znajomi odradzali nam robienie klatki schodowej w ten sposób, jednak mój mąż tak to sobie wymyślił i muszę przyznać, że wyszło mu to naprawdę pięknie. Barierki wykonał z nietypowych, pokrzywionych patyków, a ściana za nimi wyłożona jest kamieniami przeplatanymi z drewnem. Całość rewelacyjnie komponuje się z podłogą z modrzewia i wygląda to bardzo naturalnie. Można powiedzieć, że schody są wizytówką naszego domu, gdyż widać je od razu po przekroczeniu progu budynku i dodają części dziennej niesamowitego uroku.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Jaworki 9 KRP1135 był zdecydowanie dobrą decyzją. Budynek jest piękny i funkcjonalny. Z czystym sumieniem polecam innym ten projekt. Pozdrawiam.
duszasan
Zdecydowałam się na projekt domu Jaworki 9 KRP1135, gdyż jest bardzo praktyczny i odpowiadał mi pod wieloma względami. Przede wszystkim zależało mi na obszernej piwnicy, która została uwzględniona w projekcie. Budynek nie jest za duży i zajmuje niewiele miejsca na działce. Ilość pokoi jest w nim idealnie dostosowana do naszych potrzeb, a cała bryła jest bardzo ekonomiczna. Walory estetyczne również miały znaczenie przy naszym wyborze. Widziałam taki sam projekt w wersji drewnianej i bardzo spodobał mi się w takim wydaniu, gdyż ten matariał świetnie do niego pasuje. Ze względu na to, iż mi zależało na budynku drewnianym, a mężowi na murowanym zdecydowaliśmy się pójść na kompromis. Dom wybudowaliśmy z pustaków z betonu komórkowego, a elewację postanowiliśmy wykonać z drewnianych desek. Dzięki temu oboje jesteśmy zadowoleni. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Z czytelnością projektu nie mieliśmy żadnych problemów. Postawienie budynku też przebiegło bez trudności, aczkolwiek wykonawca zapomniał wylać bocznego balkonu. Nie jest to w naszym przypadku duży problem, gdyż z racji drewnianej elewacji postanowiliśmy zrobić balkon i taras z tego samego materiału. Dom ogrzewamy drewnem, ponieważ mamy do niego bardzo dobry dostęp. Piec wspaniale grzeje i nawet, gdy mieszkaliśmy w jeszcze nie ocieplonym z zewnątrz budynku, w środku było bardzo ciepło mimo okresu zimowego. Postanowiliśmy wprowadzić kilka modyfikacji do projektu domu Jaworki 9 KRP1135. Zależało mi na dużym salonie, więc powiększyliśmy go kosztem kuchni, którą przenieśliśmy w miejsce jednego z pokoi na dole. Przy obu tych pomieszczeniach nie stawialiśmy ścianek działowych i tym samym nie wstawialiśmy żadnych drzwi. Schody zamiast lanych zrobiliśmy ażurowe. Dzięki tym zabiegom, mamy teraz na parterze otwartą i przestronną część dzienną. W piwnicy zrobiliśmy dodatkową ściankę, aby zyskać jeszcze jedno, dodatkowe pomieszczenie obok kotłowni. Z racji tego, że na obu kondygnacjach mamy duże łazienki, mała prywatna na górze nie była nam potrzebna. W jej miejscu zrobiliśmy garderobę. Zrezygnowaliśmy z wiatrołapu, ponieważ zależało nam na większym hallu. Co prawda nawet bez dodatkowych drzwi w domu jest ciepło, aczkolwiek obecnie myślimy nad dobudowaniem ganku na zewnątrz. Myślę, że dzięki temu ciepło nie będzie uciekać. Nieco żałuję, iż nie zdecydowałam się pomniejszyć łazienki na parterze. Gdybyśmy to zrobili, można by było przyłączyć część jej powierzchni do pokoju lub kuchni. Metraż naszego domu jest dość duży. W zupełności wystarcza dla naszej 4-osobowej rodziny, a nawet czasem można się w nim zgubić ;-) Mamy z mężem dwoje dzieci, a przestrzeń jest na tyle duża, że każdy z nas ma swoje miejsce. Myślę, że na takiej powierzchni na stałe mogłoby mieszkać nawet 6 osób.Moim ulubionym elementem w naszym domu są ażurowe, drewniane schody. Wszyscy znajomi odradzali nam robienie klatki schodowej w ten sposób, jednak mój mąż tak to sobie wymyślił i muszę przyznać, że wyszło mu to naprawdę pięknie. Barierki wykonał z nietypowych, pokrzywionych patyków, a ściana za nimi wyłożona jest kamieniami przeplatanymi z drewnem. Całość rewelacyjnie komponuje się z podłogą z modrzewia i wygląda to bardzo naturalnie. Można powiedzieć, że schody są wizytówką naszego domu, gdyż widać je od razu po przekroczeniu progu budynku i dodają części dziennej niesamowitego uroku.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Jaworki 9 KRP1135 był zdecydowanie dobrą decyzją. Budynek jest piękny i funkcjonalny. Z czystym sumieniem polecam innym ten projekt. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki