Projekt domu Jaskółka WAH1178

Cena projektu: 3 520 zł 2 816 zł Oszczędzasz 704 złOferta ważna do 22 lipca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
88,49 m²
Min. szer. działki  
22,04 m
Wysokość budynku
5,94 m
Pow. zabudowy
114,29 m²
Kubatura
381 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
194,05 m²
EUco
65,33 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Jaskółka to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Jaskółka to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie uwzględniono komfortową łazienkę oraz osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu dworkowego i idealnie wpisze się w wiejski krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Jaskółka - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,04 m²
2 hall
6,78 m²
3 wc
2,09 m²
4 kuchnia
13,02 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
22,35 m²
6 pokój
11,55 m²
7 pokój
13,16 m²
8 pokój
11,4 m²
9 łazienka
5,1 m²
10 pom. gospodarcze
14,2 m²
razem
102,69 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Jaskółka na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

126 733 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe wylewane. Ściany zewnętrzne: bale lite 9 cm + izolacja z wełny mineralnej + szalówka wewnętrzna Konstrukcja dachu wiązary drewniane kratownicowe Sufit nad parterem podwieszany do wiązarów. Elewacje: bale lite. Pokrycie dachu: blachodachówka lub dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Jaskółka

Zdjęcie profilowe Maseł213
Maseł213
Wcześniej wraz z żoną mieszkaliśmy w dużym, piętrowym domu, aczkolwiek z czasem zaczęło nam to nieco przeszkadzać. Ciągłe wchodzenie po schodach nie należy do komfortowych zajęć, a przemieszczanie się pomiędzy sporo oddalonymi od siebie pokojami bywa uciążliwe. Z tego względu postanowiliśmy wybudować nie za duży dom, w którym wszystkie pomieszczenia znajdowałyby się na jednej kondygnacji. Spośród spełniających te kryteria, finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Jaskółka WAH1178. Spodobała nam się prosta konstrukcja tworzącej go bryły, a przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń wydał się nam naprawdę funkcjonalnie przemyślany.

Samo postawienie budynku odbyło się szybko i sprawnie, aczkolwiek pozostałe etapy trochę się przedłużyły. Projekt nabyliśmy w kwietniu 2014 r., a inwestycję zakończyliśmy w grudniu 2016 r, jednak z całą pewnością taki dom można zrealizować znacznie szybciej. W naszym przypadku nieco przeciągnęło się to w czasie, gdyż zatrudnieni przez nas wykonawcy wykazywali opieszałość w wykonywaniu prac. Oprócz tego, bardzo zależało nam na sprowadzeniu drewna wysokiej jakości i dosyć długo musieliśmy czekać na dostarczenie interesujących nas materiałów. Przyznam jednak, że nie żałuję - dom buduje się na lata, dlatego warto zainwestować i poczekać na wysokogatunkowe produkty.

Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym została bardzo dobrze opracowana. Rysunki projektowe były czytelne i poprawnie sporządzone, jednak w kwestii podanych na stronie rzutów, należy zwrócić uwagę na jedną niejasność. W momencie wykonywania fundamentów zdaliśmy sobie sprawę z faktycznych wymiarów pomieszczeń, z których wynikało iż kuchnia posiada powierzchnię ok. 6m². Na rzutach natomiast ma ona powierzchnię 13 m², co nieco zmyliło nas przy zakupie i uważam, że warto wziąć to pod uwagę.

Do postawienia domu użyliśmy litych bali sosnowych 30 cm. Postanowiliśmy zmienić zalecane pokrycie dachu i na więźbie zastosowaliśmy gont bitumiczny, co było świetnym pomysłem. To ciepły materiał o dobrych właściwościach akustycznych, a dodatkowo doskonale pasuje do tego typu budynków w kwestii wizualnej. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys został poprawnie wyliczony i stosując się do zaleceń projektowych spokojnie można zmieścić się w podanej kwocie. Nasza inwestycja wyniosła nieco więcej ze względu na zwiększenie rozmiarów bali z 9 cm na 30 cm.

Rozkład pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Jaskółka WAH1178 od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego uznaliśmy że nie będziemy wprowadzać żadnych zmian w układzie ścianek działowych. Postanowiliśmy jedynie poszerzyć cały budynek o 1 m, dzięki czemu salon stał się bardziej przestronny. Oprócz tego wykonaliśmy bezpośrednie przejście z kuchni do pomieszczenia gospodarczego i to właśnie w nim zamontowaliśmy część mebli i kuchennych sprzętów. Sprawdza się to zwłaszcza podczas odwiedzin gości. Gotujące się potrawy czy niepozmywane naczynie znajdują się poza zasięgiem ich wzroku, a z kolei oryginalna kuchnia tworzy niejako reprezentacyjną część strefy dziennej.

Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy i w dalszym ciągu nie dostrzegam w nowym domu nic, co by takowych wymagało. Inni Inwestorzy projektu domu Jaskółka WAH1178 mogą ewentualnie rozważyć przeniesienie drzwi od małej toalety do wiatrołapu, gdyż oryginalnie znajdują się one od strony salonu. Opinie na temat tego rozwiązania są różne, część osób (w tym my) nie widzi w tym nic dziwnego, aczkolwiek niektórzy są sceptycznie nastawieni do tego pomysłu. Myślę więc, że jest to po prostu indywidualna kwestia. Układ pomieszczeń w nowym domu w pełni nam odpowiada i jesteśmy z niego zadowoleni. Szczególnie satysfakcjonuje nas widoczna strefowość wnętrza, gdyż salon z jadalnią i kuchnią znajduje się w odrębnej części domu niż sypialnie domowników. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Jaskółka

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Łukasz8011 buduje ten dom  17.08.2018 09:20

Agnieszka9531 buduje ten dom  04.09.2018 00:43: Prosty układ, przestronność, elastyczność, łatwość dopsowania pomieszczeń do swoich potrzeb.

Projekt domu Jaskółka należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych