Projekt domu Jaskółka II WRX1032

Cena projektu: 2 150 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
151,5 m²
Min. szer. działki
19,3 m
Wysokość budynku
8,3 m
Pow. zabudowy
153,2 m²
Kubatura
559 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
206 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Jaskółka II jest alternatywą popularnego projektu Jaskółka. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma mniej pokoi, większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Jaskółka II jest przeznaczony na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja domu przykryta jest dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Jaskółka II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Potrzeby 5-7 osobowej rodziny spełni pięć pokoi przewidzianych w projekcie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rzut kondygnacji projektu Jaskółka II - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,7 m²
2 hall
13,6 m²
3 kuchnia
12,4 m²
4 spiżarnia
2 m²
5 łazienka
5,8 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
31,8 m²
7 pokój
9,4 m²
8 kotłownia
12,2 m²
9 garaż dwustan.
30,9 m²
razem
120,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Jaskółka II - Rzut poddasza

1 korytarz
6,4 m²
2 pokój
15,4 m²
3 pokój
10,3 m²
4 pokój
9,5 m²
5 pokój
20,3 m²
6 łazienka
4,5 m²
7 łazienka
7,8 m²
razem
74,2 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Jaskółka II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Jaskółka II
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
46 338 zł

stan surowy otwarty
129 344 zł

stan surowy zamknięty
26 632 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 155 294 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

betonowe; ściany zewnętrzne: warstwowe bloczki z bet. komórkowego (np. YTONG) + docieplenie ( styropian), możliwość adaptacji na inną technologię. Ściany wewnętrzne: nośne-bloczki z bet. komórkowego, działowe; bloczki z bet. komórkowego lub lekkie ścianki z płyt G-K; strop: żelbetowy, gęstożebrowy typu Teriva; elewacje: tynk strukturalny, płytki klinkierowe lub kamień cięty; pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub cementowa lub każde lżejsze.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dom na 5tkę

Opinie mieszkańców domu Jaskółka II

Zdjęcie profilowe karolp
karolp

Projekt domu, który mieliśmy realizować, musiał przede wszystkim pasować do naszej działki o szerokości 22 metry. Dlatego Jaskółka 2 WRX1032 nadawał się perfekcyjnie. Poza tym, pasował nam pod względem układu pomieszczeń.

W domu mieszkamy już od ponad dwóch lat. Budowa do stanu surowego zamkniętego szła w miarę sprawnie. Potem mieliśmy kilka problemów z wykonawcami instalacji i wykończeń. Ale nie możemy mieć żadnych zastrzeżeń do samego projektu. Był całkiem przejrzysty i nie zawierał żadnych błędów. Budynek ociepliliśmy wełną mineralną o grubości 12 centymetrów i zainwestowaliśmy w okna trzyszybowe, aby straty ciepła były jak najmniejsze. Dzięki tym zabiegom dom jest teraz całkiem ekonomiczny i nie płacimy wysokich rachunków za gaz.

Układ pomieszczeń w domu Jaskółka 2 WRX1032 jest całkiem nieźle przemyślany. Nam brakuje jedynie może jeszcze jednego małego pokoju na dole. Jednak reszta sprawdza się bez zarzutu - mamy to, czego chcieliśmy. W domu na stałe mieszkają trzy osoby i przyznam, że jest nam całkiem wygodnie. Czasami dom wydaje się nawet trochę za duży. Co więcej, wnętrza są bardzo jasne. Budynek jest ustawiony odpowiednio do kierunków świata. Może trochę przypadkiem to się udało, ale zawsze. Okna w salonie wychodzą na południe i południowy-zachód, więc całymi dniami jest tam bardzo widno. Żałujemy jedynie, że nie udało nam się przekonać kierownika budowy do zmniejszenia okna w spiżarni o połowę na długość, aby to pomieszczenie było jak najbardziej pojemne.

Zmian w projekcie domu Jaskółka 2 WRX1032 nie było dużo. Po pierwsze, podnieśliśmy ściankę kolankową o dwie cegły, na co pozwalał projekt. Po drugie, zrezygnowaliśmy ze ścianki działowej przy klatce schodowej, aby poprawić wygląd wnętrza.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Jaskółka 2 WRX1032. Na tę chwilę może trochę zmienilibyśmy wykończenie. Jednak spokojnie możemy ten projekt polecić. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe jaskółka123
jaskółka123

Na naszą decyzję o wyborze projektu domu Jaskółka II WRX1032 główny wpływ miał przewidziany w nim układ pomieszczeń, który bardzo przypadł nam do gustu. Od początku zależało nam na przestronnej części dziennej z kuchnią otwartą na salon oraz wydzielonej strefie prywatnej na poddaszu. Ponadto, szczególnie spodobały mi się uwzględnione w projekcie duże okna.

Realizacja naszego domu poszła dość sprawnie, aczkolwiek nie obyło się bez kilku problemów. Podczas stawiania ścian zewnętrznych na górnej kondygnacji, fachowcy zauważyli błąd w wyliczeniach odnośnie okien szczytowych. Zaznaczono je zbyt wysoko i gdyby ekipa wykonała je zgodnie z projektem, parapety byłyby na wysokości brody. Na szczęście nie było wielkich trudności, aby to skorygować. Drugi kłopot związany był z niedopatrzeniem ze strony budowlańców, którzy nie zabezpieczyli odpowiednio balkonów w trakcie ich wykonywania. W następstwie tego podczas deszczu zbierało się na nich bardzo dużo wody. Był to taki etap realizacji, na którym jeszcze nie mieliśmy posadzek, więc Panowie przewiercili dziurę w balkonie, aby woda mogła ściekać do przyszłego salonu. Nie było to może najlepsze rozwiązanie, ale wszystko zostało następnie uszczelnione i zaizolowane, także nie miało to drastycznego wypływu na całą realizację.

Ściany naszego domu zostały wymurowane z pustaków z betonu komórkowego. Strop, zgodnie z projektem zrobiliśmy systemem Teriva, a na dachu zastosowaliśmy dachówkę. Muszę przyznać, iż koszty budowy były większe niż się spodziewaliśmy, aczkolwiek myślę że w dzisiejszych czasach to chyba standard.

W kotłowni zainstalowaliśmy piec miałowy, który sprawdza się naprawdę dobrze. Podczas sezonu grzewczego zużywamy ok. 4 ton opału. Ogrzewanie podłogowe mamy na całym parterze oraz w korytarzu i łazience na poddaszu. W pozostałych pomieszczeniach zamontowaliśmy tradycyjne grzejniki, jednak na chwilę obecną żałujemy, iż wszędzie nie zastosowaliśmy tzw. „podłogówki” gdyż sprawdza się ona rewelacyjnie. W naszej gminie często organizowane są projekty dofinansowania różnych, ekologicznych rozwiązań. W związku z tym skorzystaliśmy z dotacji na kolektory słoneczne. Zainstalowane na dachu zmniejszają koszty za ogrzewanie wody. Przymierzaliśmy się przez pewien czas do instalacji pompy ciepła, do której również była dopłata, jednak ze względu na to, iż nie wszystkie pokoje ogrzewane są podłogowo, zrezygnowaliśmy z tego pomysłu.

Jedyną modyfikacją, którą wprowadziliśmy w rozkładzie ścianek działowych była likwidacja spiżarki w kuchni. Jej powierzchnię przyłączyliśmy do łazienki.

Jesteśmy rodziną 5-osobą, więc ilość pokoi przewidziana w projekcie domu Jaskółka II WRX1032 jest dla nas idealna. Każde z dzieci ma na poddaszu swoją własną sypialnię, a w małym pokoju na parterze mój mąż urządził sobie gabinet.

Za jedyny mankamentem naszego domu mogę uznać kwestię akustyki. Od zawsze zależało mi na dużej, otwartej przestrzeni mieszkalnej, aczkolwiek na początku nie mogliśmy przyzwyczaić się do tego, jak bardzo niosą się wszelkie odgłosy. Nawet z pozoru niegłośny dzwięk jest słyszalny na osobnej kondygnacji. Duże znaczenie ma tutaj obszerna klatka schodowa oraz kwestia wyposażenia. Nie chcieliśmy zagracać wnętrza, jednak myślę, że większa ilość mebli i sprzętów pochłaniałaby nieco odgłosy. Obecnie przyzwyczailiśmy się już do tego, jednak gdy dzieci śpią na górze, my będąc w salonie musimy o tym pamiętać.

Moim ulubionym pomieszczeniem jest duża łazienka na poddaszu. Mamy w niej ogromną wannę z hydromasażem, która jest doskonałym miejscem na relaks i wypoczynek. Świetnie przemyślana jest również komunikacja parteru z tarasem. Gdy pogoda dopisuje lubimy zjeść śniadanie na dworze, więc osobne wyjście z kuchni na zewnątrz jest rewelacyjną sprawą. Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Jaskółka II WRX1032 okazał się dla nas naprawdę trafny. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe wegunia
wegunia

Szukając odpowiedniego projektu zwracaliśmy uwagę na to, aby mogły w nim zamieszkać dwie rodziny: ja z mężem i naszymi dziećmi oraz moi rodzice. Projekt domu Jaskółka II WRX1032 posiada na poddaszu 4 sypialnie, a powierzchnia parteru pozwala na zaaranżowanie dodatkowego pokoju, więc liczba pomieszczeń jest dobrze dostosowana do naszych potrzeb.

Projekt zrobiony jest bardzo dobrze i nie mieliśmy co do niego żadnych zastrzeżeń. Nasza budowa przebiegła zgodnie z planem, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Cały budynek został wymurowany z pustaków ceramicznych. Zdecydowaliśmy się zainstalować w kotłowni tradycyjny piec węglowy, gdyż stwierdziliśmy, że taki sposób grzania będzie dla nas najkorzystniejszy pod względem ekonomicznym.

W projekcie domu Jaskółka II WRX1032 był przewidziany garaż, który jednak nie był nam potrzebny przy bryle domu. Postanowiliśmy więc zaadaptować go na duży, przestronny pokój. W kuchni zlikwidowaliśmy drzwi prowadzące na taras, a z kolei w kotłowni zrobiliśmy dodatkowe wyjście na zewnątrz.

Dom usytuowany mamy na działce tak, iż wejście i dwa dolne pokoje znajdują się na południu. Taras i balkon z tyłu budynku mamy po stronie północnej. Wszystkie okna w naszym przypadku zostały zrobione zgodnie z projektem i nie mamy żadnego problemu z oświetleniem pomieszczeń.

W naszym domu najbardziej podoba mi się powierzchnia salonu połączonego z kuchnią. Część dzienna jest bardzo przestronna i słoneczna. Jest to idealne miejsce do spędzania czasu z całą rodziną, która w naszym przypadku jest niemała. Świetnym elementem są również duże balkony, gdyż są nie tylko praktyczne, ale też efektownie się prezentują. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Jaskółka II WRX1032 i śmiało możemy polecić go innym. Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe edziaszew1
edziaszew1
Zdecydowałam się na realizację projektu Jaskółka II WRX1032 głównie z tego względu, iż uwzględniony w nim układ pomieszczeń wyjątkowo przypadł mi do gustu. Szczególnie spodobało mi się rozwiązanie polegające na połączeniu kuchni z salonem oraz to, iż architekt przewidział wykonanie spiżarni, na czym od początku mi zależało. Oprócz tego, odpowiadało mi również rozmieszczenie na poddaszu, które pozwalało na zrobienie garderoby przy sypialni.

Postanowiliśmy nie śpieszyć się z realizacją. Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym i wiele prac wykonaliśmy własnymi siłami. Inwestycję rozpoczęliśmy ok. 2,5 roku temu, a na chwilę obecną do całkowitego jej zakończenia zostało nam kilka wykończeń. Nasz nowy dom został wymurowany z pustaków ceramicznych, a dach pokryliśmy dachówką. Użyliśmy dobrych materiałów, ale dzięki zastosowanej metodzie budowy udało nam się zaoszczędzić na robociźnie - w naszym przypadku koszta były jeszcze mniejsze niż przewidział architekt.

W tracie budowy natrafiliśmy na drobną nieścisłość w projekcie. Nie było tego widać na rzutach, jednak w dokumentacji technicznej zaznaczono bezpośrednie przejście pomiędzy dwoma sypialniami na poddaszu. Oczywiście uznaliśmy to za zbędne i zrezygnowaliśmy z tego rozwiązania. Na szczęście drzwi uwzględnione były w ściance działowej, więc nie mieliśmy żadnych problemów z wykonaniem tej poprawki.

Do projektu Jaskółka II WRX1032 wprowadziliśmy również kilka innych, niedużych modyfikacji. Zamiast prywatnej łazienki przewidzianej przy małżeńskiej sypialni, wykonaliśmy garderobę. Z racji zmiany przeznaczenia tej powierzchni, okno w tym miejscu wydało nam się niepotrzebne i postanowiliśmy z niego zrezygnować. Świetnym rozwiązaniem, które często stosują Inwestorzy, było zrobienie bezpośredniego wyjścia z kotłowni na zewnątrz. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej. Muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł, gdyż dzięki temu, nad drugą kondygnacją udało nam się jeszcze wygospodarować praktyczny strych. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek teraz zastanowiłabym się nad jeszcze jedną. Mianowicie, myślę że warto rozważyć wyrównanie powierzchni na poddaszu i tym samym zrezygnować ze schodków do największej sypialni.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Jaskółka II WRX1032. Jedynie drobne zmiany wystarczyły, aby w całości dopasować go do wszystkich naszych potrzeb. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Jaskółka II

  – 0 głosów

Projekt domu Jaskółka II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Jaskółka II

Projekt domu Jaskółka

Jaskółka

133,2 m²

Projekty podobne do Jaskółka II WRX1032

Projekt domu Darlena z wykuszem -100 3D

Darlena z wykuszem

146,84 m²

Projekt domu Kaminero z wykuszem -200 3D

Kaminero z wykuszem

154,17 m²

Projekt domu Darlena Mała -100 3D

Darlena Mała

137,54 m²

Projekt domu Amorina z wykuszem -200 3D

Amorina z wykuszem

150,17 m²

Projekt domu Kaminero -100 3D

Kaminero

150,88 m²

Projekt domu Kaminero LUX -200 3D

Kaminero LUX

154,17 m²