Projekt domu Iskierka N SLL1043

Cena projektu: 2 890 zł 2 690 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 29 lutego 2020 r.

Rabat min. 200zł na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
104,9 m²
Min. szer. działki
19 m
Wysokość budynku
8,09 m
Pow. zabudowy
105,5 m²
Kubatura
438 m³
Kąt nach. dachu
40°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Iskierka N jest opcją cieszącego się popularnością projektu Iskierka. Projekt domu Iskierka N odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Iskierka N to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Otwarta kuchnia to idealne miejsce spotkań rodzinnych i ze znajomymi. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Iskierka N zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Iskierka N - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,2 m²
2 hall
7,5 m²
3 łazienka
3,3 m²
4 kuchnia
8,7 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
31,2 m²
6 kotłownia
7,9 m²
7 garaż jednostan.
17,5 m²
razem
80,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Iskierka N - Rzut poddasza

1 hall
6 m²
2 pokój
13,3 m²
3 pokój
10,8 m²
4 łazienka
5,4 m²
5 garderoba
5,5 m²
6 pokój
14,5 m²
razem
55,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Iskierka N na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
40 222 zł

stan surowy otwarty
99 603 zł

stan surowy zamknięty
20 587 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

160 412 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: beton zbrojony. Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowa, pustak ceramiczny. Ściany wewnętrzne: pustak ceramiczny. Strop: gęstożebrowy. Elewacje: tynk. Dach: dachówka cementowa, ceramiczn.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HB Studio

Opinie mieszkańców domu Iskierka N

Zdjęcie profilowe Sław82
Sław82
Spośród projektów, które oglądaliśmy najbardziej odpowiedni dla naszych potrzeb okazał się projekt Iskierka N SLL1043. Zaproponowane w nim rozmieszczenie wnętrza spełniało nasze oczekiwania. Rozwiązaniem, które szczególnie przypadło nam do gustu jest osobna klatka schodowa, gdyż od początku zwracaliśmy uwagę, aby schody nie znajdowały się w salonie, co często się zdarza. Na naszą decyzję wpływ miała także między innymi dosyć spora kotłownia oraz garderoba przewidziana przy jednej z sypialni.

Budowa odbyła się sprawnie, a współpracujący z nami fachowcy rzetelnie podeszli do swojej pracy. Wszystko przebiegło w bardzo krótkim czasie, gdyż od rozpoczęcia pierwszych prac do zamieszkania w nowym, w pełni wykończonym domu minęło w naszym przypadku zaledwie 9 miesięcy. Wykonawcy nie zgłaszali typowych błędów konstrukcyjnych, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na więźbę dachową, która ich zdaniem jest w projekcie mocno przesadzona. Do jej wykonania użyliśmy mniejszej ilości belek niż zalecał architekt, jednak w dalszym ciągu jest ona nieco za ciężka - pod dwóch latach mieszkania, w pokoju na poddaszu powstały dwa delikatne pęknięcia. Uważam więc, że bez problemu można zrobić o wiele lżejszą więźbę, co dodatkowo pozwoli na pewne oszczędności.

Dużą uwagę przywiązywałem do jakości zastosowanych materiałów. Zamiast ceramicznych pustaków, do wymurowania ścian użyłem gazobetonowych bloczków Ytong, które są łatwiejsze w późniejszej obróbce. Strop zgodnie z zaleceniami wykonałem w gęstożebrowej konstrukcji z gotowych elementów marki Leier - na parterze w dalszym ciągu nie mamy żadnych pęknięć. Dach w całości odeskowaliśmy, a następnie pokryliśmy go wysokiej klasy dachówką. Schody wylaliśmy betonem, co szczerze polecam innym Inwestorom, gdyż są one znacznie cichsze w użytkowaniu w porównaniu do drewnianych. Bryłę z zewnątrz ociepliłem 15 cm warstwą grafitowego styropiany cechującego się bardzo korzystnym wskaźnikiem przenikalności cieplnej - 0,031 λ. Izolację poddasza tworzy zaś 25 cm wełny mineralnej firmy URSA. W całym domu wstawiłem trzyszybowe okna o 6-komorowych profilach. Zastosowane rozwiązania sprawiają, iż budynek jest ciepły i bardzo ekonomiczny. Ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, a w sezonie grzewczym palimy w nim przez ok. 4 godziny na dobę, zachowując w pomieszczeniach temperaturę min. 22 °C. Przez cały sezon zimowy zużyliśmy opał nabyty za kwotę ok. 2 tys. zł.

Mimo tego, iż wszystkie użyte do budowy materiały odznaczają się wysoką jakością, bez problemu zmieściliśmy się w podanym kosztorysie, więc myślę że spokojnie można liczyć się z mniejszymi koszami niż sugerowane. Postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym wyniosło ok. 115-120 tys. zł. Nie oszczędzaliśmy również na materiałach potrzebnych do wykończenia oraz elementach wyposażenia domu, a i tak cena inwestycji była w naszym przypadku znacznie niższa niż oszacowana przez architekta.

Do projektu Iskierka N SLL1043 wprowadziliśmy pewne zmiany. Budynek został powiększony o 0,5 m od strony garażu, który oryginalnie jest dosyć wąski. Mój kolega realizujący podstawową wersję Iskierki poszerzył ją zaś z obu stron o 1 m - również o tym myśleliśmy, aczkolwiek w tej kwestii ograniczały nas fundusze. Uważam jednak, iż jeśli budżet na to pozwoli, naprawdę warto to rozważyć, ponieważ dzięki temu uzyskamy większą kuchnię. Postanowiliśmy zrezygnować z różnicy poziomu na górnej kondygnacji, co również polecam. Wejście do dużej sypialni nie posiada stopni co jest bardzo wygodne, a dodatkowo po podwyższeniu stropu nad garażem zyskaliśmy w nim więcej miejsca na zawieszenie półek czy zrobienie pawlacza pod sufitem. Oprócz tego zdecydowaliśmy się nie murować komina nad kuchnią i dolną łazienką. Wykonanie tego elementu wiąże się z kosztami, które właściwie nie są potrzebne - kominki wentylacyjne w formie dachówek są tańsze i świetnie się sprawdzają. Pewne modyfikacje wprowadziliśmy również układzie stolarki otworowej. Powiększyliśmy drzwi tarasowe, dzięki czemu wnoszenie mebli było wygodniejsze, a salon jest teraz lepiej doświetlony. Z kolei drzwi wejściowe wydłużyliśmy do poziomu znajdujących się obok przeszkleń. Zrezygnowaliśmy z części okien dachowych, zaś w sypialniach z dostępem do balkonu wstawiliśmy dodatkowe okna na ścianie szczytowej. Oprócz tego, zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej.

Innych zmian nie wprowadzałem, aczkolwiek obecnie żałuję iż nie przesunąłem drzwi między garażem a kotłownią o ok. 0,5 metra. Pozwoliłoby to na uzyskanie przy ścianie większej powierzchni do zagospodarowania. Dodatkowo, zlew w kotłowni z pewnością wykonałbym w innym miejscu, zaś wnękę za kominem wykorzystałbym do przechowywania opału. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby również przesunięcie kominka w salonie tak, aby nie znajdował się na centralnej części ściany, dzięki czemu łatwiej byłoby ją zaaranżować. Warto więc pomyśleć nad tym już na etapie adaptacji.

Do układu pomieszczeń zaproponowanego w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Iskierka N SLL1043 nie mam żadnych zastrzeżeń. Wnętrze naszego domu jest funkcjonalne i moim zdaniem posiada same plusy - trzeba przyznać, iż architekt doskonale zaplanował rozmieszczenie. Oprócz oczywistych zalet, praktycznym rozwiązaniem jest lokalizacja dolnej łazienki. Drzwi do niej prowadzące znajdują się za ścianką, dzięki czemu nie widać ich w salonie. Projekt Iskierka N po zastosowanych zmianach w całości spełnia nasze oczekiwania i śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Maciek2882
Maciek2882
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Iskierka N SLL1043, ponieważ odpowiadał nam w najbardziej istotnych kwestiach. Od początku zależało nam na domu o metrażu ok. 100 m2 o prostej bryle i nieskomplikowanym dachu, tak aby jego budowa nie pochłonęła zbyt wielu środków finansowych. Dodatkowo, uwzględniony w nim układ pomieszczeń odpowiadał nam pod względem funkcjonalnych rozwiązań.

Wszystkie prace przebiegły sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami. Projekt pod względem technicznym został dobrze sporządzony, a wprowadzenie w nim kilku zmian na etapie adaptacji wynikało jedynie z naszych indywidualnych preferencji. Całą inwestycję udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie - postawienie budynku łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń zajęło ok. 2 lat.

Zgodnie z zaleceniami architekta ściany naszego domu zostały postawione z ceramicznych pustaków, zaś trop wykonaliśmy systemem Teriva. Do otynkowania murów zastosowaliśmy tynki marki Baumit, a dach pokryliśmy dachówką firmy Creaton. Zewnętrzną izolację bryły tworzy 18 cm warstwa styropianu. Uważam, że opracowany przez projektanta kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego jest jak najbardziej wiarygodny i inni Inwestorzy projektu Iskierka N SLL1043 mogą się nim sugerować. Koszty naszej inwestycji były nieco wyższe o ok. 15 tys. zł, aczkolwiek zdecydowaliśmy się na dosyć kosztowne okna wysokiej klasy.

Zróżnicowanie poziomów na poddaszu od początku wydało mi się nie do końca praktycznym rozwiązaniem. Postanowiłem więc wyrównać powierzchnię na tej kondygnacji i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom, tym bardziej iż taką zmianę z łatwością można zrobić na etapie adaptacji. Oprócz tego na rzecz powiększenia kuchni zrezygnowaliśmy z łazienki na parterze, a osobną toaletę wygospodarowaliśmy pod schodami. Jeśli ktoś nie potrzebuje na dole kabiny prysznicowej, warto to rozważyć. Garaż zaadaptowałem na zrobienie pralni oraz gabinetu, a dodatkowo podniosłem ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka.

Innych modyfikacji nie wprowadzałem, aczkolwiek teraz z pewnością wykonałbym osobne zadaszenie nad tarasem. W naszym przypadku znajduje się on na południowym zachodzie, więc praktycznie cały dzień mamy na nim pełne słońce. Ponadto rozważyłbym powiększenie salonu. Co prawda jest on wystarczający, jednak zwolennikom przestronnych, dużych wnętrz polecałbym to rozwiązanie.

Układ pomieszczeń w naszym nowym domu jest funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Mieszkamy w nim w 3-4 osoby i metraż jest dla nas w pełni komfortowy. Co prawda projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Iskierka N SLL1043 musiałem dopasować do moich późniejszych oczekiwań, jednak jeśli przy w pełni przemyślanych potrzebach oryginalny układ jest zadowalający mogę śmiało go polecić. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe jolanda427
jolanda427
Projekt domu Iskierka N SLL1043 nie jest pierwszym jaki zrealizowałem, więc decyzja o jego wyborze była poparta wcześniejszym doświadczeniem. Chciałem, aby budynek był łatwy w budowie, dlatego od początku skupiłem się na znalezieniu domu o prostej konstrukcji i nieskomplikowanym dachu dwuspadowym. Oprócz tego dużą uwagę przywiązałem do odpowiedniego usytuowania domu na działce względem jej wymiarów oraz stron świata. W projekcie Iskierka N SLL1043 bardzo spodobał mi się również wewnętrzny rozkład. Został funkcjonalnie przemyślany i wiedziałem, że za pomocą kilku zmian w całości dopasuję go do wszystkich oczekiwań. Rozwiązaniem, które szczególnie przypadło mi gustu było zlokalizowanie kominka między salonem a kotłownią. Pozwala to na zrobienie kominka dwustronnego z wrzutem od strony pomieszczenia technicznego, dzięki czemu w strefie dziennej jest czysto i nie czuć dymu.

Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Jedyne problemy na jakie natrafiliśmy dotyczyły pozwoleń na przyłączenie się do sieci wodociągowej, jednak już właściwe prace budowlane postępowały jak najbardziej sprawnie. Z racji doświadczenia nabytego przy poprzedniej realizacji, zdecydowałem się na budowę systemem gospodarczym. Wszystkie prace wykonywałem więc własnymi siłami z pomocą mojego kolegi i na szczęście ze wszystkim świetnie sobie poradziliśmy. Postawienie oraz wykończenie nowego domu zajęło nam łącznie nieco ponad rok.

Ściany zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego Ytong. Zamieniliśmy sugerowany w projekcie strop Teriva na tradycyjną żelbetową konstrukcję, a dach pokryliśmy dachówką. Trudno jest mi ocenić poprawność kosztorysu, ponieważ z racji budowy systemem gospodarczym wiele zaoszczędziłem na robociźnie. Tym samym koszty naszej realizacji były dużo mniejsze niż oszacowane. Myślę też, że jeśli ktoś ma tzw. „smykałkę”, warto rozważyć budowę własnymi siłami. Obecnie dosyć ciężko jest znaleźć naprawdę zaufanych fachowców, a ponadto szukając materiałów nawet na własną rękę często można natrafić na bardzo atrakcyjne promocje i zdecydowanie obniżyć wydatki.

Przewidziany w projekcie Iskierka N SLL1043 garaż wydał mi się nieco zbyt wąski, dlatego postanowiłem poszerzyć go o 2,5 metra. Tym samym powiększyła się powierzchnia mieszkalna nad nim, co pozwoliło nam na zrobienie w tym miejscu jeszcze jednego pokoju. Co prawda jest on dosyć mały, aczkolwiek funkcjonuje jako gościnny, więc całkowicie wystarcza. Z racji uwarunkowania terenu na działce, wyjście na taras przeniosłem na ścianę szczytową, a balkon nad nim zrobiłem w półokrągłym kształcie. Muszę jednak przyznać, że wykonanie tego elementu w takiej formie nie należy do łatwych zadań i obecnie zastosowałbym się do oryginalnego projektu robiąc standardowy, prostokątny balkon. Dobrym pomysłem była natomiast rezygnacja z bezpośredniego przejścia między hallem a kuchnią. Powierzchnię tworzącą pierwotne przejście przyłączyłem do kuchni i znajdującej się obok łazienki. Oprócz tego nie wstawiałem niektórych okien dachowych, a za to powiększyłem te w szczycie.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Iskierka N SLL1043. Metraż i ilość pomieszczeń są idealne dla naszej czteroosobowej rodziny. Układ wnętrza jest funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu, a nowy dom w całości spełnił wszystkie nasze oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Iskierka N

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

jolanda427 buduje ten dom  16.10.2017 08:36

Projekt domu Iskierka N należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Iskierka N

Projekt domu Iskierka poszerzona -200

Projekt domu Iskierka I -200

Iskierka I

114,1 m²

Projekt domu Iskierka -200 iDesigner

Iskierka

104,9 m²

Projekt domu Iskierka poszerzona opał stały -200

Projekty podobne do Iskierka N SLL1043

Projekt domu Harmonia Nova A -200 3D iDesigner

Harmonia Nova A

105 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 -350 iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 33 -350

Projekt domu Inka II z garażem 1-st. [A] -200 3D

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 48 -350

Projekt domu Como -260

Como

99,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych