Projekt domu Jaskółka WRX1012

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
133,2 m²
Min. szer. działki
17,8 m
Wysokość budynku
8,3 m
Pow. zabudowy
132,1 m²
Kubatura
480 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
193 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Jaskółka to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, przez co jest tani w budowie. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Jaskółka to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Dodatkowo, znajdujący się w kuchni stół umożliwia integrację z resztą domowników. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Sześć sypialni doskonale sprawdzi się w przypadku 5-8 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jaskółka zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Jaskółka - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,68 m²
2 hall
12,49 m²
3 kuchnia
12,42 m²
4 spiżarnia
1,97 m²
5 łazienka
5,78 m²
6 pokój dzienny
27,42 m²
7 pokój
9,37 m²
8 kotłownia
7,5 m²
9 garaż jednostan.
21,92 m²
razem
101,55 m²

Rzut kondygnacji projektu Jaskółka - Rzut poddasza

1 hall
6,4 m²
2 pokój
13,13 m²
3 pokój
11,37 m²
4 pokój
9,48 m²
5 pokój
16,18 m²
6 łazienka
4,49 m²
7 garderoba
3,82 m²
razem
64,87 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Jaskółka na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Jaskółka

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

134 385 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty betonowe. Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków z betonu komórkowego + docieplenie (styropian). Ściany wewnętrzne nośne z bloczków z betonu komórkowego, działowe z bloczków z betonu komórkowego lub lekkie ścianki z płyt G-K. Strop gęstożebrowy. Elewacje: tynk strukturalny (akrylowy, mineralny), płytki klinkierowe lub kamień cięty. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową lub każde lżejsze.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Opinie mieszkańców domu Jaskółka

Zdjęcie profilowe adam1606
adam1606

Projekt domu Jaskółka WRX1012 wybraliśmy, ponieważ spodobał nam się jego układ pomieszczeń, w którym było przewidziane wszystko to, na czym nam zależało. Dany projekt domu przedstawiał przede wszystkim budynek, który bez problemów będzie można ustawić na naszej działce. Nawet zdecydowałem się odsunąć dom 10m od drogi, aby spokojnie móc przed nim zaparkować samochód.

Mamy piec na gaz, a także piec na węgiel i ostatniej zimy spaliłem tyko 2 tony węgla na ogrzanie domu. Dodatkowo jeszcze trochę drewna na rozpałkę i gazu na ogrzanie wody - ale to naprawdę nie były wysokie koszty. Oczywiście postanowiłem też położyć 15cm styropianu zamiast 12cm i zainwestować w okna trzyszybowe.

Układ pomieszczeń w Jaskółka WRX1012 został dobrze rozwiązany. Na dole mamy całkiem spory salon, a dodatkowy pokój, póki co, pełni funkcję bawialni naszego dziecka. Na górze nad salonem mamy sypialnię. Jeden z pokoi zajmuje dziecko, a jeden na razie stoi pusty. Natomiast pokój przy łazience zniknął, dzięki czemu mamy większą łazienkę i dodatkową garderobę. Był to całkiem dobry pomysł - kolejna sypialnia nie była nam potrzebna, a duża łazienka robi świetne wrażenie i jest bardzo wygodna. Na stałe w domu mieszkają trzy osoby, ale myślę, że dla czterech osób będzie to optymalne rozwiązanie. Zmieniliśmy trochę układ okien w dom, co odrobinę poprawiło jeszcze i tak dobre doświetlenie wnętrze. Pozbyliśmy się okna na krótkiej ścianie w salonie przy kuchni i wstawiliśmy je na przeciwnej ścianie. Nie ma też okna w kotłowni - wentylacja poszła drzwiami, więc i to udało się rozwiązać. Dodatkowe okna połaciowe pojawiły się też w powiększonej łazience, a taras za naszą sypialnią zdecydowaliśmy się całkowicie zadaszyć. Zamiast drzwi tarasowych w kuchni mamy okno, dzięki temu kuchnia jest bardziej przestronna i bardziej ustawna.

Z naszego wyboru jestem bardzo zadowolony. Projekt domu parterowego z garażem i poddaszem użytkowym Jaskółka WRX1012 jest bardzo dobrze przemyślany. Zastanawiam się jednak, czy potrzebna jest aż tak widoczna (o trzy stopnie) różnica poziomów na parterze i czy domek nie mógłby być o pół metra szerszy. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Paweł1012
Paweł1012

Wraz z moją żoną zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Jaskółka WRX1012. Budynek spodobał nam się pod kątem wizualnym, a przewidziany w nim wewnętrzny układ odpowiadał naszym potrzebom.

Podczas realizacji nie natknęliśmy się na żadne problemy, a współpracujący z nami fachowcy nie zgłaszali błędów w projekcie. Koszty budowy zależą od użytych materiałów oraz zatrudnionych specjalistów, dlatego też postanowiliśmy nie korzystać z usług tylko jednej firmy, a na własną rękę szukaliśmy osobnych wykonawców do poszczególnych prac. Myślę, że można sugerować się kwotą oszacowaną przez architekta, aczkolwiek aby się w niej zmieścić należy zastosować podobny system oraz poszukać tańszych zamienników zalecanych materiałów i elementów np. rekomendowane w projekcie bloczki Ytong zastąpiliśmy gazobetonem innego producenta.

Ściany ociepliliśmy tradycyjnym styropianem o grubości 15 cm. W kotłowni zamontowaliśmy piec, w którym palimy węglem i drewnem. Koszty ogrzewania w naszym przypadku są dosyć korzystne, gdyż przez cały okres grzewczy wydajemy ok 3 tys. zł. na opał.

Do projektu Jaskółka WRX1012 wprowadziliśmy zmianę i zrezygnowaliśmy z drzwi między korytarzem a kotłownią. Obecnie dostać się można do niej przechodząc przez garaż, a z kolei do niego zrobiliśmy bezpośrednie przejście z wiatrołapu. Nie wstawialiśmy jednego z dwóch pierwotnie przewidzianych okien połaciowych, a w kuchni zlikwidowaliśmy wyjście na taras. Jest ona otwarta na salon, a przeszklenia w strefie wypoczynkowej wychodzą na zachód i południe, więc jest tam naprawdę jasno. Z racji tego okno tarasowe w kuchni nie było nam potrzebne, a w dodatku zmniejszało ustawność tego pomieszczenia i teraz mamy więcej miejsca na szafki. Myślę, że warto również rozważyć powiększenie dolnej łazienki przyłączając do niej powierzchnię spiżarni.

Metraż projektu domu Jaskółka WRX1012 idealnie sprawdza się przy naszej 4-osobowej rodzinie. Sądzę nawet, że 2 lub 3 dodatkowych domowników nie stanowiłoby problemu. Jesteśmy zadowoleni z naszej realizacji, a mojej żonie szczególnie podobają się uwzględnione przy sypialniach balkony. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe mili87
mili87

Nasz wybór padł na projekt domu Jaskółka WRX1012, ponieważ jego układ pomieszczeń najbardziej nam odpowiadał. Wszystko rozmieszczone jest bardzo praktycznie. Podoba mi się to, że przy stosunkowo niedużym metrażu dom posiada aż 5 sypialni. Chociaż przy wyborze najbardziej skupialiśmy się na wnętrzu domu, to muszę przyznać, iż jego wygląd zewnętrzny również przypadł nam do gustu. Podczas samej realizacji, nie mieliśmy żadnych komplikacji. Małym utrudnieniem było natomiast to, iż zawarte w projekcie opisy odnośnie materiałów nie były szczegółowe. Była podana ilość (np. 2 tony), ale bez dokładnej specyfikacji. Musieliśmy obliczyć wszystko na własną rękę. Na szczęście sam na co dzień zajmuję się budowlanką, więc nie było to dla mnie szczególnie kłopotliwe. Do budowy użyłem bloczków ceramicznych. Strop Teriva, czyli tak jak było w projekcie. Do pokrycia dachu użyłem blacho-dachówki. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Jaskółka WRX1012 jest niedrogi w budowie. Jeśli ktoś chociaż trochę zna się na budownictwie i poszuka tańszych materiałów, to okaże się, że koszty mogą być jeszcze mniejsze.

W całym domu zastosowałem ogrzewanie podłogowe. Wiem z doświadczenia, że to naprawdę komfortowe i korzystne finansowo rozwiązanie. We wszystkich pomieszczeniach jest ciepło i przyjemnie. Całość ogrzewana jest dzięki piecowi na paliwo stałe, w którym palę ekogroszkiem. W pierwszym okresie zimowym po przeprowadzce zużyłem ok. 2,5 tony opału. Myślę, że to niedużo zważywszy na to, iż nowo powstałe domy potrzebują na początku większego ogrzania.

Dość istotną zmianą, którą wprowadziłem do projektu było wyrównanie stropu. W pierwotnej wersji miał być 3 stopniowy uskok nad garażem. Teraz całe poddasze znajduje się na jednym poziomie. Okna i drzwi balkonowe są w naszym przypadku proste zamiast zaokrąglonych. Mam również w planie przedłużenie dachu nad balkonem z tyłu domu. Wpadłem na ten pomysł już po zakończonej realizacji, jednak myślę że nie będzie problemu z dobudowaniem połaci.

Dom położony jest tak, że salon znajduje się po stronie wschodniej. Po zachodniej mamy wejście oraz garaż. Dzięki temu, iż okna w części dziennej wychodzą na wschód i południe, mamy tam dużo słońca praktycznie do wieczora.

Obecnie w domu mieszkam z żoną i naszym dzieckiem. Sądzę, że przy tej ilości sypialni dwa razy większa rodzina żyłaby tam równie komfortowo.

Najbardziej lubimy spędzać czas w salonie i kuchni, w której zmieniłem układ mebli na inny niż ukazywała wizualizacja. Jest to naprawdę bardzo funkcjonalne pomieszczenie, a spiżarka świetnie się sprawdza. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Jaskółka WRX1012 i z czystym sumieniem możemy polecić go innym. Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe karolciar
karolciar
Ze względu na to, iż posiadamy bardzo wąską działkę, wybór projektu był w naszym przypadku mocno ograniczony. Największe znaczenie zwracaliśmy więc na wymiary budynku, a projekt Jaskółka WRX1012 był dla nas pod tym względem najlepszym wyborem. Dodatkowo układ okien pozwalał na całkowitą rezygnację z przeszkleń od jednej strony domu, a stosując to rozwiązanie mogliśmy usytuować go przy samej granicy działki bez żadnych konsekwencji. Teraz, po zakończeniu inwestycji widzę, że zakup tego projektu był świetną decyzją nie tylko z uwagi na format, ale także funkcjonalność.

W trakcie budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Projekt nabyliśmy w styczniu 2013 r., a w maju rozpoczęliśmy pierwsze prace. Po ok. 2,5 roku zakończyliśmy inwestycję i z początkiem 2016 r. dom był już gotowy do zamieszkania. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm, a następnie ociepliliśmy je 25 cm warstwą styropianu. Dach pokryliśmy dachówką marki Braas. Sądzę, że architekt poprawnie oszacował kosztorys i spokojnie można zmieścić się w sugerowanej kwocie.

Projekt Jaskółka WRX1012 przewidywał garaż w bryle domu, jednak my postanowiliśmy z niego zrezygnować, gdyż obok mamy postawiony osobny, wolnostojący budynek z przeznaczeniem na wstawienie samochodu. Dodatkowo przenieśliśmy do niego kotłownię, a w jej pierwotnym miejscu wykonaliśmy pralnię. Powierzchnię garażu przeznaczyliśmy na zrobienie dużego pokoju rekreacyjnego. Łazienka na poddaszu wydawała nam się trochę mała, dlatego postanowiliśmy wykonać ją w miejscu jednego z pokoi, zaś tam gdzie znajdowała się pierwotnie obecnie mamy garderobę.

Myślę, że oprócz zastosowanych modyfikacji, nie chciałabym już nic więcej zmieniać. Jedyne czego się nieco obawiamy to to, iż w przyszłości tarasy nad częścią mieszkalną mogą zacząć przeciekać. Co prawda, na początku myśleliśmy, aby przedłużyć daszki nad lukarnami, aczkolwiek ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu, aby zachować oryginalny wygląd budynku. Widziałam jednak inne realizacje tego projektu i z tego co zauważyłam część inwestorów decyduje się na takie rozwiązanie, więc można to rozważyć.

Jestem naprawdę zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Jaskółka WRX1012. Sądzę, że jego zakup będzie również świetną decyzją dla innych inwestorów posiadających wąską działkę. Układ pomieszczeń został w nim bardzo dobrze zaplanowany, a goście odwiedzający nas po raz pierwszy zawsze są bardzo zaskoczeni pojemnością domu. Z zewnątrz, na pozór budynek wydaje się nieduży, jednak w środku jest naprawdę wiele pomieszczeń, tym bardziej, że po zastosowanych zmianach zamiast garażu mamy drugi salon. Obecnie mieszkamy w trzy osoby, jednak niebawem nasza rodzina się powiększy, gdyż spodziewamy się z mężem kolejnego domownika :-). Powierzchnia domu jest dla nas w pełni komfortowa. Myślę nawet, że taki metraż usatysfakcjonuje także 5-osobową rodzinę. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Jaskółka

  – 0 głosów

Projekt domu Jaskółka należy do kategorii

Projekty podobne do Jaskółka WRX1012

Projekt domu Murator C307 Wieczorowy

Projekt domu Grosella

Grosella

126 m²

Projekt domu Luna -250

Luna

138,3 m²

Projekt domu Saba Mała - murowana – beton komórkowy

Projekt domu Wodnik - murowana – ceramika

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych